Aktualizacja 4.01 – lista zmian

+
Kupiłem ps5 i pobrałem aktualizacje. Przeniosłem save z PS4. Gra się uruchamia, ale w momencie wyboru nowej gry, czy wczytania save'a wyskakuje informacji o tym że nie mogę uruchomić gry ponieważ nie mam dlc. Mimo to że pokazuje mi że dlc są zainstalowane. Gra kupiona na premierę na PS4 a potem każde dlc na premierę też na ps4
Ok, zaczynając od rzeczy oczywistych - na pewno pokazuje ci dodatki jako „zainstalowane”, a nie „dostępne”? I czy na pewno ściągnąłeś wersje oznaczoną jako PS5 (całkowicie osobna pozycja w PS store) a nie tylko zaktualizowałeś wersje PS4?
 
Dobry Wieczór, dzień dobry?

Czy będzie kiedyś poprawa gry w interfejsie użytkowym (ekwipunek, mapa, Bestiariuszu) na konsolach nowej generacji bo na najnowszych telewizorach sama rozgrywka jest płynna ale wejście do ekwipunku czy do mapy to drastyczny spadek fpsów z 60 na 30 na LG C1165 ścina to tragiczne moim zdaniem i niszczy imersje przez co nie chce się grać
 
Ok, zaczynając od rzeczy oczywistych - na pewno pokazuje ci dodatki jako „zainstalowane”, a nie „dostępne”? I czy na pewno ściągnąłeś wersje oznaczoną jako PS5 (całkowicie osobna pozycja w PS store) a nie tylko zaktualizowałeś wersje PS4?
Tak ściągałem wersję na PS5. Na konsoli mam zainstalowane obie wersje. Na PS4 bez niczego wszystko działa. Grę skończyłem kilka lat temu na PS4. Wersja ps5 nic nie mogę zrobić
 
To ja może zaczekam sobie na kompatybilną wersje Optimized Raytracing bo coś czuje że jeżeli nie wywale to nie odpali.
 
Tak ściągałem wersję na PS5. Na konsoli mam zainstalowane obie wersje. Na PS4 bez niczego wszystko działa. Grę skończyłem kilka lat temu na PS4. Wersja ps5 nic nie mogę zrobić
A jak z tym oznaczeniem dodatków na dole w głównym menu? Zainstalowane czy dostępne?
 

Attachments

  • IMG_20230202_232400.jpg
    IMG_20230202_232400.jpg
    5.6 MB · Views: 82
  • IMG_20230202_232415.jpg
    IMG_20230202_232415.jpg
    5.7 MB · Views: 82
Muszą być opisane jako zainstalowane. Poszukaj w PS Storze samych dodatków po tytułach i tak samo jak z podstawką, powinny być osobne wersje na PS5.
Jednak człowiek jest głupi😁 wielkie dzięki za pomoc. Ściągam dlc i zobaczę czy wszystko będzie działać 😁
Post automatically merged:

Wszystko działa. Wielkie dzięki za pomoc🙂
 
Wraca temat zapomnianego Origina... Kiedy można spodziewać się patcha w tym launcherze? Czy poprzednie hotfixy w ogóle były tam dostępne? Nie było dotąd jak sprawdzić bo wersja nie była podbita, ale teraz widać, że 4.01 nie chce się pobrać.
 
Hello there.

Po każdej aktualizacji (od momentu pojawienia się next gena) po odpaleniu gry, nie działa mi mysz na poziomie menu jak i w samej grze. Czy ktoś ma podobny problem? Naprawianie gry nic nie dało, a sama gra jest po świeżej instalacji. Jak to rozwiązać? Grafika RTX 3090
 
Patch nie zmienił nic, gra działa okropnie, stuttering i niski FPS to norma cały czas i to wszystko w low na dx 11. Stara wersja GOTY działa jak złoto i grałbym w nią gdyby nie to że dodali nowe zadania, pewnie ten next gen zawsze będzie do dupy, nowego hardware nie będę kupował dla tej gry.
 
Hello there.

Po każdej aktualizacji (od momentu pojawienia się next gena) po odpaleniu gry, nie działa mi mysz na poziomie menu jak i w samej grze. Czy ktoś ma podobny problem? Naprawianie gry nic nie dało, a sama gra jest po świeżej instalacji. Jak to rozwiązać? Grafika RTX 3090
Może masz podłączony jakis trackball, odepnij wszystkie urządzenia peryferyjne USB poza myszką i sprawdź.
 
Wraca temat zapomnianego Origina... Kiedy można spodziewać się patcha w tym launcherze? Czy poprzednie hotfixy w ogóle były tam dostępne? Nie było dotąd jak sprawdzić bo wersja nie była podbita, ale teraz widać, że 4.01 nie chce się pobrać.
Ok, dziś aktualizacja się pojawiła, dzięki.
 
Mam wrażenie po tym nowym fiksie, że popsuli dlss. Teraz obraz jest jakiś taki moco ziarnisty, krawędzie są poszarpane, tła rozmyte. Do tego jestem świeżo po zrobieniu nowego questa i zacięła mi się muzyka z niego, teraz gra ciągle, gdziekolwiek jestem. Nie pomaga szybka podróż, dialogi, walka. Nawet w gwincie jest ta muzyka.
 
Last edited:
Miałem dokładnie to samo... Zacięła mi się muzyka z nowego questa, wyłączyłem grę i już do niej nie wróciłem... Ten update/upgrade czy jak to tan zwiecie to zwykły bubel, który będzie naprawiony za pół roku. To było oczywiste.. :) cd projekt nawet UE5 nie ogarnie i gry będą zbugowane na maksa.
 
Na 4.0 miałem ustawienia średnie/wysokie i 30-75FPSów
Na 4.0.1 mam wszystko na minimum i <20 FPSów.
Elegancki patch
+poniższy obrazek.

1675458512701.png

Jest to akurat cofanie z 4.0.1 do 4.0, ale wcześniej było to samo, 55GB aktualizacji xD
 
Do tego jestem świeżo po zrobieniu nowego questa i zacięła mi się muzyka z niego, teraz gra ciągle, gdziekolwiek jestem. Nie pomaga szybka podróż, dialogi, walka. Nawet w gwincie jest ta muzyka.
Przenieś się do innego huba. U mnie podziałało.
 
Polecam Panowie z ekipy naprawiającej grę popatrzeć na Nexusie w taki modzik pt. Brothers in Arms. Macie tam na tacy 1200 błędów dostępnych w grze.
W GRZE SĄ JESZCZE UKRYTE DIALOGI, KTÓRE NIE ODPALAJĄ SIĘ PRZEZ BŁĄD.
Avallach, Priscilla, Triss, Vesemir, Rozmowa z Crachem i Yenn. Ogólnie macie do przywrócenia jeszcze trochę kwestii dialogowych.
 
Ta aktualizacja poprawia ssr tylko na dx12 i nawet jeżeli wszystkie ustawienie da się na niskię gra ma miedzy 20 a 30 fps co jest dziwne bo na dx11 mam 45 do 60 fps na wysokich bez hairworks.
 
Top Bottom