Nowy odcinek Dzienników deweloperskich już dostępny!

+
nocny said:
Pamiętam jak REDzi upierali się jak trudno jest stworzyć dwa różne interfejsy i sterowanie na PC i XBOXa, dlatego musieli pójść na kompromis i stworzyć taki interfejs i sterowanie żeby pasowały i do PC i do konsoli...
Z tego, co pamiętam, interfejs był robiony przez Studio BX, firmę która projektowała logo W2 i stronę WWW... Niewielkie mają pojęcie o projektowaniu interfejsów w grach komputerowych.
 
Hehe, w grach konsolowych chyba. ;)

Mnie z interfejsów najbardziej by pasował stary dobry system z prostokątnym okienkiem w kratkę i przedmiotami tak skrojonymi, żeby się w te krateczki odpowiednio mieściły. ;) Oczywiście, system sortowania przedmiotów według typu (ciuszki, warzywka i owoce, wiedźmińskie eliksiry i "różne") był doskonałym pomysłem, ale przewijalna lista przeszkadza w nawigacji.
 
Jan Bartkowicz odchodzi z CDPR RED? ...
Kurde, to był jak dla mnie najlepszy gość z załogi :I
I przy tylu prezentacjach był...
Cholerka, najpierw Gop, teraz Bartkowicz...
czyżby zaszła zmiana dyrektora CDPR RED czy mi sie tylko zdaje?

Jasiu, wróć jeszcze kiedyś :D Może przy W3?...

Szkoda, szkoda, szkoda.
 
karczmiarz said:
Jan Bartkowicz odchodzi z CDPR RED? ...
Kurde, to był jak dla mnie najlepszy gość z załogi :I
I przy tylu prezentacjach był...
Cholerka, najpierw Gop, teraz Bartkowicz...
czyżby zaszła zmiana dyrektora CDPR RED czy mi sie tylko zdaje?

Jasiu, wróć jeszcze kiedyś :D Może przy W3?...

Szkoda, szkoda, szkoda.

Właśnie, ciekawe o co w tym chodzi, najpierw odchodzi pan Gop który promuje Wiedźmina 2 w bardzo dobry sposób, teraz odchodzi pan Bartkowicz, który też w bardzo dobry sposób promował Wiedźmina 2, i ciekawe ilu jeszcze Redów odejdzie. Nieciekawie to wygląda.
 
Ale co w tym nieciekawego właściwie?
To jest niezwykle mobilny rynek usług, ludzie często zmieniają pracę, żeby brać się za nowe rzeczy.
Kto pamięta Łukasza Macha albo Michała Madeja, pracujących przy TW1? A Paweł Majak, zaangażowany CM?
Teraz działają przy czym innym, bo tak chcieli - rozwój, zmiana... na to się stawia w tej branży, o ile mi wiadomo.

To nie typowa posadka od 7 do 15. Projekt TW1 na PC - zamknięty, projekt TW2 na PC - zamykany, projekt TW2 na konsole - w trakcie. Różne osoby, różne oczekiwania, różne wizje, hm?
Coś się kończy, coś się zaczyna, nie ma co dramatyzować, CDPR stoi, jak stał.
 
undomiel9 said:
Kto pamięta Łukasza Macha albo Michała Madeja, pracujących przy TW1? A Paweł Majak, zaangażowany CM?

Ja ;)

Swoją drogą dobrze, że jest migracja. "Szpenie" z REDA rozejdą się po innych studiach i nad Wisłą zacznie powstawać coraz więcej dobrych gier :) Sam RED pewnie na tym nie straci, bo wątpię żeby zatrudnili na miejsce Janka pierwszego lepszego programistę ze szkółki niedzielnej :p
 
A może skoro gry o Wiedźminie mają być trylogią, to Janek już zrobił co miał zrobić odnośnie Wiedźmina 3 i po prostu nie miał już nić do roboty u Redów ;). A że chłopak ambitny t poszukał innej pracy gdzie będzie potrzebny.
 
zuber1906 said:
A może skoro gry o Wiedźminie mają być trylogią, to Janek już zrobił co miał zrobić odnośnie Wiedźmina 3 i po prostu nie miał już nić do roboty u Redów ;). A że chłopak ambitny t poszukał innej pracy gdzie będzie potrzebny.

No, w sumie ciekawa koncepcja.
 
W Sony Santa Monica w zespole odpowiedzialnym za Boga Wojny też po każdej części następowały roszady. Każdy chciał być lepszym od swego poprzednika i każda kolejna część była lepsza od poprzedniej. Z Wieśkiem może być podobnie.
 
Redzi na pewno zdają sobie sprawę, że scenariusz to ich najmocniejsza strona (a przynajmniej taka ma być), więc muszą znaleźć dobrego człowieka na jego miejsce. Przychylam się do opinii Und. To jest normalne w tej branży, jakkolwiek by to nie brzmiało. Trzeba też pamiętać, że kreatywni ludzie muszą zmieniać pracę co jakiś czas, żeby się nie wypalać.
 
Zapewne niedługo pojawi się na ten temat stosowny news, ale póki co... Nowe dev diary:
http://www.youtube.com/watch?v=oRMFjs-LV-0&feature=g-u-u&context=G294307cFUAAAAAAAAAA

Jeśli terminy wydawania filmów (co piątek) zostaną zachowane, to do premiery gry można spodziewać się aż 11 odcinków pamiętników twórców.
 
Jakie 4 rozpoczęcia? Już któryś raz pada to stwierdzenie. Czyżby importowanie save`a miało większy wpływ na rozpoczęcie gry? Chyba, że to kolejne marketingowe nawijanie makaronu na uszy ...

I skąd Geralt ma taką fajną zbroję? :p
 
No, że masz podczas dialogu z Rochem, na początku cztery opcje ;) Tak w każdym razie obstawiam.
 
zi3lona said:
No, że masz podczas dialogu z Rochem, na początku cztery opcje ;) Tak w każdym razie obstawiam.

A ja głupi myślałem, że Wiewiórki/Zakon/Neutralność/Początek narzucony przez REDów.
 
Pan Arkadiusz Borowik chciał zabłysnąć jaki to on jest dorosły, że potrafi rzucić mięchem? Polszczyzna ma mnóstwo parlamentarnych słów którymi można przekazać uczucie niechęci, nie trzeba uciekać się do rynsztokowego słownictwa. Ja rozumiem przekleństwa w grze, w książce w miejscach gdzie mają one artystyczne uzasadnienie. Natomiast przeklinanie w komercyjnych dziennikach uważam za, delikatnie mówiąc, niesmaczne. Odnoszę wrażenie, ze p. Arkadiusz chciał być na siłę "fajny". Kiepsko to wygląda gdy czymś takim popisuje się osoba odpowiedzialna za scenariusz.
 
zi3lona said:
No, że masz podczas dialogu z Rochem, na początku cztery opcje ;) Tak w każdym razie obstawiam.
Po poprawkach są tylko 3, spotkanie z Saskią na początek było dla wielu nieświadomych temperamentu niewiasty zbyt szokującym i bolesnym przeżyciem :p.

I skąd Geralt ma taką fajną zbroję?
Jakieś ramy czasowe? Nic mi się w oczy nie rzuciło.

Pan Arkadiusz Borowik chciał zabłysnąć jaki to on jest dorosły, że potrafi rzucić mięchem? Polszczyzna ma mnóstwo parlamentarnych słów którymi można przekazać uczucie niechęci, nie trzeba uciekać się do rynsztokowego słownictwa. Ja rozumiem przekleństwa w grze, w książce w miejscach gdzie mają one artystyczne uzasadnienie. Natomiast przeklinanie w komercyjnych dziennikach uważam za, delikatnie mówiąc, niesmaczne. Odnoszę wrażenie, ze p. Arkadiusz chciał być na siłę "fajny". Kiepsko to wygląda gdy czymś takim popisuje się osoba odpowiedzialna za scenariusz.
IMHO to było celowe zagranie mające uzmysłowić, że twórcy to badass gemdevu i, że gra nie jest cukierkowym rpg od bioware. W końcu, to nie było wystąpienie na żywo i pewnie przed wpuszczeniem tego do sieci oglądało, obrabiało i montowało ten film wiele osób. Gdyby ktoś w REDzie uznał, że wypowiedź ta godzi w dobre imię studia, to albo by ją zwyczajnie usunęli, albo kazali nagrać od nowa, tym razem już poprawną, salonową, polszczyzną.
 
Nie zmienia to faktu, ze p. Arkadiusz(+PR) dali ciała popisując się w tak tani sposób. Na dojrzałych graczach(a ponoć do takich gra jest kierowana) nie zrobi to dobrego wrażenia IMHO.
 
Poprawie Cię, że gra jest kierowana do dorosłych, a z dojrzałością to ma, niestety, niewiele wspólnego czasem ;)
 
Top Bottom