Problemy z dźwiękiem / obrazem

+
Status
Not open for further replies.
Właśnie instaluję po formacie, więc nie mam jak sprawdzić (brak sejwów). Pamiętam, że niebo w tej lokacji miało dość niesamowity wygląd, być może jednak dopiero po pewnych wydarzeniach.
 
Ma być normalne. Jedynie w momencie, w którym Yarpen wskazuje na niebo, krzycząc "Słońce zgasło!" mają pojawić się ciemne chmury. Tak się jednak nie dzieje.

EDIT: Może ktoś wie, o co może chodzić?

EDIT2: Teraz zauważyłem w Vergen. Ogólnie niebo jest zepsute. Zbyt czyste i ma lekko fioletowe zabarwienie. W Flotsam musiałem tego nie widzieć (wysokie drzewa zasłaniają). Nie wiem jak jest w Loc Muinne.
 
Last edited:
Witam,
Mam problem z dźwiękiem dialogów i mimiką twarzy.
Głosów nie słychać, mimiki brak. Wszystkie sterowniki aktualne. Reinstalowałem gre niestety bez rezultatów...
Dzwięk stereo, 16-bit 44100Hz (CD)
Z góry dzięki
 
Last edited:
Ja bym zrobił tak:
1. Odinstalowałbym grę.
2. Usunął foldery po niej w Program Files i Moje Dokumenty.
3. Zainstalował podstawkę z płyty.
4. Uruchomił grę, sprawdził, czy dźwięk działa poprawnie.
5. Jeśli tak, to zacząłbym instalować poprawki, sprawdzając po zainstalowaniu każdej działanie dźwięku i animacji.
Jeśli po zainstalowaniu którejś poprawki dźwięk i animacje się wykrzaczą, to znaczy, że tą właśnie poprawkę musisz ściągnąć jeszcze raz. Jednak jeśli dźwięk "leży" już po zainstalowaniu gry w wersji premierowej (z płyty), to chyba pozostaje tylko GoG.
 
Pojawiło się u mnie coś dziwnego. W trakcie gry ekran czasami na kilka sekund robi się czarny (zarówno w trakcie normalnej rozgrywki jak i cut-scenek) po czym wraca do normalności. podczas poprzedniej rozgrywki na tych samych ustawieniach nic takiego nie miało miejsca. Szukałem w necie, ale choć jest sporo o czarnym ekranie, to albo startowym, albo na stałe, a tu gra normalnie działa i w pewnym momencie bęc. Ktos podejrzewa o co może chodzić?
 
Nie, w Wiedźminie też tego nie było poprzednio, a dosłownie nic się nie zmieniło. Ani w kompie, ani w ustawieniach gry.
 
Sprawdź temperatury karty graficznej i procesora. W2 to wymagająca gra i potrafi mocno nagrzać GPU i CPU.
Czasem pomaga odkurzenie wnętrza komputera. Potrafi się tam zebrać sporo kurzu, który utrudnia odprowadzenie ciepła.
 
Sprawdź temperatury karty graficznej i procesora. W2 to wymagająca gra i potrafi mocno nagrzać GPU i CPU.
Czasem pomaga odkurzenie wnętrza komputera. Potrafi się tam zebrać sporo kurzu, który utrudnia odprowadzenie ciepła.

To sprawdziłem w pierwszej kolejności ;). Nic się nie grzeje ponad normę. Ustawienia też już na próbę poobniżałem, ale i tak raz mi przyczerniło. Choć w sumie na tych najwyższych nawet z uber jest powyżej 30 klatek, więc to chyba nie wina ustawień. Nic to, może samo przejdzie :)
 
To sprawdziłem w pierwszej kolejności ;). Nic się nie grzeje ponad normę. Ustawienia też już na próbę poobniżałem, ale i tak raz mi przyczerniło. Choć w sumie na tych najwyższych nawet z uber jest powyżej 30 klatek, więc to chyba nie wina ustawień. Nic to, może samo przejdzie :)

Może upały. Brak dobrego chłodzenia innych komponentów komputera (np. kości pamięci)
Nawet mały kondensator, który się przegrzewa może mieć wpływ na takie rzeczy.
 
Jest to całkiem możliwe, bo komputer chodzi w ciągu dnia praktycznie non stop i mimo, że wszystkie wiatraki są ustawione na maksa, to jednak siłą rzeczy się grzeje. No ale nie będę do zimy czekał, żeby w Wiedźmina pograć :).
 
Witam mam problem z grą W2 ER pobrana z platformy steam. Problem polega na tym ze nie wczytuje mi txt lub tylko fragmenty...
Posiadam Windows7 64bit, spełniam minimalne wymagania. To jest ss z Konfiguracji View attachment 5353
Mógłby ktoś poradzić co mam zrobić by pozbyć się tego problemu?
 

Attachments

  • pre_1408197131__przechwytywanie.jpg
    pre_1408197131__przechwytywanie.jpg
    33 KB · Views: 34
Twoja karta nie spełnia minimalnych wymagań.

Efekty, jak na obrazku, zazwyczaj wiążą się ze zbyt małym budżetem na tekstury (gra chce pchać dużo tekstur do małej pamięci graficznej / pamięci o niskiej przepustowości) lub starymi / wadliwymi sterownikami graficznymi.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom