Dragon Age

+
Naprawdę mogą mieć ciężką sytuacje, bo może ewidentnie im potrzeba z 6 miesięcy na doszlifowanie ale CDPR ich zaszachował i jeżeli mieli by przesunąć premierę o te kilka miesięcy to trafiają na Geralta. A takie konkurowanie pewno wcale nie jest na rękę EA. Jeżeli maja wydać betę do sprzedaży, to niech lepiej przesuwają na maj/czerwiec i spokój.
 
Co do doszlifowania w sensie stabilności lub bugów ,to jakichś większych problemów nigdy nie mieli. Tak Mass Effecty jak Dragon Age, były stabilne i się nie wykrzaczały. Większe obawy żywię wobec fundamentów rozgrywki. Marny scenariusz, irytujące postacie, uboga rozgrywka. O to znacznie bardziej się obawiam, bo na tym polu EABIO słabuje.
 
Weźcie pod uwagę że Dragon Age 3 pierwotnie miał wyjść już rok temu. Raczej nie zaczęli robić tego od zera tylko przerobili to i owo, dodali parę rzeczy, teraz już tylko szlify. W dodatku Bioware wespół z EA ma znacznie więcej funduszy i ludzi niż np. CD Projekt więc mogą pracować szybciej.

Mimo że Dragon Age 2 był syfem niemiłosiernym to po tym co do tej pory widziałem i czytałem na temat trójki jestem dobrej myśli ;)
 
Ja mam podobnie, bo niby szanuję ogromnie Bioware za stare dokonania i te nowsze, chociażby Mass Effecty, które posiadają jedną z najlepszych IMO fabuł, w której zawierają się wybory moralne i postacie, z którymi można zżyć się na dobre i na złe, to jednak nie daję wiary, że te studio potrafi nadal wykreować coś, co może przywrócić im status pierwszoligowego czempiona RPG. Nie wiem, czy to wpływ EA, cz też po prostu po tylu grach wypalili się, ale szczerze wątpię, by nowym DA znów wrócili na szczyt. Bo tego się jednak od nich wymaga chyba, nie? Nie poprawnego erpega z kilkoma ciekawymi postaciami czy dylematami, ale gry - opery jak pierwsze Knights Of The Old Republic, w której grało wszystko. Po wpadce z DA2 to jeszcze bardziej uzasadnione wymagania. Boję się, że nowe DA to jednak będzie taka teen fantasy telenowela z wielkim złem w tle i poprawnością polityczną, ale mam nadzieję, że ogromnie się pomylę.
 
Last edited:
Weźcie pod uwagę że Dragon Age 3 pierwotnie miał wyjść już rok temu.
DA3 nie miało wyjść w 2013, tylko spekulowano, że ma wyjść w 2013. Oficjalnie datę premiery podano dopiero na E3 2013.

Na marginesie; DA:O było w produkcji niemal 7 lat.
W dodatku Bioware wespół z EA ma znacznie więcej funduszy i ludzi niż np. CD Projekt więc mogą pracować szybciej.
Dysponujesz jakimiś liczbami? Bo ja niestety nie byłem w stanie się żadnych doszukać. Niemniej za rzekomą sprawnością i szybkością pracy obecnego BioWare chyba najlepiej przemawia jakość ich ostatnich gier, tak więc komentarz zbędny.

po tym co do tej pory widziałem i czytałem na temat trójki...
A co do tej pory widziałeś? Parę kolorowych screenów i trailer oskryptowany jak łazik kosmiczny NASA. Gameplay’u praktycznie zero.

...jestem dobrej myśli ;)
Tymczasem w EA:


chociażby Mass Effecty, które posiadają jedną z najlepszych IMO fabuł, w której zawierają się wybory moralne
ME1 to całkiem fajna gra, ME2 nawet też, ale do najlepszych fabuł, a przede wszystkim wyborów moralnych to im brakuje tyle, co koniowi do koniaku.
 
Może nie najlepszych fabuł stricte ever, ale tych najbardziej angażujących gracza w wydarzenia przedstawione, to myślę, że jak najbardziej tak. No i to, że decyzje podjęte we wcześniejszych grach jak najbardziej rzutują na to co potem, i postacie inaczej reagują i mają inny stosunek do gracza, chociażby to było kosmetyczne. Nie zmienia to faktu, że jednak istnieje i jakowoś wpływa na dalszą fabułę, co fajnie odnotować przechodząc z jednej gry na kolejną.
 
DA3 nie miało wyjść w 2013, tylko spekulowano, że ma wyjść w 2013. Oficjalnie datę premiery podano dopiero na E3 2013.

W notce prasowej z zapowiedzią był podany planowany termin: "koniec 2013", ciężko to nazwać spekulacją.

Źródło.


A co do tej pory widziałeś? Parę kolorowych screenów i trailer oskryptowany jak łazik kosmiczny NASA. Gameplay’u praktycznie zero.

Ekhem...

[video=youtube;f8xJMWRI-cA]https://www.youtube.com/watch?v=f8xJMWRI-cA[/video]

Na E3 bez wątpienia będzie kolejna porcja.
 
Nars odpowiedział na większość pytań/zarzutów więc dodam tylko jeszcze, że dwójka była robiona na szybko i to widać, trójce poświęcili znacznie więcej czasu dlatego jestem dobrej myśli (plus to o czym mówiłem, informacje i materiały nastrajają pozytywnie). Gry na pewno nie kupię przed premierą, ale jeśli po premierze będzie miała dobre opinie to z przyjemnością wrócę do tego świata.
 
W notce prasowej z zapowiedzią był podany planowany termin: "koniec 2013", ciężko to nazwać spekulacją.
Nigdy oficjalnie taka data nie padła.

The title was believed to be scheduled for release in the fourth quarter of 2013, but Pachter suggested it had been delayed so BioWare and video game publisher Electronic Arts could fix problems and create new content for Star Wars: The Old Republic and Mass Effect 3.[24][25] However, many BioWare developers, such as Mary Kirby, claimed this was inaccurate (…)

A, o tym z E3 zapomniałem, zwracam honor.

Nars odpowiedział na większość pytań/zarzutów więc dodam tylko jeszcze, że dwójka była robiona na szybko i to widać
Dokładnie rok, dlatego też nawet jeśli EA na wcześniejszych etapach produkcyjnych DA3 zakładała, że zdążą z premierą wcześniej, to nie znaczy, że już w tamtym czasie gra była w znacznym stopniu ukończona.
 
Dysponujesz jakimiś liczbami? Bo ja niestety nie byłem w stanie się żadnych doszukać. Niemniej za rzekomą sprawnością i szybkością pracy obecnego BioWare chyba najlepiej przemawia jakość ich ostatnich gier, tak więc komentarz zbędny.

http://pl.wikipedia.org/wiki/BioWare - zatrudnienie w 2010r wynosiło 800 osób. Obecnie zapewne jest większe, dla porównania w CD PROJEKT RED pracuję nieco ponad 200 osób.
 
Jestem przekonany, że tym razem EA złamie swoją wieloletnią tradycję i wyda produkt ukończony oraz dopracowany. Bądźmy dobrej myśli i złóżmy preordery już dziś!
Preorder? Za Chiny tego nie mam zamiaru zrobić. Zbyt wiele razy się naciąłem, żeby kupować JAKĄKOLWIEK (z chlubnym wyjątkiem produkcji CDPR, bo tutaj mam gwarancję wielokrotnych darmowych poprawek i uzupełnień) grę przed jej premierą.

DA3 jestem bardzo zainteresowany, ale z decyzją poczekam do pierwszych popremierowych recenzji. Im lepiej wypadną, tym krócej będę zwlekać z zakupem.
 

Urywa pupsko, jeśli tak wygląda alpha to ciekawe jak będzie wyglądała wersja finalna :D
 
Top Bottom