Wiedźmin 1: Powrót Białego Wilka - Community Project - wątek roboczy

+
A co powiecie, gdybyśmy poszli w stronę takiego efektu na herbie?



Tutaj wygląda może trochę tandetnie, ale po pierwsze obrazek z rysami był mały, po drugie pierwszy raz to robiłem.
 
Last edited:
No nie wiem. O ile pasuje w przypadku Foltesta chroniącego Wyzimy, tak na salę tronową chyba by go nawet nie wpuścili w takim stanie.
 
Prześlij grafikę tych rys. Jutro bym pokombinował w przerwach nauki do egzaminu. Postaram się też wykonać brakujące screeny porównawcze do naszej galerii. Potem wysyłam wszystko do przypisania.
 
Będzie kłopot z tą zbroją. Otóż aby się ona pojawiła w grze, musi zostać użyty plik "def_arealoaded.ncs", który odpowiada również za pojawienie się pochew. Trik polega na tym, że musielibyśmy usuwać mod na pochwy przed pojawieniem się w lokacji z mieczem, kupić miecz, po czym ponownie zainstalować Scabbard Mod.
Mógłbym połączyć obydwa pliki, ale wtedy trzeba wrzucić moda na pochwy do Powrotu. Ifryty na to pozwolą?
 
Trzeba przedstawić obecną sytuacje i zapytać. Warto wspomnieć, że robimy wersję zgodna z FCR i chcielibyśmy kompatybilności z pochwami.

Jak rozumiem istnieją 2 rozwiązania - nasz mod bez obsługi Scabbarda oraz kompatybilny z wbudowanym zewnętrznym modem. Opcji kombinowanie nie możemy brać pod uwagę.
 
To jest tak naprawdę największy problem modów dodających coś nowego do Wiedźmina. Pochwy, Esencja, przedmioty wykonane przez J_Slasha, wszystkie używają tego pliku. I dlatego nie są kompatybilne. Corylea swego czasu stworzyła TO, czyli mod łączący wszystkie dodawane przedmioty. Niestety nie miała zgody na dodanie przedmiotów Ifiritów. I teraz pytanie: nie pozwolili jej, czy nie pytała? W każdym razie jest to problem, który musi znaleźć rozwiązanie.
 
Dokładnie. Co prawda na dziś dzień nowych przedmiotów wiele nie ma, ale w EE planowałem wprowadzić np. mroczny pancerz z mieczami i inne smaczki znane z W2.
 
Hmm. Teoretycznie, licencja z uznaniem autorstwa pozwalałaby na wykorzystanie przedmiotów Ifritów pod warunkiem poinformowania, że są Ifritów (btw, w "Zabójcach Królów" pojawia się herb Redanii żywcem wzięty z Wikipedii, jednak bez wzmianki o autorze...), jednak IMHO zawsze lepiej się zapytać, by uniknąć nieprzyjemności. Może na Redkicie siedzą jeszcze jacyś Ifryci? Albo skontaktujemy się z Flashem za pośrednictwem Marcina?
 
Oficjalnie Ifritów już nie ma, Pauvell nie miał żadnej informacji o ich aktywności, a należał kiedyś do nich. Benzenzimmern nie wiedział nic o innych uczestnikach bety Redkita, w której przecież Ifrity musieli uczestniczyć. Najprawdopodobniej każdy ruszył w swoją stronę i już raczej nic nie tworzą, choć pamiętam ich posty o wznowieniu "Maskarady" na silniku dwójki.
Zastanawia mnie do dzisiaj jedna rzecz, otóż w becie Redkita uczestniczyło około stu osób. Tylko Benz coś stworzył? Inni po prostu się rozpłynęli bez wieści, materiałów? Jest to dla mnie prawdziwa zagadka.
 
Zasadniczo pozostała Zoltanowa facjata do poprawek, bo coś przy oczach się działo. To koniec, chyba że pominęliśmy kogoś istotnego.
 
Ja bym ją wyrzucił, bo wygląda identycznie jak oryginalna, tylko oczy źle działają. Może dałoby się jakoś powieki zmniejszyć, jak w dwójce? I włosy mu przyciąć?
A, @Eskadro, masz te screeny postaci od pawła41lu? Wrzucę do tematów.
 
Last edited:
Pokombinuję nad tymi poprawkami Zoltana. Te screeny będą jutro, wykonam w miarę możliwości wszystkie porównawcze których brakuje oraz te, gdzie widać wpływ nowego oświetlenia.

Tymczasem bierze się za opanowanie materiału egzaminacyjnego. Jutro po 11 powinienem zakończyć kolejny semestr.
 
Top Bottom