CD Action EXPO i CD Projekt

+
Odetchnąłem z ulgą. Nie darowałbym, gdyby dali jakąś słabą mechanikę picia eliksirów jak np. w Wiedźminie 2, czy to co mówili o aktywowaniu ich podczas walki. W wiedźminie 1 sam podczas walki piłem tylko jaskółkę, ewentualnie Raffarda Białego, a przed większą walką łykałem coś mocniejszego. W trójcę zapewne też tak będę robić.
 
Padło pytanko o Dolinę Kwiatów z Wiedzmina 2 oraz sugestia osoby pytającej, żeby udostępnić pliki modderom, jednak Redzi nie wiedzą co jeszcze zrobią, długość gry około 100 godzin, niektórzy testerzy przeszli grę w +120 godzin. Odnośnie artworka: zielone, klimatyczne kanały w których biegają małe potworki wielkości goblinów z Gothica. No i oczywiście Geralt będzie mógł skakać. "Geralt będzie mógł pokonać swojego największego wroga: Płot".
 
Last edited:
Nie darowałbym, gdyby dali jakąś słabą mechanikę picia eliksirów jak np. w Wiedźminie 2, czy to co mówili o aktywowaniu ich podczas walki.
Rozwiązanie z eliksirami na ogół jest dobre. Przynajmniej nie zawsze będzie konieczne przygotowanie do walki, jeśli potwór nie będzie taki silny jak go malują, a zajdzie nagła potrzeba. Jednak co do tego aktywowania ich, nikt nie powiedział, że z tego zrezygnowali...

Kanały pod Novigradem - w sumie dziwiłbym się, gdyby ich zabrakło. Novigrad duży to i kanały pewnie też. Mam nadzieję, że będzie jakiś rozbudowany quest z nimi związany, niekoniecznie o zabijaniu potwora.

Odrastanie brody - ale super ;D
Mam nadzieję, że będzie rosnąć cały czas. Taki dziadek jak w pierwszym trailerze, wygląda bardzo dobrze ;)

Brak kolejek w walce - bardzo dobrze, trzeba będzie walczyć bardziej taktycznie.

Więcej terenów i możliwości zakończenia gry też oczywiście na plus. No to czekamy na trailer/gameplay na E3 i oczywiście na ten artwork kanałów...
 
Last edited:
@delolen Wspomniałeś coś o gameplayu, czy twórcy zasugerowali, że pojawi się on na E3 ?

Co do rewelacji to wszystko mi się podoba. Ogromny świat, po prostu idealnie. Co do nowych lokacji to Kaer Morhen jest bardzo prawdopodobne bo gdzieś czytałem chyba na GOLu, że w grze spotkamy wiedźminów z pierwszej części.

@adventus W przypadku kanałów się nie zgodzę ja akurat bardzo lubiłem, ciasne wyzimskie kanały z jedynki. Nadawały taki klimat który odbiegał od tego co można było odczuć na powierzchni. Ciągle był ten niepokój, że zaraz zaatakuje utopiec. Naprawdę uważam, że kanały to świetna sprawa i liczę właśnie, że na drodze spotkamy jak najwięcej krypt które będą zawierały mnóstwo ciekawych przedmiotów. :)

Walka raczej zaskoczeniem nie jest. Z czego jestem bardzo zadowolony bo nawet w dwójce grając na mrocznym jak człowiek już złapał wprawę to ten poziom nie sprawiał większego problemu. A tutaj widać, że twórcy podniosą poprzeczkę i walka stanie się trudniejsza. :D

Z brodą fajne rozwiązanie, ciekawe jak szybko będzie odrastała, i jaką maksymalną długość będzie mogła osiągnąć. Ciekawe jest też to jak będzie można ją stracić. Czy tylko u fryzjera, czy też Geralt będzie mógł się golić samodzielnie dajmy na to nad rzeką gdzie widzi swoje odbicie. :)

Picie eliksirów według własnego uznania ? Świetny pomysł, wypijasz eliksir przed wymagającą walką, czas jego działania się kończy, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby wypić kolejną buteleczkę. To jest coś czego brakowało w dwójce, bardzo często eliksir kończył swoje działanie i trzeba było kombinować jak poradzić sobie bez niego. W trójce na szczęście ten problem zniknie :)

Najbardziej zastanawia mnie faktyczny wygląd ekwipunku będącego hybrydą jedynki i dwójki. Czy dostaniemy kilka stron kratek to przewijania podzielonych na typy przechowywanych przedmiotów czy też może będzie to może wyglądało zupełnie inaczej. Mam nadzieję, że panel ekwipunku będzie tak udany jak ten w pierwszym Wiedźminie. :)

Niby niewielkie info a moje oczekiwania na W3 jeszcze bardziej wzrosły. :D
 
Last edited:
Z brodą fajne rozwiązanie, ciekawe jak szybko będzie odrastała, i jaką maksymalną długość będzie mogła osiągnąć. Ciekawe jest też to jak będzie można ją stracić. Czy tylko u fryzjera, czy też Geralt będzie mógł się golić samodzielnie dajmy na to nad rzeką gdzie widzi swoje odbicie.
Albo ktoś mu ją utnie mieczem :D
 
W W1 Geralt miał na kurtce maksymalnie 3 sloty na eliksiry. Jeśli Geralt może wypić eliksir w czasie walki to niech to będą właśnie 3 wybrane eliksiry. Zatrzymanie gry i grzebanie w ekwipunku w celu wydobycia 100 ampułek jaskółki, które przywrócą wszystkie punkty HP nie pasuje mi do "Wiedźmina". No chyba, ze będzie to poziom trudności "super hiper ultra łatwy" to OK.
 
@Upiorny Orszak Znaczy o gameplay'u zostało powiedziane tyle, że pływanie łódką nie będzie czymś w rodzaju ekranu ładowania, tylko gracz będzie mógł tą łódką sterować, oczywiście będzie mogła ona ulec zniszczeniu lecz nie zostało doprecyzowane w jakich sytuacjach. Odnośnie E3, potwierdzone zostało, że "coś" będzie, ale co, tego pewnie dowiemy się w czerwcu. Jeszcze odnośnie questów w których będziemy mogli wcielić się w inną postać niż Geralt, to padło stwierdzenie "może tak, może nie, nie chcemy nic obiecywać", natomiast na pytanie, co zostało zmienione względem poprzednich gier o Wiedźminie, padła krótka odpowiedź: "Wszystko", a co do ekwipunku, o ile dobrze zrozumiałem to ma być siatka jak w W1 + waga jak w W2.
 
Same ciekawe wiadomości, ta różnica w działaniu eliksirów zażytych przed walką i w czasie walki podoba mi się. Ciekawi mnie również ta hybryda ekwipunku znanego z W1 i W2, może być ciekawie ;)
 
,, Pokazali nowy artwork, który przedstawia kanały w Novigradzie, łódka będzie częścią gameplay'a, więcej terenów niżeli Novigrad, archipelag i Ziemie Niczyje no i świat w finalnej w formie "może" być większy niż zakładali na początku. '' Zdecydowanie najlepsze wieści dla mnie :)
 
Jeszcze odnośnie save'ów, będzie można je importować. Nie wiadomo jak to zostanie rozwiązane na nowych konsolach, ale z technicznego punktu widzenia import PC-PS4/XBO jest możliwy, jednak wszystko zależy od woli Sony i Microsoftu.
 
,, Pokazali nowy artwork, który przedstawia kanały w Novigradzie, łódka będzie częścią gameplay'a, więcej terenów niżeli Novigrad, archipelag i Ziemie Niczyje no i świat w finalnej w formie "może" być większy niż zakładali na początku. '' Zdecydowanie najlepsze wieści dla mnie :)
Administrujesz fan page na fb?:p
 
Kurka wodna :D Ile wiadomość nowych, świat jest większy niż zapowiadali, picie eliksirów, art kanałów @Marcin Momot możesz wyprosić go dla na prosimy :) Tylko ten ekwipunek mnie jakoś zastanawia... Niby fajnie, ale czy teraz będziemy mogli nosić miecze i zbroje tylko na sobie?? Ewentualnie na płotce? hmmm.... chyba już wiem jak to będzie wyglądać, Geralt będzie miał taki ekwipunek jak w W1 plus waga z W2, natomiast płotka będzie miała ekwipunek taki jak W2 :) Chyba najlepsze rozwiązanie :D
 
Pozytywne info i (jeśli nie przekręcone w relacji) ciekawe rozwiązanie z eliksirami.
O ile wiedźmin powinien się przygotowywać do walki zażywając wcześniej eliksiry, to z pozycji rozgrywki wydaje się to ryzykowne rozwiązanie ( "dwójka" opierała się na ginięciu w trudniejszym momencie i ładowaniu ponownym gry, tym razem z naładowanym eliksirami wiedźminem - a chyba nie o to chodzi).

Jeśli ta hybryda rozwiązań z pierwszej i drugiej części będzie odpowiednio zbalansowana, może być nieźle.
 
Czemu takie pewne to nie wiem, REDzi mówili coś, że są tereny których nie ujawnili...

Własnie stąd ta pewność. Skoro mówili, że są w grze rejony, których jeszcze nie ujawnili, oczywistym było, że ani to Skellige, ani Ziemie niczyje, ani Novigrad, a coś nowego. Aczkolwiek te trzy są prawdopodobnie największe.

To picie eliksirów w trakcie walki nie podoba mi się i już.
Brzmi jak typowy casual friendly mode, coby gracze nie psioczyli, że za trudno.
A jako, że dla mnie W2 nawet na mrocznym jest dużo za prosty, to i na wszystko, co mogłoby potencjalnie rozgrywkę ułatwić reaguję alergicznie.

Ale nie przesądzam sprawy, bo może zrobione jest to z głową.
Pytanie, o ile słabsze będą w działaniu eliksiry pite w trakcie starć?
Żeby ich spożywanie poza walką miało w ogóle sens różnica powinna być spora i dodatkowo zabieg taki powinien być okupiony większą niż normalnie toksycznością.

Właśnie toksyczność, w W1 była pomijalna, w dwójce nie było jej w zasadzie w ogóle, zero efektów ubocznych, brak możliwości przedawkowania, a pasek toksyczności znikał wraz z końcem działaniem eliksirów. To było bardzo złe. Zupełnie jakby chciano coś z tym zrobić, tylko zabrakło czasu.
Liczę, że tym razem element ten nie zostanie potraktowany po macoszemu, a im poziom trudności wyższy, tym negatywnych skutków spożywania dekoktów będzie więcej lub będą one silniejsze.
 
Fakt toksyczność powinna być jakoś sesnownie rozwiązana i mieć realne przełożenie na Geralta nie tylko poziom zatrucia powinien dawać nam w kość ale i czas takiego zatrucia przykładowo

zatrucie 30% - zwiększona szansa na ból, krwawienie o 20%
zatrucie 50% zmniejszone życie, redukcja obrażeń o 10% (powyżej 2 minut dodatkowo zwiększone obrażenia od krwawienia o 40%)
zatrucie 75% zmniejszona mobilność o 20% (powyżej 2 minut dodatkowo zmniejszona celność uderzeń, siła znaków o 20%)
zatrucie 90-99% zmniejszone życie o 30% szansa na powalenie zwiększona o 30% (powyżej 2 minut dodatkowo, zwiększona szansa na oślepienie 40%, krótszy czas działania mikstur o 50%)
100% - (dziki) zgon

Oczywiście jak mamy większe zatrucie następuje kumulacja,a nie tylko kara za określone zatrucie.

To tylko taka swobodna myśl, oczywiście wartości wzięte tak z powietrza, trzeba by im nadać balansu, ale coś takiego by mnie satysfakcjonowało.
Ścieżka alchemii oczywiście w jakimś tam stopniu by redukowała zatrucie lub skutki uboczne.

CDActon-expo chyba udane, jak czytam komentarze wszyscy zadowoleni co przyjechali zobaczyć
 
Last edited:
Top Bottom