E3 2014

+

E3 2014

  • Jest idealna!

    Votes: 144 44.4%
  • Może być, ale przydałoby się parę zmian.

    Votes: 155 47.8%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 4 1.2%
  • Nie podoba mi się!

    Votes: 21 6.5%

  • Total voters
    324
Status
Not open for further replies.
Myślę, że większość chciałaby na okładce zobaczyć medalion Wiedźmina - jest to wręcz jego "trademark", jest klasyczny, minimalistyczny i stylowy.

Z drugiej strony mamy marketing - konsument, który nie zna się na grach, chętniej sięgnie po tytuł, na okładce którego dużo się dzieje, niż taką, po której nie może poznać, o co chodzi. Stąd mamy Geralta w akcji na okładce, iskry dodające dynamiki i rzucający się w oczy biały kolor.

Jak dla mnie nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć te dwie rzeczy. To, ze medalion zajmowałby większą część okładki, nie znaczy, że musi być jej wyłączną częścią. Sztuką jest tutaj takie go wkomponowanie, by "w tle" przekazać treść gry.
 
To chyba całkiem odwrotny przykład podajesz, co? Link odnosi się do prostych plakatów filmowych. Wiesz, taki minimalizm w projektowaniu z głową. Piszą o trendzie, że to jest w modzie. Zadają pytanie co lepsze - słowa i obrazy, czy tylko sylwetki bohaterów filmu. Nigdzie nie ma wzmianki o "najgorszych plakatach filmowych".
Link trochę zastępczy, bo w tych przykładach nawet momentami jest ciekawie (nie tylko sama postać). Niestety nie mogłem znaleźć odnośnika do polskiego bloga o plakatach, gdzie pokazują polskie perełki - bohater na białym tle i podpis arialem. Zero jakiegoś klimatu. Tutaj mógłbyś to podpisać MGS i wypuścić jako leak okładki, też by poszło
 
A właśnie, rozwodzimy się nad okładką, ale sama zawartość Edycji jest moim zdaniem spoko.
 
Ostatecznie można pójść drogą BioShocka i zapodać dwustronną okładką / wzorami do samodzielnego wydruku.
 
Oby nie, takie kombinowanie rzadko wypada korzystnie.
Tu załączy się taki filtr, tam owaki. I całość z reguły wygląda po prostu słabo, sztucznie.
Nie znoszę takich myków i o ile tylko mam możliwość usuwam je z pomocą modów (np. w New Vegs)
W naturze mamy przecież masę naturalnych "filtrów", zależnie od pory dnia, pogody, oświetlenie, nasycenie barw jest różne, wystarczy to skopiować, a nie bawić w dające wątpliwy rezultat "ulepszacze".
W sumie racja i o to mi chodziło. W niektórych grach rzeczywiście wygląda to sztucznie, ale może Redzi zrobią to tak, że będzie wyglądać naturalnie.
 
Jeśli do zawartości się nikt nie czepia to jest w porządku, wszystko się rozbija tylko o okładkę. Da się jeszcze to zatuszować nawet gdyby był miesiąc do premiery, tekturowa nakładka i chyba wszyscy szczęśliwi z kompromisu.
 
A to jest na Polskę ?
Bo w porównaniu do poprzednich odsłon to najbiedniejsza edycja póki co
 
Jestem ciekaw czy taka sama okładka będzie na USA, bo tutaj mamy logo Bandai Namco, czyli Europę. Nie widzę wersji z logo WB.
 
Ale mnie frustrują takie wycieki... Jeszcze musiałem do spisu ten link wrzucić więc nie miałem jak tego uniknąć - taką niespodziankę z wieczora nam spieprzyć... Ale skład EK jeszcze nieznany... Byle by dzisiaj pre-order nie ruszył tylko, bo wymagania chce znać na X godzin przed pre-orderem żeby wedzieć czy PS4 muszę kupować... :whistle:

Edit: W wersji USA musi być cytat Obamy..
 
Co do kolorystyki i barwy światła piszę o tym od początku. Na tych pierwszych skrinach jest podobnie. Na nich też widać, że to rysunek. To nie rozchodzi się o jakąś mroczność, bo słoneczny dzień może być jak najbardziej,

Sam nie wiem jak to określić, ale - powiedzmy - że inni twórcy gier oddają światło bardziej naturalnie, czyli jakby nie spolaryzowane, przez co barwy wyglądają na bardziej "sprane".

Takie światło i kolorystyka dla mnie osobiście nie stanowią jakiejś wady. Właściwie takie nieco jakby impresjonistyczne światło jest nawet ciekawe, ale wytłumaczcie to przypadkowym graczom, którzy mają swoje zdanie odnośnie tego jak ma wyglądać next-genowa gra. W tej chwili realistycznie wyglądające (co nie znaczy, że realistyczne) światło jest głównym czynnikiem wpływającym na ocenę grafiki przez graczy. Cała reszta, czyli szczegóły, artyzm są prawie bez znaczenia, niestety.

Nie wiem czy REDzi nie potrafią uzyskać innego światła, czy celowo obrali taki kierunek. Jednak jak pamiętamy już w W2 mieli kłopot w uzyskaniu białego koloru właśnie przez oświetlenie.

A co do księżyca z ostatniego skrina - mam nadzieję, że to jakiś zoooom. To drzewo z wisielcami jest daleko na horyzoncie i tyle. Dlatego księżyc wydaje się tak duży...
 
Jestem tylko ciekaw jaka będzie cena podstawowej wersji , ale jaka by to nie była już odkładam;) oczywiście bardziej mnie interesuje kolekcjonerska na którą jeszcze bardziej będę odkładał kasę
 
Jestem tylko ciekaw jaka będzie cena podstawowej wersji , ale jaka by to nie była już odkładam;) oczywiście bardziej mnie interesuje kolekcjonerska na którą jeszcze bardziej będę odkładał kasę
Ja już nawet mam specjalną skarbonkę na ten cel :)
 
Ale się gotuję nie tylko na naszym forum okładka nie przypadła do gustu. Czytać CDPR w końcu słuchacie Community
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom