Problemy sprzętowe, z wydajnością / pytania o upgrade sprzętu - temat zbiorczy

+
Status
Not open for further replies.
Ja mam directa11, karta graficzna ma go wbudowanego :)
Zawsze mogę usunąć ten d3d9.dll tak więc wkleje go teraz i zobaczymy )bo nie ma pliku do zastąpienia) jeśli to nie to, to będzie trzeba kombinować dalej..
Karta graficzna nie ma wbudowanego DirectXa, tylko ma wbudowaną jego obsługę, a to dwie zupełnie inne rzeczy :p Dodatkowo biblioteki DX9 oraz DX11 to znowu dwie zupełnie inne (osobne) rzeczy, tzn. jeśli masz zainstalowanego DX11, to nie oznacza, że masz zainstalowanego DX9 i odwrotnie (chociaż przy instalacji gier te biblioteki się i tak doinstalowują).

Generalnie: instaluj z linka, którego podałem. Nic nie zepsujesz.

szypek26 wielkie dzięki plil d3d9.dll POMÓGŁ w dodatku gra działa płynnie z wszystkim na ultra bez uber w fullhd !
Tylko mógłbyś mi powiedzieć co ten plik takiego wnosi? I tam były dwa pliki drugi txt który ma w sobie
'**THE Witcher2 fix**

[config]
RenderAheadLimit=2
FPSlimit=60'
Czy to wpływa jakoś na odległość rysowania czy się mylę?
I jeszcze czy można tu coś przyznać w zamian za rozwiązanie problemu :)?
Tak jak pisałem wcześniej, to jest jeden z plików biblioteki DirectX, która stanowi swego rodzaju pomost pomiędzy kodem gry a sprzętem (tzn. kartą graficzną i procesorem, nie wiem czy także pamięcią operacyjną).

Tak, wspomniana linijka odpowiada za odległość rysowania - niemniej, żeby zadziałała, musiałbyś ją pozmieniać w pliku konfiguracyjnym (ten sam, o którym mówiłem w kontekście ustawień myszki).

Możesz kliknąć przycisk "dzięki" albo "przyznaj redpoint". Te przyciski są na dole każdego posta napisanego na forum.
 
szypek26 wielkie dzięki plil d3d9.dll POMÓGŁ w dodatku gra działa płynnie z wszystkim na ultra bez uber w fullhd !
Tylko mógłbyś mi powiedzieć co ten plik takiego wnosi? I tam były dwa pliki drugi txt który ma w sobie
'**THE Witcher2 fix**

[config]
RenderAheadLimit=2
FPSlimit=60'
Czy to wpływa jakoś na odległość rysowania czy się mylę?
I jeszcze czy można tu coś przyznać w zamian za rozwiązanie problemu ?
Co do tego pliku txt gość który to wstawił wpisał że jest on zbędny natomiast komentarz niżej piszę że nie jest on zbędny tak więc czy mam go wprowadzać do 'user.ini' bo z tego co się doczytałem to ten plik nadaję się tylko jeśli synchronizacja pionowa jest wył a ja gram z włączoną i on ogranicza fps do 60.. Tak więc jest sens czy nie?


Sorki za powtórzony punkt myślałem że tam nie doczytałeś.. Jeszcze raz dzięki!!

Wpływa na odległość rysowania czyli zwiększy ją czy zmniejszy?
 
Last edited:
Tak więc jest sens czy nie? Wpływa na odległość rysowania czyli zwiększy ją czy zmniejszy?
1. Wg mnie nie ma sensu, bo i tak nie masz tych 60 fpsów, także na grzyba ci to? :p
2. Im większa wartość, tym dalszy zasięg widzenia - w pierwszym poście tego tematu masz dokładnie wytłumaczone wszystkie opcje w pliku konfiguracyjnym. Jeśli masz za dużo wolnego czasu, to możesz się nimi pobawić :p

Chociaż tak jak patrzę na swój plik konfiguracyjny, to ja nie widzę w ogóle takich wpisów ("fpslimit" oraz "renderaheadlimit"). Ja bym to olał.
 
Właśnie też tego szukałem w tym pliku i nie tam takiego czegoś może to jakoś zastępuje synchronizacje pionową bo chyba jak synchronizacja pionowa jest włączona to jest ograniczenie tylko do 60 fps o ile dobrze to kojarzę..
Ale ja to oleję, co do zasięgu widzenia zaraz sobie o tym poczytam., żałuje że od razu tu nie napisałem dzięki wielkie :)



Pomógłby mi ktoś z zainstalowaniem tego moda : http://www.nexusmods.com/witcher2/m...mods.com/witcher2/ajax/modfiles/?id=158&pUp=1
Czy trzeba coś więcej robić oprócz wklejenia tego do folderu CookedPc (nie wyskoczyło nic o podmianę)





POMOCY !!!!!!!!!!
Zainstalowałem wiedźmina 2 z goga bo podobno działa płynniej to pomyślałem że przyda się pare fpsów i co? Gra tnie się jak diabli a poprzednio chodziła z wyłączonym uber z wszystkim na maxa o CO TU CHODZI??
 
Last edited:
Wymagania sprzętowe a komputer, który spełnia wymagania

Więc mam komputer który spełnia wymagania dotyczące Wiedźmina 2, ale gdy odpalę grę na średnich wymaganiach to po chwili komputer zaczyna głośniej chodzić (naprawdę nieraz głośno) i obudowa w niektórych miejscach się ładnie nagrzewa.

Mój sprzęt -
Windows 7 32-bit
AMD Athlon X4 645 Processor (4CPUs) ~3.1GHz
Pamięć - 4096MB RAM
NVIDIA GeForce GTX 460 SE

To jest normalne czy jednak z moim kompem coś nie tak?

@dunio
scalam tematy
proszę nie zakładać nowych wątków w dziale Wsparcia Tech., ale korzystać z istniejących --- Regulamin, lista tematów
zachęcam też do korzystania z wyszukiwarki przed założeniem tematu
szypek
 
Last edited by a moderator:
Sprawdź temperatury podzespołów, prędkości wiatraków oraz ilość syfu (kurzu, czy tam innych zdechłych myszy) w obudowie. Podaj też, jaki masz zasilacz.
 
Zasilacz
 
Last edited:
Zasilacz
To nie jest zasilacz. To bomba z opóźnionym zapłonem.
Na takim konfigu Wiesiek powinien komfortowo i bezproblemowo śmigać w średnio-wysokich. Wysokie temperatury podzespołów najprawdopodobniej będą skutkiem kołtunów kurzu odłożonych na radiatorach procesora i karty graficznej. Wyłącz komputer z gniazdka, poczekaj kilkanaście minut (być może jednak ten zasilacz ma jakieś kondensatory :)) i uzbrojony w miękki pędzelek z długim włosiem i odkurzacz zrób porządek we wnętrzu budy. Tylko ostrożnie i delikatnie! Nie uszkodź pędzelkiem podzespołów. Najlepiej byłoby, gdybyś zdjął chłodzenie z procesora (będziesz miał wtedy elegancki dostęp do szczelin pomiędzy blaszkami radiatora) oraz zdjął wiatraki z karty graficznej (najwygodniej zrobić to po jej uprzednim wyjęciu). Przy okazji możesz wymienić pastę chłodzącą na procku, bo stara pewnie wyschła. Zastosuj pastę nie gorszą, niż Arctic Silver 5. Jak już poprzeganiasz wszystkie pająki z obudowy, to temperatury powinny spaść do akceptowalnego poziomu.
Na podobnym konfigu różniącym sie tylko prockiem (miałem Q6600@2,4GHz) przy GTX460 768MB w rozdziałce 1440x900 gra chodziła mi gładko na maksymalnych bez uber, rozmycia w ruchu (bo mnie oczy od tego bolały) i jakiejś tam jeszcze pierdoły. Myślę, że na tym sprzęcie nawet W3 powinien śmiało ruszyć. Pewnie poniżej średnich, ale grać się raczej da.
O ile wcześniej ten tzw "zasilacz" nie spali Ci reszty.
 
GTX 780 Ti /SLI + Ubersampling... :)

Witajcie :) Mam pytanie w kwestii ubersamplingu, jak to jest z tym cholerstwem?
W większości lokacji przy ustawieniach wszystko na maks + ubersampling i rozdzielczość 1080p, mam po 60 fps czasem spadnie do 45-44 (lasy) na pojedyńczej GTX 780 TI (kręconej na 1262/7400 czyli całkiem sporo wydajniejszej niż standardowo taktowany 780 TI) no ale to co wczoraj zobaczyłem w II akcie (ścieżka Iorwetha) w jednym z miejsc gdzie tłukłem harpię (blisko trolla i trollicy) to mnie zamurowało. Spadek do 34 a nawet 27 fps :D ?
Najlepsze jest to że użycie GPU jest w granicach 99% i nagle spada do 80%-65%...
Jeszcze lepszy motyw to to że nawet SLI z 780 Ti ma w paru miejscach spadki do 40-35 fps (sprawdzałem na drugiej karcie kumpla).
Jedynie z Wiedźminem 2 są takie problemy bo tak to wszystko inne działa jak powinno.
Dodam że użycie pamięci karty jest maksymalnie w granicach 873 mb a karta ma 3000, więc pamięć nie jest zapchana.

Moje pytanie brzmi, drodzy Redzi. Jest dostępny jakiś fix do ubersamplingu w "Wiedźminie 2"? Bo chyba nie powiecie że zrobiliście coś czego nawet obecna generacja najwydajniejszych kart nie jest w stanie płynnie uciągnąć ? :D
Aż strach pomyśleć co będzie w "Wiedźminie 3" (oby lepsza optymalizacja).
Czy ktoś z podobnym sprzętem, ewentualnie SLI z 2x GTX 670/680/770 albo CF z 2x Radeon HD 7950/7970 czy pojedyńczej r290/r290x może się wypowiedzieć jak to u niego wygląda?
Albo inny użytkownik GTX 780/780 Ti? Może ja mam coś nie tak u siebie, no sam nie wiem na rzyć Melitele! ;-):rly?:

Edytowane:
Znalazłem to, https://teksyndicate.com/forum/gpu/it-normal-r9-290x-struggle-witcher-2-ultra-w-ubersampling/178996 <---Człek ma z r290x problemy, zobaczę co da zmiana ustawień edytorem :)

@GosuPl
scalam tematy
proszę nie zakładać nowych wątków w dziale Wsparcia Tech., ale korzystać z istniejących --- Regulamin, lista tematów
zachęcam też do korzystania z wyszukiwarki przed założeniem tematu
szypek
 
Last edited:
Dziwna sprawa. u mnie przy pojedynczej GTX770 od EVGA pracującej na stocku w ultra z uber przy 1440x900 (bo tylko taki mam monitor) w zasadzie cały czas utrzymuje względnie stałe 60 fps (z włączoną synchronizacją). O dropach lub "zacinkach" na CF z kart od AMD słyszałem, ale Twój przypadek jest dziwny. Nie wiem - może ewentualne doczytywanie gry ma wpływ na ilość fps? Raczej nie, wtedy pojawiłby się Uroboros. A może taka uroda sterowników grafy? Może przegapiony babol w grze? Jak zjedziesz z ustawieniami, to też zauważasz dropy w tym momencie gry?
 
Witam po dłuższej przerwie.

Mam pytanie na jakim sprzęcie Wiedźmin 2 odpala się na High/Ultra? Jestem noobem jeśli chodzi o sprzęt, nie śledzę nowinek na rynku, więc poprosiłbym bym o przykładową specyfikację. Chodzi też o płynną grę w Wiedźmina 3.

Budżet około 3000 za piec + 1000 monitor.

PS. W Wiedźmina 2 grałem na LOW na laptopie, zaciąłem się na QTE. Grałem do misji z Kejranem a potem na czyimś sejwie do walki z Draugiem, której nie przeszedłem.
 
Witajcie :) Mam pytanie w kwestii ubersamplingu, jak to jest z tym cholerstwem?
(...)

Mam to samo na tandemie z 780tek, wiem że w twoich oczach to bida :) ale problemy te same xD
@JonathanArcherPL
Naprawdę nie ma potrzeby cytowania długiej wypowiedzi i dodawania do niej jednolinijkowego komentarza. Proszę ciąć cytaty.
zi3lona
 
Last edited by a moderator:
[...]
Mam pytanie na jakim sprzęcie Wiedźmin 2 odpala się na High/Ultra? [...]

i7-4770k, GTX 770, 16 GB RAM @ 1600 Mhz, wszystko bez OC. 1440x900, ustawienia Ultra, wszystko na max, ubersampling włączony, V-sync włączona. Średnio około 50 fps, mierzone Frapsem.
 
Witam, mam jedno pytanie.
Mianowicie, czy karta graficzna nvidia geforce gt 330m wystarczy do gry na co najmniej średnich ustawieniach graficznych?
Z góry dziękuję.
Pozdr.
 
Witam, mam jedno pytanie.
Mianowicie, czy karta graficzna nvidia geforce gt 330m wystarczy do gry na co najmniej średnich ustawieniach graficznych?
Z góry dziękuję.
Pozdr.

Z bardzo dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że nie. Może na najniższych, ale sporo zależy tu od rozdzielczości w której zamierzasz grać.
 
Okej, a nvidia geforce gt 720m?
Bo zastanawiam się nad kupnem lapka z takową kartą.

Muszę cię rozczarować. Również mogą być problemy z uruchomieniem gry. Lapki generalnie nie są najlepszym pomysłem jeśli chodzi o gry, ale jeśli z jakichś względów to musi być laptop i chcesz na nim pograć w W2, a potem prawdopodobnie również w trzecią część, to sprawdź sobie tutaj na jakich kartach Wiedźmin 2 chodził płynnie (tylko uwzględnij rozdzielczość koniecznie!) i wybierz laptopa z najmocniejszą kartą na którego cię stać.
 
Witam piszę z takim oto problemem że w grze mam strasznie mało fps... gra oczywiście oryginalna oraz spatchowana :) FPS-y nie zmieniają się za bardzo przy zmianie ustawień grafiki. Co może być przyczyną problemów ?
Załączam nazwy moich części :
Windows 7 64 bity
CPU : AMD Phenom II X4 965 (Black edition)
grafika : ATI Radeon R7 250 2048mb DDR3
pamięc RAM: DDR3 6GB
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom