Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
@Nundran dzięki za info, jeśli ktoś jeszcze posiada monitor z IPS i może podzielić się opinią, to proszę o info.

Osobiście używam LG IPS224V-PN 22cale, jestem z niego bardzo zadowolony, przy grach jak i oglądaniu filmów sprawuję się naprawdę dobrze, z racji pułapu gotówkowego jaki wtedy chciałem przeznaczyć na monitor nie znalazłem nic lepszego, także do 500 zł przynajmniej rok temu naprawdę polecam.
Tutaj masz link http://www.lg.com/pl/monitory/lg-IPS224V-PN-premium, wiadomo jak chcesz wydać więcej kasy to na pewno znajdziesz coś lepszego.
Jedyny mankament jaki do tej pory zauważyłem to krzywa płytka CD z oprogramowaniem, jakiś Azjata musiał nie dostać odpowiedniej porcji ryżu i postanowił randomowo wrzucić płytkę do pudła co aktualnie uniemożliwia jej start w napędzie z racji odkształceń.
:fury:
 
Last edited:
Wybacz, ale więcej niż 1500zł na kartę nigdy nie wydam :D

Nie opłaca się kupować tej karty, 780 czy nawet 780 Ti nie jest na tyle wydajnym układem żeby 4k uciągnąć na tyle płynnie żeby był sens. SLI z dwóch takich to już co innego ;-)
 
Nie opłaca się kupować tej karty, 780 czy nawet 780 Ti nie jest na tyle wydajnym układem żeby 4k uciągnąć na tyle płynnie żeby był sens. SLI z dwóch takich to już co innego ;-)
Kto tu mówi o 4k? Te 2% graczy ?

Czyli nie opłaca się brać GTX780 i lepiej 770, tak? Różnią się wyłącznie ceną?

Chodzi pewnie o to, że 780 potanieją gdy wyjdzie nowy model jakoś pod koniec roku lub na początku następnego. A 770 pewnie cały czas za te 1200zł będą siedzieć.
 
Last edited:
#1
Kto tu mówi o 4k? Te 2% graczy ?

Do 1080p czy 1440p to w zupełności wystarcza 3 GB pamięci, te wersje z 6 GB są dla dzieci i ofiar marketingu.
#2
Czyli nie opłaca się brać GTX780 i lepiej 770, tak? Różnią się wyłącznie ceną?

MIędzy 770 a 780 różnica w wydajności jest spora. Miałem i GTX 670 i 680 , kręcone do wydajności w granicach/większej niż 770ka. Po przesiadce na 780 Ti jest MEGA różnica, z 780 będzie podobnie.

Scaliłam. Proszę nie pisać kilku postów pod rząd. Od dopisków jest opcja "edytuj".
zi3lona
 
Last edited by a moderator:
Nie opłaca się kupować tej karty, 780 czy nawet 780 Ti nie jest na tyle wydajnym układem żeby 4k uciągnąć na tyle płynnie żeby był sens. SLI z dwóch takich to już co innego ;-)

Powodzenia z :
1) TDP
2) hałasem
3) przegrzewaniem budy.
 
Last edited:
Wg artykułu sponsorowanego przez AMD, gram.pl twierdzi ze do grania w Wedzimina 3 starczy seria radeonów R9
Naprawdę do grania będzie potrzebny radeon z seri r9 lub wyższy?
Gratulacje amd, zagrać w Wiedźmin a 3 to ja sobie mogę nawet na gtx 560 i co z tego? Chodzi o wysokie ustawienia, więc AMD się może wypchać takimi artykułami
Jedyny układ jaki im wyszedł to faktycznie układy AMD Jaguar np w ps4, albo to po prostu kwestia świetnej optymalizacji twórców gier.
 
Last edited by a moderator:
Na prawdę do grania będzie potrzebny radeon z seri r9 lub wyższy?
Gratulacje amd, zagrać w Wiedźmin a 3 to ja sobie mogę nawet na gtx 560 i co z tego? Chodzi o wysokie ustawienia, więc AMD się może wypchać takimi artykułami
Jedyny układ jaki im wyszedł to faktycznie układy AMD Jaguar np w ps4, albo to po prostu kwestia świetnej optymalizacji twórców gier.

Czyli rozumiem że posiadasz jakąś karte z serii r9?

@Dijak Nie piszemy posta pod postem. Jest opcja edycji i multicytatu, proszę używać.
Ponadto, proszę zachować spokój i powstrzymać się od prywatnych wycieczek.
Vattghern
 
Last edited:
Naprawdę do grania będzie potrzebny radeon z seri r9 lub wyższy?
Gratulacje amd, zagrać w Wiedźmin a 3 to ja sobie mogę nawet na gtx 560 i co z tego? Chodzi o wysokie ustawienia, więc AMD się może wypchać takimi artykułami.
Ale o so chozi?

Na screenach oglądamy zapierające dech w piersiach krajobrazy, z mnóstwem najdrobniejszych detali na pierwszym planie. I każdy z nas chciałby zapewne, aby właśnie tak gra wyglądała za kilka miesięcy na jego komputerze. Musimy jednak pamiętać, że zbliżenie się do tego ideału wymaga naprawdę mocnego sprzętu, który będzie w stanie te wszystkie efekty - nie psując przy tym odbioru spadkami wyświetlanych klatek - wygenerować w czasie rzeczywistym na ekranie naszego monitora. W takich przypadkach niezastąpione okażą się oczywiście karty graficzne z serii Radeon R9.

Z tego wynika, że jeśli chcemy grać z zachowaniem wysokich detali i do tego płynnie (tj. 30 klatek plus) będziemy potrzebowali gpu z serii R9 lub czegoś o podobnej wydajności.
Szokujące. Doprawdy bulwersujące.

Oczywiście to tylko domysły, gdyż wymagań jeszcze nie znamy, ale zobaczmy jakiego rodzaju gpu siedzi w Xboxie One. Coś pomiędzy HD7770/HD7790.
Nawet biorąc pod uwagę jednolitą budowę konsol nie jest to nic nadzwyczajnego.
Toteż są to domysły jak najbardziej rozsądne.
Seria R9 zaczyna się od modelu 270. R9 290/290X faktycznie nie należą do konstrukcji udanych, ale do układu R9 280X AMD oferuje fajne i opłacalne gpu.
Patrząc przez pryzmat tego, co mamy w nowej konsoli M$ i że ta podobno pociągnie Wieśka na high (w 900p), R9 270 tym bardziej powinien to zapewnić. Jest bowiem zdecydowanie mocniejszy niż gpu z Xboxa. To samo powinien umożliwić starszy HD7870 (porównywalna wydajność).
Całkiem niezłą jakość przy zachowaniu płynności powinien dać już HD7850.

Jeśli okaże się, że na high trzeba czegoś więcej będzie można powiedzieć, że optymalizacja na PC jest kiepska.
 
Top Bottom