W3: Obawy

+
@Qyzu'
Nic z tego nie wynika co napisałeś dla mnie !
Ja sie zastanawiam czy fabuła bedzie "zastopowana" i nic nie bedzie się działo tak jak w Skyrimie
Czy coś bedzie pchało Geralta w stronę fabularną gry mimo iż nie bedę zbytnio nią zainteresowany

Gdzieś tam było w wywiadzie powiedziane, że co jakiś czas, gdy gracz nie będzie robił głównej ścieżki fabularnej, będą pojawiać się retrospekcje (coś na kształt tych co były w Wiedźminie 2). Ma to uświadomić gracza, co się dzieje i takie tam. Od gracza będzie zależało czy zajmie się główną ścieżką fabularną, czy zwiedzaniem świata, co będzie miało swoje konsekwencje, np. złe nastawienie lokalnych władz. itd.
 
To trzeba by bez zbroi zobaczyć, bo ta zbroja z gameplay'ów wydaje się jakby przyciasna w pasie :p I oczywiście nie pasuje do Geralta, bo za ciężka.
Za ciężka? Przecież to wyłącznie trochę fragmentów kolczugi, reszta to skóra. Ważyłaby około 2-3kg.
 
Za ciężka? Przecież to wyłącznie trochę fragmentów kolczugi, reszta to skóra. Ważyłaby około 2-3kg.
Ano fakt, źle zapamiętałem jej wygląd. Myślałem, że na korpusie też były ćwieki, albo nawet płytówa. Ale teraz widzę, że to skóra :p
 
Gdzieś tam było w wywiadzie powiedziane, że co jakiś czas, gdy gracz nie będzie robił głównej ścieżki fabularnej, będą pojawiać się retrospekcje (coś na kształt tych co były w Wiedźminie 2). Ma to uświadomić gracza, co się dzieje i takie tam. Od gracza będzie zależało czy zajmie się główną ścieżką fabularną, czy zwiedzaniem świata, co będzie miało swoje konsekwencje, np. złe nastawienie lokalnych władz. itd.

Nie wiem czy o tej samej wypowiedzi mówimy, ale ja inaczej odebrałem taką informrację.

Przykładowo.
Głowna fabuła przenosi się z okolic ziem niczyich na Wyspy Skellige. Oczywiście nie używając szybkiej podróży droga zajmuje nam sporo czasu, a i po drodze mają miejsce ciekawe wydarzenia, w które się angażujemy. Zanim dotrzemy do celu, zajmujemy się innym zadaniem. I teraz po dotarciu ukazuje nam się plansza. Po to, aby przypomnieć nam, dlaczego tak właściwie udaliśmy się na Skellige oraz pomóc nam zachować ciągłość.

W ten sposób cały czas mamy na uwadze główną historię ;),
 
Za ciężka? Przecież to wyłącznie trochę fragmentów kolczugi, reszta to skóra. Ważyłaby około 2-3kg.
Moja skórzana kurtka na motocykl waży ponad 2 kilogramy, a nie mam w niej kolczych wstawek (tak trochę się czepiam) :comeatmebro:
 

Mal

Forum veteran
No własnie nie chciałbym żeby to tak wyglądało że coś tam się stało za moimi plecami ważnego ale nie wiem o tym bo zwiedzałem świat
Nienawidzę gier które wymuszają na mnie jakiekolwiek granie na czas

Ale przecież przeciwieńśtwo tego, o czym piszesz, totalnie pogrążyło dynamikę aktu III w W2. Niby ważne wydarzenia, niby już trzeba pędzić ratować, a tu zadanko takie, tu ponawalamy gargulce... "Bes sęsu".
W dobrze rozplanowanej grze powinny być momenty, gdzie pędzisz na złamanie karku za głównymi wydarzeniami, oraz takie, gdzie masz wytchnienie, bierzesz zadania dodatkowe, zwiedzasz itp.
 
Ale masz ocieplenie, podpinkę...

Podpinka czeka na zimniejszą pogodę. W wersji saute oprócz cienkiej siateczki jest tam sama skóra. Za to na wiedźminie widzę pikowane rękawy, a więc jakaś przeszywka znajduje się pod spodem. To wszystko daje pogląd na to, że ta zbroja wcale lekka nie jest (oczywiście bez przesady w drugą stronę).
No ale temat o obawach... więc tego. Że Geralt się spoci, czy że będzie mu za ciężko?

offtop off
Widzieliśmy do tej pory Geralta w dwóch zbrojach i z tego co mi wiadomo więcej nie zobaczymy. Zacząłem się więc trochę obawiać o te zbroje, bo żadna mi nie przypadła do gustu. Marzy mi się coś na kształt rynsztunku świętokradcy - wg mnie najładniejszy pancerz. Liczę, że będzie sobie można coś wybrać.
 
Ale przecież przeciwieńśtwo tego, o czym piszesz, totalnie pogrążyło dynamikę aktu III w W2. Niby ważne wydarzenia, niby już trzeba pędzić ratować, a tu zadanko takie, tu ponawalamy gargulce... "Bes sęsu".
.
No ale co z tego że tak było w wiedzminie 2 ?
W W2 nie mogłeś tuż przed koncem gry pobiec sobie w świat na 30 godzin i robić coś tam
Byłeś Loc Muinne gdzie był finał, niby wolałbyś żeby III akt był całym jednym questem głownym ?
 
Wbrew renensansowemu "pierdu-pierdu", które miało pokazać jakie to zacofane były średnie wieki, noszenie nawet stalowej zbroi ważącej do kilkudziesięciu kilo, nie krępowało zbytnio ruchów (O ile zbroja nie odstawała i była dobrze dowiązana), nie zwalniało rycerza w ogromnym stopniu bo zbroja nie ciąży na wyciągniete ręce, tylko pionowo w dół na plecy (ludzki kregosłup może wytrzymać duże ciężary, dlatego ludzie są w stanie nieść na plecach plecak 15 kilo i nawet tego nie czuć, mimo że nie uniosą 15 kilowego worka z cementem na przykład), a mobilność z racji dobrego opancerzenia nie była tak bardzo konieczna, największym mankamentem zbroi metalowych, było ich szybkie nagrzewanie się na słońcu.

Poza tym ta zbroja może ważyć góra 8-10 kilogramow, załóżcie sobie 10 kilowy plecak na plecy i pobiegajcie i potańcujcie chwilę, nie jest to dla was ogromny problem prawda? Geralt nie jest 10 letnią dziewczynką, ani internetowym napinaczem-suchoklatesem, da sobie radę nosząc 10 kilowe ubranko.:listen:
 
No ale co z tego że tak było w wiedzminie 2 ?
W W2 nie mogłeś tuż przed koncem gry pobiec sobie w świat na 30 godzin i robić coś tam
Byłeś Loc Muinne gdzie był finał, niby wolałbyś żeby III akt był całym jednym questem głownym ?

Epilog W3 ma nieco ograniczyć otwartość świata, więc myślę, że nie będzie z tym problemu.
 

Mal

Forum veteran
Tak, bo zadania poboczne były:
a) Słabiutkie
b) Niepasowały do ogólnego wydźwięku scenariusza.
 
ludzki kregosłup może wytrzymać duże ciężary, dlatego ludzie są w stanie nieść na plecach plecak 15 kilo i nawet tego nie czuć, mimo że nie uniosą 15 kilowego worka z cementem na przykład

To dużo tłumaczy



Bardzo dużo.
 
Przyciasna w pasie? Ludzie, Geralt ma być chudy! Chcecie, żeby wyglądał jak Letho? Biały Wilk polegał w dużej części na swojej szybkości i zręczności. Nie wyglądał jak kart z Nowej Huty. Ludzie marudzili na jego sylwetkę w pierwszym zwiastunie i teraz co? Jest zbyt napakowany, a ta zbroja jeszcze potęguje efekt. Jeśli chodzi o ciężar zbroi, to Koreon dobrze to opisał. Taki pancerz nie jest znowu ciężki, a dodając do tego siłę wiedźminów nie będzie sprawiał żadnych problemów.
 
Przyciasna w pasie? Ludzie, Geralt ma być chudy! Chcecie, żeby wyglądał jak Letho? Biały Wilk polegał w dużej części na swojej szybkości i zręczności. Nie wyglądał jak kart z Nowej Huty. Ludzie marudzili na jego sylwetkę w pierwszym zwiastunie i teraz co? Jest zbyt napakowany, a ta zbroja jeszcze potęguje efekt.
Chodziło o talię, a nie całą sylwetkę. Właśnie przez to, że talia jest zbyt chuda to ta przypakowana sylwetka do niego nie pasuje. Co jak co, ale Geralt mięśnie na brzuchu musi mieć spore, więc w tym miejscu nie może wyglądać jak panienka. Teraz jest lepiej niż na pierwszym trailerze, ale szczerze mówiąc jeszcze bym trochę powiększył. Chyba, że właśnie za zbroja sprawia wrażenie za ciasnej i dlatego wydaje się, że jest zbyt wąsko (na tej samej zasadzie co się mówi, że czarne odchudza xD).
Poza tym wychudzenie Geralta na klacie nic nie da, bo talia ma wcięcie jak u kobiety (teraz już dużo mniejsze w porównaniu do 1st trailera, ale jednak ciągle trochę ma).
 
Last edited:
Geralt ma być chudy, chuuuuuuudyyyyyyyyyyyy, a nie wyglądać jak przeciętna kobieta z XIX wieku:
@Fartuess
:hatsoff:
 
Last edited:
Top Bottom