Karczma "Nowy Narakort" czynne od 6 do 22 [zamknięte na czas remontu]

+
Status
Not open for further replies.
Oliwki, bez martini? Barbarzyństwo :p

W sumie racja... ale zapasy alkoholu też jakiś czas temu wyczerpałem, więc musiałbym do sklepu iść. :p

A Martini najlepsze jest w proporcjach 2/3 czerwonego i 1/3 soku pomarańczowego, a nie jakieś wymysły z oliwkami. :p
 
Kiedyś lubiłem martini z wódką (nie znam mocniejszego drinka),ale przepiło mi się do tego stopnia, że na samo wspomnienie mnie mdli.

Co do zasady nie pijam piwa, ale jeśli macie w pobliżu Żabkę, to polecam:

Nigdy nie piłem lepszego piwa.
 
Czego waści potrzeba?

coś dla amatora fotografii, lustrzankę, która przy ustawieniach manualnych zrobi przyzwoite zdjęcia nocą (w dzień wiadomo, że zrobi). Marzeniem jest Leica, ale mnie nie stać. Canon lub Nikon, raczej nic innego nie biorę*pod uwagę. Jakieś rady, na co patrzeć, na jakie funkcje itd.?
 
Lustrzanki mają dwa najważniejsze elementy: korpus i obiektyw. Korpus się wymienia, dobrych obiektywów nie.
Także jeśli wybierzesz Canona to możesz korzystać tylko z obiektywów tego producenta (ew. z bardzo dobrych firmy Tamron).
Poszczególne firmy stosują swój system mocowania obiektywu.

Do zdjęć nocnych powinieneś wybrać aparat z optyczną stabilizacją obrazu (obowiązkowo jeśli chcesz robić fotki z ręki), z elektronicznym spustem migawki(ew. pilot zdalnego sterowania). Z reguły wszystkie lustrzanki powinny mieć programy dedykowane (np. nocny, sport, krajobraz) oraz obowiązkowo ustawienia: manualne (M) preselekcja przysłony (A), preselekcja czasu (S)
Zwróć też uwagę na szumy matrycy. Np. zrobić zdjęcie przy zasłoniętym obiektywie ustawiając manualnie różną czułość ISO.
Rozdzielczość matrycy nie jest krytyczna (większa rozdzielczość większe szumy) choć raczej powinna być co najmniej 12-15 Mpix
Im niższa czułość ISO ustawiona tym niższe szumy matrycy.
Do tego duży i stabilny (ciężki) statyw. Obiektyw powinien być o dużej jasności. Raczej uniwersalne "zoomy" się do tego nie nadają.

Konkretnego aparatu Ci nie polecę. Sam używam od lat Canona analogowego ((mam też korpus cyfrowy, ale słaby) i parę obiektywów. Mój brat też używa Canona posiada Canon EOS 50D i jest z niego bardzo zadowolony. Do tego ma kilka obiektywów o różnych ogniskowych (ze stabilizacją optyczną), lampy, statywy itp. Zięć znowu ma Nikon D300 i bardzo sobie chwali.

Jeśli masz zamiar się zająć fotografią na poważnie to tylko Canon lub Nikon.
Jeśli to tylko takie małe hobby to oprócz tych firm jeszcze Pentax bądź właśnie Leica. Nie polecam za to Sony.

Jeśli masz mały budżet to lepiej kupić słabszy korpus z dobrym obiektywem niż odwrotnie. Dobry jasny obiektyw to podstawa.
 
Jakiś*czas temu kupiłem zewnętrzną nagrywarkę BluRay - Samsung SE 506. Podpiąłem ją do swojego TV LG, wszystko śmiga itd. ale jest jeden problem... przerywa mi w połowie film z płyty... ktoś się na tym zna, czy przyczyną jest płyta czy sam odtwarzacz? Nie sprawdzę tego na PC, bo nie mam w nim odtwarzacza BluRay.
 
Informuję, że wyłączam się do czasu włączenia na nowych* "bebechach" :wave: ...

*albo starych jak coś spartolę....

:pc:
 
Nie wiem, gdzie spytać, więc zrobię to tutaj: ktoś korzystał z usług cinkciarz.pl? Kursy maja super, interfejs wygodny, ale nigdzie mogę się dowiedzieć, czy jeśli chcę wymienić walutę obcą na złotówki i ona leży na zagranicznym koncie, to zapłacę z tego obcego banku jak za przelew międzynarodowy. Konkretniej idzie o operację GBP z Halifaxu (jakaśtam marka Loydsa) na PLN-y w mBanku. Bank chce mnie naciągnąć na 9.5 funta za przelewy zagraniczne, więc się zastanawiam, czy wobec niewielkiej wartości tych środków nie lepiej dać się orżnąć na kursie walut i wypłacić to w bankomacie.
 
Jakiś*czas temu kupiłem zewnętrzną nagrywarkę BluRay - Samsung SE 506. Podpiąłem ją do swojego TV LG, wszystko śmiga itd. ale jest jeden problem... przerywa mi w połowie film z płyty... ktoś się na tym zna, czy przyczyną jest płyta czy sam odtwarzacz? Nie sprawdzę tego na PC, bo nie mam w nim odtwarzacza BluRay.

A przy innych płytach/filmach wszystko ok?
 
Uwielbiam takie upały. Dzięki nim mój komputer zachowuje się jak kosiarka, a ja mam czas na czytanie :p Doświadczenie mówi mi, że do września mam czas na nadrobienie zaległych lektur :p W kolejce czekają Ziemiomorze, 2x Elżunia Cherezińska i historia Marvela. A to dopiero początek wakacji :p
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom