Wiedźmin 3 - sugestie, marzenia i pobożne życzenia

+
Przyznam szczerze, że nie potrafię ocenić pracy kamery dopóki w grę nie zagram. Dla mnie najważniejsze jest żebym miał pełną i intuicyjną kontrolę nad kamerą.
 
Co do kamery:
Na międzynarodowym forum pojawiła się informacja, że będą różne możliwe ustawienia kamery:
Marcin Momot said:
As far as camera work goes, there will be different settings for camera distance to choose from.
 
[Drodzy REDzi] Poprawki / Zmiany w grze

Witam
Zakładam temat w związku z ukazanymi już fragmentami gry.
Dotyczy to naszych przemyśleń i propozycji zmian lub poprawek w tym co już mieliśmy okazję zobaczyć, aby nasz Wiedźmin 3 mógł być dopieszczony na maxa. Także, aby ułatwić REDom zobaczenie opinii, wrażeń graczy i całej naszej społeczności
Są to zmiany w tym co już widzieliśmy!
Nie jest to temat typu marzenia/życzenia np.
- dajcie 7 aktów i 200h gry

Osobiście po gameplay'u z gryfem i Novigradem zaobserwowałem i proponuję:

- Broda i włosy w tym samym kolorze siwym tak jak jest lub białym ale niech będzie to jednolite
- Zbroja wygląda mi trochę nienaturalnie lub jak z gumy częściowo, dodajcie jakieś zadrapania,otarcia i ślady po mieczu itp
- Efekt krwi na mieczu i zbroi po starciach, mile widziany efekt kurzu lub lekkiego przybrudzenia, czasem błota. Wiadomo wszystko się brudzi, zmiana dotyczy także NPC. np. napadniętej kobiety przez tych zbójów
- Kusza!? WTF? Ładowanie bełtów w 2 sec... I pewnie strzelanie jak z karabinu maszynowego...Usuńcie lub zastąpcie tak aby grę udało się przejść w ogóle bez jej używania!
- Walka.. nadal polega na odciąganiu przeciwnika od "stada" i dopiero elminowaniu go. Czasami Geralt macha mieczem jak tekturową zabawką.
Przeciwnicy tną powietrze a nie trafiają w Geralta... kręcenie i bieganie po polu bitwy jak baletnica
Miało być to widowiskowe i realistyczne a jest tak jak w Wiedźminie 2 tylko bez przewrotów.
- Cięcia w trakcie walki, nagłe wybuchy krwi ale tylko jak zadajemy kończący/ostatni cios. Już do Wiedźmina 1 jest mod który dodaje rany na ciele i efekt krwi.
- Animacja ataku gryfa, powinien pikować z góry a nie walczyć na ziemi, do tego to parowanie jego ataków skrzydeł /szponów. Co to ma być !? Walka z takim bydlem polega na unikach i finezji a nie staniu w miejscu i odbijaniu wszystkich ataków
- Roślinność czasem szwankuje, znikają cienie traw i migotanie itp.
- Mijanie Płotki z tym innym koniem, ich kolizja
- Odbijanie strzał i bełtów w stronę właściciela... Nierealne i niepoważne!.
 
Last edited:
Temat trochę nie na miejscu szczególnie, że gra jest w fazie alfa. Redzi wiedzą co muszą poprawić, co kuleje i co jest nie tak. Radziłbym poczekać z tematem do premiery gry i zagrania w niej :) Mogłeś napisać tutaj o tym.
 
@MindfreakV666
Scaliłam Twój temat z już istniejącym.
Netykieta zakłada, że pojawiając się na forum będziesz stosował się do zasad na nim panujących. Proszę więc korzystać z wyszukiwarki i zapoznawać się z przyklejonymi wątkami - często znajdują się w nich ważne informacje. Jak na przykład w tym.
 
Zapewne będzie poprawiona walka i uniki, bo to na gameplay'u jak dla mnie trochę kulało. Ale i tak wiem, że REDzi się postarają i dopracują to idealnie :).
 
Ostatnio nasunęło mi się życzenie. Mam nadzieję, że się spełni, bo jest bardzo proste w implementacji i nic nie stoi na przeszkodzie, by to poprawić.
A mianowicie: Proszę, REDzi, zróbcie skróty klawiszowe do wszelkich znaków itp. elementów. Nie widzi mi się za każdym razem pauzować grę wchodząc w to okrągłe menu. Naprawdę, to się da zrobić, bardzo Was o to proszę... @Keth Są do znaków skróty klawiszowe, czy to co było na gameplay'u pod PC jest prawdą i faktycznie ich nie ma? Jeśli nie ma, to czy tak zostanie, czy rozważycie zaimplementowanie ich?
 
Moja prośba/sugestia. Pokażcie Wiedźmina w innej zbroi :D Ta jest na każdym trailerze i gameplayu. Fajnie by było jakbyście podrzucili jakikolwiek screen, nawet w takim miejscu które widzieliśmy w gameplayu/screenach ale z INNĄ zbroją na Geralcie :)
 
Moja prośba/sugestia. Pokażcie Wiedźmina w innej zbroi :D Ta jest na każdym trailerze i gameplayu. Fajnie by było jakbyście podrzucili jakikolwiek screen, nawet w takim miejscu które widzieliśmy w gameplayu/screenach ale z INNĄ zbroją na Geralcie :)

Było, i to dawno.
[video=youtube;kbXvl7-XlaY]https://www.youtube.com/watch?v=kbXvl7-XlaY[/video]
 
.
A mianowicie: Proszę, REDzi, zróbcie skróty klawiszowe do wszelkich znaków itp. elementów. Nie widzi mi się za każdym razem pauzować grę wchodząc w to okrągłe menu. Naprawdę, to się da zrobić, bardzo Was o to proszę... @Keth Są do znaków skróty klawiszowe, czy to co było na gameplay'u pod PC jest prawdą i faktycznie ich nie ma? Jeśli nie ma, to czy tak zostanie, czy rozważycie zaimplementowanie ich?

Nie było czegoś takiego w W2? Zabijcie mnie, ale wydaje mi się, że tak. Więc bez obaw, w W3 też będzie :).
Na padzie skrótów nie ma bo przycisków za mało. Stąd ciągły wybór znaków z menu.
 
Last edited:
Było, i to dawno.
[video=youtube;kbXvl7-XlaY]https://www.youtube.com/watch?v=kbXvl7-XlaY[/video]

Niby take ale zawsze od strony pleców i jakoś tak hehe no sam nie wiem. Ten filmik znam i pamiętam te urywki ale chciałbym to zobaczyć na żywym gameplayu lub screenie w wysokiej rozdzielczości :) Zresztą zestaw zbroi, które będzie miał Geralt jest bardzo duży więc będzie się w co ubierać na pewno :D
 
W W2 było tak, że owszem, można było wywołać konkretny znak skrótem, ale potem ten znak zostawał automatycznie ustawiany jako domyślny. Strasznie wkurzające.
Powinni te funkcje (pojedyncze użycie/ustawienie jako domyślny) rozdzielić.

Poza tym przydałoby się sensownie wykorzystywać rolkę myszy do nawigacji w UI.
 
Witam wszystkich!
To mój pierwszy post także chciałem najpierw podziękować Redom za to ile serca i czasu wkładaj w tą grę, która już wygląda olśniewająco (oglądam każdy gamplay po kilka razy i wciąż mało!) Pisze w sprawie ..koszulki którą ma na sobie pan Peter Gelencser (ta z twarzą Geralta) Czy byłaby szans nabycia jej?
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki;)
 
Mam wrażenie, że Wiedźmin 3 zmierza w jakimś dziwnym nieokiełznanym kierunku. Niby wszystko jest dobrze ale prezentacja była totalnie bez polotu, taka pusta. Nie pochwalili się "super pogodą i niesamowitym wiatrem, drzewami, burzą". Zabrakło urozmaicenia w walce "przebijania dwóch serc, wrażliwości potworów, systemu wiedźmińskiego zmysłu w walce, wykorzystywania noży do rzucania i olejów. Po cichu zmieniają nam system alchemii na jakiś "dziwny". Niby wszystko idzie ku końcowi, a jakby to wszystko co kiedyś było zapowiedziane lub w trakcie prac teraz się rozmywało.

Jakbyśmy mieli dostać kopię W2 tylko, że z ładniejszą grafiką, białymi włosami i jazdą na koniu. Dziwne, gdzie te wszystkie bajery, wiatr, drzewa, system walki, nowa alchemia, multum ekwipunku, inteligencja przeciwników.

Wiem, że to tylko mały pokaz. Ale jakoś dziwnie się czuję, dziwnie zmieszany tym pokazem, wszsytkie stare nowinki zostały spłycone albo wyrzucone z gry. Źle.
 
Top Bottom