Wiedźmin 3: świat

+
Poproszę o cytat.Nie przypominam sobie nic takiego.
Co do granic, to najprawdopodobniej Ziemia Niczyja jest oddzielona od obszaru Novigradu rzeką Pontar. W związku z czym logicznym jest, że te 2 krainy znajdują się na jednej mapie.
Nie sądze, żeby było tam też Skellige.
Przecież jasno masz napisane, że ''stanowi on całość''

Wroobelek. Tylko że adventus napisał ''od razu'' a ty zapodałeś wywiad sprzed paru dni :facepalm:
 
Last edited by a moderator:
Wróbelek, nie o ten wywiad mi chodziło. Chodziło mi o wywiad w ktorym Redzi odnieśli się wprost do możliwości płynięcia do Skelige łódką (nie mówię o promie) . Przypominam sobie jedynie fragment w którym chyba Marek Ziemak (mogę się mylić co do osoby), stwierdził, że zajełoby to pewnie ze 2 godziny z uwagi na ogromne odległości, więc pewnie podróż odbędzie się jakimś promem. W każdym razie nastawiony był raczej sceptyczny do takiej opcji.
 
Last edited:
Było wspominane, że mogłaby być teoretyczna możliwość takiego zbudowania świata, że jakby ktoś chciał, to mógłby płynąć łodzią całą drogę morską z Novigradu na wyspy, ale ze względu na znaczny dystans dzielący te lokacje, będzie to rozwiązane przez szybką podróż.
 
Trudno precyzyjnie określić. Można w przybliżeniu porównać do odległości dzielącej pojezierze Mil Trachta od Ellander, o której wiemy, że wynosiła pięćset mil. Wygląda podobnie.
 
Wie ktoś jaka jest mniej więcej odległość od Skellige do Novigradu?

Gdybyśmy tylko znali ilość okrążeń jakie jest w stanie pokonań koń kłusem na pokładzie barki podczas takiej podróży przy wietrze na poziomie 6 w skali Beauforta, to byłoby to proste do obliczenia. Kilku specjalistów na forum jest. A tak, to niestety ciężko powiedzieć.

Wojtak212 - mapy są różne, lokalizacja wysp Skellige na mapie Redów jest troche inna niż lokalizacja na mapie Ortelusa
 
i przy strasznym skalowaniu, obszar gry należałoby dociągnąć przynajmniej do Jarugi. Zakładająć oczywiście, że mapa miałaby kształt prostokątu
 
Skyrim ma wielkość 37 km[SUP]2[/SUP] a że W3 ma być większy o 20% to świat Geralta powinien mięć 44 km[SUP]2[/SUP] A że na potrzeby gry świat zwykle się skaluje... Więc prowincja Skyrim dosyć się pokurczyła http://www.skyrim.pl/skyrim/archiwum-skyrim/geografia-skyrim.html Dlatego nie widzę przeszkód, aby można dopłynąć z Novigradu do Skellige. :hatsoff:

Nie jestem pewien, ale wydaję mi się, że kiedyś była mowa o tym, iż wyspy Skellige będą na oddzielnej mapie dlatego dopłynięcie na nie na własną rękę z Novigradu nie będzie możliwe i posłuży do tego szybka podróż. Jednak niezbyt dobrze to pamiętam, więc nie chce nikomu skłamać.
 

Guest 3669645

Guest
@up Wyspy będą owszem jako "oddzielna mapa" ale nie w takim sensie, że będzie jakaś bariera czy ograniczenie między kontynentem. Wg REDów, o ile pamiętam, można na wyspy dopłynąć samodzielnie bez szybkiej podróży / używania barki. Więc Skellige i Krainy Kontynentu to nadal jeden świat, który można nieprzerwanie zwiedzać.

A obszar wodny między Wyspami a Kontynentem do mapy się zaliczać nie będzie oczywiście :p Bo sam ten obszar byłby większy niż całe Skellige, Ziemie Niczyje i Novigrad...
 
Czy wlicza się w to wszystkie skyrimowe jaskinie, lochy, kopalnie ? Nie było ich mało, co wlicza się na odczucie rozmiaru świata gry.
 
Nie, i pewnie wyspy z dodatku Dragonborna też się nie wlicza, a ta jest dosyć duża (ze 20% wielkości Skyrim).
Obszar wodny pomiędzy wyspami Skellige też ma się wliczać w rozmiar mapy.
 
@up Wyspy będą owszem jako "oddzielna mapa" ale nie w takim sensie, że będzie jakaś bariera czy ograniczenie między kontynentem. Wg REDów, o ile pamiętam, można na wyspy dopłynąć samodzielnie bez szybkiej podróży / używania barki. Więc Skellige i Krainy Kontynentu to nadal jeden świat, który można nieprzerwanie zwiedzać.
@adventus Dzięki za sprostowanie. Jak pisałem niezbyt dobrze to pamiętałem. :)
 
Jak to sobie wyobrażacie? Niby Geralt będzie zasuwał łódką wzdłuż prawie całego wybrzeża Temerii? Spójrzcie może na mapę.
 
Top Bottom