Anime i manga

+
Cały serial jest złożony z takich kilkuodcinkowych historii. Każda pokazuje niby to samo ale w inny sposób, z punktu widzenia innych bohaterów, pewne rzeczy zostają wyjaśnione, ale pojawiają się też nowe pytania i tak do końca ;)

A jeszcze co do Hellsinga, dycha to nie dużo, myślę że warto spróbować. Jak ci się spodoba to spoko, a jak nie to też jakoś bardzo nie odczujesz tego po kieszeni.

Nie mam już co oglądać, a jestem w posiadaniu dychy, więc się pewnie skusze :D
 
Higurashi podzielone jest na rozdziały, które opowiadają o alternatywnych wydarzeniach, nie zawsze ze sobą ściśle powiązanych, ale pokazujących inny punkt widzenia. Rodziały dzielą się na dwie grupy: Pytań (cztery pierwsze z pierwszej serii) i Odpowiedzi (dwa ostanie rozdziały pierwszej serii oraz dwa z serii Kai) i łączą się w pary, dopiero obejrzenie całości daje pełny obraz na całą historię ;P A później obejrzenie kolejnej serii Umineko no Naku Koro Ni znowu wywraca wszystko do góry nogami ;P

Mi Hellsing Ultimate nie przypadł do gustu, dla mnie to głupia, beznamiętna sieczka, na odcinki której trzeba było czekać po kilkanaście miesięcy ;P
 
Mi Hellsing Ultimate nie przypadł do gustu, dla mnie to głupia, beznamiętna sieczka, na odcinki której trzeba było czekać po kilkanaście miesięcy ;P

Nikt nie jest doskonały... eee... znaczy się tego... każdy ma prawo do własnego zdania :p

A skoro o obsuwach mowa, kolejny Berserk jak zwykle nie wiadomo kiedy...
 
Polecicie jakieś anime do kupienia? bo mam na oku tego starego Hellsinga, ale coś bym do tego dorzucił.
 
Z tego co aktualnie oferuje CDP to na pewno warto sięgnąć po Evangeliona, niestety prawdopodobnie reszta filmów z tej niedokończonej jeszcze tetralogii nigdy nie wyjdzie w naszym kraju. Poza tym w sumie nic więcej sensownego nie ma (o ile pamiętam, Ninja Scrolla już masz, jeśli nie to dorzuć do listy ;) ). Ew. spróbuj jeszcze Appleseeda, tego pełnometrażowego, ale wcześniej polecam obejrzeć kilka zwiastunów, bo wizualnie może ci nie przypaść do gustu.

Dziwne że drugi Ghost in the Shell wyleciał z oferty CDP jak również kilka innych tytułów. A jeśli chodzi o wydania płytowe to większość jest obecnie nie do kupienia (jak już pisałem), ale skoro zakupiłeś tamten pakiet filmów to większość najlepszych pełnometrażówek już masz :)
 
Z tego co aktualnie oferuje CDP to na pewno warto sięgnąć po Evangeliona, niestety prawdopodobnie reszta filmów z tej niedokończonej jeszcze tetralogii nigdy nie wyjdzie w naszym kraju. Poza tym w sumie nic więcej sensownego nie ma (o ile pamiętam, Ninja Scrolla już masz, jeśli nie to dorzuć do listy ;) ). Ew. spróbuj jeszcze Appleseeda, tego pełnometrażowego, ale wcześniej polecam obejrzeć kilka zwiastunów, bo wizualnie może ci nie przypaść do gustu.

Dziwne że drugi Ghost in the Shell wyleciał z oferty CDP jak również kilka innych tytułów. A jeśli chodzi o wydania płytowe to większość jest obecnie nie do kupienia (jak już pisałem), ale skoro zakupiłeś tamten pakiet filmów to większość najlepszych pełnometrażówek już masz :)

Słyszałem o tym Ghost in the Shell i chętnie bym go obejrzał tylko chyba nigdzie go nie ma.
 
@PhilPL, spróbuj tutaj -> CLICK

Biorąc pod uwagę jak dobry jest to tytuł to cena nie wydaje się być zbyt wygórowana. Z drugiej jednak strony, film ma prawie 20 lat na karku, a kiedy oficjalne polskie wydanie trafiło do sprzedaży to kosztowało niecałe dwie dyszki. Niestety tak to jest kiedy wydawnictwa zdychają, a takie rarytasy stają się białymi krukami w mocno ograniczonej liczbie.

Aha, na tej stronce którą podałem znajdziesz też sporo innych dobrych tytułów, przynajmniej część powinna być dostępna ;)
 
Last edited:
@PhilPL, spróbuj tutaj -> CLICK

Biorąc pod uwagę jak dobry jest to tytuł to cena nie wydaje się być zbyt wygórowana. Z drugiej jednak strony, film ma prawie 20 lat na karku, a kiedy oficjalne polskie wydanie trafiło do sprzedaży to kosztowało niecałe dwie dyszki. Niestety tak to jest kiedy wydawnictwa zdychają, a takie rarytasy stają się białymi krukami w mocno ograniczonej liczbie.

Aha, na tej stronce którą podałem znajdziesz też sporo innych dobrych tytułów, przynajmniej część powinna być dostępna ;)

Tam zamawiałem ten zestaw :D ale nie pomyślałem, żeby szukać jakichś pojedynczych tytułów, bo większość jest niedostępna, a przynajmniej była, ale dzięki.
 
Już taniej byłoby sprowadzić płytkę z GitS'em z zagranicy. Jednak jeśli barierą jest język,wówczas nie ma takiego rozwiązania.

Swoją drogą radzę unikać czegoś co się zowie "Ghost In The Shell 2.0" (niestety częściej można spotkać to wydanie). Poza tym, że zauważalnie poprawili dźwięk i (niepotrzebnie) zmienili kilka scen z tradycyjnej animacji na (średnie) CGI, popsuli kolorystykę (teraz wszystko się "żółci" zamiast "zielenić") oraz rozmazali (!!!) obraz. Unikać szerokim łukiem.



@HuntMocy, z tego co wiem IDG Polska (wydawca, w naszym kraju, GitS'a) nie "zdechł", a po prostu przestał wydawać serię z anime.
 
Pisałem ogólnie o polskich wydawnictwach, aktualnie nie ma już żadnego specjalizującego się stricte w anime. Monolith i Galapagos coś tam wydają (chociażby filmy od Ghibli), ale anime nie jest ich głównym targetem. Natomiast problem z IDG jest taki że oni to wszystko wydają w gazetkach - wychodzi nowa gazetka z filmem, a poprzednia staje się praktycznie już nie do kupienia. Nie ma żadnych dodruków i przez to właśnie nie udało mi się skompletować GitS:SAC :(

Co do GitSa 2.0, mnie przeszkadzały tylko wstawki 3D, kolorystyka jest taka jak w Innocence. Do samej animacji 3D nic nie mam o ile produkcja jest w całości taka. Doskonałe przykłady to Final Fantasy 7: Advent Children, Tekken: Blood Vengeance czy niedawny Kapitan Harlock.
 
Z tym, że o ile pan Oshii doskonale radzi sobie z kreacją bohaterów i fabułą, tak jego fascynacja CGI nie-do-końca-pozytywnie wpływa na jego filmy. Komputerowe wstawki były najsłabszym elementem Innocence i totalnie odstają stylistycznie jak i jakościowo od oryginalnego GITSa w wersji 2.0.
 
Muszę się nie do końca zgodzić z Narsem.
O ile w GitS 2.0 komputerowe wstawki wyglądały znośnie acz dziwnie (nie na poziomie filmu, a raczej serialu anime), to ten sam zabieg (tylko, że lepiej zrobiony) w Innocence, czy Sky Crawlers już nie drażnił. Pewnie działo się tak ze względu na dobre dopasowanie 3D z 2D (zwłaszcza w Innocence) i "nowszą kreskę".


^^ Tu już jest mistrzostwo - tą scenę tworzono niemal dwa lata (!!!)
 
No rzecz gustu, ja tam sobie zawsze wyobrażam o ile lepiej scena festynu wyglądałby, gdyby zrobiono ją za pomocą tradycyjnej animacji. Tymczasem mam imerszynbrejkera, w momencie gdy zestawia się w jednej scenie dwie odrębne techniki animacji (widoczne szczególnie, w senie gdy na pierwszym planie jest "rysowany" tłum, na drugim CGI).
 
Obejrzałem trzeci film Mardock Scramble - The Third Exhaust i mogę już bez wyrzutów sumienia powiedzieć, że cała seria to nic innego, jak równia pochyła, i to do tego dość stroma ;P Po bardzo dobrej, wypełnionej mnóstwem akcji części pierwszej drugi film był strasznie nudny i przegadany (na jedyny plus można zaliczyć tylko to, że główna bohaterka przez 3/4 filmu jest zupełnie naga, ale chyba nie o to głównie w tym filmie chodziło ;P), natomiast w części trzeciej oprócz ponownego całkowicie bezsensownego gadania dorzucili przez pół filmu hazardowe gierki w kasynie, których nie rozumiem i zupełnie mnie nie interesują ;P Pozytywem było jedynie ostatecznie starcie Balot z Boiled'em oraz to, że nagości było już zdecydowanie najmniej z całej serii. Tak czy inaczej, końcówka słabiutka ;P

Z kończącego się właśnie sezonu wiosennego anime moim zdaniem wygrywa słodziutka i niewinna komedyjka romantyczna Bokura wa Minna Kawaisou, drudzy w kolejności są mocno średni z kilkoma lepszymi momentami Rycerze Sydonii, a dalej wlecze się za nimi od bidy Gokukoku no Brynhildr (anime ponoć oparte na mandze autora Elfen Lied, ale chyba od tamtego czasu musiało mu coś na głowę upaść, że takie gniociki tworzy ;P) Reszta to kompletny szit, którego nawet nie śmiem tykać - to wiele świadczy o tym, jak "udany" jest ten sezon ;P

W letnim sezonie mam natomiast póki co trzy typy: Zankyou no Terror, Akame ga Kill! oraz Shirogane no Ishi: Argevollen. No i oczywiście odświeżony Psycho-Pass ;P
 
Ciekawostka dnia: na tvn player można obejrzeć... Ghost in the Shell! Chodzi o pierwszy film kinowy w swojej pierwotnej wersji choć na stronie został błędnie opisany jako Ghost in the Shell 2.0. Jakość jest średnia, do tego amerykański dubbing z polskim lektorem, ale jeśli ktoś jeszcze nie widział to zawsze jest to jakaś alternatywa zwłaszcza, że obecnie polskie wydanie DVD jest trudne to kupienia, a jak już jest to słono sobie liczą.

http://player.pl/filmy-online/ghost-in-the-shell,30090.html
 
Jakość tego GitS'a raczej bliższa kopi VHS, ale dla tych co nie widzieli... warto.
Polecam też zerknąć osobom, które na ogół unikają anime - to nie jest film gdzie biegają postacie z oczami niczym spodki, a nad głową pojawiają się łezki.
To nie tyle "typowe anime" co poważny i piękny obraz.
@Hostile, Mardock Scramble rzeczywiście zaczynał się obiecująco (pierwszego epizodu będę wciąż bronił), ale ostatni epizod był już kompletnie przegadany i mało wciągający (to koncentrowanie się na rozgrywce hazardowej). Teraz, z perspektywy czasu, lepiej to dostrzegam.
 
Cóż odnośnie Mardock Scrambe, to podobała mi się pierwsza połowa pierwszego epizodu, nie bez znaczenia była też piękna strona wizualna. Dwójka mocno nadszarpnęła moje zaufanie do fabuły, mimo wszystko starałem się sobie jakoś (na wyrost) nagość głównej bohaterki wyjaśnić na zasadzie metaforycznego związku z bezbronnością, niewinnością i szczerością zamiarów. Trójka wynudziła mnie strasznie i zniszczyła resztki pozostałej sympatii do opowiadanej historii.
 
Trochę spóźniony zapłon mają bo info o tym projekcie jest już w sieci od jakiegoś czasu włącznie z powyższym filmikiem. Ktoś już linkował na forum (możliwe że nawet ja ale pewny nie jestem :p ).

A tymczasem już na dniach zrobi się bardzo gorąco:

28.06 - Ghost in the Shell: Arise 3:

06.07 - Space Dandy sezon 2:
[video=youtube;XL1POD-_9W8]https://www.youtube.com/watch?v=XL1POD-_9W8[/video]

10.07 - Zankyo no Terror:

15.07 - Appleseed Alpha:
 
Cztery pozycje, z czego interesują mnie trzy, z czego dwie interesują mnie bardzo. Całkiem niezły wynik. :D
 
Top Bottom