Wiedźmin 3: świat

+
Pytanie, jak spora część terenu Ziem Niczyich jest tak "górzysta"?

Wszystko będzie górzyste. Dlaczego? Bo inaczej nie byłoby sprzętu, który by to uciągnął. To co jest za pagórkami nie jest renderowane i nie obciąża GPU - tak właśnie działa UMBRA Software, które jest licencjonowane w RED Engine 3. Zawsze coś będzie zasłaniało krajobraz, aby odciążyć sprzęt. Liczba polygonów na ekranie musi się zgadzać i wyglądać to musi spójnie, dlatego praca level designera nie jest tak prosta jakby się wydawało.
 
Wszystko będzie górzyste. Dlaczego? Bo inaczej nie byłoby sprzętu, który by to uciągnął. To co jest za pagórkami nie jest renderowane i nie obciąża GPU - tak właśnie działa UMBRA Software, które jest licencjonowane w RED Engine 3. Zawsze coś będzie zasłaniało krajobraz, aby odciążyć sprzęt. Liczba polygonów na ekranie musi się zgadzać i wyglądać to musi spójnie, dlatego praca level designera nie jest tak prosta jakby się wydawało.
Kilkanaście drzew równie dobrze może zasłonić krajobraz, jak pagórek.
 
Wszystko będzie górzyste. Dlaczego? Bo inaczej nie byłoby sprzętu, który by to uciągnął. To co jest za pagórkami nie jest renderowane i nie obciąża GPU - tak właśnie działa UMBRA Software, które jest licencjonowane w RED Engine 3. Zawsze coś będzie zasłaniało krajobraz, aby odciążyć sprzęt. Liczba polygonów na ekranie musi się zgadzać i wyglądać to musi spójnie, dlatego praca level designera nie jest tak prosta jakby się wydawało.

Tylko z czego mi wiadomo UMBRA działała na takiej zasadzie, że nie renderowała, wczytywała modeli nie widocznych w ujęciu kamery gry, tak więc np. drzewa za Geraltem choć są od niego kilka metrów to jednak nie są renderowane/wczytywane ;) więc pagórki nie mają do tego nic wspólnego. Ale to tylko moje przypuszczenia wyciągnięte z pokazu technologii UMBRA na przykładzie Wiedźmina 3 ;)
 
Kilkanaście drzew równie dobrze może zasłonić krajobraz, jak pagórek.

Ale jak wejdziesz na pagórek to będziesz widział to morze drzew, z którym GPU będzie musiało sobie poradzić. O ile nie chodzi o te wielkie drzewa z W2 z Flotsam, to nie może się udać.
@Alcatraz_
Nic nie pisałem o drzewach poza kadrem :)
 
Last edited:
NIE MA DOBRA I ZŁA, SĄ WYBORY I KONSEKWENCJE - gdzie jest pokazanie brutalności i specyficznego klimatu tej gry? GDZIE KILLING MONSTERS?
 
Wydaje mi się, że Umbra nie jest wykorzystywana w budynkach, także problem z lustrem nie powinien występować.
 
Lustro niekoniecznie musi być w budynku. Są jeszcze szyby, tafle wody i paladyńskie wypucowane tarcze. Wszelkie odbicia, jeśli mają wyglądać realistycznie, muszą korzystać z tego, co jest za plecami patrzącego.
 
Lustro niekoniecznie musi być w budynku. Są jeszcze szyby, tafle wody i paladyńskie wypucowane tarcze.
Wodę da się załatwić shaderem, nie wiem po co miałaby odbijać coś co jest za nami(?). Wypucowane tarczy paladyńskie mogą korzystać z odpowiednio zrobionych cubemap.
 
Jak narazie Novigrad i okolice to według mnie najlepsza miejscówka. Zwłaszcza okolice mi się podobają, czuć klimat. A samo miasto wydaje się spore i fajnie zaprojektowane ;)
 
ja chce już graaaaać !!!!!! kurcze już nie raz miałem myśli, żeby zatrudnić się u REDów żeby móc szybciej pograć sobie w W3 ale jakoś żal mi się z Gdańska wyprowadzać :p
 
Poznajecie ten mostek, za którym widać stragany rybne? To samo miejsce widzieliśmy już w Debut Trailerze rok temu. Dłuugie dyskusje mające na celu rozpoznanie miasta nic nie dały, stwierdzono nawet, że to pewnie Biały Most. Teraz Mamy 100% pewność, że to był Novigrad. Można porównać jak się zmieniła grafika od tamtej pory :)
 
Fragment z południcą zapewne pochodzi z obszaru przy Novigradzie ; ) Ahh będzie klimat. Jeszcze ten mały zamek w tle ;)
 
http://cdn2.dualshockers.com/wp-content/uploads/2014/01/Witcher3-3.png?57efa4

Tak sobie patrze i patrze na tego screena i coraz bardziej zaczynam sądzić, że to jest Wyzima. Konkretnie od strony bagien. Widzimy po lewej stronie od miasta mostek, czyżby to była Grobla z W1? Nawet płot (na prawo od Geralta) zdaje się być podobny do tego z pierwszego Wiedźmina. Jedynie co się wg mnie nie zgadza to te dwie wielkie baszty(?). Co o tym sądzicie?
 
Wyzima miała kamienne mury, a tu widać palisadę. No i Grobla inaczej wyglądała. Więc raczej to jakieś inne miasto.
 
Top Bottom