Dubbing w Wiedźmin 3:Dziki Gon

+
Dubbingów w grach i filmach unikam jak ognia, jak dla mnie nic tak nie zabija świetnie wykreowanej postaci i dobrych dialogów niż źle dobrany dubbing. Siłą rzeczy nie znam się więc na tej kwestii, ale jak ktoś kiedyś rzekł "nie znam się, to się wypowiem"! ;) Odnośnie głosu Cirilli - któryś z przedmówców zaproponował Julię Pietruchę. Boże uchowaj! Być może jestem uprzedzony, ale dla mnie ta dziewczyna to przykład, że nawet przy braku talentu można zajść w mediach całkiem daleko.
Co do Karoliny Gorczycy, początkowo byłem sceptyczny, ale potem posłuchałem jej sobie na "jutubie" w roli Lary Croft. I powiem wam, że o dziwo, byłaby chyba całkiem niezła! Ma dojrzały, ale też młody głos - i bardzo dobrze Ciri nie jest już dzieckiem. Przeżyła bardzo wiele, przeszła swoje. Dodatkowo od czasu Sagi minęło kilka ładnych lat. Ciri nie może brzmieć jak młoda nastolatka, to kontrastowałoby z całym charakterem i bagażem doświadczeń.

Co do Dereszowskiej jak Yennefer, sam nie mogę się zdecydować. Trzeba przyznać, że aktorka dobrze posługuje się głosem, barwa tez jest fajna. Ale czy pasowałaby do charakteru, trudno mi stwierdzić...
 
Maniery Pani Gorczyca nie ma na pewno :p Choćby w Czasie Honoru to widać(choć to nie dubbing). I nawet by mi do Ciri pasowała, ale jednak wolałbym kogoś z nieco młodszym głosem. Ale że oryginalną Larę przebiła, to się nie zgodzę :p No ale to kwestia gustu.
 
Last edited:
Ja za to chciałbym usłyszeć w Wiedźminie 3 Jacka Mikołajczaka. W W1 się pojawił jako główny antagonista. Teraz nie może go zabraknąć :yes:
 
Ja wciąż zastanawiam się nad głosem Yennefer początkowo byłem za tym by użyczyła go Dereszowska bo sprawdziła się w Audiobooku, no ale gdy zobaczyłem Yennefer na trailerze to nie wiem juz czy bedzie pasować. GOrczyca ok ale mało doświadczona a tu potrzeba naprawde kogos z jajem. Co do Ciri nie mam pomysłów Mysle że po 2 udanych dubbingach 1 i 2 cześci można RED-om zaufać :) potrafią zaskoczyc dobrymi wyborami. mozna tu wymienić głos Shilarda który podkładał ksiądz z Plebanii haha
Podoba mi się głos Emhyra :D dalej mnie zastanawia kto to jest :p
 
No właśnie ja też jak zobaczyłem Yennefer na zwiastunie to od razu pomyślałem, że Dereszowska nie będzie pasować. Teraz sam nie wiem kto by pasował do tej roli, ale moje wyobrażenie jest takie, że Yennefer powinna mieć ciepły, miły głos i zarazem, że tak powiem dopasowany do krzyku. Bo nie wierzę, że po utracie pamięci Yennefer straciła swój temperament. :p Co do Ciri to głos Gorczycy by mi nie pasował, w roli Lary Croft spisała się świetnie, ale do Ciri wolałbym kogoś innego, kogoś z taką pewnością siebie w głośnie, nie wiem jak to inaczej nazwać.
@mattmatowy
Sam od publikacji "Miecza Przeznaczenia" staram się jakoś odgadnąć głos Emhyra, ale nadaremnie bo co znajdę jakiegoś kandydata to szybko się okazuje, że to jednak pomyłka. :p Podobnie ma się sprawa z głosem Króla Gonu, słychać, że głos jest przerabiany cyfrowo, ale mimo wszystko ciężko ogarnąć czyj głos jest przerabiany. Btw. w jedynce to Krzysztof Dracz nie miał chyba robionego głosu cyfrowo bo pamiętam, że w którymś odcinku Świata według Kiepskich stosował identyczną barwę głosu jak w Wiedźminie pod postacią Króla Gonu. :D
 
Upiorny Orszak said:
Sam od publikacji "Miecza Przeznaczenia" staram się jakoś odgadnąć głos Emhyra, ale nadaremnie bo co znajdę jakiegoś kandydata to szybko się okazuje, że to jednak pomyłka.
W polskiej wersji Emhyr brzmi niemalże identycznie jak Piotr Fronczewski. Bardzo możliwe, że to on.
 
Co do Ciri to głos Gorczycy by mi nie pasował, w roli Lary Croft spisała się świetnie, ale do Ciri wolałbym kogoś innego, kogoś z taką pewnością siebie w głośnie, nie wiem jak to inaczej nazwać.

Ale to przecież wynikało z koncepcji postaci, sugerujesz że nie potrafiłaby zagrać inaczej?

W polskiej wersji Emhyr brzmi niemalże identycznie jak Piotr Fronczewski. Bardzo możliwe, że to on.

Jakoś nie słyszę podobieństw. Tutaj kilka próbek Fronczewskiego:

http://dubscore.pl/uploads/character/voice/194/voice.mp3
http://dubscore.pl/uploads/character/voice/195/voice.mp3
http://dubscore.pl/uploads/character/voice/332/voice.mp3
 
@HuntMocy
Sugeruję, że ma zbyt delikatny głos, który do Ciri by mi nie pasował. Do tego, że nie potrafiłaby zagrać inaczej nie mam żadnych wątpliwości w końcu po to została aktorką żeby odgrywać różnorodne role. A jak wiadomo ten zawód wymaga umiejętności dopasowania się do roli/sytuacji.
@Qyzu'
Fronczewski to na pewno nie, też mi przeszła jego osoba przez myśl ale usłyszawszy jego głos od razu wykreśliłem go z listy. Jak na razie trudno rozpoznać kto to, ale mam wrażenie, że gdy oficjalnie dowiemy się kto podkłada głos Emhyrowi to z miejsca posiwiejemy, że taki znany aktor a był nie do rozpoznania. :p
 
Ja tam widzę duże podobieństwo. On ma bardzo charakterystyczny głos i czuć te same aspekty wpływające na tą unikalność w głosie Emhyra. Tylko, że w przypadku Emhyra musiał mówić nieco "mocniejszym" głosem (pewnie dlatego go wykreślacie, ale zwróćcie uwagę, że mógł mówić bardziej ochryple, czy coś). Nie wiem jak to fachowo określić, nie jestem muzykiem :p
 
Najgorsze jest to, że REDzi pochwalili się kto będzie anglojęzycznym Emhyrem a naszego polskiego dalej trzymają w tajemnicy pozostawiając jedynie domysły. :D
 
@ Qyzu'
Fronczewski ma głos na tyle charakterystyczny, że poznaje się go od pierwszego kopa. Emhyr na trailerze to na pewno nie Fronczewski.
 
@ Qyzu'
Fronczewski ma głos na tyle charakterystyczny, że poznaje się go od pierwszego kopa. Emhyr na trailerze to na pewno nie Fronczewski.
Właśnie dlatego ja od razu poznałem charakterystyczne elementy głosu Fronczewskiego w tym trailerze. Nie mów "na pewno", bo po niewielkich modyfikacjach (żeby głos był bardziej niski) Fronczewski spokojnie mógłby tak brzmieć.
 
@ Qyzu'
Fronczewski ma głos na tyle charakterystyczny, że poznaje się go od pierwszego kopa. Emhyr na trailerze to na pewno nie Fronczewski.

I właśnie ten charakterystyczny głos sprawia, że ilekroć słyszę pana Fronczewskiego, to zawsze mam przed oczami pana Fronczewskiego. Nie potrafię go połączyć z postacią, której głos podkłada. Może to wina tego, że brzmi zawsze bardzo podobnie i występował już w tylu produkcjach. Ja zawsze jestem zdania, żeby dawać szansę mniej znanym osobom. Na pewno jest dużo utalentowanych ludzi, niekoniecznie tak bardzo doświadczonych, ale umiejących "grać" głosem, którzy nie zawsze mają szansę się pokazać. Można przecież ogłaszać jakieś castingi, jeśli nie na żywo, to na wysyłanie taśm z nagraniami. Nie wiem jak to wygląda, może tak jest, ale czasem to już naprawdę występuje zmęczenie materiału, gdy słyszy się ciągle tych samych aktorów/aktorki.
 
Last edited:
Jak się okaże że to jednak Fronczewski to poczuję się jak ten oszukany pan :p


@nejm, do mniejszych ról tak to właśnie wygląda, ale branie doświadczonego i przy okazji popularnego aktora do ról głównych jest logiczne. Większa pewność że aktor podoła, a przy okazji znane nazwisko przyciąga uwagę ;)
 
@HuntMocy
Tu się nie zgodzę. Ja np. do tej pory grając w Assassin's Creed gdy odzywa się Altair, mam przed oczami Jaskra. Więc taki zabieg nie jest zbyt przyjemny dla ucha bo mimowolnie słyszy się postać z którą dany głos się kojarzy.
 
Last edited:
To twoje zdanie, aktor którego znam i lubię jest dla mnie dodatkowym plusem, nie tylko zresztą w dubbingu.
 
Top Bottom