Resident Evil

+
Czytałeś mojego posta w ogóle? To mają wytykać że rok temu mówiło się o darmowym DLC, a teraz już nie darmowe.

Może chodziło tylko o tryb TPP i te darmowe postacie do trybu online, bo wątpię aby dodatek dla jednego gracza na kilka godzin dali za darmo
 
Może chodziło tylko o tryb TPP i te darmowe postacie do trybu online, bo wątpię aby dodatek dla jednego gracza na kilka godzin dali za darmo
Przy 7 jakoś dali.
W tamtym roku mówili że zrobią jakieś fabularne DLC, i ma być darmowe.
Widać doszli do wniosku że lepiej golić frajerów niż dotrzymać słowa.
 
Pograłem wczoraj w zaktualizowaną RE2R o next-gen patch i koszty takiego grania są duże.
Niby na pierwszy rzut oka jak właczymy RT to wydaje się róznica kosmetyczna, a klatki to lecą konkretnie w dół.
Jednakże gdy zrobimy sobie porównania z tych samych miejscówek to mogą wyjść i większe różnice.
RT ON - 79 fps


RT OFF - 128 fps


RT ON - 83fps


RT OFF - 125fps
 
Przy 7 jakoś dali.
W tamtym roku mówili że zrobią jakieś fabularne DLC, i ma być darmowe.
Widać doszli do wniosku że lepiej golić frajerów niż dotrzymać słowa.
Dali ale jedno, a drugie trzeba było kupić. Dlatego dałem ten link i napisałem, że to niemalże identyczna sytuacja.
 
Pograłem wczoraj w zaktualizowaną RE2R o next-gen patch i koszty takiego grania są duże.
Niby na pierwszy rzut oka jak właczymy RT to wydaje się róznica kosmetyczna, a klatki to lecą konkretnie w dół.
Jednakże gdy zrobimy sobie porównania z tych samych miejscówek to mogą wyjść i większe różnice.
RT ON - 79 fps


RT OFF - 128 fps


RT ON - 83fps


RT OFF - 125fps

Na szczęście ktoś w CAPCOMie przejrzał na oczy:

 
Ehh, a myślałem że to odnośnie DLC do Village ;D
Dla mnie te DLC z Rose i jakieś halucynacje po Cadou to jakiś nieśmieszny żart! Capcom jak mogłeś tak pokpić sprawę, tyle możliwości a oni serwują takie cuda. Już dużo lepiej niż to coś z Rose prezentuje się tryb TPP do Village.

Chyba nie mieli za bardzo pomysłu co tu zrobić w tym DLC aby gracze byli zadowoleni.

Już nawet nie chodzi żeby Spencera dali ale wystarczyły by historie rozwijające dojście do władzy Mirandy, lub Donna jako bohaterka DLC i rozwinięcie jej historii, no lepiej by to wygladało niż cuda z Rose.
 
Ktoś tu może pomóc? Zainstalowałem sobie w końcu Village i dodałem moda na polskie napisy. Tylko że w efekcie napisy w cutscenkach i w grze w ogóle przestały się pojawiać XD Nawet po usunięciu moda i reinstalu napisy nie wróciły, a w sieci nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania, wygląda to tak, jakbym tylko ja miał tego buga.
 
Ktoś tu może pomóc? Zainstalowałem sobie w końcu Village i dodałem moda na polskie napisy. Tylko że w efekcie napisy w cutscenkach i w grze w ogóle przestały się pojawiać XD Nawet po usunięciu moda i reinstalu napisy nie wróciły, a w sieci nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania, wygląda to tak, jakbym tylko ja miał tego buga.

Robiłem screena z wersji VR RE: Village, ale powinno być to samo - czy w ustawieniach języka masz włączone ten napisy tak jak na screenie?
1659294063824.png


Mod jest zainstalowany przez Fluffy Manager?
 
czy w ustawieniach języka masz włączone ten napisy tak jak na screenie?
Mod jest zainstalowany przez Fluffy Manager?
Tak.
Jak mówiłem, w pewnym momencie usunąłem wszystko i zainstalowąłem od nowa, by sprawdzić czy na czysto coś się zmieniło. Nic z tego, napisy w grze nadal się nie pojawiają, zaznaczam, w grze bez moda. Dałem za wygraną i wgrałem moda ponownie. Co ciekawe, notatki i napisy w menu działają normalnie, jedynie napisy gdy ktoś mówi lub typu: "naciśnij F by coś tam" się nie pojawiają.
 
Tak.
Jak mówiłem, w pewnym momencie usunąłem wszystko i zainstalowąłem od nowa, by sprawdzić czy na czysto coś się zmieniło. Nic z tego, napisy w grze nadal się nie pojawiają, zaznaczam, w grze bez moda. Dałem za wygraną i wgrałem moda ponownie. Co ciekawe, notatki i napisy w menu działają normalnie, jedynie napisy gdy ktoś mówi lub typu: "naciśnij F by coś tam" się nie pojawiają.
Pokaż screena z ustawień, bo nie wierzę :p Wygląda to tak, jakbyś miał wyłączone napisy w grze, dlatego spolszczenie działa tylko w menu.
U mnie napisy działają normalnie:


Tego moda do spolszczenia używasz?
1659299874682.png
 
No to będziesz musiał uwierzyć :V
View attachment 11312687
Zaś w grze, w trakcie cutscenki wygląda to tak:
View attachment 11312693
Zaś notatki i napisy np. w ekwipunku wyświetlają się normalnie.

Tak.
No to dziwna sprawa, coś się musiało wykrzaczyć. Może sprawdź spójność plików, jeśli to wersja ze steama (i o ile nie robiłeś reinstallu całej gry), sprawdź też, czy Fluffy jest w najnowszej wersji (bo wyszła nowa w związku z aktualizacją Residentów o RT).
 
Przeszedłem Village, to znaczy tak jakby. Olałem tego buga z brakiem napisów i po prostu grałem dalej, szło w miarę bez problemów aż do finałowej walki...
Otóż zarówno w siódemce jak i ósemce pod koniec finałowej walki włącza się sekwencja, w której bohaterowi wyświetlają się najpisy typu: "strzelaj prawy przycisk myszy" itp. Rzecz w tym że przez tego buga którego mam walka nie chciała przejść do tej fazy, tylko się po prostu zablokowała a villan po prostu bił mnie dalej aż skończyła mi się cała amunicja, mimo że według filmów na yt ostatnia sekwencja powinna się była dawno uruchomić. Tak więc wiedząc że na tym etapie powinienem był tą walkę wygrać ale gra przez buga mi na to nie pozwala, olałem to i po prostu obejrzałem zakończenie na You Tube.
Ogółem oceniam Village jako taką słabszą wersję siódemki, tam jednak zagadki i zarządzanie zasobami działało lepiej
Największym rozczarowaniem była Lady Wampirzyca, tak szeroko promowana, a w grze pozbywamy się jej i jej córek w miarę szybko i po wszystkim. Słabo, zwłaszcza że właściwa antagonistka to zwykła, nieciekawa fanatyczna idiotka, a kolejni bossowie nie są zbyt ciekawi poza tą od lalek.
Dziwi mnie że tak szybo zdecydowano się pozbyć Ethana, ledwo po drugiej grze w której jest protagonistą, rozumiem że chcą zrobić miejsce dla jego córki, ale czy trzeba się go było od razu usuwać?
Nie bardzo łapię w jaki sposób on był mutantem. Załapał coś od tej rodziny z siódemki po czym zyskał samoregenerację i umiejętność wyłączenie nieśmiertelności u Mirandy? Która to zresztą włączyła się dopiero jak miała nadejść finałowa walka? Naciągane trochę, podobnie jak zachowanie Chrisa który postanowił nie mówić na samym początku że to nie była prawdziwa Mia bo nie.
Przynajmniej to właściwe zakończenie książki było w miarę fajne.
W sumie nie najgorzej, ale raczej prędzej będę wracał do siódemki niż do tego, tam nawet lepszy był utwór w napisach końcowych.
 

Wygląda dokładnie tak jak miałem nadzieję, że będzie wyglądać. Świetna grafika i animacje, rozbudowanie oryginalnych lokacji, dodanie mechanik, rozszerzenie i "udoroślenie" fabuły, a to wszystko z olbrzymim szacunkiem do oryginału.

Niczego innego po ekipie stojącej za cudnym RE2:R się nie spodziewałem się.

Jaram się, jak hiszpański policjant na stosie.
 
Last edited:
Ja tez sie jaram, ale nie az tak jak ten policjant. 🤣
Az chyba wersje Deluxe sobie sprawie (choć droga w diabły)
Leon nadal kozak, fikolki z okna, kopniaki z pol obrotu, i blokuje pile nozem.
PS: Adzie zamienili aktorkę, teraz gra ją ta co w filmie z tego roku ;(
Póki co mnie nie przekonała.
 
Last edited:
Top Bottom