Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
@Yakin: Nie jednocześnie właśnie. Mam 3 dyski, gdy chce je podłączyć osobno do kompa to wyskakuje mi okno o sformatowaniu urządzenia itd. Odłączam dysk podłączam i na chwilę jest okej i znów wypina mi dysk. Podłączam je do gniazd z tyłu płyty głównej. Możliwy je jakiś konflikt np.nie wiem USB 3.0 a USB 2.0? Porty w płycie mają wersję 3.0 natomiast dyski wszystkie mam 2.0
 

Patrząc na twoją specyfikację, to nie bardzo rozumiem sens poprzedniego pytania. Masz nowszą, lepszą płytę i chcesz ją zmienić na gorszy, starszy model? Nie warto oczywiście.

@Yakin: Nie jednocześnie właśnie. Mam 3 dyski, gdy chce je podłączyć osobno do kompa to wyskakuje mi okno o sformatowaniu urządzenia itd. Odłączam dysk podłączam i na chwilę jest okej i znów wypina mi dysk. Podłączam je do gniazd z tyłu płyty głównej. Możliwy je jakiś konflikt np.nie wiem USB 3.0 a USB 2.0? Porty w płycie mają wersję 3.0 natomiast dyski wszystkie mam 2.0

Konflikt USB 3.0/2.0 jest niemożliwy. Porty 3.0 są wstecznie kompatybilne. Ale ja nadal nie bardzo rozumiem co się dzieje. Podłączasz jeden z posiadanych dysków i wyskakuje ci okno z żądaniem sformatowania dysku, tak? Po czym go odłączasz, podłączasz ponownie i wszystko jest w porządku przez parę minut po czym co się dzieje? Znów pojawia się to okno z żądaniem formatu, czy komputer w ogóle przestaje widzieć dysk? Tak się dzieje z każdym jednym który próbujesz podłączyć? W tym oknie z żądaniem formatu nie ma nic więcej napisane?
 
Last edited:
Witam mam takie pytanie poradził by mi ktoś co wybrać w przedziale cenowym 4,5 - 5 tyśięcy? Chodzi mi o cały sprzęt.
 
Witam mam takie pytanie poradził by mi ktoś co wybrać w przedziale cenowym 4,5 - 5 tyśięcy? Chodzi mi o cały sprzęt.

Sprecyzuj pojęcie "cały sprzęt", bo może chodzić o:
a) komputer + monitor + podstawowe peryferia (myszka, klawiatura, ewentualnie game-pad)
b) komputer + monitor
c) komputer
d) coś innego, "mniejszego" (na przykład gdy już masz odpowiednią obudowę)
 
Witam mam takie pytanie poradził by mi ktoś co wybrać w przedziale cenowym 4,5 - 5 tyśięcy? Chodzi mi o cały sprzęt.

Za taką kwotę możesz obecnie złożyć co ci się praktycznie zamarzy. Pytanie podstawowe, to czy zamierzasz się bawić w podkręcanie procesora i karty, czy nie (nawet jeśli nie teraz, to w przyszłości, bo to raczej nie będzie jednoroczny zakup)

Edit:
Sprecyzuj pojęcie "cały sprzęt", bo może chodzić o:
a) komputer + monitor + podstawowe peryferia (myszka, klawiatura, ewentualnie game-pad)
b) komputer + monitor
c) komputer
d) coś innego, "mniejszego" (na przykład gdy już masz odpowiednią obudowę)

Bardzo słuszna uwaga, nie pomyślałem, że może chodzić również o monitor. Założyłem, że o samego kompa.
 
Last edited:
@Yakin: Dokładnie jakbyś tu był :) W oknie jest standardowo: Formatuj/Anuluj.
Ale ja nadal nie bardzo rozumiem co się dzieje. Podłączasz jeden z posiadanych dysków i wyskakuje ci okno z żądaniem sformatowania dysku, tak?
Tak
Po czym go odłączasz, podłączasz ponownie i wszystko jest w porządku przez parę minut po czym co się dzieje?Znów pojawia się to okno z żądaniem formatu, czy komputer w ogóle przestaje widzieć dysk?
Różnie.. Czasem znów woła o format, a czasem przestaje go zupełnie widzieć.
 
Za taką kwotę możesz obecnie złożyć co ci się praktycznie zamarzy.

No, niekoniecznie...

Jeśli wcześniej "sprzęt" (zakładają, że takowy był) opierał się na monitorze o rozdzielczości 720p, wówczas budowanie "potwora" (bez wymiany monitora) mija się nieco z celem ;) ...

A dobry monitor swoje kosztuje.
 
No, niekoniecznie...

Jeśli wcześniej "sprzęt" (zakładają, że takowy był) opierał się na monitorze o rozdzielczości 720p, wówczas budowanie "potwora" (bez wymiany monitora) mija się nieco z celem ;) ...

A dobry monitor swoje kosztuje.

Zedytowałem :). Jak już wspomniałem wyżej założyłem, że chodzi o sam komputer. Jeśli o komplet komputer + monitor, to oczywiście sprawa przedstawia się inaczej.
 
Chodzi o samego kompa monitor też wymienie ale nie wliczam go w koszty.
Komp do OOC jak najbardziej zależy mi też by płyta i karta były gigabyte.
Nad kartą graficzną już myślałem i zastanawiam się nad zakupem GTX 770
Procek to chyba wezme I5 Haswela 4670k do tego cooler.
 
Last edited:
@Yakin: Dokładnie jakbyś tu był :) W oknie jest standardowo: Formatuj/Anuluj.

Tak

Różnie.. Czasem znów woła o format, a czasem przestaje go zupełnie widzieć.

To znaczy, że Windows ich nie rozpoznaje. I tak się dzieje ze wszystkimi trzema sztukami, które posiadasz? Aha, czy ja dobrze zrozumiałem, że oprócz karty wymieniałeś płytę? I instalowałeś nowy system?
 
Wymieniałem procka, płytę główną, kartę no i system również był stawiany na nowo :) Ze wszystkimi dokładnie, wina sterowników od USB?
 
Chodzi o samego kompa monitor też wymienie ale nie wliczam go w koszty.
Komp do OOC jak najbardziej zależy mi też by płyta i karta były gigabyte.
Nad kartą graficzną już myślałem i zastanawiam się nad zakupem GTX 770
Procek to chyba wezme I5 Haswela 4670k do tego cooler.

Proszę bardzo, tutaj przykładowy zestaw na pewno mocniejszy niż to nad czym ty się zastanawiasz. I wg mnie podobny zestaw można złożyć taniej zamawiając podzespoły w dwóch, trzech sklepach. Ja skorzystałem z jednego z wygody.

Wymieniałem procka, płytę główną, kartę no i system również był stawiany na nowo :) Ze wszystkimi dokładnie, wina sterowników od USB?

To na pewno jest wina złączy USB, ewentualny format dysków raczej tu nie pomoże. Próbowałeś je podłączyć do innego komputera?
 
Mam zamiar składać kompa w lokalnym sklepie żeby nie bawić się w wysyłanie karty jak by coś się stało zastanawiam się właśnie czy kupić w Patroxie gdzie zawsze brałem sprzęt i nigdy nie było problemów z gwarancją czy też w Xkomie gdzie z tego co czytałem lubią robić problemy.
 
Top Bottom