Anime i manga

+
Karty coraz tańsze (PS5 oraz Xbox Series X już nie "na kartki" ), a za "rogiem" premiery nowych GPU...
 
rugiego sezonu Made in Abyss. Nieodmiennie polecam
Mam to na swojej liście.
Do mnie zaś dotarły leaki na temat Dragon Ball Super: Super Hero który miał niedawno premierę w Japońskich kinach i dla mnie ten film to taka tragedia i regress względem poprzedniego, świetnego filmu jakim był Broly że szkoda gadać:facepalm:
Film jest w całości zrobiony w cgi udającym tradycyjną animację i wygląda tak źle, jak można się było tego spodziewać. Nie mam pojęcia kto w Toei myślał, że po genialnej kresce i płynnej animacji poprzedniej kinówki dobrym pomysłem będzie przejście na cgi, ale powinien zostać zwolniony. Wygląda to jak gra komputerowa, tylko że nawet Dragon Ball FighterZ stylistyką bardziej przypomina tradycyjną animację. Nie wiem jak Japończycy robią to cgi że w grach wypada ono lepiej niż w filmach, ale z jakiegoś powodu tak jest. Plusem może niech będzie to że same walki nie wypadają aż tak źle, z tego co widziałem po leakach.

Co do fabuły, to wygląda ona jak filerowy odcinek Dragon Ball Super rozszerzony do filmowego formatu: Okazuje się że Armia Czerwonej Wstęgi dalej ma działające komórki które tworzą nowe androidy, te porywają Pan, Piccolo i Gohan lecą ją ratować, i w sumie tyle. Mimo to mocno rozczarowuje ale to już spoilerowej sekcji:
Piccolo i Gohan dostają nowe transformacje które wyglądają tak gównianie że szkoda gadać, to autentycznie poziom fanowskich słabych fanartów, aż ciężko uwierzyć że to Toriyama (Bo to on pisał scenariusz jakby co:
bandicam 2022-06-16 20-26-02-517.jpg
)zatwierdził te projekty, przecież wyglądają jak jakaś parodia. A ostatecznym przeciwnikiem jest Cell Max.
CELL MAX

CELL MAX
Czyli generalnie Cell będący zmieszaną wersją perfekcyjnej i półperfekcyjnej formy, całkowicie pozbawiony rozumu, będący tępą bestią do zabicia. Aż nie mam słów jakie to jest żałosne.
No i jeszcze fanserwis z Bulmą która postanawia użyć smoczych kul do powiększenia sobie pośladków:disapprove:Toriyama, jak powiedz mi no pan, skoro już musisz wciskać fanserwis, to czemu akurat Bulmie, która na tym etapie powinna byc już między 40-tką a 50-tką, a którą ciągle rysujesz jak 30-latkę?
A i w filmie pojawiają się jeszcze Trunks i goten którzy wreszcie coś urośli, film zdobył się na komentarz , że półsayianie później dorastają (Co może pasuje do Goku z mangi, który też długo wyglądał jak dziecko, ale już nie do Gohana, który raczej dorastał normalnie).
Ogółem film pewnie obejrzę jak już będize dostępny w dobrej jakości, ale raczej z przymusu, bo w przeciwieństwie do Broly'ego kompletnie mnie nie jara, a wręcz traktuję to bardziej jak przymus. Z resztą, to jak bardzo stało się widoczne że Super jest tylko komercyjnym przetworem dawnych sag, gdzie nie ma miejsca na nic nowego, ciekawe itd, zabija mój entuzjazm do DB obecnie.
Ogółem film pewnie obejrzę jak już będize dostępny w dobrej jakości, ale raczej z przymusu, bo w przeciwieństwie do Broly'ego kompletnie mnie nie jara, a wręcz traktuję to bardziej jak przymus. Z resztą, to jak bardzo stało się widoczne że Super jest tylko komercyjnym przetworem dawnych sag, gdzie nie ma miejsca na nic nowego, ciekawe itd, zabija mój entuzjazm do DB obecnie.
bandicam 2022-06-16 20-33-05-023.jpg
 

Attachments

  • bandicam 2022-06-16 20-26-02-517.jpg
    bandicam 2022-06-16 20-26-02-517.jpg
    12.7 KB · Views: 34
Wygląda to jak gra komputerowa, tylko że nawet Dragon Ball FighterZ stylistyką bardziej przypomina tradycyjną animację.
Czyli że film wygląda gorzej niż zwiastuny? Po pod każdym trailerem widziałem dosłownie same pochwały na temat CGI, że tak powinno wyglądać i nigdzie nie widzieli lepszego z tych imitujących tradycyjną kreskę. Osobiście dla mnie ta "komputerowość" nadal jest mocno widoczna ale faktycznie wygląda to lepiej niż mógłbym się spodziewać po takim projekcie. Ale hajpu też nie mam bo od strony fabuły nie wygląda to ani trochę ciekawie, tutaj już mam wrażenie jakbym miał do czynienia z jakąś grą i to mobilną :p
 
Trochę się boję odkopywania tych starych serii.

Pierwowzory - mimo, że proste - miały swoją magię i urok, a nowe wersję to (w najlepszym przypadku) dobry warsztat rzemieślniczy z mnóstwem animacji 3D.

To już nie to.
 
Z jednej strony JEJ; Trigun wraca! Z drugiej, serial będzie robiony w czy de.
Obok Cowboya jedno z moich ulubionych anime. Widzę, że nie tylko Amerykanie lubują się we wskrzeszaniu starych marek i profanowaniu oryginału. „Czy de” odrzuca mnie właściwie na samym starcie, zwłaszcza że dla mnie duża część przyjemności z oglądania anime czerpana jest z, no cóż, animacji.
Przykre :<
 
Last edited:
Ktoś widział Spriggun od Netflix'a?


Ja pamiętam jeszcze (jak przez mgłę) wersję z 1998 roku, wydaną u nas (nie wiem kiedy i przez kogo) w dobrych czasach gdy jeszcze ten rynek u nas istniał ...
 
Ja pamiętam jeszcze (jak przez mgłę) wersję z 1998 roku, wydaną u nas (nie wiem kiedy i przez kogo) w dobrych czasach gdy jeszcze ten rynek u nas istniał ...
Nie byłem szczególnym fanem wersji z '98, więc generalnie meham. Plus z teasera wynika, że produkcja cierpi na syndrom podmieniania postaci na modele 3D, gdy zaczyna się akcja, co chyba jeszcze bardziej wybija mnie z klimatu, niż czyste 3D.
 

Tu macie najnowszy trailer.
Po tylu latach ta kreska nadal robi wrażenie :sad:
Szkoda że nie wrzucą całego sezonu w Październiku ala Netflix, tylko będzie 1 epizod tygodniowo.
A do tego pewnie dojdzie że zrobią 12 epizodów, i znowu rok przerwy, ala AoT, czego serdecznie nienawidzę.
 
Opennig (sam w sobie) pod względem animacji przeciętny, ale muzyka nawet wpada w ucho.

Zobaczymy co z tego wyjdzie.
 
Szkoda że nie wrzucą całego sezonu w Październiku ala Netflix, tylko będzie 1 epizod tygodniowo.
A do tego pewnie dojdzie że zrobią 12 epizodów, i znowu rok przerwy, ala AoT, czego serdecznie nienawidzę.
A to nie jest przypadkiem tasiemiec? A takie serie nie mają to do siebie że mają po 100 odcinków? Po co mieliby po tylu latach przywracać Bleacha, by walnąć 12 odcinków no i siema? Raczej spodziewałem się że dadzą ze 100 odcinków i dokończą fabułę z mangi.
 
A to nie jest przypadkiem tasiemiec? A takie serie nie mają to do siebie że mają po 100 odcinków? Po co mieliby po tylu latach przywracać Bleacha, by walnąć 12 odcinków no i siema? Raczej spodziewałem się że dadzą ze 100 odcinków i dokończą fabułę z mangi.
Chodziło mi o co jest modne ostatnio przy robieniu anime.
Czyli robieniu kilkunastu odcinków, wypuszczaniu ich, i roku przerwy by robić kolejne. Na bank nie będzie inaczej i w tym wypadku.
Jest to problem który ostatnio miał AoT .
Był Final Season, Final Season Part 2, i teraz robią Final Season Part 3 :ROFLMAO:
 
Stało się coś niemożliwego. Dragon Ball Super: Super Hero trafi do polskich kin 19 sierpnia.
Jako fan anime strasznie mnie to cieszy i wzbudza nadzieję, że nadchodzący One Piece:Red też może zawitać do kin. Jako fan DB jestem wściekły, że świetny Broly kilka lat temu, ciesząc się znacznie większą popularnością do kin nie trafił, ale to dziadostwo już tak. No cóż, trzeba cieszyć się z tego co się ma.
Edit.
Na Heliosie potwierdzono dubbing do filmu.
 
Last edited:
Top Bottom