E3 2014

+

E3 2014

  • Jest idealna!

    Votes: 144 44.4%
  • Może być, ale przydałoby się parę zmian.

    Votes: 155 47.8%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 4 1.2%
  • Nie podoba mi się!

    Votes: 21 6.5%

  • Total voters
    324
Status
Not open for further replies.
Chciałbym żeby mój portfel miał takie właściwości jak mikstury w Wiedźminie 3 :)

Wracając do tematu -> Wychodzi na to, że mikstury w grze Wiedźmin 3 zmieniają status z przedmiotów jednorazowego użytku na pełnoprawne przedmioty, do których stworzenia potrzebne będą odpowiednie składniki - coś jak rzemiosło, ale tym razem to wiedźmin tworzy przedmiot (miksturę). Mam jednak nadzieje, że podobnie jak w przypadku rzemiosła, zdobycie wszystkich składników potrzebnych do przygotowania potężnych mikstur będzie wymagało sporego wysiłku.
 
Mam wrażenie, że niektórzy nawet nie próbują sobie wyobrazić tego co pisze @Marcin Momot bo przy "automatyczne uzupełnianie" przestają czytać dalej i dają upust swojej złości w postaci komentarza. Składniki będą potrzebne, tyle że tym razem zamiast robić cały czas to samo (widocznie niektórzy lubią) i mieć nadmiar zalegających mikstur w ekwipunku, będziemy te składniki zbierać by przy ich odpowiedniej ilości móc zrobić z naszej mikstury jeszcze mocniejszą. A pewnie takie przejście z mikstury lvl 1 na miksturę lvl 2 to nie będzie kwestia 15 minut. Trzeba będzie zapewne poszukać odpowiednich składników które na małym poziomie są ciężko dostępne, więc dzięki temu będzie motywacja by polować na potwory i zbierać zioła. Ja w poprzednich grach motywacji takiej nie miałem, zwłaszcza w W2 gdzie wszystkich składników miałem aż za dużo mimo że nie skupiałem się na ich zbieraniu, ale jeśli tu nie będzie skalowania i niektóre potwory będą naprawdę stanowiły ogromne wyzwanie, to taka ulepszona miksturka będzie czymś w co warto się zaopatrzyć. Ja nigdy nie wiedziałem co mam robić ze składnikami w W2, byłem przez nie przeciążony, i musiałem je sprzedawać w sklepach, nigdy mi ich nie brakło. Ale miksturek przez jedno przejście gry wypijałem około 10. Lament z powodu takiej zmiany jest moim zdaniem mocno przesadzony.

Po pewnych przemysleniach to wydaje sie całkiem logiczne :) Dla wielu graczy robienie co chwile tych samych miksturek może się znudzić i być żmudną robotą, a tak bawimy się alchemią bo tworzymy raz tą miksturkę a potem już nie musimy tego robić, a gdy będziemy chcieli się znów pobawić alchemią no to trzeba się nabiegać żeby nazbierać ziółek (wydaje mi się, że to nei będzie mała ilość) i zrobić upgrade miksturki
do tego jeżeli dodaliby dominanty tak żeby można było sobie zrobić 3 jaskółki z różnymi efektami dodatkowymi na różne okazje byłoby bardz ofajnie!
 
Najlepszym systemem alchemicznym był system z jedynki. Był jasny prosty i przejrzysty. Zbierało się rośliny i mieszało z alkoholem. Po cichu liczyłem na to, że Redzi powrócą do tego w trójce ale się przeliczyłem.
 
@Swooneb Sorry, ale myślę, że każdy czyta słowa REDów do końca. A skoro nadal nie widać w "autoodnawianiu" sensu to widocznie jest coś nie tak. A jest, i to bardzo, bo samonapełnianie się mikstur jakby nie patrzeć jest czymś co odchodzi od racjonalności. Poza tym sam brak baz do eliksirów też jest czymś bez sensu. Czy naprawdę każda roślina ma w sobie aż tyle soku, że się cała ampułka wypełni??

W1 - super alchemia, W2 - słaba alchemia, W3 - po prostu zj... alchemia.
 
W ekwipunku widać podczas polowania na Gryfa mamy rekomendacje jakie mikstury zażyć na niego, tu już jest DUŻA podpowiedz i ułatwienie a tutaj jeszcze doszło te auto-uzupełnienie, to już może atak sprowadzić tylko do jednego przycisku i auto uniki jeszcze dać na każdy atak.

Ta podpowiedź moim zdaniem wynika z informacji zdobytych na temat potwora, nie będzie od razu wiadome czego i w jaki sposób mamy pokonać.
 
Jak kilka razy było już podkreślone - problemem nie jest chomikowanie samo w sobie, tylko źle stworzone wyzwania.

Gdyby każda walka z potworem (których moim zdaniem powinno być dużo mniej, ale powinny być jednocześnie dużo trudniejsze) wymagała przygotowania się, stanowiła zagrożenie dla postaci to nikt nie chomikowałby mikstur "na potem", bo tego "potem" by nie było.
Tworząc zaś starcia z dziesiątkami słabych przeciwników nie zachęcacie do korzystania z mikstur.

Złe "encounter design" jest Waszym problemem, nie system alchemii znany z poprzednich gier.
 
Może i ten pomysł z "magiczną fiolką" nie jest do końca zły... lecz - niech mi ktoś wytłumaczy jak dzieki temu oszczedzimy miejsce w ekwipunku?
Klasycznie jest licznik przy eliksirze i w jednym slocie może być ich nawet i ze 100. Na jedno wychodzi !
A waga? Zrobić wagę dla eliksirów "0" i po kłopocie...
 
@Swooneb Sorry, ale myślę, że każdy czyta słowa REDów do końca. A skoro nadal nie widać w "autoodnawianiu" sensu to widocznie jest coś nie tak. A jest, i to bardzo, bo samonapełnianie się mikstur jakby nie patrzeć jest czymś co odchodzi od racjonalności. Poza tym sam brak baz do eliksirów też jest czymś bez sensu. Czy naprawdę każda roślina ma w sobie aż tyle soku, że się cała ampułka wypełni??

W1 - super alchemia, W2 - słaba alchemia, W3 - po prostu zj... alchemia.
Co jeszcze wiesz o W3 czego my nie wiemy? Bo wypowiadasz się jakbyś już co najmniej kilka godzin pograł w tę grę. Nie doszukuj się przesadnego realizmu w grach. Bo przesadny realizm zmniejsza przyjemność rozgrywki.
 
Co jeszcze wiesz o W3 czego my nie wiemy? Bo wypowiadasz się jakbyś już co najmniej kilka godzin pograł w tę grę. Nie doszukuj się przesadnego realizmu w grach. Bo przesadny realizm zmniejsza przyjemność rozgrywki.

Ale to nie jest przesadny realizm, tylko odrobina zdroworozsądkowego podejścia, którego niestety grom coraz częściej brakuje.
 
Co jeszcze wiesz o W3 czego my nie wiemy? Bo wypowiadasz się jakbyś już co najmniej kilka godzin pograł w tę grę. Nie doszukuj się przesadnego realizmu w grach. Bo przesadny realizm zmniejsza przyjemność rozgrywki.
Do przesadności realizmu w Wiedźminie to jeszcze daleka droga, więc każda rzecz zbliżająca do rzeczywistości jest wielkim plusem.
A o W3 wiem tyle ile wyczytuje z artykułów i postów REDów i innych źródeł, co w zupełności wystarcza (jeśli się umie czytać ze zrozumieniem), by wiedzieć co to znaczy "automatyczne odnawianie się mikstur".
 
  • RED Point
Reactions: Mal
//
Also hoping that the Griffin knocking away the sword and him pulling out the silver sword?(why wasn't he using it in the beginning) is just something made specifically for the demo.
//

I see this asked a lot in regards to why Geralt has been using a steel sword to fight the griffin in the demo. Thought I would attempt to clarify:

Essentially, Griffin's are considered pre-conjunction creatures in the Witcher universe. The conjunction is more or less the event that let all these magical creatures into the world that Geralt lives in. Against these monsters the silver sword is more effective.

Griffins were there before, so they fall into the category of beasts rather than supernatural monsters. As a simple comparison: Geralt wouldn't use a silver sword against wolves or bears, but he would use it against wraiths and necrophages. Hope that makes sense.
Nie wiem czy ktoś już o tym wspomniał, ale powyżej zostało wyjaśnione dlaczego Geralt używał stalowego miecza przeciw gryfowi. Okazuje się, że gryf to bestia nie pochodząca z koniunkcji sfer. Był na świecie wcześniej, dlatego nie jest podatny na srebro tak jak wilki czy dźwiedzie. Potwory takie jak upiory będą podatne na srebro.
 
Dawać ankietę:
Czy podoba ci się obecny koncept alchemii w Wiedźminie 3 ?
-Tak
-Nie
-Wywalcie te cud miksturki
-Chcę alchemii z Wiedźmina (1)

mogą być i takie pytania

Gdyby wywalili odnawianie mikstur i dodali ograniczony (choć długi) czas mutagenów oraz ich większą siłę działania i toksyczność (co chyba chcą zrobić z resztą), to alchemia byłaby cudowna (oczywiście jeśli pojawią się w niej również bazy i dominanty). Ankieta by się przydała, to fakt
 
@Swooneb Sorry, ale myślę, że każdy czyta słowa REDów do końca. A skoro nadal nie widać w "autoodnawianiu" sensu to widocznie jest coś nie tak. A jest, i to bardzo, bo samonapełnianie się mikstur jakby nie patrzeć jest czymś co odchodzi od racjonalności. Poza tym sam brak baz do eliksirów też jest czymś bez sensu. Czy naprawdę każda roślina ma w sobie aż tyle soku, że się cała ampułka wypełni??

W1 - super alchemia, W2 - słaba alchemia, W3 - po prostu zj... alchemia.
Nie wiem czy wiesz, ale Wiedzmin nie jest grą tylko pod to forum. Ta gra ma trafić do wielu, bardzo wielu ludzi nie tylko w Polsce, ale i w Europie Zachodniej/Wschodniej, Stanach Zjednoczonych i wielu innych mniejszych państw. Jakoś na forum międzynarodowym nie widzę, popularnego " bólu dupy" o alchemie, wczoraj był, ale czytając dzisiejsze komentarze dochodzę do wniosku, że wiele osób przyswoiło sobię tą informacje, ba dużo ludzi ją chwali. No, ale niektórych nie przekonasz. "Zesram się a nie dam się" tylko to mi przychodzi do głowy widząc niektóre komentarze. Nikomu nie zamierzam narzucać swojej opinii, jedyne co mi pozostaje i innym, którzy myślą podobnie to klapnięcie wygodnie przed komputerem 24 lutego 2015 ze świadomością, że gram w Wiedzmina 3, a nie w "Alchemia od A do Z: Poradnik małego alchemika" bądź "Symulator realnego życia 2014/2015 włożony w wiedźmiński świat" bo wiele osób chciałoby, żeby to tak wyglądało.
 
Dzięki @Marcin Momot za przybliżenie nam systemu alchemii i jej dokładniejszy opis. Ten system jak wiele rzeczy ma swoje plusy i minusy. Myślę, że rzeczywiście zachęci nas do częstszego i bardziej różnorodnego używania eliksirów. Spoko, będziemy mogli poznać szerzej ich działania i ciekawie aranżować walki. Sądzę, iż do stworzenia kolejnych poziomów naszych eliksirów będziemy potrzebowali większej ilości składników (coraz rzadszych, trudniejszych do znalezienia). Być może wpłynie to na poczucie rozwoju umiejętności naszej postaci pod kątem alchemii. Tylko jeśli już będziemy rzadziej przyrządzać eliksiry, niech to będzie bardziej, hmm... zajmujące. Alkohol w postaci bazy, może jakaś lektura, pomoc doświadczonego alchemika/zielarki/kapłanki. Niepotrzebne będzie także zbieranie nie-wiadomo-jakiej ilości składników (chyba, że na sprzedaż). Będziemy starali się znaleźć bardziej konkretne rzeczy, a radość ze znalezienia brakującego elementu do wylevelowania kolejnego wywaru będzie większa :D. Jeśli ilość mikstur i ich poziomów będzie wystarczająca, będzie klimat przyrządzania mikstur i dodatkowy fun z eksplorowania. Ale, ale... jednak te samoodnawialne fiolki, są trochę zbyt uproszczone. Chyba jednak, aby móc znów skorzystać z eliksiru, jakąś "cenę" powinniśmy ponieść, coś zrobić/dodać, żeby fiolka się napełniła. Wtedy odpowiednie przygotowanie się do starcia będzie bardziej satysfakcjonujące. Tak jak wcześniej nie przypadło mi to do gustu, tak teraz ten system wydaje się być fajnym połączeniem. Do premiery zostało jeszcze trochę czasu, więc może jakieś poprawki zostaną wprowadzone, może przetestowanie tego systemu na własnej skórze przyniesie nam inne odczucia niż się spodziewaliśmy.
Pozdrawiam ;)
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom