[UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

+
Yaneczka z mieczem na plecach! .... co poeta mial na myśli?
Chalotra nosi miecz Henrego, po prostu go przenosi, nie będzie mieć swojego własnego.
A z tego co widzę trio będzie miało walkę z Riencem. Cavil ciągle goni w tej samej koszuli i spodniach co z pilota, Chalotra jak zwykle łazi na czarno bo nadal nikt nie poinformował kostiumologów że powinna nosić czerń i biel, a Freya, no, jest.
 
Cavil ciągle goni w tej samej koszuli i spodniach co z pilota
Ale to nie będzie nic nadzwyczajnego w tym serialu. W jakiś sposób muszą zasypać duża dziurę budżetową, która powstała po wyraźnym obniżeniu budżetu na 3 sezon. Tu 2 miesiące krótszy okres zdjęciowy, tu pewnie 80% recykling strojów i rekwizytów, tu mniej studiów od efektów wizualnych itd. I tak kamyczek do kamyczka aż budżet się zepnie. Tyle, że mając już problemy z robieniem na odpowiednim poziomie wielu rzeczy przy optymalnym budżecie to ciekawie jak będą sobie radzić przy budżecie nieoptymalnym :think:
 
Chalotra nosi miecz Henrego, po prostu go przenosi, nie będzie mieć swojego własnego.
Również zwróciłam uwagę na to, że to miecz Geralta, z broszką Renfri.
Fajnie jeżeli będzie tak jak piszesz - że to aktorka z jakiegoś powodu poza sceną niesie miecz, ale pewna tego nie jestem, bo serialowa Yen już walczyła mieczem, w Granicy Możliwości. A może Yen robi za Płotkę?

Dziwi mnie bardzo, że Geralt nadal ubrany jest w to samo, ale nie narzekam - ze wszystkich jego serialowych kostiumów, ten jeden jest najładniejszy i najbardziej ikoniczny :sneaky:
Lepsze to niż zbroja z sześciopakiem. Poza tym Henremu ten strój bardzo służy...

1656765443967.png
1656765465101.png


Ubiór Ciri jest ewolucją tego, co nosiła w drugiej połowie S2.
Doceniam spójność stylu i ewolucja moim zdaniem wyszła na lepsze, ale za znacznie ciekawsze "wiedźmińskie" wdzianko dla Ciri uważam to, które nosiła przez jedynie parę scen w 4 odcinku. Szkoda, że tak krótko, bo było ono lepsze niż jej główny strój z Kaer Morhen.

Choć gdyby Ciri miała spędzić w tym sezonie trochę czasu pod opieką Yen i z dala od Geralta, to chciałabym ją zobaczyć również w bardziej żeńskiej/czarodziejskiej odsłonie. Może przynajmniej na Thanedd przebiorą ją w suknię.


Co do Yen - zachwycona nadal nie jestem, ale bywało znacznie gorzej. Również ubolewam nad tym brakiem bieli, jednak bardzo doceniam, że przynajmniej tym razem nie dodano jej innych zbędnych kolorów, wzorków ani przekombinowanych kucyków. Fryzura Yen znowu poprawna, lecz teraz to Vilgefortz pożyczył sobie od niej ten zbędny warkocz :p
 
W jakiś sposób muszą zasypać duża dziurę budżetową, która powstała po wyraźnym obniżeniu budżetu na 3 sezon.
A skąd wiesz że budżet został obniżony? Ja słyszałem że 3 sezon miał być "większy" niż co do tej pory zrobili.
 
A skąd wiesz że budżet został obniżony? Ja słyszałem że 3 sezon miał być "większy" niż co do tej pory zrobili.
Większy niż co do tej pory zrobili i mniejszy budżet się nie wykluczają. Bo to większy to pewnie będzie się odnosiło do epickości scen na którą będą stawiać przykładowo w kwestii Thanned.

Są to oczywiście informacje niepubliczne i niepotwierdzone oficjalnymi komunikatami i bazuję tu na swoich źródłach. A co do źródła informacji to są nimi osoby(insiderzy), które zajmują się takimi sprawami zawodowo. Przykładowo jedna z osób która pisała mi że 3 sezon będzie miał mniejszy budżet już w lutym pisała też, że to całe Blood Origin zostało ocenione przez dyrekcję netflixa że jest fatalnie zrobione, główna dwójka aktorów jest znacznie poniżej określonego poziomu i przez to jest na liście netflixa potencjalnych seriali do kasacji jeszcze przed premierą. A ostatnie artykuły Redanianintelligence o ponownych nagrywkach i zmniejszeniu liczby odcinków pokazują, że coś na rzeczy musiało być. A co ciekawe serial ten przez jego twórcę miał być planowany na 3 sezony, a miało być nawet blisko jego kasacji.
 
Przykładowo jedna z osób która pisała mi że 3 sezon będzie miał mniejszy budżet już w lutym pisała też, że to całe Blood Origin zostało ocenione przez dyrekcję netflixa że jest fatalnie zrobione, główna dwójka aktorów jest znacznie poniżej określonego poziomu i przez to jest na liście netflixa potencjalnych seriali do kasacji jeszcze przed premierą. A ostatnie artykuły Redanianintelligence o ponownych nagrywkach i zmniejszeniu liczby odcinków pokazują, że coś na rzeczy musiało być. A co ciekawe serial ten przez jego twórcę miał być planowany na 3 sezony, a miało być nawet blisko jego kasacji.
A właśnie się zastanwiałem czemu o Blood Origin jest tak cicho, wydawało mi się że powinien wyjść gdzieś między czerwiec-wrzesień, tak w połowie między sezonami a tu nic. Serio dyrekcja miałaby mieć jakieś obiekcje? A wydawałoby się że u nich to już wszystko przejdzie. 3 sezony, ta jasne, in your dreams kimkolwiek jesteś twórco. Oby ostatecznie to skasowali.
 
Serio dyrekcja miałaby mieć jakieś obiekcje? A wydawałoby się że u nich to już wszystko przejdzie.

Już nie. Nie tak dawno Netflix w związku ze spadkiem tempa przyrostu subów oraz rosnącą konkurencją zarządził zmianę strategii, będzie szybsze kasowanie nierentownych seriali, mniej planowanych sezonów (max 3) i niższe budżety. Przestają innymi słowy rzucać górami złota na lewo i prawo.

Zobaczymy, jak to się odbije na ambitnych planach bezwstydnej i szeroko zakrojonej eksploatacji marki Wiedźmin.
 
Zobaczymy, jak to się odbije na ambitnych planach bezwstydnej i szeroko zakrojonej eksploatacji marki Wiedźmin.

Mam nadzieję, że śmiercią i zapomnieniem, a za te x lat dostaniemy lepszą, wierniejszą, logiczniejszą ekranizacje. Tego serialu uratować się nie da, choćby nawet zaczęli się teraz fanatycznie trzymać źródła, bo źródła już nie ma, to inna, gorsza w każdym aspekcie historia, marna karykatura bardzo luźno inspirowana książkami.

200 (1).gif
 
Serio dyrekcja miałaby mieć jakieś obiekcje? A wydawałoby się że u nich to już wszystko przejdzie.

Bardzo często dyrekcja ma tam obiekcje co do jakości seriali. Pierwszy sezon Wiedźmina też tego doświadczył, bo to nie Lauren i jej zespół zdecydował o tym, żeby sporą część pierwszego odcinka nagrać od nowa, a właśnie dyrekcja. Tyle, że wtedy pierwszy odcinek był nagrany, zmontowany i nałożono na niego efekty bardzo szybko po to, aby właśnie wysłać do zaopiniowania. A opinia wtedy delikatnie mówiąc nie była najlepsza.

3 sezony, ta jasne, in your dreams kimkolwiek jesteś twórco. Oby ostatecznie to skasowali.
Twórcą jest Declan De Barra scenarzysta 3 odcinka pierwszego sezonu i 1 odcinka drugiego sezonu (plus ciekawostka z twittera to on wymyślił, że Francesca pójdzie zabijać dzieci w Redanii). Natomiast przed premierą już tego nie skasują choć miało to być bardzo poważnie rozważane. Z tego co słyszałem to już ze zmontowanej gotowej wersji usunięto ponad dwie i pół godziny materiału z sześciu godzinnych odcinków. Dlatego zdecydowali się na nagranie trochę dodatkowych scen. Poszli tym samym tokiem myślenia co przy odcinku pierwszym pierwszego sezonu i zatrudnili epikę odpowiedzialną za walkę w Blaviken i przez dwa tygodnie kręcili głównie sceny walki.

Natomiast co do kolejnych sezonów to w tym momencie z tego co pytałem to nie ma nawet najmniejszych szans. To, że ten serial nie został skasowany, a wpompowano w niego więcej pieniędzy na dodatkowe zdjęcia, ponowny montaż itd. to tylko dlatego, że dotyczy znanej marki jaką jest Wiedźmin, także ten ich (który mimo problemów cały czas jest dość mocny choć na ten moment drugi sezon mógł stracić minimum 7 milionów indywidualnych użytkowników, którzy obejrzeli cały 1 sezon, a nie obejrzeli drugiego). Gdyby nie dotyczył znanej marki zostałby pewnie automatycznie skasowany przed premierą. Tutaj problemem miało być też to, że już go "zapromowali" tym zwiastunem na zakończenie 8 odcinka drugiego sezonu.
 
marna karykatura bardzo luźno inspirowana książkami.

W zasadzie miałem na myśli przede wszystkim te kuriozalne szeroko planowane spin-offy, które są dla mnie, skromnego fana, absurdem do potęgi. Co do głównego dzieła to nie mam złudzeń, na razie nie zrezygnują, ale bardzo mnie ciekawi oglądalność trzeciego sezonu bo mam jednak wrażenie, że ogólny odbiór drugiego był zdecydowanie gorszy niż pierwszego.

Po pierwszym Lauren miała jeszcze taryfę ulgową, bo opowiadania które ciężko połączyć, bo pierwszy sezon, bo kilka fajnych scen jednak wyszło itd.

Oczywiście nie zmienia to faktu, że w 101% zgadzam się z Tobą i trzymam kciuki za cancel, tak jak kiedyś pisałem i nie żartowałem, specjalna whisky czeka na ten dzień.
 
Może mamy tu ponowną inspirację filmowym Harrym Potterem - finalnym pojedynkiem z Voldemortem, który teleportował Harrego po różnych częściach zamku w trakcie walki. Lauren parę razy inspirowała się już HP, wręcz wprost się do tego przyznała...
Może w końcu dla odmiany zainspiruje się Sapkowskim.


Cały ten serial podsumować mogę tak - K...a, a miało być tak pięknie!
 
Mam nadzieję że ktoś przejmie tą markę, choć nigdy nie wiadomo, nawet HBO potrafi coś zepsuć. Tak na dobrą sprawę to po ewentualnym anulowaniu, można by było spodziewać się nowego serialu może nawet w ciągu paru lat. Patrzę tu trochę w kierunku takich produkcji jak Jack Reacher czy Jack Ryan na Amazonie, gdzie te seriale pojawiły się kilka lat po swoich średnio udanych adaptacjach filmowych.

Ale mimo wszystko ciężko mi sobie wyobrazić że serial z taką gwiazdą jak Henry Cavill zostaje skasowany. Nie wiem czy Netflix dałby sobie wypuścić coś takiego ze swoich objęć.
 
Ale mimo wszystko ciężko mi sobie wyobrazić że serial z taką gwiazdą jak Henry Cavill zostaje skasowany. Nie wiem czy Netflix dałby sobie wypuścić coś takiego ze swoich objęć.

Ale to nie jest nic niesamowitego do wyobrażania sobie. Jeśli serial straci oglądalność, przestanie przynosić zyski, to jeśli próby poprawy sytuacji zawiodą, zostanie anulowany, choćby w obsadzie miał top 10 najpopularniejszych i najbardziej cenionych aktorów/aktorek.

To powiedziawszy Wiesław sezon drugi, to wciąż topka netflixa, więc pytanie, czy wyraźnie niższe oceny od widzów przełożą się na spadek popularności serialu w S3, a S2 osiągnął swoje wyniki siłą rozpędu z S1. Czy też może ta wydmuszkowa wersja historii, jest dla ogółu widzów, nie znających książek, na tyle atrakcyjna, że anulacji nie będzie, za to dostaniemy więcej "anime" i więcej spinofów, ze "sword elfami" i serialami dla dzieci.
 
Zakładałam, że Terranovę w serialu zastąpi Stregobor, a jednak zobaczymy go też na ekranie.
Obstawiam, że będzie miał epizodyczną rolę, ale z wyglądu nawet pasuje:

1656950973803.png
1656951009563.png




I w wątku magów jakąś rolę zagra też Michalina Olszańska:

1656951266701.png
1656951450326.png


Ma ona na koncie dość sporo ról głównych i to nie tylko w polskich produkcjach (Olga Hepnarova, Córki Dancingu, Matylda, 1983 Netfliksa), więc być może nie będzie to bezimienna czarodziejka na dwie sceny, a ktoś ważniejszy?
Na przykład Keira lub Sheala? Ewentualnie Marti? Miło by było gdyby częściej uwzględniano Polaków w tej inkluzywnej obsadzie...
Post automatically merged:

Odkryłam właśnie, że prywatnie jest ona córką niesławnego patostreamera Wojciecha Olszańskiego "Aleksander Jabłonowski" :p

A poza tamtymi filmami grała też w Legendach Polskich od Platige Image, więc prócz głównej roli w serialu Netfliksa współpracowała już też z Bagińskim
Liczę więc, że zagra którąś z ważniejszych czarodziejek
 
Last edited:
Trzy nominacje na Emmy:
Ja bym prędzej nominowała za scenografię, dźwięk czy prosthetic makeup niż za kostiumy w ostatnim odcinku...
1657657592039.png
 
Top Bottom