Wiedźmin 3: świat

+
Mógłby ktoś sieknąć jakiś cytat odnośnie wielkości Tretogoru? Czy tak tylko piszecie z własnej wyobraźni, że "nie był wielkim miastem"?
Swoją drogą, do tych miast jednak będzie musiała być jakaś sensowna ilość - pustynia z dwoma wielkimi miastami niedaleko siebie (i na tym kończyłaby się cywilizacja) nie byłaby zbyt ciekawa dla gracza.
Nie pamiętam, jak to w Sadze było (w wakacje odświeżę), ale w "Grze Wyobraźni" był wspomniany jako niezbyt duże. Ale chyba chodziło o porównanie do Novigradu, IMHO Tretogor powinien być kapkę większy od Wyzimy. Ale na pewno nie powinien się znaleźć w "Dzikim Gonie", w każdym razie nie w charakterze miasta leżącego w terenie "otwartym" - po prostu psuje się skala. Już Gors Velen będzie lepsze.
 
Zauważyliście, że zadanie z Jaskiem dzieje się w tym samym miejscu co quest z polowaniem na gryfa ?

Zacząłem coś podejrzewać jak zobaczyłem drugi krąg ptaków nad szczytem wyżej (scena, gdy stoimy pod gniazdem harpii). I tu obawiam się, że jest dokładnie tak jak Redzi mówią: wielkość świata to 120% Skyrim, a nie kilka razy więcej.
 
Nie pamiętam, jak to w Sadze było (w wakacje odświeżę), ale w "Grze Wyobraźni" był wspomniany jako niezbyt duże. Ale chyba chodziło o porównanie do Novigradu, IMHO Tretogor powinien być kapkę większy od Wyzimy. Ale na pewno nie powinien się znaleźć w "Dzikim Gonie", w każdym razie nie w charakterze miasta leżącego w terenie "otwartym" - po prostu psuje się skala. Już Gors Velen będzie lepsze.

Dokładnie tak. Po co aż 3 duże miasta na północy ? Novigrad i Oxenfurt w zupełności wystarczą. Ziemia niczyja ma być największym obszarem w grze, więc przynajmniej jedno duże miasto, mogłoby się tam znajdować. Wyzima moim zdaniem leży za bardzo na wschód. Natomiast Gors Velen jak najbardziej mieści się w mojej mapie świata W3.
 
Mnie przede wszystkim zależy na tym, by świat nie był bardzo przeskalowany. Dlatego wolałbym mniej miast, byle tylko te miasta wyglądały poważnie. Nie chcę oglądać takich kwiatków jak Gors Velen wielkości Flotsam, czy Biały Most rozmiarów Odmętów ( tylko z trochę bardziej zwartą zabudową). Jeśli redzi mają taką moc produkcyjną, zdecydowali się na jeszcze jakieś inne, duże miasta i zaprojektowali je porządnie, wtedy nie mam nic przeciwko. Jeśli jednak podczas gry zajdę do Gors Velen, które będzie miało 4 ulice na krzyż, to wyrzuci mnie to skutecznie z wczuwki.
 
Last edited:
@fear86, każdy by chciał, ale Redzi chyba podjęli już pewne decyzje... Jeżeli na obszarze Skyrim+XX% zmieścili Oxenfurt i Novigrad to już te decyzję mi się nie podobają, ale mogę je przeboleć. Jednak przeraża mnie jak niektórzy tutaj kreślą mapy z Brokilonem i Wyzimą zawartą w świecie Wiedźmina 3.
 
Co to Warowni, to, o ile pojawi się w na początku gry, można bardzo łatwo rozwiązać szybką podróż

Skoro w prolog ma być wbudowany samouczek, to można przy okazji pokazać o co chodzi w systemie fast travel - Geralt będzie musiał udać się na jakiś gościniec i "odblokować" punkt przy Kaer Morhen.
 
Dalej nic nie rozumiem z tych wielkości. Cały czas sprzeczne informacje. W Skyrim przejechanie mapy po przekątnej zajmuje około 20-25 minut z tego co widzę. A koń osiąga prędkość zmęczonego i przeciążonego osiemdziesięciolatka.
Na prezentacji podobno był podawany przykład tego dużego drzewa widocznego na horyzoncie. I prowadzący oznajmił, że możnaby jechać czterdzieści razy dalej. Czy to dużo jak na otwarty świat? To już zależy od odległości horyzontu i jak szybko tam dobiegniemy. Wygląda na sporo, bo nawet jakby zajęło nam to trzy minuty, co wydaje się wartością zaniżoną, to i tak wychodzą dwie godziny biegu.
 
Miejmy nadzieję na dziennik deweloperski- świat, który w końcu rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące wielkości świata. Ja osobiście uważam, że gdyby mapa była porównywalna ze Skyrimową, to już wtedy W3 miałby ogromny i zadowalający rozmiar świata.
 
Na prezentacji podobno był podawany przykład tego dużego drzewa widocznego na horyzoncie. I prowadzący oznajmił, że możnaby jechać czterdzieści razy dalej.

Nie wiem gdzie o tym czytałeś, ale ja słyszałem coś innego. Niestety nie znalazłem tego artykułu, także linka nie podam. Jestem jednak w 99% pewien, że padło w nim mniej więcej takie zdanie. ''Widzicie to odległe, ogromne drzewo na horyzoncie? W miejsca w którym stoimy, Novigrad jest 14 razy dalej od niego''

EDIT: Po półgodzinnym szukaniu, znalazłem
http://www.gamespot.com/articles/e3...-one-of-the-best-rpgs-ever-made/1100-6420354/
''After we traveled to the wilds, the game’s producer pointed out a far-off mountain peak, and stated that Novigrad was 14 times further away than that peak'' Czyli nie chodziło o drzewo, a o szczyt :D
 
Last edited:
Tak, też to znalazłem, ale cały czas mam wrażenie, że gdzieś widziałem albo słyszałem inną wersję.
A, mam, to musiało być tutaj, ale faktycznie, mówi fourteen. Mój błąd. No cóż, 14 to nie 40.
http://youtu.be/5jYtwPL6gWg?t=5m22s

On jeszcze dodaje, że miało to być około 15-20 minut od Novigradu do tego miejsca i że stanowi to jakąś część mapy, ale nie mogę wyłapać dokładnie.
 
Last edited:
Że będą sekretne regiony? Pytanie czy to aby nie ma związku z tymi wiedźmińskimi kryjówkami.

Nie wydaje mi się. Wiedźmińskie kryjówki to są po prostu dobrze ukryte miejscówki w 3 głównych rejonach gry. Te sekretne lokacje to raczej coś w stylu Kaer Morhen, lokacje ściśle związane z fabułą.
 
Nie wydaje mi się. Wiedźmińskie kryjówki to są po prostu dobrze ukryte miejscówki w 3 głównych rejonach gry. Te sekretne lokacje to raczej coś w stylu Kaer Morhen, lokacje ściśle związane z fabułą.
Poza Kaer Morhen to, jak czuję, także Oxenfurt, Wyzima, "gdzieś w Nilfgaardzie" i "gdzieś w Brokilonie" :p
No ale ja jestem pesymista i czarnowidz...
 
On jeszcze dodaje, że miało to być około 15-20 minut od Novigradu do tego miejsca i że stanowi to jakąś część mapy, ale nie mogę wyłapać dokładnie.

Mówi "dwie trzecie mapy". Ale ja bym nie przywiązywał zbyt dużej wagi do tych danych podawanych we wrażeniach. Przesłuchałem i przeczytałem ich kilka i co autor, to inna wersja. Trzeba poczekać na jakieś bardziej oficjalne informacje.
 
obawiam się, że jest dokładnie tak jak Redzi mówią: wielkość świata to 120% Skyrim, a nie kilka razy więcej.

Przecież 20% więcej niż Skyrim to ogromny teren jak na grę. Słowo "obawiam" tutaj nie pasuje, bo i tak będzie dużo do zwiedzania :p W Skyrimie wielkość świata była dla mnie OK. Tyle, że ja nigdy konno nie jeździłem, bo nie lubię. Zawsze z buta ;d
 
Jakie kryjówki wiedźmińskie? Coś znowu ominąłem? :D

W wywiadach (z Konradem Tomaszkiewiczem oraz Johnem Mamais) wspomniano, że wiedźmini sprzed stuleci zakładali swego rodzaju kryjówki po Świecie, z zapasami, ekwipunkiem miksturami (tak to sobie wymyślili REdzi). Gracz będzie mógł odnaleźć te ukryte kryjówki i posiąść dodatkową wiedzę - nowe receptury mikstur, schematy wiedźmińskich zbroi, mieczy itp. Dla mnie rozwiązanie lepsze niż kupowanie receptur mikstur u kupców.
 
Last edited:
Top Bottom