E3 2014

+

E3 2014

  • Jest idealna!

    Votes: 144 44.4%
  • Może być, ale przydałoby się parę zmian.

    Votes: 155 47.8%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 4 1.2%
  • Nie podoba mi się!

    Votes: 21 6.5%

  • Total voters
    324
Status
Not open for further replies.
Jakie północ-południe?
Północ południe to mówił Peter na Gamespocie po 2:20 jak była prezentacja gamepaya z Bożątkiem, ale również wtedy John wspomniał o świecie 35x większym.

Ps Po zdjęciu widać Jose człowiek-żywioł
 
@Marcin Momot Chciałbym się jeszcze zapytać, co z tą wielkością świata ? Przed targami była mowa o 35 razy większym świecie niż w w2, oraz, że podróż z północy na południe galopem zajmie ok. 45min. Natomiast w ostatnich wypowiedziach dowiadujemy się o świecie 20 razy większym niż w w2, a podróż z 45min. (północ- południe) zmniejszyła się do 20min. Jak to jest z tymi liczbami ?
John w tym materiale wspomina o 35. Gdzieś w okolicach 7:20 rozmawiają o otwartym świecie.
 
W tym wywiadzie co przed chwilką wrzuciłem, o ile dobrze zrozumiałem, powiedziane jest, że novigrad to kwadrat 8x8km. Co jak już gdzieś w spamie w tym temacie udowodniłem jest więcej niż skyrim. Nie wiem dlaczego REDzi rzucają sprzeczne informacje na temat wielkości świata. Nawet nie trzymają się wspólnej wersji.
 
John w tym materiale wspomina o 35. Gdzieś w okolicach 7:20 rozmawiają o otwartym świecie.

Konrad w tym https://www.youtube.com/watch?v=-CvA3reLuH8 0:35 mówi o co najmniej 20 razy większym. Powiedzmy sobie szczerze, różnica między 20, a 35 jest dość spora. To nie jedyne sprzeczne informacje. W innych wypowiedziach słyszymy, że Novigrad i okolice to teren o bokach 8km. x 8km. Razem daje to nam 64km2. Do tego dochodzą jeszcze wyspy i ZN. Jak się to ma do 35 x w2 ? i 20% więcej niż w skyrim ?
 

Guest 3669645

Guest
Z tą wielkością świata jedno jest pewne -Od REDów nic konkretnego się nie dowiemy :p Marcin potwierdził już nie raz, że informacja "35x W2" jest prawidłowa. I tyle. Uparcie powstrzymuje się jednak od komentarza, jak się to wszystko ma do "20% bigger than Skyrim" i do danych z prezentacji GDC.

Zwyczajnie więc nie drążmy tematu, bo REDzi konsekwentnie ignorują nasze prośby o sprostowania. Wszystko wskazuje na to, że świat będzie kilka razy większy niż ten w Skyrimie, co jednocześnie się zgadza z "40 minut konno" i z "35 razy większy niż W2".
 
A teraz w tym wywiadzie co podrzucił dani1234 pan Tomaszkiewicz mówi o świecie 40 razy większym niż W2. F*ck logic.
Rozumiem, że REDzi mogą nie chcieć mówić jak duży świat jest, ale niech w każdym z wywiadów nie mówią inaczej...
 
Novigrad i okolice to teren o bokach 8km. x 8km. Razem daje to nam 64km2. Do tego dochodzą jeszcze wyspy i ZN. Jak się to ma do 35 x w2 ? i 20% więcej niż w skyrim ?
Oj tam świat najwyżej będzie większy niż pierwotnie zakładano, rozrósł się w trakcie roboty, a że nie mówią tego, może nie są pewni jaka wielkość będzie ostateczna, Lepiej obiecywać mniej i dawać więcej niż odwrotnie.
 
Zmienna pogoda to przede wszystkim zmienne światło, nie mówiąc o płynnym cyklu dobowym.

Czyli to,co w sferze grafiki jest w grach najważniejsze, w każdym razie dla mnie.
I bez czego żaden naprawdę dobry erpeg od czasu BG, obejść się nie może.

Tak cyklu dnia i nocy nie będzie, mam nadzieje że to ironia czy jakiś trolling no bo ciężko coś takiego na poważnie brać.

Tak? A Bioware i zdecydowana większość ich gier? KoTOR, Dragon Age, Mass Effecty?
Tam to standard. Różnie bywa.

Cykl dobowy też jest oczywiście.

Pamiętam jak Tomek potwierdzał picie alkoholu w W2.
Że nawet z krasnoludami będzie się można napić wódki
I tak było, tyle że w cut-scenkach ;)

A można wiedzieć ile minut czasu rzeczywistego trwa doba w W3?
Pewnie nie można, ale spytać nie zaszkodzi.

Jeszcze jedno, wiemy zatem, że pogoda zmienia się dynamicznie.
Czy jednak czasem, w niektórych zadaniach, wykorzystujecie wcześniej ustalone, oskryptowane sekwencje pogodowe?
Dla zmaksymalizowania wrażenia, lepszego klimatu?
Strzelam że tak. Na przykład w słynnym już zadaniu z leszym. Zgadłem?
 
Rozumiem, ze tutaj jest taki poziom fanowstwa, że chcecie wiedzieć absolutnie wszystko o grze, ale szczerze czy to jest na prawdę takie ważne? IMHO jeśli po premierze ludzie będą się bawić w obliczenia wielkości mapy świata przedstawionego i porównywać go z innymi tytułami, to będzie to bardzo źle świadczyło o samej grze. Nawet jeśli porównania wielkości wypadną na plus Wiedźmina 3.
 
Z tego co się osrientuję po tych wszystkich wywiadach to ma być 35x większy niż w2 i 3,5x większy niż skyrim. Novigrad ma mieć 8x8 a te wyspy 8,5x8,5 albo na odwrot.
 
Parę kilometrów w tą czy w tamtą nie robi wielkiej różnicy :D Grunt że widać że przy przejściu z W2 do W3 gra nie straciła wiele na detalach i jaki by ten świat nie był, to będzie czymś zapełniony. Na razie nie widać żeby powierzchnia była jakoś sztucznie powiększana małym kosztem np. poprzez dodawanie kilometrów stepu. A z całego E3 najprzyjemniej chyba zapamiętam podziękowanie Johna z konferencji wielkiego MS dla .... Teamu w Warszawie ;).
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom