Dubbing w Wiedźmin 3:Dziki Gon

+
W Gothica nie grałem więc się nie wypowiem, ale słyszałem go w Risenie 2 oraz Wiedźminach i powiem szczerze, że najlepiej moim zdaniem spisał się jako narrator w W1, co prawda mało miał tej kwestii mówionej, ale do roli narratora jest genialny.
 
@P ATROL
Dla mnie tak, często go słychać w grach i jak dla mnie w każdej z nich jego głos nie pasuje do postaci. :p

Dlaczego, dla jakiegoś sędziwego druida,albo mędrca... :) pasował by w sam raz.... Albo dla kogoś typu..(kogo zastąpił wpół-plemieniec Dudu?) (mam) Chappelle'a ;)

------
[...]
@Koreon
Faktycznie mogło chodzić o Chappelle, chociaż on był akurat bardziej wojskowym, ale głos też by pasował. :D
Chappell - był raczej kimś w rodzaju "ekscelencji świętej inkwizycji"
 
Last edited:
Ano druidem z długą brodą to mógłby być, ale na niziołka mi nie pasuje zbyt "basowaty" głos. :p
@Koreon
Faktycznie mogło chodzić o Chappelle, chociaż on był akurat bardziej wojskowym, ale głos też by pasował. :D
 
Last edited:
Ciekawi mnie głos Ciri. Czy będzie dojrzały i kobiecy czy taki dziewczęcy. Oby nie wzięli znowu jakiejś pierwszej lepszej aktoreczki z polskiego serialu.
 
Ja myślę, że głos Ciri powinien być takim kompromisem, że ma już głos kobiecy, ale jeszcze z takim dziewczęcym pogłosem.
 
Ciekawe ile ma lat. Koło 20 czy wiecej? Wszakże podróże w czasie i przestrzeni kształcą :D

Wedle kalendarza gry i książki (jeśli Wiki nie kłamie ;) ) wychodzi, że Ciri (w Wiedźminie 3) będzie miała równe 20 lat. Na coś blisko tego też wygląda.
Jednak podróże w czasie (i pomiędzy wymiarami) mogły sprawić, że tak naprawdę ma tych wiosen nieco mnie lub... więcej.

Mam nadzieję, że nie dadzą jej nazbyt młodego, denerwującego głosu.
 
Chappell - był raczej kimś w rodzaju "ekscelencji świętej inkwizycji"

Chappelle nie był żadną ekscelencją ani inkwizytorem, nawet do stanu duchownego nie należał, tylko namiestnikiem do spraw bezpieczeństwa, szarą eminencją hierarchy.
Coś takiego, jak brat Neplach aka Flutek z "Trylogii husyckiej".
 
Chappelle nie był żadną ekscelencją ani inkwizytorem, nawet do stanu duchownego nie należał, tylko namiestnikiem do spraw bezpieczeństwa, szarą eminencją hierarchy.
Coś takiego, jak brat Neplach aka Flutek z "Trylogii husyckiej".

OK możliwe, że jego "złe" usposobienie do innych i chęć palenia troszkę mnie zmyliło... Nie miał też problemów z ... "napastowaniem" nieludzi... Świętym Ogniem..

Tak poza tematem tzw. Święta Inkwizycja wcale nie dokonywała tak wielu bezmyślnych mordów, tak jak przyjęło się sądzić.
(do walki politycznej i swoich partykularnych interesów też tylko niekiedy była wykorzystywana)
Większość tzw. "zabijania czarownic" - palenia, topienia etc.. dokonywali ciemni ludzie

-------
@SMiki55 zgadza się ;)

@maritimus dokładnie

w sumie taki Zakon Płonącej Róży - zwłaszcza "teraz" przy Radowidzie w Redanii ... może być ciekawie
ups :D nie ciekawie

-----------------

[...]
Mnie ciekawi głos Djikstry. Najbardziej pasowałby do niego wg. mnie Piotr Bąk, a wy co sądzicie?

Jak dla mnie za "ładny" ;)
Do obrazu postaci podanego na gameplayou - nie pasuje.
Z książki wynikało, że powinien mieć głos ... jaki sam sposób zachowania mniej więcej : ospały, nieruchawy niby mało bystry..
 
Last edited:
OK możliwe, że jego "złe" usposobienie do innych i chęć palenia troszkę mnie zmyliło... Nie miał też problemów z ... "napastowaniem" nieludzi... Świętym Ogniem..
Z tego co pamiętam, Chappelle przed "zawałem" był po prostu zwykłym skurczybykiem wykorzystującym stanowisko do prywaty. Dopiero po "zawale" zapałał iście neofickim entuzjazmem.
Oczywiście przez "zawał" rozumiemy śmierć prawdziwego namiestnika i podmianę na dopplera.
 
Tak poza tematem tzw. Święta Inkwizycja wcale nie dokonywała tak wielu bezmyślnych mordów, tak jak przyjęło się sądzić. (do walki politycznej i swoich partykularnych interesów też tylko niekiedy była wykorzystywana) Większość tzw. "zabijania czarownic" - palenia, topienia etc.. dokonywali ciemni ludzie
Sama inkwizycja i tak się przeważnie wyróżniała na plus (na tle świeckich bądź lokalnych kościelnych instytucji) dość rozbudowanym procesem dochodzeniowo-śledczym. Właściwie do poważnych nadużyć dochodziło tam, gdzie stała się de facto organem wykonawczym państwa, szczególnie w Hiszpanii - w której doszło do wyjątkowego "zbratania" państwa z kościołem (które ostatecznie doprowadziło w XIX i XX wieku do radykalnego antyklerykalizmu, ale to już inna bajka) - oraz Portugalii, a w mniejszym stopniu w Państwie Kościelnym.
 
Palenie czarownic to zwyczaj głównie anabaptystów, który oświeceniowi historycy w ramach obrzydzania "romantycznych" epok przypisali średniowiecznemu kościołowi. Inkwizycja działała głównie poprzez egzorcyzmy, modlitwę za osoby i umieszczanie oskarżanych o konszachty z szatanem w klasztorze na kilka miesięcy. Najgorszą torturą w repertuarze inkwizycji był brak snu przez 2 dni. A palenie czarownicy było skutkiem zmanipulowania ciemnej tłuszczy przez chłopka-roztropka, którego zaloty rzekoma "czarownica" odrzuciła i tym podobne. Chappelle był tylko dowódcą straży świętynnej i przy tym strasznym ciemiężcą.

Mnie ciekawi głos Djikstry. Najbardziej pasowałby do niego wg. mnie Piotr Bąk, a wy co sądzicie?
 
Last edited:
Ja w roli Djikstry bym widział Krzysztofa Kowalewskiego, jakoś tak bardziej pasuje do jego postury i wygladu. :D

Fajnie, tylko że dubbing polega na dawaniu swojego głosu postaci, a nie wyglądu. Ja jestem stanowczo na NIE. Już wystarczy, że ordynatora słyszałem w Skyrimie i brzmiał kropka w kropkę jak Ordynator.
 
Co jak co, ale Zagłoba sennego głosu nie ma. Gdybym go nie znał z wyglądu, to wyobrażałbym sobie jednak takiego 60letniego krzepkiego weterana.
 
Ależ nie znam go tylko z Zagłoby :p Tylko jak tak już @Swooneb przywołał Ordynatora... :) Mi się po prostu taka chrypka kojarzy z zaciętością i w roli DIjkstry bym Go nie widział. Ale w żaden sposób nie chciałbym odbierać Mu Jego zdolności do modulacji głosu. :)

Może Wiktor Zborowski? :p
 
Last edited:
Top Bottom