Wiedźmin 3 - sugestie, marzenia i pobożne życzenia

+
Mnie bardziej zastanawia czy gra z fizyką wpływającą na każde ogniwo kolczugi, każdy kamień na ziemi, itd. będzie grywalna...

Na każde ogniwo kolczugi raczej nie, bo nie ma jeszcze ogólno dostępnego sprzętu który by to pociągnął. Ale ogólna fizyka materiału(coś jak np proporce które marszczą się i falują na wietrze) już tak, oczywiście z uwzględnieniem ciężaru(gęstości) i "elastyczności" materiału . Kolczuga na ciele bohatera/NPC powinna "podskakiwać", marszczyć się i zawijać - oczywiście wydając przy tym odpowiednie dźwięki. Z paskami,troczkami i innym wiszącym ekwipunkiem już jest prościej, tak samo z wszelkimi naramiennikami i innymi częściami pancerza.

W książkach z łukami i kuszami się nie spotkałem. Nawet w sezonie burz :p. Nadal uważam, że wiedźmińskich mieczy nie można było tak łatwo wyszczerbić. Czy to srebrne (nie były przecież z czystego srebra, właśnie dlatego, że jest ono za miękkie), czy też zwykłe. One były stworzone do zwalczania potworów. Nawet takich, które miały twarde pancerze. Lepsze od nich były tylko i wyłącznie gwyhyry. Dzikiego Gonu nie dawałbym za przykład dobrze opancerzonego przeciwnika. To zwyczajne elfy, tyle że z innego świata. Może i w zbrojach, ale po powrocie na szlak wiedźmini walczyli z nimi i jak sam Geralt wspominał:

Wgniecenia na pancerzach przeciwników, których prawdopodobnie nawet nie zobaczymy nie przekonują mnie :D. Wydaje mi się, że mamy zbyt wielkie oczekiwania co do tej gry.

Walcząc z nimi raczej zobaczysz. A co do oczekiwań - nie mam takowych co do nadchodzącego Wasteland 2 - bo to cRPG. Wiedźmin 3 jest zapowiadany jako Next Gen który ma wyznaczać kierunki i być stawiany za wzór - więc i oczekiwania większe. Wszystko to o czym pisałem w poprzednich postach jest możliwe do implementacji i na dodatek przy wykorzystaniu najnowszych technologii nie powinno zbytnio obciążać sprzętu. Wiem że jest cała rzesza graczy dla których liczy się bardziej fabuła i klimat, a do tego są posiadaczami laptopów ale.. i miłośnicy Next Gen powinni coś dostać, a takie smaczki jak grafika, dźwięk czy odpowiednia fizyka/mechanika właśnie go tworzą. Gdyby to był debiutancki tytuł jakiegoś nieznanego studia to oczekiwania były by mniejsze. Ale to jest trzecia już część cyklu od uznanego na świecie developera dotychczas wyznaczającego standardy w branży więc i oczekiwania oraz "hype" są większe.

A teraz znowu offtop będzie : co myślicie o Meekhańskim uniwersum Wegnera jako materiale na kolejną po wiedźminie serię gier od CDP ?
 
Last edited:
@Patryk, Arkham City, Arkham Asylum, Borderlands 2. Przykłady pierwsze z brzegu.
Co leży ma leżeć, co stoi stać i wara niech się ruszy. W AA krzesła nie poruszyłaby nawet eksplozja nuklearna.
Było nie było śmiesznie to wygląda, gdy kopiący tyłki niemilcom gacek nie jest w stanie przesunąć kubła na śmieci. Co tam kubła, kartki papieru.
Ani żadnego innego obiektu skoro o tym mowa, chyba że to oskryptowane.
Tymczasem havok daje taka możliwość, przykładowo w Dark Souls 2. Jest tam też spoko animacja tkanin, która nie wymaga apex'a.
Generalnie wszystko to, co w przypadku phys'xa pożera zasoby inne silniki oferują w standardzie przy niewielkiej szkodzie dla zasobów.

Phys'x w podstawowej formie jest tak biednym narzędziem (a w zaawansowanej tak zamulającym), że gdyby nie wsparcie nVidii dawno padłby śmiercią naturalną.
Mam nadzieję, że o jego wyborze zdecydowały jakieś istotne względy (i mówiąc istotne, nie mam na myśli finansowych)
 
Mnie bardziej zastanawia czy gra z fizyką wpływającą na każde ogniwo kolczugi, każdy kamień na ziemi, itd. będzie grywalna...

@Patryk, Arkham City, Arkham Asylum, Borderlands 2. Przykłady pierwsze z brzegu.
Co leży ma leżeć, co stoi stać i wara niech się ruszy. W AA krzesła nie poruszyłaby nawet eksplozja nuklearna.
Było nie było śmiesznie to wygląda, gdy kopiący tyłki niemilcom gacek nie jest w stanie przesunąć kubła na śmieci. Co tam kubła, kartki papieru.
Ani żadnego innego obiektu skoro o tym mowa, chyba że to oskryptowane.
Tymczasem havok daje taka możliwość, przykładowo w Dark Souls 2. Jest tam też spoko animacja tkanin, która nie wymaga apex'a.
Generalnie wszystko to, co w przypadku phys'xa pożera zasoby inne silniki oferują w standardzie przy niewielkiej szkodzie dla zasobów.

Phys'x w podstawowej formie jest tak biednym narzędziem (a w zaawansowanej tak zamulającym), że gdyby nie wsparcie nVidii dawno padłby śmiercią naturalną.
Mam nadzieję, że o jego wyborze zdecydowały jakieś istotne względy (i mówiąc istotne, nie mam na myśli finansowych)

Zgadzam się w całej rozciągłości :) Nawt taki WoT z wykorzystaniem Havok oferuje więcej :
https://www.youtube.com/watch?v=uDunV2yVyjA&hd=1
Więc i w nowym Wiedźminie da się bardziej zaawansowane efekty zaimplementować. Jest sporo technologii to umożliwiających : OpenCL(wykorzystuje zarówno CPU jak i GPU),TREXX(od ubrań),Mantle,Havok w najnowszej odsłonie itp. . Na dzień dzisiejszy PhysX jest przestarzałą technologią a wrzucany jest zazwyczaj do gier sygnowanych logiem Nvidii za co ta ostatnia oferuje twórcom "wsparcie" . Dlatego bardzo się zdziwiłem gdy jakiś czas temu ujrzałem informację że twórcy Wiedźmina zdecydowali się na wykorzystanie PhysX. Jest to dla mnie dziwne, bo kasy CDP raczej nie brakuje a i programistów mają zdolnych. Znając życie jakiś "szpec" od marketingu to wymyślił, bo praktycznego uzasadnienia to nie ma.
 
Last edited:
Z tego co wiem, to REDzi chcą zaimplementować zaawansowaną fizykę tkanin, włosów, itp.

Kolejny to będzie CyberPunk 2077 który był już dość dawno temu zapowiedziany, a dalej marzy mi się klejny RPG z mrocznym światem...

Tak sobie czytam różną twórczość fanów, i naszła mnie pewna myśl, wiem że jest to pewnie nierealne ale...
Ciekawie by było gdyby forumowicze (i nie tylko) stworzyli coś na wzór bazy ksiąg Wiedźmina, tzn. z różnych świetnych prac forumowiczów (i nie tylko) stworzyć kilka niewielkich książek, które REDzi (oczywiście gdyby się zgodzili) wprowadziliby do gry, np. Zbiór ballad i pieśni ze Skellge (Smiki chyba tworzył jakąś pieśń o pijanym wiedźminie), czy inna książka odnośnie historii jakiegoś regionu (forumowicze na pewno by się zgodzili stworzyć kilka takich prac). W serii ES było takich ksiąg naprawdę dużo (przybliżających świat gry) natomiast w Wiedźminie strasznie tego brakowało. Tak myślę że jeśli mają pojawić się księgi o potworach, to tekstura książki jest dostępna w grze, więc wklejenie ułożonych przez graczy i zaakceptowany przez Redanie tekstów nie byłoby wcale trudne (pewnie znaleźli by się również na forum zapaleńcy którzy przetłumaczyli by je na różne języki, żeby zaoszczędzić pracy REDom). Byłby to świetny easter egg, przy okazji pozwalałby graczom niezaznajomionym z uniwersum, poczytać o świecie gry, oraz swoista nagroda dla fanów (w końcu świetnie by było przeczytać swoją pracę w grze :)). Ale pewnie Czerwoni mają już wszystko zaplanowani\e i ułożone, więc coś takiego jest niemożliwe... Może w jakimś modzie (choć nie trafi to wtedy do tak dużego grona ludzi). No nic, marzenia...
 
Wybaczcie, że się tak wtrącę z lekkim offtopem, ale apropo Physx - wie ktoś czy jest to używane podczas ruchu drzew i innej roślinności w zależności od wiatru/deszczu? Czy to są raczej zwykłe obliczenia bez pomocy Physix? Bardzo chciałbym mieć dobre efekty pogodowe bez tego dodatku, bo mój Radeon pewnie nie uciągnie Physxa.
 
(...)

Tak sobie czytam różną twórczość fanów, i naszła mnie pewna myśl, wiem że jest to pewnie nierealne ale...
Ciekawie by było gdyby forumowicze (i nie tylko) stworzyli coś na wzór bazy ksiąg Wiedźmina, tzn. z różnych świetnych prac forumowiczów (i nie tylko) stworzyć kilka niewielkich książek, które REDzi (oczywiście gdyby się zgodzili) wprowadziliby do gry, np. Zbiór ballad i pieśni ze Skellge (Smiki chyba tworzył jakąś pieśń o pijanym wiedźminie), czy inna książka odnośnie historii jakiegoś regionu (forumowicze na pewno by się zgodzili stworzyć kilka takich prac). W serii ES było takich ksiąg naprawdę dużo (przybliżających świat gry) natomiast w Wiedźminie strasznie tego brakowało. Tak myślę że jeśli mają pojawić się księgi o potworach, to tekstura książki jest dostępna w grze, więc wklejenie ułożonych przez graczy i zaakceptowany przez Redanie tekstów nie byłoby wcale trudne (pewnie znaleźli by się również na forum zapaleńcy którzy przetłumaczyli by je na różne języki, żeby zaoszczędzić pracy REDom). Byłby to świetny easter egg, przy okazji pozwalałby graczom niezaznajomionym z uniwersum, poczytać o świecie gry, oraz swoista nagroda dla fanów (w końcu świetnie by było przeczytać swoją pracę w grze :)). Ale pewnie Czerwoni mają już wszystko zaplanowani\e i ułożone, więc coś takiego jest niemożliwe... Może w jakimś modzie (choć nie trafi to wtedy do tak dużego grona ludzi). No nic, marzenia...
Świetny pomysł.
Wchodzimy do biblioteki w Novigradzie i czytamy książki. Geralt wszak czytać potrafi. :)
 
Ekhm, ekhm...



Nie widzimy całego wiatraka. Jak wspominał kolega @AndrewXRW, skrzydła wiatraka nie muszą być w pełni pokryte, a na gifie można zobaczyć to, co zaznaczyłem na obrazku. Nie twierdzę, że wiem co to jest, ale nie można powiedzieć, że skrzydło jest całkowicie gołe.
 
Q Qyzu : Nie uciągnie, bo PhysX obsługują tylko karty Nvidii, choć mogły by wszystkie(wyjątkiem jest APU w PS 4,ale Sony zapłaciło Nvidii za taką możłiwść). Bez karty Nvidii PhysX jest obsługiwany tylko w bardzo ograniczonym(i zasobożernym) stopniu przez CPU.
 
Dobrze by było gdyby Redzi udzielili rzeczowej informacji jak to z tym PhysXem jest. Perspektywa braku połowy efektów nie brzmi zbyt zachęcająco.
 
Jak ktoś ma mocną kartę od AMD i płytę z dwoma złączami PCIE to może dokupić startego Gf 8800GT/GTX 260 i wykorzystać go tylko do liczenia efektów PhysX, ale to półśrodek, dodatkowy koszt że o większym zużyciu energii nie wspomnę.
 
No cóż... Pozostaje wierzyć, że skoro włosy i futra będą obsługiwane przez API DirectXa, to reszta także.
 
Mnie bardziej martwi, że włosy Geralta nie są białe
Szkoda, że nie białe. Ale popatrzcie na to z drugiej strony: Może niedawno walczył tarzając się w ziemi? Może mył się miesiąc temu? Dopóki nie spotka Triss, żeby go namówiła do mycia to może mieć nawet czarne xD
 
To stary gif, teraz już ma mieć białe włosy. Po ostrej reakcji forumowiczów REDzi się przestraszyli i zmienili na bielsze.
 
Ja uwierzę w białe włosy Geralta dopiero wtedy, gdy Redzi udostępnią jakiś gameplay, bądź też screeny ukazujące tą biel. :D
 
Zdecydowanie ta wersja Geralta jest przeznaczona dla lepszej połowy ludzkości. Opięte spodnie i talia, poszerzone bary i klatka piersiowa, władczy krok i spojrzenie. Samiec alfa rusza na łowy.
Dla brzydszej połowy przydałoby się coś z wybuchami, miażdżeniem czaszek, uległym haremem i rubasznym śmiechem przy piwie. Może być też atak kawalerii na umocnione pozycje przy akompaniamencie podniosłej muzyki.
 
Top Bottom