Letnia Konferencja CD Projekt RED – Podsumowanie

+
@greeks
Oby tych ludzi nie znaleźli i porzucili projekt.

@WhiteWarrior
Co do tego szacunku i tak dalej, wystarczy spojrzeć na zawartość edycji rozszerzonej, która tak naprawdę powinna być w podstawce. Nie podyktowali własnych warunków, zlali sobie graczy jak większość firm i trzymali się sztywno terminu, czego skutkiem było stworzenie w sumie aktu "2.5", bo na 3 to nei zasługuje.
 
kuzyn123 said:
zlali sobie graczy jak większość firm

Skomentuję tylko ten fragmencik, bo reszty nie ma co komentować...

Większość firm, za zawartość edycji rozszerzonej (które według ciebie powinno być już w podstawowej wersji) kazałoby sobie płacić zapewne ciężkie pieniądze... O ile w ogóle zechcieliby ulepszać swoją grę.

Także twoje narzekanie jest nie na miejscu moim zdaniem.
 
WielkiSzu said:
Większość firm, za zawartość edycji rozszerzonej (które według ciebie powinno być już w podstawowej wersji) kazałoby sobie płacić zapewne ciężkie pieniądze... O ile w ogóle zechcieliby ulepszać swoją grę.

W większości firm to zapewne by wyglądało tak że gra po roku na rynku nadal by kosztowała ponad 120 złotych, a do tego wydali by marne DLC za podobną cenę... Na jednym DLC by się nie skończyło bo gra i tak by nie była pełna i musieliby wydać parę DLC za cenę podstawowej... :)
 
Powiem więcej. Każdy z mikro DLC byłby płatny. Każdy patch nazywałby się "DLC" i byłby płatny. Dostalibyśmy tylko główną oś fabularną. Każdy ciekawszy quest, jak choćby impreza u Niebieskich Pasów, byłby płatny. Edycja rozszerzona byłaby płatna. Arena dostępna oddzielnie. Za opłatą. I oczywiście wszystko to znajdowałoby się od początku na płycie z grą, instalowało od początku na HDD i tylko czekało, aż zapłacisz za kod odblokowujący "dodatkową zawartość".
 
Nie karmcie trolla.
 

n0rv

Forum veteran
Hmmm... Osobiście to miałem cichutką nadzieję, że Redzi pokuszą się o adaptację "Perfekcyjnej niedoskonałości"...
 
Do Tych, którym nie odpowiada Cyberpunk: Pogooglajcie sobie trochę info. To jest coś, co roz***doli mózgi ludziom na świecie, zaś CDPR poleci tak wysoko, że... Bardzo wysoko.

Do Tych, z którymi na konferencji byłem: Trzeba zakasać rękawy i sklecić coś z materiałów, które mamy.

Do reszty: Dostaliśmy zarąbiste torby... Tzn zawartość jest zarąbista. Zaś wy, śmiertelnicy, będziecie wiedzieć tylko tyle, że torby były czerwone.
 
Hej:)
Śledzę na bierząco poczynania Red-ów choc rzadko sie udzielam na forum . Lecz teraz sie troche niepokoje o przyszlosc . Boję się ,że juz nie bedzie kontynuacji Wiedźmina na PC i tą drugą grą klasy AAA+ bedzie W2 na inne platformy np. PS3( tak jak było z wielką niespodzianką którą okazał sie wiedzmin na MAC-a), a ta gra "cyberpunk" może nie znaleźć zbyt dużo odbiorców i okazac sie chybioną inwestycją . Później nastąpi kryzys w firmie i (nie daj Boże) CD- Projekt sprzeda prawa do gry Wiedźmin i "gdzieśtam" powstanie nam coś na wzór gothic 4 ;/ .
 
GwynCerbin said:
Do Tych, z którymi na konferencji byłem: Trzeba zakasać rękawy i sklecić coś z materiałów, które mamy.

Pytanie jak chcesz to logistycznie rozegrać. Mam godzinę i dwadzieścia minut materiału w HD i 116 (!) fotek co daje razem niemal 3 GB (filmy to 2,7 GB). Nie, nie mam w domu światłowodu ;)... (upload mam skromny)

GwynCerbin said:
Do reszty: Dostaliśmy zarąbiste torby... Tzn zawartość jest zarąbista. Zaś wy, śmiertelnicy, będziecie wiedzieć tylko tyle, że torby były czerwone.

Ja uchylę rąbka tajemnicy i zdradzę zawartość. Otóż w środku... torba jest biała ...
 
GwynCerbin said:
Zaś wy, śmiertelnicy, będziecie wiedzieć tylko tyle, że torby były czerwone.

GwynCerbin said:
Otóż w środku... torba jest biała ...

Jesteście okrutni. Jak możecie tak traktować porządnych obywateli tego forum?! Chcę wyrazić ogólno... eee... -postowy protest przeciwko brakowi informacji. Jestem oburzona i odcinam się grubą kreską.

A sznurki były białe. XD
 
Zdaję sobie sprawę, że zaproszenie na konferencję było ciekawym przeżyciem, ale dajcie już sobie spokój i nie denerwujcie innych użytkowników ;)
 
WielkiSzu said:
Skomentuję tylko ten fragmencik, bo reszty nie ma co komentować...

Większość firm, za zawartość edycji rozszerzonej (które według ciebie powinno być już w podstawowej wersji) kazałoby sobie płacić zapewne ciężkie pieniądze... O ile w ogóle zechcieliby ulepszać swoją grę.

Także twoje narzekanie jest nie na miejscu moim zdaniem.

Jreśli dla ciebie akt III był wystarczający to widać, że można ci wcisnąć byle co. Zdania nie zmienie, możecie sobie minusować gimbusy ale zawartość ER powinna być odrazu w podstawce, ale nie wy wolicie gonić terminy na zachodzie.
 
No... Jakbym wiedział, że takie fajne czerwone torby dają (z białymi sznurkami ech... :p ) to bym przyjechał nie bacząc na zaproszenie ;)
 
@Keth , A coś skubańcy nie chcą się dać łatwo sprowokować.

Z resztą to nie ja byłem mózgiem tej prowokacji, a nawet podzieliłem się zdjęciami, więc sumienie mam poniekąd czyste ;)...
 
kuzyn123 said:
Jreśli dla ciebie akt III był wystarczający to widać, że można ci wcisnąć byle co. Zdania nie zmienie, możecie sobie minusować gimbusy ale zawartość ER powinna być odrazu w podstawce, ale nie wy wolicie gonić terminy na zachodzie.

Po pierwsze - nigdzie nie powiedziałem, że był wystarczający. Rzeczywiście był trochę za krótki, jednak nie zepsuł mi bardzo dobrego wrażenia z całości gry. Ludzie mówili o tym problemie na forum, a CDP RED ich wysłuchało, rozszerzyło swoją grę i owo rozszerzenie dało za darmo. Nie wmówisz mi, że nie jest to postawa godna szacunku ;)

Druga rzecz - celem mojego postu nie było wpłynięcie na twoje zdanie, a raczej ukazanie, że jednak mimo tych problemów gra i jej twórcy zasługują na (WIELKI) szacunek, którego razem z WhiteWarrior'em im odmawiacie :)
 
greeks said:
"Weterani" powiadacie? Ile stworzono w Polsce gier z akcją dziejącą się w przyszłości? Chrome i Space Force, Afterfall, Earth 21xx, Hard Reset i to chyba wszystko. Tylko ta ostatnia reprezentuje sobą cyberpunk. Redzi z całą pewnością wiedzą jak się powinno robić fantasy RPG, ale doświadczenie w tworzeniu grafiki i muzyki do Wiedźminów na nic im się nie zda przy tworzeniu gry w tak odmiennym gatunku jak cyberpunk. Nic dziwnego, że szukają ludzi.
Zmiany uniwersum ja bym się nie bał. Cyberpunk artystycznie nie jest wcale przesadnie skomplikowany i moim zdaniem graficy, którzy przez ostatnie lata zajmowali się wiedźmińskimi klimatami odetchną. W końcu będą mogli popuścić wodze fantazji i zrobić coś tak jak im się podoba od początku do końca (oczywiście w ramach narzuconego uniwersum), czego w przypadku prac nad Wiedźminem zrobić nigdy nie mogli. W końcu każdy czytelnik sagi doskonale wie jak ci wszyscy bohaterowie wyglądali, i zmiana koloru włosów o kilka odcieni wzbudzała na forum kontrowersje. Teraz nikt się nie przyczepi, że bohater X nie wygląda tak jak powinien, bo to będzie w 100% wizja twórców.

Jeśli miałbym się czego obawiać, to jedynie zmian w eliminowaniu przeciwników. Walka na miecze różni się od walki bronią palną w sposób diametralny. Zrobienie dobrego, satysfakcjonującego strzelania nie jest rzeczą łatwą i było trochę gier, w których nie udało się uzyskać takiego czucia broni jakiego można byłoby oczekiwać.

greeks said:
Hej:)
Śledzę na bierząco poczynania Red-ów choc rzadko sie udzielam na forum . Lecz teraz sie troche niepokoje o przyszlosc . Boję się ,że juz nie bedzie kontynuacji Wiedźmina na PC i tą drugą grą klasy AAA+ bedzie W2 na inne platformy np. PS3( tak jak było z wielką niespodzianką którą okazał sie wiedzmin na MAC-a), a ta gra "cyberpunk" może nie znaleźć zbyt dużo odbiorców i okazac sie chybioną inwestycją . Później nastąpi kryzys w firmie i (nie daj Boże) CD- Projekt sprzeda prawa do gry Wiedźmin i "gdzieśtam" powstanie nam coś na wzór gothic 4 ;/ .
Spokojnie. Każda inwestycja niesie ryzyko porażki, ale tak źle jak to przedstawiłeś być nie powinno. W Cyberpunka gra 5 milionów ludzi, z czego większość pochodzi z USA, a tam gry sprzedają się najlepiej, więc globalny potencjał sprzedażowy jest z pewnością większy niż to miało miejsce z Wiedźminem, którego przed pojawieniem się gry w 2007 roku kojarzono w zasadzie tylko w Polsce, Czechach i w krajach byłego związku radzieckiego, w których na jednej sztuce gry zarabia się o wiele mniej pieniędzy niż na zachodzie.

Drugą grą AAA+ na pewno nie będzie Wiedźmin 2 na PS3, o to możesz być spokojny. Gry o nazwie kodowej AAA+, to nowe bardzo drogie tytuły wydawane jednocześnie na przynajmniej 2 platformy. Czyli konwersja na PS3 odpada z definicji. Tajemnicą poliszynela jest za to, że drugą po Cyberpunku grą AAA+ będzie Wiedźmin 3, a czy ta wersja ukaże się na PC? Absolutnie nic moim zdaniem nie wskazuje na to, że wersja taka jest zagrożona. Nie dość, że studio wyrosło na PC i na tym polu ma największe doświadczenie, to jeszcze w branży można zauważyć renesans grania na PC i wydawania gier, które kiedyś były tylko na konsole właśnie na komputery osobiste. Oczywiście pojawienie się nowej generacji konsol może znowu zepchnąć pecety w cień, ale CD Projekt RED przecież nie raz pokazywał, że nie boi się iść nieco pod prąd.

@kuzyn123, WhiteWarrior
Możecie nie lubić spółki, gry Wiedźmin, narzekać na nowy projekt i brak konwersji Wiedźmina 2 na PS3. Wszystko OK, tylko jednego nie rozumiem, jeśli faktycznie wasze nastawienie do spółki i gier od CD Projekt RED jest takie jak piszecie, to co tutaj robicie? Jakbyście jeszcze nie zdążyli zauważyć, to jest to oficjalne forum gry, czyli w domyśle miejsce zrzeszające fanów i fanatyków marki i producenta. Ja na przykład nie zwykłem bywać na forach poświęconych grom i producentom tychże, których nie lubię. Nie lepiej zamiast hejtować CDP zrobić coś konstruktywnego?

Nie, nie oczekuje od forum kółka wzajemnej adoracji i wypisywania tylko peanów na cześć REDów, bo konstruktywna krytyka nikomu jeszcze nie zaszkodziła, ale waszych życzeń odnośnie niepowodzenia projektu Cyberpunk, czy wręcz życzeń upadku spółki nie można w żaden sposób nazwać konstruktywną krytyką.
 
maciekw said:
W Cyberpunka gra 5 milionów ludzi, z czego większość pochodzi z USA

W Polsce też był ten system dość popularny swego czasu. Nawet raz grałem jakiś scenariusz wg. jego zasad.

Możecie nie lubić spółki, gry Wiedźmin, narzekać

Dajcie spokój. Z takimi się nie dyskutuje. Ich się ignoruje. Każda odpowiedź na trolling jest gwarancją kolejnego posta ze strony trolla. Jasne więc chyba jak trolla uciszyć. Poza tym jeden z nich ucieka się już do wyzywanie od gimbusów, więc niechybnie rychło się z nami pożegna (nie to, żebym chciał wchodzić w kompetencje modów; tak tylko zgaduję :p).
 
Top Bottom