Wiedźmin 3: postacie

+
Jest absolutnie przepiękna, już przytłumiła i zatarła wyobrażenie Yen z książek. Teraz podczas czytania nie będę widział nikogo innego.
Ogólna uroda, twarz, strój - bez zarzutu. Natomiast mam pewne wątpliwości co do kolorystyki (aczkolwiek to może być kwestia gammy, Triss jest wręcz irlandzko ruda): włosy jakoś szatynka (powinny być kruczoczarne), no i cera trochę zbyt naturalna (ja ją sobie bardziej blado wyobrażałem, a na pewno jaśniejszą niż Triss - tutaj jest odwrotnie).

Jaskier: wąsik i ubiór pasują, ale twarz jakoś zbyt szpiczasta.

Co do wieku Ciri: przecież ona ma już jakieś 20-21 lat, to nie dzierlatka.
 
Według mnie Yennefer w ogóle nie przypomina swojej "książkowej" wersji. Osobiście jestem zawiedziony... Gdzie są kruczoczarne loki, gdzie jest zniewalająca uroda, gdzie jest pogardliwe spojrzenie? Ehh...
 
Czy nie widzicie tutaj sprzeczności?

Jasne, ja też oszczędziłem Letho, ale co z tymi, którzy zrobili inaczej? CDPR ma powiedzieć "Ojej, przecież on wcalenie był taki sztywny. It's a flesh wound"
 
Czy nie widzicie tutaj sprzeczności?

Jasne, ja też oszczędziłem Letho, ale co z tymi, którzy zrobili inaczej? CDPR ma powiedzieć "Ojej, przecież on wcalenie był taki sztywny. It's a flesh wound"

Ja dla mnie Sposób pokazania Letho świadczy o tym, że może być, lub może go nie być (jako jedyny nie został pokazany w całej okazałości, tylko w migawce). Innymi słowy Redzi pokazują, że wybory z W2 mają znaczenie.
 
przyłączam się do narzekań na Yennefer. kto wpadł na pomysł żeby dać jej twarz Jennifer Lawrence? Yennefer Lawrence? to jakiś żart? kobita, której spojrzenie powodowało skurcz moszny stała się dziewczynką z sąsiedztwa. w dodatku w trailerze widzimy, że uznaniem naszego ruchacza nadal cieszy się Triss, więc niestety nierozumie.

za to Ciri klasa. spin off wyczuwam. da radę.
 
Kurcze. Jestem troszkę bardziej niż zawiedziony. Ani Ciry, ani Yennefer. Wydają mi się jakieś takie pospolite. Loków tam u Yennefer też tyle co kot napłakał. Co więcej, jak się wpatrzeć dokładniej, to nawet Triss przypomina z rysów. Brakuje mi czegoś co by jej dodawało charakteru. Ciri z kolei wydaje mi się zbyt dorosła, włosy za jasne. Za to ubiór mistrzowski. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że jeszcze się może dużo zmienić (oby), ale oceniam tylko to co zobaczyliśmy do tej pory. A skoro już zobaczyliśmy, to mogliby sypać artami i screenami. Wtedy można by rzec coś więcej. Emhyr nieźle, choć wyobrażałem sobie go młodszego.
 
Ja dla mnie Sposób pokazania Letho świadczy o tym, że może być, lub może go nie być (jako jedyny nie został pokazany w całej okazałości, tylko w migawce). Innymi słowy Redzi pokazują, że wybory z W2 mają znaczenie.
Odniosłem się jeno do kolegów, którzy twierdzą, iż jest to Letho, co zanegowałoby jedno z zakończeń W2. Dla mnie postać wcale nie jest taka oczywista.
 
Co do Ciri, to cóż, latka lecą i już nie jest dzieckiem : ) Za to jej wygląd, tylko mi jje twarz przypomina twarz Triss z W2? Sama zaś Triss, ach, obawiałem się, że zrobią ją źle, tymczasem jest piękna, wręcz idealna. Ta zawziętość i poczucie wyższości wypisane na twarzy podczas rzucania zaklęcia, perfekcyjnie! Yen nie jest zła, ale inaczej ją sobie wyobrażałem.
 
Jak dla mnie Yennefer ma zbyt mało surowe oblicze. Wyobrażałem sobie ją jako piękność o ostrej urodzie (Raffaella Modugno), a ta zdaje mi się mdła. W ogóle żałuję, że je już pokazali, chciałem mieć niespodziankę podczas gry za rok, ale szukając info o preorderze w transmisji na żywo niechcący trafiłem oczywiście nie tam gdzie trzeba. Tyle szczęścia ;'(
 
Last edited:
Chyba tylko ja nie zwracam uwagi na kolor włosów. Mi się Yennefer podoba, chociaż przyznam, że jest mało wyrazista, a ta postać akurat powinna być wyrazista... Właściwie większość postaci wykreowanych przez REDów to charakterne osóbki, a tu nagle - jakby na przekór - ta, która z charakterkiem się kojarzy, jest jakaś taka bardziej zwyczajna. Może to tylko w tym ujęciu...

Jednak co ma powiedzieć taki Jaskier, który zamiast jasnych ma ciemne włosy? :)

Problemem postaci kobiecych jest to, że są w sumie bardzo do siebie podobne. To jakiś ogólny problem grafików, że w taki sposób rysują kobiety. Zresztą nie tylko faceci, ale także babki tak rysują.

Ciri - super
Emhyr - rewelacja
Geralt - najlepsza wersja, nie jestem wielkim fanem wersji z W2.
Jaskier - dziwny jakiś :)
 
Last edited:
Ja sobie troszeczkę inaczej wyobrażałem Yennefer :) nie tylko trochę ciemniejsze włosy, jak już co niektórzy zauważyli, ale także mogłaby mieć nieco bardziej zadziorny wyraz twarzy, szczególnie okolice oczu :) w trailerze wygląda to strasznie nijako. Skoro u Triss udało się osiągnąć naprawdę perfekcję i jej twarz potrafi wyrazić wiele emocji, to wierzę, że u Yen można to jeszcze troszeczkę poprawić :)
Reszta jest po prostu cudowna, nie ma się do czego przyczepić :) Redzi wykonali naprawdę świetną robotę, sukces jest murowany :)
 
W Yennefer jest jakiś dziwny smutek i zagubienie. I łagodność. Jakby zapomniała nałożyć maskę, którą normalnie pokazuje światu. Myślę, że tak mogła wyglądać przy Geralcie i Ciri. Ale to zapewne efekt amnezji. I włosy. Redzi, zróbcie coś z nimi.
Z Ciri mam kłopot. Trudno jest się tak przestawić z wyobrażenia dziecka i nastolatki i przyjąć jej istnienie jako dojrzałej kobiety. Z co tu dużo mówić, świadomie przez redów podkreślonymi atrybutami. Wydaje mi aż zbyt kobieca. Ten posób poruszania, makijaż. Powinienem się do tej wersji z czasem przyzwyczaić, ale jednak wyczuwam drobny dysonans pomiędzy wizerunkiem powstałym na podstawie sagi, a tym co widzą oczy.
Triss z pewnością wygląda jeszcze bardziej trissowato. Idealna cera, grymas ust, spojrzenie. Triss Nieulękła. Wzorzec rudowłosej czarodziejki, można postawić w Sevres. Oczekiwałbym nieco lepiej zrobionych włosów, ale to może w następnej generacji.
Jaskier. No cóż, pięknisiem to on już nie jest. Latka lecą, a widocznie eliksiry z mandragory są ściśle reglamentowane i zastrzeżone wyłącznie do użytku Bractwa. Zdecydowanie wolę wersję z poprzedniej części. Przydałoby mu się więcej troski grafików. W porównaniu do innych głownych postaci wygląda biednie.
Geralt może być, chociaż z postępem lat staje się coraz bardziej standardowym i zunifikowanym badassem. Więcej charakteru tej gębie warto by nadać, jakąś drapieżność, rys, emocje. No i włosy i broda. Białe niczym mleko.
 

Guest 3669645

Guest
Zrobiłem sobie lepsze GIFy postaci z nowego trailera:

TRISS




CIRI



+ Z intera:
YENNEFER
EMHYR
JASKIER
VESEMIR
BABUNIE
 
Last edited by a moderator:
Ja sobie troszeczkę inaczej wyobrażałem Yennefer :) nie tylko trochę ciemniejsze włosy, jak już co niektórzy zauważyli, ale także mogłaby mieć nieco bardziej zadziorny wyraz twarzy, szczególnie okolice oczu :)

Jak czytam bardziej zadziorne, bardziej wyraziste itp., to się zawsze zastanawiam co autor miał na myśli. Tu akurat mowa o oczach, więc mają być szersze, węższe, bardziej rozwarte, czy jeszcze co innego? Nie ma to jak oceniać charakter postaci po dwusekundowym ujęciu :p. Kto wie jak faktycznie się nam Yen zaprezentuje. Jedyna uwaga z którą co do Yen się zgadzam, to kolor włosów, o ile problem w Wiedźminie 2 z białym kolorem u Geralta spowodowany oświetleniem byłem w stanie zrozumieć, to akurat z czarnymi włosami nigdy problemu nie było...

W Yennefer jest jakiś dziwny smutek i zagubienie. I łagodność. Jakby zapomniała nałożyć maskę, którą normalnie pokazuje światu. Myślę, że tak mogła wyglądać przy Geralcie i Ciri.

Mam dokładnie takie samo wrażenie.

Z Ciri mam kłopot. Trudno jest się tak przestawić z wyobrażenia dziecka i nastolatki i przyjąć jej istnienie jako dojrzałej kobiety.

Dla mnie Ciri wygląda na dwadzieścia lat, czyli na tyle, na ile powinna wyglądać. Nie mam tutaj dysonansu ;). Wygląda wręcz świetnie wg mnie.

Jaskier. No cóż, pięknisiem to on już nie jest. Latka lecą, a widocznie eliksiry z mandragory są ściśle reglamentowane i zastrzeżone wyłącznie do użytku Bractwa.

A czy Jaskier przypadkiem nie znajduje się w niewoli? Ktoś mu przecież zrywa knebel. Może stąd ten jego niezbyt piękny wygląd :).
 
Trailer cudo jak dla mnie, opłacało się czekać tyle czasu :)
Co do postaci:
-Geralt: ciężko uwierzyć ale z każdym trailerem jest coraz lepszy. Jego twarz jest jeszcze bardziej dopracowana niż ta z Killing Monsters, wydaje się nieco młodszy i żywszy. W poprzednim trailerze wyglądał jak dziadek Vesemir
-Ciri: Strój świetny,, włosy świetne, twarz też mi się spodobała chociaż niewiele było widać. Ważne że jest!
-Yennefer: Jest przepiękna, tyle że tak jak poprzednicy sądzę że nie przypomina Yen z książki. Trochę niewyraźnie wygląda. Jak dla mnie można to jednak prosto naprawić, wystarczy jedynie jej przemalować włosy na KRUCZOCZARNY (Redzi mają chyba problemy z rozróżnianiem kolorów, heh) i zrobić jej bardziej bladą cerę, bo teraz to wygląda wręcz jak latynoska. Poza tym tak jak poprzednik mówi chyba nie należy wyciągać pochopnych wniosków nt jej charakteru i zachowaniu bo w zasadzie widzieliśmy jeszcze mniej niż w przypadku Ciri. Chyba trzeba poczekać aż zobaczymy ją w akcji. W każdym razie wygląd do korekty.
-Emhyr: W zasadzie bez zarzutu, wygląda bardzo charakternie
-Triss: Cudo! Wygląda w zasadzie jak Triss z dwójki v2.0 Tutaj Redzi ewidentnie dopracowali tą postać, ładny makijaż, wyraziste rysy, ogień w oczach
-Jaskier: podobnie jak Triss, ulepszona wersja z jedynki, wąsik mi się podoba i pasuje do wizerunku barda

Bardzo mi się podobają stroje, naprawdę robią ogromne wrażenie szczególnie te damskie (Ciri, Triss) Wygląda to dużo lepiej niż te z dwójki które może i były poprawnie "historycznie" ale jak dla mnie paskudne.
Cały trailer wygląda jak zwiastun jakiegoś wysokobudżetowego epickiego filmu z Hollywood, naprawdę kawał dobrej roboty
 
Top Bottom