Aktualizacja 10.5 — lista zmian

+
@Lexor
Są przypisane do istniejących poziomów poniżej setnego.
Jakie nowe nagrody są przypisane w ten sposób? Z tego co widzę to wszystko co nowe rozliczane jest poprzez kontrakty.

P.S. Wstyd, że na PL forum nawet zalinować newsa poprawnie nikt z Redów nie raczył.
 
Brouver (w meczu treningowym) wciąż wzmacnia krasnoludy o siłę/punkty, nie dodaje im pancerza. Nerf polega wyłącznie na barykadzie.

Geralt Aard został zapomniany i nie otrzymał zmian "obiecanych" w opisie poprzedniej aktualizacji.

Draft kolejny miesiąc bez jakichkolwiek zmian...

@ThorR_RPG u mnie podróże działają.

O jakie nagrody wam chodzi @piotr4440 i @Lexor? Nie otrzymamy ponownie tego, co zostało już odebrane. Zmiany w battlepassach (z Tajemniczych Kart na konkretne) nie mają na to wpływu. Wszystko co nowe w bibelotach można odblokować za pomocą kontraktów - przez grindowanie podróży Geralta powyżej 100 poziomu i używanie konkretnych komponentów zarówno u Geralta jak i Ciri (aur, rewersów, monet).

Na stronie podróży Ciri wciąż widnieją Tajemnicze Karty, a także w animacji przedstawiającej samą podróż pokazują stary system zadań (z podziałem na standard i premium - nie chciało im się tego zmieniać). Podobnie w zakładce info o podróży widnieje nieaktualna informacja o 6 nowych zadaniach co tydzień. Przynajmniej zamienili na właściwe opisy w drzewkach Fiolki i Tajemniczej Skrzynki.

Talie startowe wciąż nie są schowane pod jedną zakładką i robią burdel w spisie talii.

Czy też zauważacie zmiany w kartach premium? Mam wrażenie, że z każdą kolejną aktualizacją ich animacje są gorsze (przyspieszone, spłycone), efekty graficzne rozmazane, za to coraz więcej kart ma dodawane promienie światła i inne rozbłyski, przez co świecą się jak psu jajca. Przez to karty premium coraz mniej bazują na animacjach i wykonaniu stając się świecidełkami. Jeśli faktycznie co patch przy nich grzebią nie dziwię się, że nie starcza mocy przerobowych na słynne tokeny premium.
 
Last edited:
Jakie nowe nagrody są przypisane w ten sposób? Z tego co widzę to wszystko co nowe rozliczane jest poprzez kontrakty.
Na pewno są to karty których listy nagród Geralta i Ciri wcześniej nie zawierały. Możliwe że pojawiły się też inne mniejsze nowości jednak ich nie wyłapałem
Post automatically merged:

Macie je zresztą zawarte na umieszczonych przeze mnie screenach
 
Na stronie podróży Ciri wciąż widnieją Tajemnicze Karty, a także w animacji przedstawiającej samą podróż pokazują stary system zadań (z podziałem na standard i premium - nie chciało im się tego zmieniać). Podobnie w zakładce info o podróży widnieje nieaktualna informacja o 6 nowych zadaniach co tydzień. Przynajmniej zamienili na właściwe opisy w drzewkach Fiolki i Tajemniczej Skrzynki.
Odkrywając takie "niedoróbki" oczami wyobraźni widzę ekipę, dla której wystarczy odbimbać swoją "fuchę" jak najmniejszym kosztem.
Czy też zauważacie zmiany w kartach premium? Mam wrażenie, że z każdą kolejną aktualizacją ich animacje są gorsze (przyspieszone, spłycone), efekty graficzne rozmazane, za to coraz więcej kart ma dodawane promienie światła i inne rozbłyski, przez co świecą się jak psu jajca. Przez to karty premium coraz mniej bazują na animacjach i wykonaniu stając się świecidełkami. Jeśli faktycznie co patch przy nich grzebią nie dziwię się, że nie starcza mocy przerobowych na słynne tokeny premium.
To już chyba złudzenie podszyte próbą usprawiedliwienia sobie lenistwa/ ociężałości Redów ;) . O ile w dłuższej przestrzeni czasu coś takiego dostrzegam na pojedynczych kartach tak nie widzę, żeby na bieżąco takie zmiany się dokonywały z każdym patchem.
 
Macie je zresztą zawarte na umieszczonych przeze mnie screenach
Ponieważ "dokumentuję" Gwinta aby mieć podkładki dla supportu, oto screen analogicznej części tabelki ze oryginalnej podróży Ciri. Faktycznie, nie ma tu erupcji, tylko "badziewie" - z tego wynika, że teraz polepszyli jakość istniejącej już wtedy karty.

 
@Lexor to co wzmiankował @DeckCard_Cain - teraz po prostu karty są dodane na sztywno zamiast kart "niespodzianek" w zgodzie z tym jak ten element ewoluował w trakcie prac nad podróżami.
 
@luk757: No to ja rozumiem, ale z tego wynika, że "nowi kupujący" są teraz uprzywilejowani, a czyż nie zapowiadali kiedyś, że jeśli podróże kiedykolwiek wrócą, to z "jakąś stratą", więc miało być nieco odwrotnie?
 
@luk757: No to ja rozumiem, ale z tego wynika, że "nowi kupujący" są teraz uprzywilejowani, a czyż nie zapowiadali kiedyś, że jeśli podróże kiedykolwiek wrócą, to z "jakąś stratą", więc miało być nieco odwrotnie?
Dokładnie. Dodali karty tematyczne. W podróży Ciri mamy wszystkie neutralne karty Cirilli, tą która wie i kilka kart z dodatku wiedźmini oraz cena władzy.
W Podróży Geralta są wszystkie karty Geralta oprócz zawodowca i Ardu. Również karty z ceny władzy i wiedźmini. Znalazł się tam również świeżutki areondight.
 
Wygląda na to, że nie ma dziennego bonusu 14 koron (to chyba nie jest błąd wyświetlania)...

Z drugiej strony może ma to jakiś sens, skoro nie ma limitu czasu na podróże, to można spokojniej (wolniej) je nabijać, choć nie wiem czy taki był zamysł, nigdzie nie widziałem informacji o tej zmianie.
 
Wygląda na to, że nie ma dziennego bonusu 14 koron (to chyba nie jest błąd wyświetlania)...

Z drugiej strony może ma to jakiś sens, skoro nie ma limitu czasu na podróże, to można spokojniej (wolniej) je nabijać, choć nie wiem czy taki był zamysł, nigdzie nie widziałem informacji o tej zmianie.
Też miałem o tym właśnie napisać, że obecnie nie dodają się bonusowe korony - z tym że w/g mnie to jest błąd, bo jest licznik.
Gdyby usunęli ten bonus to nie wstawialiby licznika do nowego wyglądu tego menu.
 
Gdyby usunęli ten bonus to nie wstawialiby licznika do nowego wyglądu tego menu.

Albo chcieli to usunąć i zapomnieli skasować licznika :D

A tak na serio, to też mi się wydaje, że to jest błąd... no ale może zobaczymy niedługo, może jutro już będzie ok (skoro zacznie się nowy dzień podczas nowego sezonu) ;)
 
@MichalG666: To menu zostało dość gruntownie przebudowane i jakoś wątpię, że zostawiliby tam coś czego nie miałoby być.
Tym bardziej, że teraz jest tam ogólnie więcej rzeczy niż wcześniej było, więc pewnie z automatu pozbyliby się tych zbędnych.
 
Last edited:
@luk757 nie w tym kontekście pisałem o zmianach w grafikach kart, bo - przynajmniej w moim odbiorze - są pogarszane a nie polepszane, co może wiązać się z chęcią zaoszczędzenia wagi plików/mocy przerobowej pod mobilki, której to może brakować przy wprowadzaniu nowych elementów. Przeróżne poświaty w wielu kartach rzucają się w oczy jako pierwsze (kiedyś słynął z nich jedynie Cahir, na którego obecną premkę nie jestem w stanie patrzeć - równie dobrze mógłbym patrzeć prosto w Słońce, tak się świeci) mogą mieć na celu zatuszowanie braków w jakości animacji czy też samej "jakości" (spójrz choćby na tło Tresowanego Sokoła - jest fatalne).
@Lexor nie pamiętam takiej deklaracji od REDów.
PS U mnie również bonus dzienny nie działa.
 
@sir_Patton Tak masz jeśli już zrobiłeś zadania na ten tydzień. Przy Podróżach zawsze były 3 zadania Standard i 3 zadania Premium na tydzień. Wygląda na to, że teraz są po prostu 3 zadania tygodniowo.
 
@sir_Patton Tak masz jeśli już zrobiłeś zadania na ten tydzień. Przy Podróżach zawsze były 3 zadania Standard i 3 zadania Premium na tydzień. Wygląda na to, że teraz są po prostu 3 zadania tygodniowo.
Czyli wzięło pod uwagę zadania z poprzedniej podróży? Po wejściu nowych miałem tylko jedno - to na samym dole. Pierwsze dwa wyglądają tak od samego początku
 
Top Bottom