Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Mnie tylko zastanawia czy ruszy na moim sprzęcie na średnich bez ficzerów być może, ale jednak jeszcze nie znamy wymagań.

Procesor: Intel Core i5 2500K LGA1155 ,
Płyta główna : Asrock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA1155 ,
Karta Graficzna: Gigabyte ATI Radeon HD6970 2GB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-Express (ver. OC),
Zasilacz: Corsair CMPSU-600CXEU 600W,
Dzwiękowa; Asus Xonar DS,
Pamięc Ram: Patriot Patriot ViperX 3RD 3x4GB DDR3 1600MHz CL9 1.5V
Monitor:BenQ 21.5'' G2222HDL

Wiedźmin 2 działał w full hd na wysokich stabilnie, to raczej W3 ruszy w niższych co sądzicie ?
 
Mnie tylko zastanawia czy ruszy na moim sprzęcie na średnich bez ficzerów być może, ale jednak jeszcze nie znamy wymagań.
Wiedźmin 2 działał w full hd na wysokich stabilnie, to raczej W3 ruszy w niższych co sądzicie ?

Na niższych ustawieniach ruszy na pewno, Redzi nie mogą przecież wydać gry, którą uruchomi ułamek graczy ;).
 
Na niższych ustawieniach ruszy na pewno, Redzi nie mogą przecież wydać gry, którą uruchomi ułamek graczy ;).
narazie tylko z przecieków wiadomo ze 780 TI na wszystkim na max 35-45 FPS ale to jeszcze wiadomo nie jest nawet faza optymalizacji... i na pewno się to polepszy, do niskich też nie będzie zapewne trzeba Bóg wie czego :)
 
Mam nadzieję, że moderatorzy nie usuną tego postu, bo nie będzie dotyczył konkretnie wymagań (choć będzie pośrednio z nimi związany).

Po wczorajszym trailerze troszkę sobie rozmyślałem i wpadł mi do głowy pewien pomysł (który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością) - coś w rodzaju dowcipu/śmiesznej anegdotki.

Dotyczy on technologii TreesFX od AMD. Dla niewtajemniczonych jest to technika renderowania realistycznych włosów, choć nazwa tej technologi kojarzy się bardziej z technologią renderowania roślinności, drzew, trawy itp.

Ale już doszedłem do wytłumaczenia całej sytuacji z nazwą. Po premierze Wiedźmina 2 AMD tak bardzo spodobał się model 3D Triss, że postanowili nawiązać współpracę z Redami przy kontynuacji. Technologia, którą dziś znamy pod wcześniej wspomnianą nazwą pierwotnie miała brzmieć TrissFX (na cześć czarodziejki), ale w międzyczasie Nvida włączyła się do walki i przeciągnęła Redów na swoją stronę. Biedne AMD musiało na szybko zmienić nazwę technologii i tak powstało TressFX :teeth:
 
Jesli pójdzie na minimalnych na moim kompie to kupię.
Procesor Intel Pentium Dualcore E6500 2,93 Ghz
Płyta główna GA-G41M-ES2L 775
Moduł pamięć DDR II PC800 4GB CL5
Dysk twardy Samsung HD160JJ 160GB SATA2 7200rpm
Karta graficzna Radeon HD 6670
Zasilacz 400W
Windows 7 64 bit
 
Last edited:
na czuja mówię - procek chyba nie bedzie odgrywał takiej istotnej roli jak karta graficzna. Mówie to ze swojego punktu widzenia posiadacza 2500K, on jeszcze dlugo będzie wystarczający na topowe gry. Natomiast mój 7950 chyba nie podola i będzie konieczna zmiana. A karta 1,3K kosztowała, sic!
 
A mój sprzęcik da radę, przynajmniej na średnich? :huh:
Intel Core I3 3.30GHz
4GB Ram
Radeon HD 6850 X2
Asrock H61M
 
Matko, jak tak sobie czytam to co piszecie to mnie rozpacz ogarnia :teeth: Myślę że taka 780 w fhd ze wszystkimi detalami na maks, i wyłączeniu jakiegoś najbardziej żrącego bajeru od NV spokojnie sobie poradzi z tą grą. Przy otwartym świecie kluczowa będzie ilość pamięci na karcie. Mam 7850 w wersji 1gb, i w takim watch dogs czuć że karta wydajnościowo daje radę, ale nie ma momentami miejsca w pamięci - gra się zacina w czasie kiedy karta zwalnia pamięć i ładuje nowe tekstury itd. Procesor też może odgrywać ważną rolę, bo taki Novigrad ma żyć, więc każdemu obiektowi w mieście trzeba będzie policzyć fizykę (a będzie ich tysiące), co nie zmienia faktu że taki 2500K i nowsze dalej sobie poradzi.


@DTST
sprzedaj to kary póki są coś warte, dołóż trochę floty i kup jedną wydajną. Wyjdziesz na tym lepiej :)
 
Last edited:
oby tak bylo. poza tym zmiana procka na lepszy (mam tu na myśli haswella) to znowu konieczność zmiany plyty (LGA) i robi sie jakieś 80% wartości całego komputera.
 
Racja, aczkolwiek z tego co pamiętam to przy W2 też NV palce maczała, a gra chodziła chyba identycznie na odpowiednikach obu producentów (np HD5770 == GTX260)
 
Tyle, że w W2 ich współpraca nie była, aż tak ścisłą jak przy W3. Trzecia część będzie naszpikowana technologiami Nvidii (pomijając już fizykę) typu TXAA czy HBAO+. Ostatnie parę gier przy których współpraca pomiędzy twórcami i Nvidią typu Watch Dogs i AC 4 nie napawa optymizmem, ale trzeba wziąć poprawkę na to, że to był Ubisoft. W sumie najważniejsze będzie to, by przy optymalizacji nie ograniczać się do architektury GPU jednego z producentów, bo tu niestety różnice są spore i to m.in. one sprawiają, że tworzenie gier na PC i ich optymalizacja w porównaniu do konsol jest trudniejsza
 
Ja bym właśnie prosił o jakieś oficjalne zapewnienie ze strony CDP, że współpraca z AMD przebiega identycznie jak z Nvidią (poza bajerami na wyłączność)... Żeby nie skończyło się jak w przypadku Watch_Dogs, gdzie czerwoni użytkownicy zostali dosłownie wydymani. Mam nadzieję, że w momencie ogłoszenia wymagań sprzętowych rozwieją wszelkie wątpliwości w tym temacie.
 
Top Bottom