Sprawy Marketingowe

+
Ogólny temat zamknięty, więc wrzucam tutaj. Do mediów się raczej nie nadaje, bo to zapowiedź 'możliwych nowych materiałów' z międzynarodowego.

The magazine is 'Gameplay' (Dutch/Belgium magazine). It doesn't say anything about what kind of content there could be about TW3. It just says the title in a short list at the bottom, of games you can expect next issue, if the developers stick to the dates they set. And in my experience, this magazine only prints a new article about a game when there is some new information, like a new preview or hands-on and the likes.

Chociaż osobiście obstawiam relację z pokazu. Myślę, że teraz mógłbym i sam taką napisać w wolnej chwili. ;)
 
Nie wiem, dlaczego Moderacja przypięła się tak do tego gameplaya. Tak jak już gdzieś pisałem - jest to tylko symbol. Większość chciałaby go zobaczyć, ale większość z tej większości rozumie, dlaczego REDzi go pokazać nie mogą. Natomiast bardzo duży odsetek użytkowników (w tej liczbie ja) nie rozumie, dlaczego jest embargo na wszelkie inne materiały (na przykład szkice koncepcyjne, arty, niezobowiązujące screeny), które w żaden sposób nie zdradziłyby stanu zaawansowania prac nad grą, ani zaimplementowanych (bądź nie) ficzerów. I właśnie to - a nie brak filmu prezentującego przebieg gry - wzbudza tyle kontrowersji.
 
Moderacja się nie przypięła do gameplay'a. Moderacja komentuje to, co widzi. A widzi, że są na forum userzy, którzy nawidoczniej uważają, że brak publikowania materiałów jest wynikiem
a) złośliwości CDPR
b) olewania Community przez CDPR
c) kończenia się studia, które goni resztką sił, pracownicy się zwalniają, nikt nie robi gry zapewne, wszystko leży.

Rozmawiajmy jak poważni ludzie, hm? Nie mówię, że wszyscy wołający o materiały mają takie podejście, ale najgłośniej i najjaskrawiej słychać właśnie te bezmyślne, niesprawiedliwe wypowiedzi, które świadczą chyba tylko tym, że ich autorom brak cierpliwości, zrozumienia sytuacji i posiadania życia poza forum.

Też bym chciała materiały częściej i więcej. Ale skoro wypowiadający się tu Marcin pisze, że się postara, ale... To mi to daje do myślenia, ale nie w kierunku szukania teorii spiskowych i stawania przeciwko firmie/produkcji, której jestem fanką. Staram się zrozumieć okoliczności. A one są najwyraźniej takie, że z CDPR z jakichś powodów nie może się z nami jeszcze dzielić materiałami.

"Moderacja" zatem wypowiada się tu nie o merytorycznych głosach krytyki, tylko o wypowiedziach bezrozumnych, roszczeniowych i egoistycznych, umownie określając je jako "wołanie o gameplay".

Poza tym pragnę zauważyć, że to nie tylko my widzimy pewną... niestosowność takich postaw, bo wystarczy zobaczyć, jakie poparcie mają nasze wypowiedzi, w tym także post Ketha zamykający spamerski (dzięki niektórym z Was) wątek, a kto popiera posty atakujące nas za decyzję o zamknięciu i żądające prawa do spamu, bo inaczej nie ma tu co robić.
Serio nie ma?

Powtórzę: bądźmy poważni. Jasne, że obecna polityka trzymania kart przy orderach przez RED nie musi się podobać, to jest miejsce, w którym moźna o tym pisać. I piszcie. Tylko jest różnica między zaznaczeniem swojego stanowiska raz czy dwa, obszernie i rzeczowo, a molestowaniem jednolinijkowcami co 2 minuty. Ja w każdym razie taką różnicę bez problemu dostrzegam.

No i mogę mieć tylko nadzieję, że każdy rozsądny i poważny użytkownik też widzi różnicę między "nazistowskim" zamykaniem tematów, nakazem... jak to było? A, mordy w kubeł i won, a utrzymywaniem porządku przez ekipę sprzątającą przy jednoczesnym zachęcaniu do dyskusji na poziomie, także krytycznych.

I to tyle ;)
 
No ja pierniczę, teraz tutaj się przenieśli?! Usuwajcie hurtowo te posty, bo z nimi nie sposób inaczej, naprawdę dużo osób wam za to podziękuję.

Ad rem jednak, być może faktycznie CDPR mogło obrać nieco inne podejście do promocji. Ot chociażby materiały. Dużo osób narzeka, iż jest ich mało. Gdy tak naprawdę samych screenów są dziesiątki(chyba blisko setki). Może te głosy by ucichły gdyby co trzy, cztery dni podawano jednego nowego screena. W ciągu roku byłoby tego około 100 screenów, a nikt by nie płakał nad brakiem materiałów.
 
Człowieku, jakie screeny? - My po paru miesiącach dostaliśmy concept art i tyle w temacie :D
 
Ile można o tym dyskutować, w moich okolicach mówi się "stało się, to się stało, po co* drążyć temat?"
*po co każdy niech sobie zastąpi stosownym zwrotem.

Każdy powinien zrozumieć w tym momencie, że brak materiałów to działanie świadome. Oczywiste, że CDPR jest wkontakcie z marketingowymi specjalistami, którzy ustalili, że brak materiałów w tym momencie dobrze zrobi sprzedaży gry.
Swoje zdanie na temat zamknięcia działu wyraziłem w dziale o opiniach nt. nowego forum, więc nie będę się powtarzał.
 
Apropos braku materiałów, Eustauchy nie naumyślnie podał bardzo dobry powód żeby zwklekać z pokazaniem gameplaya:
Przesadzasz. Zmieniła się grafika, owszem, ale nie znaczy to, że gra będzie słaba.
Gdyby kierować się jedynie takimi kryteriami to najlepszą grą ever jest Crysis 3.
W przypadku W3 pewien downgrade też w zasadzie jest pewien, gdy gra poddana zostanie optymalizacji co nieco wyleci.
I co z tego?

Ale podsumowując - również Downgrade jest powodem żeby póki co nie pokazywano gameplaya, bo będzie płacz jak przy okazji WD, że pokazano więcej bajerów i ogólnie lepiej wyglądającą grę przed premierą niż po takowej. A tak tego problemu nie mamy. :)
 
Oczywiście CD Projekt RED powinien dać przynajmniej 1 skrina na miesiąc, nawet nie związanego z W3(np. jakiś nie wykorzystany w W2 art, jednak o tym nie powinni nic pisać), aby ludzie ciągle nie narzekali. Wilk byłby syty i owca cała.
 
Bullshit. To była słuszna decyzja - mamy teraz cały dział dedykowany W3 więc ten temat stracił sens bytu. ;)


Wybacz Napoleon, nie chcę robić osobistych jazd, ale akurat Twoje "rządzenie się" w sprawach postaci i struktury forum chyba już nikogo nie rusza. Masz problem co do istnienia co drugiego tematu, a rozwiązanie jest proste - nie chcesz, nie czytaj, nie wypowiadaj się, może inni chcą.

O ile jestem w stanie zrozumieć moderatorów, których obowiązkiem jest dbanie o porządek, o tyle ten cały beton dookoła, w postaci takich Napoleonów bardziej gorliwych od moderacji, wzbudza we mnie niezbyt miłe skojarzenia.
 
Last edited:
O ile jestem w stanie zrozumieć moderatorów, których obowiązkiem jest dbanie o porządek, o tyle ten cały beton dookoła, w postaci takich Napoleonów bardziej gorliwych od moderacji, wzbudza we mnie niezbyt miłe skojarzenia.

To samo mogę napisać o betonie ślepym na to, że ich płacz nie zmieni Kampanii Promocyjnej CDPR. :) Ale prawda jest po środku i obie strony przesadziły czego są konsekwencje i chyba z tym zgodzą się wszyscy.
 
Ale serdeczności wymieniajcie via PW,. Sugeruję też trzymać się tematu, co nie oznacza ciągłego pisania o tym samym, tyle, że w różnych konfiguracjach. Wszyscy już wiemy, komu i dlaczego nie podoba się polityka związana z prowadzeniem kampanii marketingowej, wracanie do tego po raz setny niczego wartościowego do dyskusji nie wnosi. Proszę zaprzestać zatem.
 
Co do zamknięcia tematu ogólnego, pozwolę się powtórzyć:

Panie i Panowie, wydaje mi się, że powody zamknięcia tematu ogólnego są jasne.
Inną kwestią jest to, czy się z nimi zgadzacie czy nie. Jeśli okaże się, że w innych tematach o W3 w dalszym ciągu będzie panował względny porządek i nie będzie co parę minut kolejnego postu z prośbą o gameplay czy pytaniem o menu obiadowe, temat ogólny zostanie znowu otwarty. Rozumiem, że brak materiałów może Was frustrować, ale to jeszcze nie powód do czegoś takiego. Luźniejsze dyskusje - jak najbardziej, ale przystopujcie z ciągłym domaganiem się materiałów, @Marcin Momot robi co może :)

Wydaje mi się, że ten post wszystko wyjaśnia i nie ma potrzeby niczego dodawać i w kółko rozważać tego samego. Tak więc, póki co proszę o zaprzestanie dyskusji o tym i skupieniu się na innych aspektach "spraw marketingowych" :)
 
No to kwestie marketingowe. Czy planujecie sprzedaż związanych z Wiedźminem 3 produktów w rodzaju plakatów, koszulek, figurek, albumów? Lata temu, przed premierą W2, obiecywaliście coś takiego i nic z tego nie wyszło (podobnie jak z bloga ;))... Wasi nadworni artyści pracują w pocie czoła tworząc concept arty, rendery, tapety itp, ale potem z tego wszystkiego do kolekcjonerki trafia jakaś znikoma część, a resztę czasaaami pokażecie w niskiej rozdzielczości, ale nie ma szans np. na wydruk w postaci plakatu. Czemu by nie zrobić sklepiku z materiałami tego typu?
 
Zarząd Spółki CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 74, niniejszym informuje o wyznaczenia terminu premiery gry "Wiedźmin 3 Dziki Gon" / "The Witcher 3 Wild Hunt" na datę przypadającą w miesiącu lutym 2015 roku.

Konkretny dzień premiery określony zostanie w oparciu o szczegółowy harmonogram działań marketingowych, ustalony w terminie późniejszym.

No i szlag trafił już słynną kampanię, która miała być tuż tuż :p Myślicie, że w związku z opóźnieniem nadal będzie taka posucha? Czy może właśnie w ramach zadośćuczynienia możemy liczyć na coś nowego?
 
''W przyszłym tygodniu CD Projekt zaprezentuje plany na ten rok. „Mamy nowy projekt, zupełnie innego typu niż Wiedźmin 3. Zadebiutuje jeszcze w tym roku''
 
Ciężko stwierdzić. Skoro przesunęli, pewnie potrzebują więcej czasu na pracę. Z drugiej jednak strony mogli nic nie udostępniać, ponieważ nie było czasu, a teraz jest go nieco więcej, więc kto wie. :p

P.S. Nie wstyd to tak wydawać najbardziej oczekiwaną grę 2014r. w 2015? :D
 
Top Bottom