Wiedźmin 3: system walki

+
@SMiki55

Jasne byle nie w "mechanice odbioru". Książka, to książka, czytanie to twoja jedyna forma interakcji ze źródłem. Gra daje nieporównywalnie więcej możliwości. Dlatego przeklikiwanie dialogów, których implikacje znamy, to całkiem normalne zjawisko.

@shasiu

Racja. :]
 
Last edited:
Wiedźmin w dużej mierze opiera się na dialogach, więc ich pominięcie to jak brak samochodów w Need for Speed'ach. No chyba, że ktoś gra tylko ot tak żeby sobie pomachać mieczem to wtedy jestem gotów zrozumieć. ;)
Jednak uważam przechodzenie fabuły, przeklikując dialogi mija się z celem. :listen:

@zi3lona
No a to wiąże się z ponownym przechodzeniem całej gry. :p
 
Last edited:
Ja przeczytałem sagę tyle razy, że równie dobrze mógłbym przerzucać po pięć stron. Ale i tak za każdym razem znajduję fragmenty, które mnie zaskakują, które odczytuję w odmienny sposób niż wcześniej. Niewątpliwie gra jest znacznie uboższa pod tym względem, domyślam się więc, że czasami nie zwraca się już uwagi na przebieg rozmów. Ale takie granie na pamięć może jednak spowodować ominięcie czegoś wcześniej niezauważonego, bo biega się przetartymi, znanymi ścieżkami, nie rozglądając na boki.
 

Guest 3669645

Guest
A co z sytuacją kiedy nie ma się sejwa / straciło się go i trzeba grać od starszego momentu? Wtedy za bardzo nie chce się słuchać kilka razy dziennie tego samego, bo przykładowo ciągle giniemy przy bossie i zawsze musimy startować od kilku dialogów.

Więc "przeklikiwanie" jak najbardziej musi być
 
Tak samo jeśli ktoś przechodzi po raz setny wieśka i zna wszystkie teksty na pamieć (te niecenzuralne wiązanki najbardziej zachodzą w pamieć) ;)
 
Zawsze można je tylko czytać i kliknąć po przeczytaniu. I tak wychodzi dużo szybciej niż słuchanie tego samego po raz kolejny.
 
Walki z konia chyba nie będzie? Ale fajnie byłoby gdyby można w miarę szybko z konia zeskoczyć, jeszcze w pędzie, gdy coś nas zaatakuje.
 
Walki z konia chyba nie będzie? Ale fajnie byłoby gdyby można w miarę szybko z konia zeskoczyć, jeszcze w pędzie, gdy coś nas zaatakuje.

Coś jak w GTA np. SA? Tfu, chodzi mi tutaj o motyw z motorem. Gdy naciskało się enter podczas szybkiej jazdy można było zeskoczyć z motora a motor jechał dalej aż się przewrócił, tak samo z autem, tylko że auto się zatrzymywało a nie przewracało, tak samo mogłoby być z koniem który mógłby uciec pod wpływem np. strachu bo dookoła stwory, Geralt nagle zeskakuje a koń pędzi 50 km/h.
 
Mi by wystarczyło gdyby podczas jazdy dało się przeciwnika odepchnąć nogą tak by upadł i nam nie przeszkadzał ;d
@Swooneb
Już to widzę :D. Na serio :D. Geralt jedzie spokojnie koniem i widzi Shilarda który chce podejść do konia i mówi:
,,Mistrzu Geralci..."
A Geralt uderza go z kopyta i jedzie jak najszybciej do przodu, Shilard pada i zanim wstanie, Geralta już nie ma D:. A gdzieś potem Geralt pod nosem sobie mówi ,,Jedna Bestia Mniej" :p.
 
Last edited:
Jak jedzie się na koniu to noga jest idealnie na wysokości twarzy stojącego człowieka, więc można to zrobić, ale tylko jak cel niczego się nie spodziewa albo nie zdąży zareagować.
 
Nie wiem jaką część kończyny dolnej rozumiesz pod sformułowaniem noga, ale albo mówisz o stojącym obok konia krasnoludzie albo o koniu wysokości słonia. Żeby trafić w twarz "z buta" to jednak dość wysoko trzeba nogę podnieść. Z konia celowalbym raczej w klatę
 
Top Bottom