Lista zmian, część 2

+
Wiadomo nie można o tym zapomnieć ale to dodatkowe 4 godz. to wychodzą prawie rok po premierze,niektórzy mogli przejść grę kilkanaście razy.
 
A to są tacy, którzy gry kilkanaście razy NIE przeszli? :D

Mnie cieszy dodatkowe 4h rozgrywki. Pretekst do przejścia następne kilkanaście razy zawsze dobry. ^^
 
Vojtasass said:
A to oznacza że nie ma sensu tego poprawiać? Przecież to kwestia podpięcia odpowiednich obrazków. No chyba nie powiesz mi, że 99% graczy używa defaultowych ustawień? Zresztą, nie zamierzam się kłócić, ale zostawić bug tak łatwy do naprawienia trochę nie wypada. :p


Vojtasass said:
A możemy zrobić jakąś ankietę? Ja (oprócz Skyrima, który ostatecznie doprowadził mnie do szewskiej pasji i skończył na ścianie) właściwie zawsze gram na domyślnych. Nawet w DMC4 na PC, a kto z Was tego próbował, ten wie, że sterowanie jest dla ośmiornicy...

Ja z uwagi na leworęczność w każdej grze, w której wymagane jest sterowanie klawiatura+mysz zmieniam klawiszologię na taką, która jest mi wygodniejsza. Nie lubię mieć myszy w prawej dłoni i nie umiem jej wtedy obsługiwać tak samo sprawnie co drugą (pierwszą) ręką, więc oczywistym jest, że WSADem grać nie mogę.
 
maciekw said:
Ja z uwagi na leworęczność w każdej grze, w której wymagane jest sterowanie klawiatura+mysz zmieniam klawiszologię na taką, która jest mi wygodniejsza. Nie lubię mieć myszy w prawej dłoni i nie umiem jej wtedy obsługiwać tak samo sprawnie co drugą (pierwszą) ręką, więc oczywistym jest, że WSADem grać nie mogę.

Ja też jestem leworęczny, ale myszkę trzymam w prawej dłoni, a WSAD'em gra mi się najlepiej

A co do braku ikonek w samouczku, to tego problemu nie uświadczyłem, choć zmieniałem "klawiszologię" (przypisując niektóre funkcje do dodatkowych przycisków myszki), a ikonki owych przycisków w samouczku wyświetlały się prawidłowo.
 
n3k said:
chyba nie zapominasz, że mają wyjść dodatkowe 4h fabuły co ? :p
W akcie III? Wybacz mój brak wiedzy, udzielam się tutaj pierwszy raz ;p kupiłem grę i grałem. Przeszedłem 3x Rochem i 3x Iorwethem wykonując wszystkie misje poboczne na trudnym ale naprawdę czegoś mi brakowało. Cóż, wyjdzie edycja rozszerzona to przejdziemy sobie Wieśka następne 6 razy..
 
Tak, dodatkowa zawartość w postaci nowych misji będzie w akcie III. Łącznie 4 dodatkowe godziny rozgrywki (zapewne po 2 h na każdą ze stron konfliktu).
 
maciekw said:
Ja z uwagi na leworęczność w każdej grze, w której wymagane jest sterowanie klawiatura+mysz zmieniam klawiszologię na taką, która jest mi wygodniejsza.
O widzisz. Od 8 do 15% graczy jest leworęcznych. Pytania:
- ilu z nich rezygnuje z klawiszologii domyślnej?
- ilu graczy praworęcznych definiuje po swojemu?

Jestem praworęczny, a strzałkami gram już od czasów ZX Spectrum.
 
No teraz temat zaciekawił mnie tym bardziej. Jestem niezwykle łakoma tej statystyki. To kto robi ankietę? :)

Ja nigdy nic nie przestawiałam. No, chyba że coś było zupełnie niewykonalne, ale nie przypominam sobie żadnej konkretnej gry. Jeśli sterowanie jest trudne, to biorę to na klatę. ;) Mówię o WSADzie oczywiście. Nigdy nie próbowałam żadnej innej konfiguracji podstawowej. Dodatkowe klawisze się zmieniają w niewielkim stopniu. I - Inventory, M - Map, tego typu standardy. Najbliższe WSADowi klawisze jako funkcyjne zajmują jakieś pierwsze trzy minuty na opanowanie i tyle. Gdyby zdarzyło mi się natknąć na grę, która wymaga ode mnie grania, dajmy na to, strzałkami, może pokusiłabym się o przestawianie, bo do najbliższych klawiszy jest odczuwalna różnica w odległości (mówimy o pełnowymiarowej klawiaturze, nie lapku), więc czas reakcji byłby też zwiększony. Ale ogólnie trudna klawiszologia to tylko fajne utrudnienie.

Strasznie offtopowo się tu zrobiło. :p
 
No i niestety się jakiś mod o to upomni.

I to właśnie jest coś, co nazywamy komentarzem zbędnym i nie na temat...
zi3lona


Sorry

Edit:A do pobierania dodatku będzie jeden serwer czy wiele?
 
O gustach się nie dysktuje. Jedni grają na domyślnych ustawieniach inni zmieniają. Też jestem mańkut i gram na WSAD. W zamierzchłych czasach P2+32MB RAM grałem na strzałkach, ale jak wspomniała bassiunia wygodniej i bliżej do innych przycisków stąd dla mnie standardem jest WSAD właśnie. Poza tym nie wyobrażam sobie latania po klawiaturze grając np. w takiego Quake Live, tam każdy ułamek sekundy się liczy, jak śpiewa Iron Maiden: Be Quick or Be Dead. Myślę sobie, że skoro większości graczy nie przeszkadza taki układ, to stąd właśnie WSAD jako standard. Ot takie moje 3grosze ;)
 
bassiunia said:
do najbliższych klawiszy jest odczuwalna różnica w odległości (mówimy o pełnowymiarowej klawiaturze, nie lapku), więc czas reakcji byłby też zwiększony.
Kwestia ustawienia wygodnej konfiguracji, czas reakcji mam w porządku. Gram na klawiaturze o tradycyjnym rozstawie (Logitech UltraX Media), tyle że mam niski skok klawiszy (to lubię w lapkach).

bassiunia said:
Strasznie offtopowo się tu zrobiło. :p
Cichoooo... ;)
 
A tak z czystej ciekawości. Co ze stabilnością gry? Jak już kiedyś pisałem po wgraniu patcha 2.0 gra wywalała mi się częściej do Windowsa, niż w ciągu wszystkich poprzednich przejść. A kończyłem grę chyba ze trzy razy.
 
Wallace said:
A tak z czystej ciekawości. Co ze stabilnością gry? Jak już kiedyś pisałem po wgraniu patcha 2.0 gra wywalała mi się częściej do Windowsa, niż w ciągu wszystkich poprzednich przejść gry. A było tego chyba ze trzy razy.

chyba posiadasz zbyt słaby sprzęt lub masz zasyfiony system, gdyż mnie nigdy gra nie wypluła ;)
 
Sprzęt ma się dobrze, nie ma problemu z Uber.

Z tego, co czytałem na forum, nie tylko mnie po wgraniu patcha 2.0 rozpoczęło wywalanie do Windowsa.

BTW, to że u Ciebie nie ma problemu, nie znaczy, że on nie istnieje.
 
Wallace, a próbowałeś przeinstalować i spatchować jeszcze raz? Ja miałam podobny problem po którymś patchu (nie dam sobie ręki uciąć po którym) i to pomogło.

Vojtasass said:
Cichoooo... ;)
Dobra, ale bierzesz to na siebie? ;)

Pewnie czynnikiem najbardziej na nas wszystkich wpływającym jest tu przyzwyczajenie. Nigdy nie próbowałam grać strzałkami. Pewnie też by się dało, bo rączki do klawiszy przyzwyczajone raczej posiadam... ale jakoś przez lata palce same przyrosły do swoich miejsc. Kiedyś kolega w pracy powiedział, że skoro nawet rozmawiając z nim na temat długości ram do rowerów nie zdejmuję dłoni z pozycji do grania, to on już wie, dlaczego tak mało sypiam. :p

Nie mówię, że Twój, Vojtasass, czas reakcji jest dłuższy niż gracza WSADowego. Po prostu tego bym się obawiała, gdybym sama miała się przestawić. Z drugiej strony pag-r niejako potwierdza moje obawy. Skoro sam przesiadł się na "szybsze" rozwiązanie.

Absolutnie nie mam zamiaru nikogo "nawracać". Gdybyśmy wszyscy byli tacy sami, byłoby strasznie nudno. Ale chętnie dowiedziałabym się też, czy przestawiacie oś Y? Jak w symulatorach lotów?
 
n3k said:
racja, ale uwierz, czasem zwykłe przeczyszczenie kompa pomoże


n3k said:
Wallace, a próbowałeś przeinstalować i spatchować jeszcze raz? Ja miałam podobny problem po którymś patchu (nie dam sobie ręki uciąć po którym) i to pomogło.

Niedawno postawiłem nowy system. Zobaczymy jak się to będzie miało do stabilności EE.
 
Sir Williamie
A jak z chłodzeniem. Osobiście miałem wywałki, jednak po zmianie chłodzenia skończyły się definitywnie.
 
jedną z częstszych przyczyn wywalania z gry jest zbyt wysoka temperatura! czasami może też lagować! miałem tak jak robiłem overclocking starego procka!
 
Top Bottom