E3 2014

+

E3 2014

  • Jest idealna!

    Votes: 144 44.4%
  • Może być, ale przydałoby się parę zmian.

    Votes: 155 47.8%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 4 1.2%
  • Nie podoba mi się!

    Votes: 21 6.5%

  • Total voters
    324
Status
Not open for further replies.
Ten tryb detektywa za bardzo przypomina że to tylko gra, powinien być bardzo subtelny, np kilka szybkich mignięć zamiast podświetlania wszystkiego i przycierania ekranu

Moim zdaniem, Geralt od czasu do czasu powinien coś tam mruczeć, że "może lepiej pójść w tamtą stronę" albo "że coś tam skrzeczy w krzakach". Niekoniecznie zaraz ślady muszą być oznaczone i świecące.
Swoją drogą, ile krwi ten gryf miał, że zakrwawił pół lasu? Serio, sugestie mruczane Geralta byłyby bardzo fajne właśnie w takiej sytuacji.
 
Last edited:
To co rzuca się w oczy:

1. Walka z bandytami
Walka jest o wiele płynniejsza niż w W2, ruch Geralta jest o wiele lepszy, widać pracę nóg i zmiany pozycji, wygląda to znacznie lepiej i bardziej realistycznie, turlanie się jest zastąpione odskokami (z animacją podobna do tej w stylu silnym z W1) oraz piruetami (z animacją ze stylu grupowego). Geralt ripostuje za pomocą kopnięcia w krocze. Znaki wyglądają bardzo ładnie - zwłaszcza Aard bardzo mi się podoba, Igni wygląda nieco jak w W1, tworząc falę iskier, a nie kulę ognia. Odbicie strzały w przeciwnika, mimo że nieco "over the top" to wygląda o wiele sensowniej niż w W2 - Geralt blokuje bełt i obraca mieczem, kierując go w stronę wroga po lekkim łuku, Animacje są płynne, ciosy wyglądają ładniej i są o wiele szybsze. Walka jest brutalna, dekapitacje i odcinanie kończyn - widać posłuchali fanów, którym w W2 brak takich animacji przeszkadzał. Animacja przeciwnika powalonego Aardem jest świetna - odrzucony przewraca się i z impetu robi częściowy, niekontrolowany przewrót w tył.
Woda reaguje dynamicznie na walczących, rozchodzą się po niej wyraźne kręgi podczas walki, kiedy któraś z postaci w nią wchodzi.
No i jeszcze jedna ważna sprawa - ktoś skarżył się, że krew znika po chwili - otóż znika tylko w wodzie! Dokładniej widać jak się rozpływa/. Plamy krwi z pierwszego zabitego bandziora są widoczne pod koniec walki.

2. Gryf - walka, tropienie i bieg przez las
Zmysły wiedźmińskie są ok - wzmacniają dźwięk (po wejściu między bandytów słychać zwielokrotniony głos jednego z nich, tuż przed wyłączeniem zmysłów wiedźmińskich) i pokazują fale dźwiękowe na ekranie (jak w Batmanie). Krew jest według mnie nie najgorzej zaznaczona. Mogłoby to wyglądać naturalniej, ale i tak wygląda nieporównywalnie lepiej niż konkurencyjne systemy: Batman i Assassin's Creed całkowicie zaciemniają ekran i podświetlają wszystko, tak że w zasadzie nic nie widać, a sam tryb męczy oczy. Strzelanie z kuszy i podążanie po śladach niekoniecznie są jedyną opcją. Geralt stwierdza, że Gryf jeszcze go nie wyczuł - możliwe, że można podkraść się z mieczem/zrobić coś innego - wskazywałoby na to "Dammit" Geralta, kiedy Gryf odlatuje po strzale z kuszy.
Bieg wygląda bardzo przyzwoicie, animacje są świetne, w ogóle nieporównywalne z obecnymi RPG w otwartych światach, konkurujące z Assassin's Creed'em, która to gra zawsze słynęła z najwyższej jakości animacji ruchu protagonisty.
Świat wygląda na rzeczywiście w pełni otwarty, grający mógłby przebiec mostem ale wbiega do strumienia, droga przez las tez jest klarowna, nic nie blokuje ścieżki.
Sama walka całkiem niezła, ściągnięcie gryfa kuszą, tak że spada na ziemię było świetne, widać też alternatywny Igni "miotacz ognia". Cutscenka i widok w mieście został ewidentnie zrobiony na potrzeby krótkiej prezentacji. Geralt nie zabija gryfa na prezentacji, a późniejszy wjazd do miasta wygląda na fragment trailera.

3. Rozmowa
Zarzuty co do urody - to nie jest pierwsza lepsza wieśniaczka, a zielarka. Może nawet wiedźma, jak Abigail? Widać to jako jedno z wielu przypadkowych spotkań w dziczy, tak jak wspominane przez dziennikarzy z poprzedniego E3 starcie z bandytami na drodze. Zapewne można było nie interweniować i biec dalej za gryfem - nawet inną drogą. Możliwe, że po powrocie z polowania, można u niej kupować składniki/przepisy alchemiczne?
Animacje rozmowy są niesamowicie poprawione w stosunku do dwójki, lepsza mimika, więcej ruchu, który wygląda naturalniej. Jakość modeli postaci stoi na wysokim poziomie, zielarka ma odciski/ślady uderzeń i siniaki na dekolcie! Włosy też wyglądają bardzo ładniej, ktoś się bał po którymś z trailerów, że wszystkie postaci mają zakryte głowy - jak widać odeszli tu nawet od koncepcji spiętych włosów u każdej kobiety z Wiedźmina 2.

Ogólnie gameplay w wyższej jakości wygląda naprawdę dobrze.
 
Tak jak już wcześniej napisałem: większość miała w głowie wizję gry, której nikt obecnie nie mógłby spełnić..
Myślę, że większość miała np. nadzieję na system walki lepszy od drugiego Wiedźmina. Dialogi z większą ilością opcji niż dwie z losową kobietą noszącą makijaż w środku lasu. Latającego potwora, który nie wyląduje bez powodu by toczyć z nami walkę na ziemi ala Skyrim. Dobrze, że tutaj jest narzekanie, bo na większości for konkretnych gier zazwyczaj go brak, albo nawet lecą za nie bany.
 
Last edited:
O co Kolegom z tą krwią chodzi. Przecież chlusta jak w rzeźni. Szybko znika - fakt, ale to było oczywistym już dawno. Piękne rozczłonkowania i dekapitacje.
 
Myślę, że większość miała np. nadzieję na system walki lepszy od pierwszego Wiedźmina. Dialogi z większą ilością opcji niż dwie z losową kobietą noszącą makijaż w środku lasu. Latającego potwora, który nie wyląduje bez powodu by toczyć z nami walkę na ziemi ala Skyrim. Dobrze, że tutaj jest narzekanie, bo na większości for konkretnych gier zazwyczaj go brak, albo nawet lecą za nie bany.
Każdy system walki jest lepszy od tego z W1, to raz.
Jak Geralt ma walczyć z gryfem? Toć w książkach z mantikorą posiadającą skrzydła również walczył na ziemi, to dwa.
Osądzasz dialogi z całej gry po jednej rozmowie? Świetnie, Planescape: Torment również miał takie konwersacje.
Po prostu czepiasz się już pierdół niemiłosiernie.
 

Guest 2686910

Guest
Ludzie, ale z was marudy. To nie jest konstruktywna krytyka tylko narzekanie i kręcenie nosem "system walki lepszy od pierwszego Wiedźmina"? Litości...
 
Racja, powinien iść. Przy końcu jeszcze powinniśmy usłyszeć lekkie sapanie. Na samej górze jeszcze przetarcie zroszonego od wysiłku czoła, krótkie spojrzenie w dół i "mięsne" wyznanie miłości do gór.
A widział Pan jak wygląda pokonywanie stromizm w chociażby Dragon Age: Inquisition? To proszę zachować sarkazm dla siebie.
 
@sebogothic, nieznikająca krew, która była w W1 to rzecz, która powoduje W3 nadgrą? Nie, to subtelny dodatek, który może być, ale nie musi, chociaż fajnie jeśli jest.
 
Ciekawi mnie czy tropienie będzie polegać tylko na znajdywaniu krwi, czy jeszcze czegoś, bo szczerze mówiąc boję się, że będzie to bardzo powtarzalne... Za każdym razem te same świecące ślady. @n0rv Dobrze napisałeś - Geralt powinien coś cicho podpowiadać graczowi, a nie widzieć świecącą krew. Gorzej jak nie tylko krew będzie taka świecąca. Wtedy nie dość, że powtarzalność to jeszcze w każdym tropieniu spadnie immersja. Jeśli tego nie poprawią to chyba będę używał jedynie nasłuchiwania, bo póki co jest świetnie zrobione i nie oderwie mnie od klimatu.
 

Guest 3669645

Guest
Zrobiłem kilka sporawych GIFów z gejmpleja:

Animacja skoku, ładna
Skok i wspinaczka
Strzał z kuszy
Kocie ruchy Geralta w walce z ludźmi
Finiszer
Kocie ruchy Geralta w walce z gryfem
 
Chciałem zauważyć ciekawą rzecz - w mniej więcej 01:50 widzimy na szczycie wzgórza powyginane, wielkie drzewo, które pojawiło się już na 2 artach przedstawiających ZN :) Ciekawe co to za miejsce?
Poza tym bardzo podoba mi się jak Geralt podczas biegu potrąca rośliny, widać nawet ruch trawy pod stopami :D
 
Teraz jak obejrzałem nie stream a materiał z questu, walka nie wydaję mi się tak szarpana już. Bardzo podoba mi się płynne przechodzenie od ciosu do znaku naprawdę można czesać zacne kombinacje. nie podoba mi się tylko wizualizacja jaki znać robimy, mam nadzieję że będzie opcja wyłączenia tego
 
Jak Geralt ma walczyć z gryfem? Toć w książkach z mantikorą posiadającą skrzydła również walczył na ziemi, to dwa.
Myślę, że dobrym pomysłem byłoby się zastanowić jak gryf powinien walczyć z Geraltem. Na ziemi, gdzie Geralt ma przewagę, czy może bardziej z powietrza wykorzystując własne atuty? Czemu gryf po prostu nie próbował na chama rzucić się na wiedźmina, powalić i wybebeszyć?
 
Każdy system walki jest lepszy od tego z W1, to raz.
Miałem na myśli dwójkę i poprawiłem.
Jak Geralt ma walczyć z gryfem? Toć w książkach z mantikorą posiadającą skrzydła również walczył na ziemi, to dwa.
Ma igni i kuszę by atakować w powietrze, aard by strącić ją z nieba, może czekać na atak potwora i skontrować. Walka na ziemi z powietrznym potworem ma mało sensu.
Osądzasz dialogi z całej gry po jednej rozmowie? Świetnie, Planescape: Torment również miał takie konwersacje.
Może w losowymi NPCami stojącymi po kątach, a nie z ludźmi, których właśnie uratowaliśmy. Oczywiście, to demo i nie można się wiele spodziewać, lecz ten makijaż...
Po prostu czepiasz się już pierdół niemiłosiernie.
Fanboy mode on?
 
Teraz jak obejrzałem nie stream a materiał z questu, walka nie wydaję mi się tak szarpana już. Bardzo podoba mi się płynne przechodzenie od ciosu do znaku naprawdę można czesać zacne kombinacje. nie podoba mi się tylko wizualizacja jaki znać robimy, mam nadzieję że będzie opcja wyłączenia tego

Można to zaakceptować, dopóki Geralt nie będzie krzyczał nazwy znaku :D
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom