Aktualizacja 4.01 – lista zmian

+

Vattier

CD PROJEKT RED


Aktualizacja 4.01 jest właśnie wdrażana na PC, PlayStation i Xboxa. Poprawi ona ogólną stabilność oraz wydajność gry na konsolach nowej generacji i PC, a także wprowadzi szereg poprawek na wszystkie platformy.

Oto lista zmian wprowadzonych wraz z aktualizacją:

PC
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego opcja odbicia w przestrzeni ekranu nie działała na PC, mimo że była włączona. Gracze, którzy wcześniej ustawili poziom SSR na wysoki, mogą teraz zauważyć różnicę w wydajności.
  • Dodano nowy tryb wydajności globalnego oświetlenia z ray tracingiem, z którego mogą skorzystać gracze posiadający kompatybilny sprzęt. Zwiększa on liczbę klatek na sekundę, przedkładając wydajność nad zasięg i precyzję.
KONSOLE
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego na konsolach możliwe było utworzenie większej liczby zapisów, niż pozwalał na to limit, co powodowało różne problemy z zapisywaniem gry lub resetowaniem ustawień użytkownika.
  • Poprawiono jakość odbić w przestrzeni ekranu na konsolach nowej generacji.
  • Zoptymalizowano globalne oświetlenie z ray tracingiem na konsolach nowej generacji, aby poprawić wydajność trybu Ray Tracing.
ZADANIA I ROZGRYWKA – dostępne na wszystkich platformach
  • Przygotowania do bitwy – naprawiono błąd, w wyniku którego mogło nie dać się wejść w interakcję z Avallac'hem w ramach celu „Poinformuj Avallac'ha, że wszystko zostało przygotowane”.
  • Sprawy rodzinne – naprawiono błąd, który mógł powodować zawieszanie się gry podczas przejścia z rozmowy z Krwawym Baronem do Historii Ciri: Wyjście z cienia.
  • Królewski Gambit – naprawiono błąd, w wyniku którego mogło nie dać się wziąć udziału w walce na pięści z drugim Vildkaarlem z powodu niewidzialnej przeszkody.
  • Awantura o wino: Belgaard – dodano poprawkę wsteczną dla błędu naprawionego w aktualizacji 4.00, który sprawiał, że zadanie nie mogło zostać zaliczone, jeśli podczas eksplorowania gracz zniszczył gniazda potwora istotnego w zadaniu.
  • Niebezpieczna gra – zbroja w pokoju Caesara powinna teraz zmieniać swój wygląd, gdy włączony jest Alternatywny wygląd nilfgaardzkiej zbroi.
  • Axii Marionetka – zwiększono zdrowie marionetki i obrażenia, jakie zadaje.
  • Mutacja Przypływ adrenaliny powinna teraz działać zgodnie ze swoim opisem.
  • Wprowadzono niewielkie zmiany w zadaniach i przerywnikach filmowych.
LOKALIZACJA – dostępne na wszystkich platformach
  • Usunięto szereg błędów w lokalizacji arabskiej.
  • Dodano zlokalizowaną wersję piosenki Orianny „Kołysanka o niedoli” w dubbingu koreańskim i chińskim uproszczonym.
  • Dostosowano animację ruchu ust Priscilli tak, aby pasowała do chińskiego dubbingu (wariant uproszczony) podczas piosenki „Wilcza zamieć”.
Uwaga: wypisano tu jedynie najbardziej zauważalne zmiany. Aktualizacja zawiera inne drobne poprawki, które nie znalazły się na tej liście.
 
Drugiego Vidkaarla sklepałem pomimo ściany. Łatwo nie było, ale czasami podchodził na tyle blisko, że dało się go sięgnąć. Ale nie powiem - miałem wrażenie, że "walczę z cziterem, a sędzia jest przekupiony" :)
 

Chodak

Forum veteran
Może ktoś dać znać jak obecnie wygląda wydajność z RT na RTX 4080?

Bo sorry, ale z taką kartą liczę na stabilne 60 klatek w 2K i wszystkimi wodotryskami, inaczej do next gena nie siadam...
 
chyba najbardziej po dupie procek dostaje, ale nie jestem pewien. W każdym razie u mnie 3090 siedzi i w Novigradzie jest katastrofa. W 20fps nie będę po mieście biegał. Poza miastem też szału nie ma. Także też jestem ciekaw, czy się coś pod tym względem zmieni. 3440x1400p rozdziałka
 
No rewelacja........Gra przestała się uruchamiać...... teraz mam faktycznie zero problemów z wydajnością z RT na RTX 3070......
Edit....po sprawdzeniu spójności plików już jest wszystko ok:) No i faktycznie jest lepiej z wydajnością!!! Brawo i Dzięki:)
 
Last edited:
Może ktoś dać znać jak obecnie wygląda wydajność z RT na RTX 4080?

Bo sorry, ale z taką kartą liczę na stabilne 60 klatek w 2K i wszystkimi wodotryskami, inaczej do next gena nie siadam...
Rozumiem ze bez DLSS? u mnie przed aktualizacją w 4k z frame generation 70-80 fps a w novigradzie kolo 60-72
 
No rewelacja........Gra przestała się uruchamiać...... teraz mam faktycznie zero problemów z wydajnością z RT na RTX 3070......
Edit....po sprawdzeniu spójności plików już jest wszystko ok:) No i faktycznie jest lepiej z wydajnością!!! Brawo i Dzięki:)
Nie tylko ty. Ja tez nie mogę uruchomić gry. Wywala ja zaraz po kliknięciu graj. Mam RTX 3060 i do tej pory gra mi śmigała, co prawda nie na ultra, ale nie narzekałem, a teraz dupa nie można nawet uruchomić.
Post automatically merged:

Nie tylko ty. Ja tez nie mogę uruchomić gry. Wywala ja zaraz po kliknięciu graj. Mam RTX 3060 i do tej pory gra mi śmigała, co prawda nie na ultra, ale nie narzekałem, a teraz dupa nie można nawet uruchomić.
no wyjaśniło się. Po aktualizacji został uszkodzony jeden z plików gry. Po weryfikacji integralności i ponownym pobraniu pliku wszystko wróciło do normy
 
Last edited:
Jak można cofnąć tą aktualizację do poprzedniej bo po weryfikacji plików ściągnięciu plików nadal nie działa dx12 tylko komunikat że wiedzmin się wywalił. Nie chcę tej aktualizacji,,
 
Ja to tutaj tylko zostawię, Geralt się najwidoczniej tak wstydzi aktualizacji, że mi z ekranu zniknął i tylko czoło widać XD
Drugi raz już sprawdzam spójność plików i cały czas to samo, najs...
 

Attachments

  • Przechwytywanie.PNG
    Przechwytywanie.PNG
    4.7 MB · Views: 398
Ja to tutaj tylko zostawię, Geralt się najwidoczniej tak wstydzi aktualizacji, że mi z ekranu zniknął i tylko czoło widać XD
Drugi raz już sprawdzam spójność plików i cały czas to samo, najs...
Nie masz czasem jakichś modów zainstalowanych?
Wyjaśniło się na dole.
 
Wow mam to :p
Gdyby ktoś miał ten błąd po aktualizacji 2 Gb, musiałem trzy razy sprawdzić spójność plików gdzie pobrało sie następne 1,5 GB i dopiero Geralt powrócił :)
 

Attachments

  • 20230202190440_1.jpg
    20230202190440_1.jpg
    884.5 KB · Views: 168
Wciąż RT nie zostało naprawione, nadal występuje wyciek pamięci, gdy GPU VRAM osiąga ponad 95% użycia.
Tak samo nie zostało naprawione niskie zużycie CPU w DX12, wciąż obciążony jest w pełni tylko jeden rdzeń, a reszta się nudzi...
Nowa opcja wydajności RT w ustawieniach graficzny daje mniejszy wzrost FPS niż użycie moda Optimized RT...
Już nie mam siły tego dalej sprawdzać i zgłaszać te błędy, bo i tak nic CDPR z tym nie zrobi, nie ma kompetentnych ludzi, aby to ogarnąć...
 
Ale widzę że dalej nie mogę uruchomić gry. Jeżeli kupiłem wiedźmina 3 na PS4 na premierę i potem kupowałem dlc na premierę. Dzięki za darmowa aktualizacje do ps5, tylko szkoda, że nie mogę sobie na niej zagrać...
 
Ale widzę że dalej nie mogę uruchomić gry. Jeżeli kupiłem wiedźmina 3 na PS4 na premierę i potem kupowałem dlc na premierę. Dzięki za darmowa aktualizacje do ps5, tylko szkoda, że nie mogę sobie na niej zagrać...
W ogóle ci się gra nie uruchamia?
Napisz coś więcej, to może uda się pomóc.
 
Kupiłem ps5 i pobrałem aktualizacje. Przeniosłem save z PS4. Gra się uruchamia, ale w momencie wyboru nowej gry, czy wczytania save'a wyskakuje informacji o tym że nie mogę uruchomić gry ponieważ nie mam dlc. Mimo to że pokazuje mi że dlc są zainstalowane. Gra kupiona na premierę na PS4 a potem każde dlc na premierę też na ps4
 
Top Bottom