Wiedźmin 3: Dziki Gon — Trailer Aktualizacji Next-Gen oraz omówienie REDstreams

+

Vattier

CD PROJEKT RED


Przeżyjcie ponownie historię uwielbianą przez miliony!

Darmowa aktualizacja do nowej generacji dla Wiedźmina 3: Dziki Gon pojawi się na PC, PlayStation 5 i Xbox Series S|X już 14 grudnia 2022! Odkryjcie epickie przygody Geralta z Rivii wzbogacone m.in. o szereg usprawnień wizualnych i technicznych, nową dodatkową zawartość, Tryb Foto i nie tylko!

Podczas dzisiejszego REDstreams omawialiśmy co dokładnie przyniesie darmowa aktualizacja Next-Gen. Oto przegląd najważniejszych punktów:

Usprawnienia wizualne

Ray Tracing, ulepszone Screen Space Reflection, ulepszenia roślinności, lepsze tekstury i więcej usprawnień wizualnych trafi do gry. Cieszcie się nimi w pełni dzięki FSR 2.1 i wsparciu dla DLSS 3!

Zmiany w kamerze, sterowaniu i interfejsie użytkownika

Odkryjcie Kontynent na nowo dzięki nowej perspektywie — dodaliśmy alternatywną kamerę, która przybliży was do akcji. W połączeniu z alternatywnym trybem szybkiego rzucania Znaków, filtrowaniem mapy i opcją dynamicznego ukrywania minimapy, eksploracja stanie się jeszcze bardziej ekscytująca!

Tryb foto

Uchwyćcie chwile z pomocą nowo dodanego trybu foto! Czy to oznacza, że szykujemy konkurs trybu foto dla Wiedźmina 3: Dziki Gon? Być może.

Zintegrowane mody

W grze znajdziecie niektóre z najbardziej uznanych modyfikacji stworzonych przez społeczność, jak również nasze własne.

Poprawki w zadaniach

Prosiliście o nie — a my nie potrafimy wam odmówić! Aktualizacja Next-Gen dała nam okazję przyjrzeć się ponownie niektórym z problemów, które napotykaliście w zadaniach. Darmowa aktualizacja zawiera poprawki do Z dalekiego Ofiru, Poszukiwania: rynsztunek Szkoły Wilka i nie tylko!

Netflix DLC

Mamy gratkę dla wszystkich fanów serialu Netflix! Czeka na was alternatywny wygląd Jaskra i nilfgaardzkich żołnierzy, a także nowe zadanie, inspirowane serialem, w którym będziecie mogli zdobyć diagramy na nowy ekwipunek dla Geralta. Co to za zadanie? Ćśś! Bez spoilerów!

Postępy międzyplatformowe

Funkcja, którą znacie z Cyberpunka 2077 — grajcie tak jak lubicie, gdziekolwiek lubicie i przenoście swóje ostatnie zapisane stany gry między platformami.

Brzmi dobrze? To tylko przedsmak! Opublikujemy listę zmian darmowej aktualizacji next-gen bliżej premiery. Tymczasem, pamiętajcie, że więcej szczegółów i fragmenty rozgrywki pochodzącej z gry w wersji roboczej znajdziecie w nagraniu REDstreams:
 
Dobrze wiedzieć, że będzie fsr 2.1 wcześniej była mowa o 2.0 która jest sporo gorsza.
Zmiany dla mnie wystarczające, nie oczekiwałem więcej, no może poza innym oświetleniem, nie tak ''żółtym'' jak w vanili.
 
A ja mam pytanie trochę z innej beczki. Czy spodziewacie się dalej aktualizować wiedźmina 3 czy raczej wydacie next gen patcha i do widzenia.
Post automatically merged:

Co do tego patcha to spodziewałem się troszkę więcej po grafice. Rzeczy typu odległość rysowania obiektów i szczegółów tzw. lod, jakieś wolumetryczne chmury i mgła. Może jakieś efekty cząsteczkowe. Macie może zamiar je wprowadzić w przyszłości?
 


Przeżyjcie ponownie historię uwielbianą przez miliony!


Czy będzie możliwość wgrania save z wiedźmina 2 na konsole? Lub chociaż poprawienie niektórych dialogów które działają przy imporcie ale przy symulacji juz nie jak np los Henselta na sciezce Ihorweta lub dialog Filiphhy o Saski ? Szczegóły ale fajnie jakby takie rzeczy były naprawione
 
A ja mam pytanie trochę z innej beczki. Czy spodziewacie się dalej aktualizować wiedźmina 3 czy raczej wydacie next gen patcha i do widzenia.
Post automatycznie połączony: Środa o 23:40
Co do tego patcha to spodziewałem się troszkę więcej po grafice. Rzeczy typu odległość rysowania obiektów i szczegółów tzw. lod, jakieś wolumetryczne chmury i mgła. Może jakieś efekty cząsteczkowe. Macie może zamiar je wprowadzić w przyszłości?
Ta gra ma ponad 7 lat, nikt jej nie będzie rozwijał.
 
Przecież to będzie w tym patchu. Jeśli grasz na PC, to ustawisz sobie jakość Ultra+.
Chwila z konferencji wiadomo ze jakość nowych konsol będzie odpowiadał jakość ultra Pc , to znaczy ze będzie wyglądać ja wersją pc z 2015 roku ? A tylko Pc dostaną bardziej znaczące zmiany?
 
Myślę, że różnica w wyglądzie pomiędzy dotychczasową, a next-genową wersją będzie bardzo widoczna podczas rozgrywki na każdej platformie. Choćby dzięki dużo lepszej jakości tekstur i oświetleniu wspieranym technologią RT. Pewnie będą chcieli wycisnąć max z silnika gry na każdej dostępnej platformie w taki sposób, by wykorzystać całą moc tych platform. O ile kiedyś konsole były mocniejsze od przeciętnego gamingowego PC, tak dziś sytuacja się odwróciła. I choć starają się wycisnąć ostatnie soki z konsol (w miarę możliwości oferowanych przez Red Engine), to jednak nie można ukrywać, że dopiero mocny PC będzie w stanie zaprezentować pełnię walorów next-genowej wersji Wiedźmina.
 
Myślę, że różnica w wyglądzie pomiędzy dotychczasową, a next-genową wersją będzie bardzo widoczna podczas rozgrywki na każdej platformie. Choćby dzięki dużo lepszej jakości tekstur i oświetleniu wspieranym technologią RT. Pewnie będą chcieli wycisnąć max z silnika gry na każdej dostępnej platformie w taki sposób, by wykorzystać całą moc tych platform. O ile kiedyś konsole były mocniejsze od przeciętnego gamingowego PC, tak dziś sytuacja się odwróciła. I choć starają się wycisnąć ostatnie soki z konsol (w miarę możliwości oferowanych przez Red Engine), to jednak nie można ukrywać, że dopiero mocny PC będzie w stanie zaprezentować pełnię walorów next-genowej wersji Wiedźmina.
Te bajery co są na pc a nie może być na konsolach słabo rzucają się w oczy w każdej grze. Wydawanie nie wiadomo ile mamony na pc na gry nie ma sensu , ale to temat na inną dyskusję.
 
Te bajery co są na pc a nie może być na konsolach słabo rzucają się w oczy w każdej grze. Wydawanie nie wiadomo ile mamony na pc na gry nie ma sensu , ale to temat na inną dyskusję.
Tak ale CDPR ma zwyczaju olewać wersje konsolowe swoich gier, kazdy ich odpowiednik prezentuje się znacznie gorzej Pc, plus ma wiecej bugów. Mam nadzieje ze wersja nex genowa jak sama nazwa wskazuje chodzi o konsole nie będzie tym razem tą brzydką niechciana siostrą ale solidnym jakościowo produktem
 
Obejrzałem materiał od Digital Foundry i ciężko mi uwierzyć, że Panowie z tvgry nie zauważyli graficznej różnicy (być może nie dość dobrze pamiętali oryginał).

Na bezpośrednim porównaniu jak dla mnie kosmos i cudo, bardzo to oświetlenie miękkie i spójne. Dzięki RT postać nie musi być już zapewne sztucznie doświetlana w zacienionych miejscach, jest świetnie cieniowana światłem odbitym.

317698008_1473301129746630_4764744738527395365_n.png

317625530_1171100133495898_6619710707870926719_n.png
317196776_831271401318937_5651976514142858010_n.png
Jestem oczarowany <3 A to nawet nie jest wersja PC, na której będą jeszcze dodatkowe ficzery.

A tu linki do całości od Digital Foundry oraz od tvgry:


 
Obejrzałem materiał od Digital Foundry i ciężko mi uwierzyć, że Panowie z tvgry nie zauważyli graficznej różnicy (być może nie dość dobrze pamiętali oryginał).
Może chłopaki po godzinach dorabiają przy spawaniu elektrycznym bez masek - po czymś takim nietrudno przegapić drobne niuanse, jak ray tracing, poprawiony LOD, dużo lepsze tekstury czy zasięg rysowania. Ale różnicę pomiędzy 90 a 120 fps już będą wytykać :ROFLMAO: (mam na myśli PC, nie Wieśka na konsolach).
 
Last edited:
Może chłopaki po godzinach dorabiają przy spawaniu elektrycznym bez masek - po czymś takim nietrudno przegapić drobne niuanse, jak ray tracing, poprawiony LOD, dużo lepsze tekstury czy zasięg rysowania. Ale różnicę pomiędzy 90 a 120 fps już będą wytykać :ROFLMAO: (mam na myśli PC, nie Wieśka na konsolach).

Być może również to ma znaczenie, że jako redaktorzy widzieli w życiu dużo więcej gier niż przeciętny gracz i te obrazy zdążyły się zatrzeć. Ewentualnie naprawdę oczekiwali więcej, jak dla mnie jednak poprawa jest wystarczająca, bo to dodatkowy szlif do istniejącej estetyki, a nie przeróbka.
Natomiast mówią jeszcze o wielu innych małych fajnych rzeczach i szczerze mówiąc po dołożeniu tego info, oraz obrazków, do informacji ze streama, to się nawet nahajpowałem :D Nowy rok, nowy komp, tak będzie, coś czuję. CP2077 i W3 z RT w końcu przejdę :D
 
Najbardziej podoba mi się rework roślinności. IMO największą graficzną bolączką gry były te brzydkie samoświecące się jak żarówki kępy trawy. Fajnie, że przynajmniej część tekstur wymieniono albo nowe oświetlenie sprawia że wygląda to dużo lepiej


 
Wszyscy jak jeden mąż tutaj skupiają się na kwestii grafiki, a mnie dla odmiany ona ni ziębi ni grzeje - ot sam W3 miał wystarczającą... dla kogoś kto przywykł do grafiki ala Gothic 1 naprawdę wodotryski potrzebne nie są i nie dla grafiki się gra w wiedźmina - za to bardzo ciekawi mnie kwestia wspomniana w pierwszym poście:

Zintegrowane mody

W grze znajdziecie niektóre z najbardziej uznanych modyfikacji stworzonych przez społeczność, jak również nasze własne.
ciekawe kiedy CDPR zdradzi coś więcej - co właściwie tam dodano...? ;)
 
Top Bottom