Data premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon – list otwarty

+
Ja powiem tak, skoro gra miała mieć swoją premierę w październiku, to we wrześniu powinna trafić do tłoczni
Po prawdzie, nigdy nie potwierdzono daty październikowej. Do dzisiaj jedyne, co było wiadome na temat premiery W3, to "jakoś w 2014" + data E3 wykluczająca II kwartał + rzucane mimochodem zapowiedzi na jesień. Czyli z grubsza wrzesień/grudzień tego roku (ja obstawiałem połowę listopada). Luty 2015 to szczebel dokładności wyżej, bo znamy miesiąc.

Na pewno nie można tego porównywać z przypadkiem Watch_Dogs, gdzie obsuwa nastąpiła na bodaj trzy miesiące przed już oficjalnie zapowiedzianą, dzienną datą premiery. My do hipotetycznego września/grudnia mieliśmy ponad pół roku, a do lutego 2015 - prawie rok. Taką zmianę rynek i gracze przełkną bez większego problemu - oczywiście pod warunkiem dobrze rozegranego czasowo (tzn. podsycanego, ale nie przegrzewanego) marketingu.

PS. O co chodzi z Doliną Kwiatów? Coś mi brzęczy, że to lokacja/akt wycięte z braku czasu przy produkcji W2, ale pierwsze słyszę, że jest jakaś szansa na wyjęcie tego z szuflady...?
 
Last edited:
Najgorsze jest to że w przyszłym roku może wyjść wiele konkurencyjnych tytułów, o których jeszcze nawet nie wiemy, natomiast w tym roku pozycja trzeciego Wiedźmina była raczej dość pewna... Zastanawia mnie też powód obsuwy, bo jeśli mieli wszystko zaplanowane, to musiało pójść coś nie tak, co spowodowało wydłużenie produkcji...

Podejrzewam, że lodówka się zepsuła
 
Ruscy już tę grę będą mieli we wrześniu, na pewno ściągnę :harhar: Co do wymagań, myślę, że komputer ze specnaz starczy na ultra ;)
 
Po prawdzie, nigdy nie potwierdzono daty październikowej. Do dzisiaj jedyne, co było wiadome na temat premiery W3, to "jakoś w 2014" + data E3 wykluczająca II kwartał + rzucane mimochodem zapowiedzi na jesień. Czyli z grubsza wrzesień/grudzień tego roku (ja obstawiałem połowę listopada). Luty 2015 to szczebel dokładności wyżej, bo znamy miesiąc.

Na pewno nie można tego porównywać z przypadkiem Watch_Dogs, gdzie obsuwa nastąpiła na bodaj trzy miesiące przed już oficjalnie zapowiedzianą, dzienną datą premiery. My do hipotetycznego września/grudnia mieliśmy ponad pół roku, a do lutego 2015 - prawie rok. Taką zmianę rynek i gracze przełkną bez większego problemu - oczywiście pod warunkiem dobrze rozegranego czasowo (tzn. podsycanego, ale nie przegrzewanego) marketingu.

PS. O co chodzi z Doliną Kwiatów? Coś mi brzęczy, że to lokacja/akt wycięte z braku czasu przy produkcji W2, ale pierwsze słyszę, że jest jakaś szansa na wyjęcie tego z szuflady...?

Napisali, że cztery miesiące więcej powinny im starczyć, więc wychodzi na październik.
 
Ale błagam! Druga połowa lutego, bo luty to sesja, a nie chce jej zawalić.

Jak zapowiada się grę na luty - zapewne będzie to marzec lub kwiecień, zapamiętaj moje słowa :p

Mi tam nigdy nie było śpieszno na żadną grę i szczerze cieszę się z przesunięcia daty premiery. Otwarty świat to ciężka sprawa i łatwo tutaj się potknąć - a wtedy cała trylogia pójdzie w zapomnienie i nigdy nie zdobędzie takiej popularności, na jaką zasługuje.
Ciekawi mnie tylko jaki związek ma to z premierą DA: Inquisition - która też jest niepewna - i choć przyjmuje się koniec 2014, to nie jest pewne, czy nie pojawi się na początku 2015.
 
Jestem pewien, że przesunięcie wyjdzie grze na dobre ze strony technicznej, ale jednocześnie obawiam się, że rozgrywka może nie być już tak innowacyjna w 2015 roku. Obecnie pojawia się coraz więcej gier skupionych na fabule, a filozofia designu ewoluuje z niespotykaną wcześniej prędkością (głównie za sprawą krótszego cyklu produkcji gier indie). Zobaczymy jak Wiedźmin 3 - który fabularnie i gameplay'owo podobno jest już zamknięty - poradzi sobie w tym dynamicznym środowisku za rok. Oby gra już teraz znacznie wyprzedzała swoją epokę, bo inaczej efekt wow, może być znacznie mniejszy niż oczekiwali tego twórcy.

@Marcin Momot Czy wiadomo już, jak opóźnienie premiery wpłynie na terminy wydania komiksów i gry planszowej? Trochę dziwne, z marketingowego punktu widzenia, by artykuły wspierające premierę gry ukazały się rok przed nią samą. Z drugiej strony komiksy są już pewnie drukowane, bo pierwszy numer ma wyjść za tydzień w Stanach. Co z tym zrobicie?
 
Last edited:
Żeby nie wyszło jak z Ubisoftem i Watch Dogs.
Dotychczasowa promocja obu gier jest bardzo podobna. Najpierw mamy wspaniałą zapowiedź, następnie rośnie hype, zaś po kilku miesiącach posuchy data premiery zostaje przesunięta. W tym miejscu kończy się na razie historia nowego Wiedźmina. Z kolei u Watch Dogs mamy trailery i zapowiedzi dziennikarzy, które sugerują, że gra nie będzie tak świetna jak wszyscy przewidywali.
Dodatkowo, zawsze gdy jest opóźnienie premiery jakiegoś tytułu, powód brzmi "Chcemy dopracować grę", co nie w każdym wypadku jest prawdą i w rzeczywistości rozchodzi się o problemy w firmie/problemy z grą/konkurencję w danym roku.
 
Last edited:
Trzeba czekać powiedzą za tydzień . Może zapowiedzą to co ma się ukazać " projekt zupełnie inny niż w3 " Czyli co ? Coś w stylu gry planszowej , czy wiedźmin 2.5 ?
 
Z jednej strony to dobra decyzja, bo w naturalny sposób unikną konkurencji ze strony Bioware i dopracują grę tak jak trzeba. Z drugiej jednak strony można ostatecznie pożegnać się z CP2077 w 2015r. Przedłużenie produkcji W3 oznacza, że ludzie, którzy przeszli z ekipy CP2077, aby pomóc prze W3, później wrócą do CP2077. Kolejna kwestia to giełda. Śledzę notowania spółki i niestety od pewnego czasu notowania spadają. Wyobraźcie sobie, jak będą wyglądały notowania jutro. I wbrew pozorom widzę to światełko w tunelu dla nas, fanów. Być może, aby uspokoić inwestorów, CDP zacznie intensywniej reklamować grę. Taki gameplay z pewnością poprawiłby lekko atmosferę. Tak czy inaczej REDzi wiedzą co robią. Pozostaje czekać :)
 
Last edited:
Smutno mi się zrobiło, ale niedawno zdałam sobie sprawę z tego, że od lat moje życie toczy się wokół czekania na Wiedźmina, więc gdyby REDzi wydali Wieśka w tym roku, to na co mogłabym czekać, hm? ;)
 
Debiut pierwotnie ustalono na koniec 2014 roku - według plotek nawet na wrzesień, natomiast najnowsze informacje sugerują październik, gdyż jest mowa o czteromiesięcznej obsuwie.Może niebawem CD Projekt RED pokusi się o opublikowanie czegoś nowego, ot, na otarcie łez.
Trzeba czekać tydzień, może czegoś się dowiemy ciekawego :) Jednak Aga nie kłamała był komentarz firmy, ale nikt się tego "PRAWIE" nie spodziewał. Liczę teraz na coś nowego jeszcze bardziej :)
 
Pozytywem jest to , że znamy już miesiąc premiery ! :)

Jak dla mnie lepiej , że gra wyjdzie później = więcej czasu na upgrade PC'eta . Także wyrobię się spokojnie z ponownym przeczytaniem sagi oraz zagranie w W1 i W2 .

Czekam na dalsze materiały oraz jakiś gameplay :)
 
Z jednej strony ogromny zawód, bo to z zasadzie jedyna gra na którą w tym roku czekałem, z drugiej, właśnie tego się spodziewałem.
Jeszcze tyle czekania, wieki całe. Ech, nie cierpię mieć racji.
Ale tak długa cisza w temacie mogła zwiastować tylko jedno.
No nic, szkoda, ale z dwojga złego lepiej tak niż wydać tytuł niedopracowany.
No i szkoda to mała, bo hype, który miał opaść, opadł już miesiące temu.

Zapewne czeka nas jeszcze kilka miesięcy posuchy. Nic to.

Edit:

@Up, ano właśnie, im dalej do premiery, tym obecny sprzęt w momencie debiutu gry starszy i co za tym idzie wcale nie mocniejszy.
Niby też więcej czasu na upgrade, ale już teraz wiem, że ewentualne środki nań przeznaczone będą raczej skromne, więc takowego nie planuję. I to jak dotąd największy minus.
 
Last edited:
No i prawidłowo, chyba nikt nie będzie płakał z tego powodu. 4 miesiące to tyle co nic, a to, czy Wiedźmin będzie GOTY niekoniecznie będzie zależeć od jakości produktu. Każdy wie jak zazwyczaj takie głosowania na najlepszą grę wyglądają :p
 
Bardzo dobra wiadomość, Wiedźmin 3 na moje urodziny :). A poważnie, to bardzo się cieszę, że nareszcie dostaliśmy jakąś konkretną informację. Wolę poczekać parę miesięcy więcej niż potem ściągać ileś tam gigabajtów aktualizacji. Nie widzę też szczególnych powodów do niepokoju spowodowanego tym, że produkcja napotkała jakieś poważne problemy. Przy tak dużym projekcie zawsze może się okazać, że dopracowanie pewnych szczegółów wymaga więcej czasu. I lepiej, żeby zostało to zrobione przed premierą :).

„W wielu obszarach Dziki Gon zapowiada się lepiej niż pierwotnie zakładaliśmy. Dodatkowe cztery miesiące testów i dopracowywania dają nam dodatkową gwarancję uzyskania jakości oczekiwanej przez nas i naszych odbiorców. Wierzymy w ogłoszoną datę premiery i jesteśmy zdeterminowani, żeby jej dotrzymać .

A jednak premiera miała być w Październiku :)

Michax, skąd wziąłeś ten cytat o czterech miesiącach dodatkowych testów?
 
Znamy datę premiery - super. Poczekamy do lutego, nie chcemy, żeby było, jak przy okazji premiery Wiedźmina Drugiego. Teraz czekamy na dwie rzeczy: oficjalne wymagania sprzętowe i datę preordera. Dzięki CDPR!
 
Bardzo dobra wiadomość, Wiedźmin 3 na moje urodziny :). A poważnie, to bardzo się cieszę, że nareszcie dostaliśmy jakąś konkretną informację. Wolę poczekać parę miesięcy więcej niż potem ściągać ileś tam gigabajtów aktualizacji. Nie widzę też szczególnych powodów do niepokoju spowodowanego tym, że produkcja napotkała jakieś poważne problemy. Przy tak dużym projekcie zawsze może się okazać, że dopracowanie pewnych szczegółów wymaga więcej czasu. I lepiej, żeby zostało to zrobione przed premierą :).



Michax, skąd wziąłeś ten cytat o czterech miesiącach dodatkowych testów?

http://www.eurogamer.pl/articles/20...on-opozniony-premiera-w-lutym-przyszlego-roku
Reszta serwisów powielała to info. Tylko właśnie tu Redzi piszą niby o 2 miechach obsuwy, znów tak poważny serwis o 4... Jednak jest różnica mieć W3 za pół roku, a za rok :(
 
Top Bottom