Audiobook „Wiedźmin” - nowa superprodukcja Audioteki.

+
Dziwna sytuacja z tym płaceniem za rolę zamiast normalnego castingu. Zrozumiałe byłoby gdyby po prostu taki aktor-naturszczyk nie dostawał wynagrodzenia za rolę, ot taki wolontariat, ale żeby musiał płacić za możliwość wzięcia udziału w nagraniach? ???
 
A to nie jest tak, że "Krew Elfów" już była, przynajmniej częściowo, zrealizowana przed zawieszeniem prac, więc wystartował preorder i już jest albo niedługo będzie gotowa, natomiast "Sezon" jest realizowany jako kolejny projekt?

Nadal dziwnie co prawda, bo wolałbym chyba usłyszeć najpierw całą sagę, ale zapewne chcą skorzystać na popularności najnowszej książki. Pod względem biznesowym decyzja jak najbardziej poprawna.
 
Dziwna sytuacja z tym płaceniem za rolę zamiast normalnego castingu. Zrozumiałe byłoby gdyby po prostu taki aktor-naturszczyk nie dostawał wynagrodzenia za rolę, ot taki wolontariat, ale żeby musiał płacić za możliwość wzięcia udziału w nagraniach? ???
No właśnie. Przede wszystkim o możliwości wzięcia udziału w nagraniach powinien decydować głos, nie zawartość portfela.

Jak mają za mało funduszy, lepszym pomysłem byłaby zbiórka wśród fanów.

E: Adekwatny komentarz na YT :lol:
Przyjmę 1000 zł od pięknej damy o bladej skórze i długich, rudych włosach, w zamian oczekuję odbycia stosunku płciowego.
:rofl:
 
Last edited:
Wydaje mi się, że nie ma co się obrażać. Trzeba to traktować jako pewnego rodzaju crowdfunding. Dla mnie będzie się liczył efekt końcowy. Jeśli Janusz Kukuła zapanuje nad „głosami” amatorów i nie ucierpi na tym jakość słuchowiska, to ja jestem jak najbardziej za.

Spójrzmy na to w ten sposób, to ci „bogaci” fundują nam „maluczkim” słuchowisko, które inaczej mogłoby nie powstać. Poza tym, nawet my „maluczcy” otrzymamy „bonusy”, jeśli tylko zamówimy audiobook w przedsprzedaży. Co więcej, możemy sami zaproponować czym te "bonusy" mają być: https://www.facebook.com/Fonopolis. Moim zdaniem to całkiem fair.
 
Dokładnie. A podobna sytuacja była już przecież przy nagrywaniu Lux perpetua. Tylko że wtedy cena za wzięcie udział w nagraniach była z góry ustalona. Poza tym Ci którzy kupią te "fonorole" nie zostaną obsadzeni jako jakieś kluczowe postacie, ale jako bardzo ale to bardzo poboczne, więc ich wkład w brzmienie całego słuchowiska będzie bardzo symboliczny i nie sądzę aby wywarł choćby cień jakiegoś negatywnego wydźwięku.
 
Właśnie dostałem maila od Sylwii z Fonopolisu, że na półce jest muzyka do pobrania. Dostaliście coś takiego już?
Dodatkowo na półce pojawią się pierwsze rozdziały do odsłuchania.
U mnie wyszły drobne komplikacje z tą półką, ale już wszystko naprawione. Muzykę dostanę jutro.

:victory:
 
Ja na razie nic nie dostałem. Gdzie jest ta "półka"? Robert, ty kupiłeś płytę czy pliki mp3?

E: Ok, już znalazłem "Moja półka", niestety pusta.
Jestem zarejestrowany.
 
Last edited:
To jest zakładka "Moja półka". Ja kupiłem CD.Z tym, że aby mieć dostęp do dodatków, to trzeba się zarejestrować. Ja tego nie zrobiłem, więc był to zakup jednorazowy i stąd to zamieszanie, o którym wspomniałem wyżej.
 
Last edited:
Ja również dostałem maila od Pani Sylwii i również podobnie dokonałem zakupu a dopiero potem się zarejestrowałem i mam to same zamieszanie z półką. W jaki sposób rozwiązałeś ten problem?
 
Zakończono nagrania do "Krwi elfów":

https://www.facebook.com/Fonopolis?fref=ts

Zakończyliśmy nagrania do słuchowiska Krew elfów.
W przedsięwzięciu wzięło udział ponad 80 aktorów oraz 10ciu ochotników, którzy z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem włączyli się w nagrania.
Sesji nagraniowych było prawie 20 i każda z nich trwała średnio ok 5 godzin.
Obecnie praca w postprodukcji wygląda jak w fabryce samochodów. Każdy z trzech zespołów odpowiedzialny jest za inny obszar.
Na początek imitatorzy od efektów specjalnych po kilka razy słuchają dialogów i dogrywają dźwięki np. walka mieczy, odstawianie kufli, ruch zbroi, ubrań. Gotowe rozdziały przekazują realizatorowi dźwięku, który dokłada atmosfery od wiatru, po czary- czyli wszystko to, co pomoże słuchaczowi odczuć, gdzie (np. w piwnicy, na dworze etc.), bądź w jakich warunkach atmosferycznych dzieje się akcja.
Na koniec taki materiał trafi w ręce reżyserów Kukuła- Kukla, którzy po wiele razy przesłuchają Krew elfów, dołożą muzykę i tym samym będą mieli wpływ na ostateczny kształt słuchowiska, które już na jesieni trafi w Twoje ręce.
Czy słuchając taką produkcję kiedykolwiek zastanawiałeś/aś się ile osób pracuje przy słuchowisku i ile spędza godzin, by uzyskać efekt końcowy?
Planujesz kupić Krew elfów? To kup już dzisiaj i odbierz muzykę ze słuchowisk do prozy A. Sapkowskiego gratis!

E:
Dla tych, którzy kupili w przedsprzedaży Krew elfów mamy rabat
Dodatkowo otrzymujesz rabat na pobyt w apartamentach w Zakopanem:
20% w czerwcu
10% w lipcu i sierpniu
20% we wrześniu

Apartamenty Molinezja Centrum i Skalar Centrum biorące udział w promocji, znajdują się tylko 5 minut spacerem od Krupówek.

Wystarczy, że kupisz w przedsprzedaży słuchowisko "Krew elfów" i po wstępnej rezerwacji terminu na stronie, wyślesz do nas wiadomość na adres: kontakt@fonopolis.pl z dopiskiem Wakacje w Zakopanem.
 
Last edited:
Top Bottom