Wiedźmin 3 - muzyka

+

Wiedźmin 3 - muzyka


  • Total voters
    570
- O, wszystko takie zlane, podobne, brak motywów z W1, hype powoli spada.

Brak motywów z W1 to akurat zaleta. Tamten OST jest wybitny, ale W3 zasługuje na coś nowego i swojego.
A jeśli komuś, to co mamy teraz gra na jedno kopyto to nic nie poradzę.
Jak dla mnie zróżnicowania tu nie brak, przy czym całość zachowuje spójny charakter, a to akurat bardzo ważne jeśli muzyka ma potęgować, współtworzyć klimat.
Jedyne co mi nieco przeszkadza to wokal, który jest fajny, ale chyba go trochę za dużo, a czasem pojawia się tam, gdzie nie trzeba
Jak w najnowszym kawałku, który bez tego "hej" co 10 sekund brzmiałby znacznie lepiej.
Co nie zmienia faktu, że poza tym najnowszym wszystkie dotychczasowe utwory (oficjalne z W3, nie te promocyjne) wylądowały na mojej playliście i w miarę upływu czasu podobają mi się coraz bardziej.
Muzyka nie idzie w stronę zimmerowego "łubu dubu, tu so panie hollywódy", ma własny styl, charakter i może okazać się olbrzymią zaletą gry.
Z ostatecznym werdyktem należy się wstrzymać do premiery, ale akurat o ten aspekt W3 nie martwię się wcale.
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest
Motyw przewodni z W1 będzie pewnie gdzieś pod najważniejsze cut-scenki. Użyli go w zwiastunach to i na pewno się też w grze pojawi, z inną aranżacją, ale to dobrze. Każda duża seria winna mieć taką swoją flagową melodię, jak Harry Potter, Gwiezdne Wojny, Indiana Jones czy Familiada -Fajnie że wiedźmak ma i swoją, ale też trzeba uważać by nie przesadzić ;)

Kolejne kawałki są coraz lepsze, ale mam nadzieje że nie przesadzą z tym Percivalem, bo teraz to tylko od nich kawałki dostajemy. Ciągle te same instrumenty i wokal zaczynają z deczka męczyć :p

https://www.youtube.com/watch?v=c0trGRJs_IU
Ta najnowsza fanowska piosenka jest całkiem zacna. Refren będzie na dzwonek w telefonie :p

Jak w najnowszym kawałku, który bez tego "hej" co 10 sekund brzmiałby znacznie lepiej.
Mi się ten fragment bez "hej" nie widzi :D
 
Last edited by a moderator:
Nic nie przebije "Ploughing a troll" ciekawe czy REDzi to wykorzystają w grze, Gavin pewnie byłby szczęśliwy gdyby tak się stało. Szkoda że wtedy w polskiej wersji by się tego nie dało tak dobrze zrobić :p
 
@Swooneb, ja bym proponował easteregg w postaci samej melodii granej przez jakiegoś muzykanta w jakiejś wiosce :) Wtedy nie byłoby problemu z językiem.
 
@Swooneb, ja bym proponował easteregg w postaci samej melodii granej przez jakiegoś muzykanta w jakiejś wiosce :) Wtedy nie byłoby problemu z językiem.

Ewentualnie tak, ale jakiś solowy występ przy ognisku jakiegoś wioskowego grajka w całości jako cutscenka, to by było coś(ofc tylko w angielskiej wersji bo w polskiej się nie da) :D
 
Nie mówię, że są złe. Ale spróbuj tego słuchać przez dłuższy czas. Przynajmniej mnie zaczną uszy boleć :p
Słucham już n-ty raz na słuchawkach i nic takiego nie odczuwam. To już zależy od tego jakie kto ma gusta. :)
 
Soundtrack z W1 uwielbiam, wciąż słucham szczególnie jak coś piszę na kompie. Z W2 podobał mi się jedynie trailerowy The Witcher 2 Disdain & Fear, cała reszta to poprawny soundtrack gry fantasy. Bez polotu, bez pazura, bez charakterystycznej nuty, zbyt pompatyczny, no nijaki taki.

Aktualny kurs obrany przez Redów szalenie mi się podba, już kilka kawałków wpadło do listy na czele z



[video=youtube;ue-ER61uE_o]https://www.youtube.com/watch?v=ue-ER61uE_o[/video]


Wydaje mi się, że największa różnicę robi zupełnie inny niż w W2 dobór instrumentów, mniej popularnych, mniej "bezpiecznych" (z braku lepszego określenia), one nadają ten pazur, to jest element wyróżniający. Do tego całość grana z celtycką manierą (która praktycznie "robiła" cały ost W1) i przyprawiona odrobiną patosu. Skutkiem czego otrzymaliśmy OST, który jest skinieniem głowy w kierunku W1, ale nie jest zrobiony na zasadzie kopypasty.

Jest dobrze. :D
 
Last edited:
@Nars
Nie wiem czy tylko u mnie, ale nie bangla mi ten pierwszy link.. Wygląda tak jakby w adres URL wkradło się trochę dziwnych znaczków. Po usunięciu % i innych śmieci z początku działa ;)
 
@Nars
Nie wiem czy tylko u mnie, ale nie bangla mi ten pierwszy link.. Wygląda tak jakby w adres URL wkradło się trochę dziwnych znaczków. Po usunięciu % i innych śmieci z początku działa ;)

Coś się zbiesiło, link jest ok, po kliknięciu włażą jakieś %22.

E:

Już jest OK.
 
Last edited:
Od kiedy pan Mikołaj komponuje dla redów? To potwierdzone info? Jeśli tak to bardzo dobre posunięcie, znakomity kompozytor. Pamiętam, że ktoś, chyba @dani1234, wrzucił tu kiedyś link do jego kompozycji o Geralcie. Tylko, że pisał to prywatnie, nie dla Redów. Przynajmniej nie wtedy.
 
@Parachrist
Tak, potwierdzone. Na potwierdzenie wczorajsza wiadomość z oficjalnego facebook'a:
Let's have a round of applause for the newest addition to The #Witcher3 audio team, music composer Mikolai Stroinski! Here's the link to one of his many tracks that will be featured in the Wild Hunt! https://soundcloud.com/mikolai-stroinski/commanding-the-fury
Podobne info pojawiło się też na twitterze, oraz wzmianka na oficjalnej stronie Pana Mikołaja:
http://mikolaistroinski.com/pl/home.html
 
Podobny klimat muzyczny co Percival ale trochę hmm mniej drażnią uszy te dźwięki.


A to można nawet sobie porównać z utworem Percivala, z płyty Pieśni Słowian Południowych o tym samym tytule.


To mi się bardzo podoba:



Znowu utwór tego zespołu co na początku. Widać, że te same instrumenty ale trochę inny styl, ta muzyka lekko drapie po uchu kiedy Percival wrzyna się w ucho jak mieczem, może przez ich zapędy metalowe, i folk metal. Ostry pazur też jest potrzebny, nawet taki który żre ucho ale po chwili męczy taka muzyka jak juz zauważyliście. Posłuchajcie:


OGÓLNIE BARDZO MI SIĘ PODOBA WKŁAD PERCIVAL'A W MUZYCZNĄ STRONĘ GRY WIEDŹMIN 3. Żeby nikt nie miał wątpliwości. Percival robi kawał świetnej roboty. Można to traktować jako "inspirację" dla autorów muzyki do W3.
@witcherforum1
Wielokrotnie zwracano Ci uwagę, żeby większą liczbę filmów chować w spoilery. Proszę się do tego stosować.
zi3lona
 
Last edited by a moderator:
Top Bottom