Wiedźmin 3 - muzyka

+

Wiedźmin 3 - muzyka


  • Total voters
    570
@Hugomocnik - chyba troszkę przesadzasz. Zwracając uwagę na sam tekst jakoś nie potrafię doszukać się tutaj zawartości dla dzieci. Osobiście uważam, że należy się autorowi przynajmniej trochę uznania, ponieważ stworzył całkiem wyjątkowy kawałek. Tribute to Geralt ;)
Faktycznie zalatuje tutaj celtycką muzyką. Jak zaczęłam tego słuchać to tak skojarzyły mi szanty. Za drugim razem mi się spodobało. Za trzecim dopiero tak naprawdę zwróciłam uwagę na tekst. IMHO nie można Dunnowi zarzucić, iż się nie postarał.
@bezi663 - a podziękowała ;)

Ja już wspominałam, że pomimo faktu absolutnego uwielbienia kawałków Vergen by Night, Dwarven Stone upon Dwarven Stone, Nilfgaard jak i kilku innych, również należę do zwolenników OST numer 1.
Z udostępnionych dotychczas materiałów do Wiedźmina 3 wnioskuję, że OST numer 3 będzie bardzo wysoko stał na piedestale mojej osobistej top listy, jak nie na samym szczycie.
Sword of Destiny - niby taki nasz, taki swojski, a i tak słucham go po raz tysięczny błądząc myślami sama nie wiem gdzie. Wspomniane tutaj "hej" - nie potrafię wyobrazić sobie tego kawałka inaczej. Kawał solidnej roboty. Współpraca z Percivalem na pewno się opłaciła.
Potwierdzenie współpracy z Mikolaiem Stroinskim ( mam nadzieję, że dobrze to odmieniłam) mnie zelektryzowała. Commanding the Fury jest genialnym utworem. Podobnie jak Blaviken oraz East Shore
.
Ja uwielbiam takie klimaty, więc jestem więcej niż zadowolona. Oby tak dalej :)
 
Zaćmienie mojego umysłu jest niedopuszczalnie niewytłumaczalne. Ale pan Mikołaj niczego nie uprościł.
Nie mniej jednak komponuje fantastycznie. I chwała mu za to.
 
Im więcej słucham tych udostępnionych kawałków, tym bardziej przekonuje się, że będzie to jedna z najlepszych, a na pewno najoryginalniejszych ścieżek dźwiękowych. Takie Ladies of the Woods to chyba najbardziej hipnotyzujący utwór jaki dane mi było usłyszeć. Z kolei The Fields of Ard Skellig jest tak spokojne, że mógłbym słuchać tylko tej zapętlonej nuty przez 8 godzin i świat mógłby się walić, a mi bo to nie przeszkadzało.
 
Last edited:
Nie da się ukryć, że jak na razie, Wiedźmin 3 wyróżnia się na tle innych gier pod kwestią ścieżki dźwiękowej (osiem miesięcy przed premierą!). Dzięki tej lirze bizantyjskiej, myślę. REDzi mówili, że strona muzyczna będzie miała jakiś motyw przewodni (albo ktoś mnie wprowadził w błąd). Ciekawi mnie tylko, czy to prawda, i jaki to będzie motyw - nowy, czy ten z jedynki.
 
Nie da się ukryć, że jak na razie, Wiedźmin 3 wyróżnia się na tle innych gier pod kwestią ścieżki dźwiękowej (osiem miesięcy przed premierą!). Dzięki tej lirze bizantyjskiej, myślę. REDzi mówili, że strona muzyczna będzie miała jakiś motyw przewodni (albo ktoś mnie wprowadził w błąd). Ciekawi mnie tylko, czy to prawda, i jaki to będzie motyw - nowy, czy ten z jedynki.

Myślę że ten z 1, w jednym z poprzednich trailerów dało się go usłyszeć w tle. Poza tym takie powtarzanie głównego wątku muzycznego wychodzi tylko na dobre grom (vel. TES, Gothic itd.)
 
Osobiście bardzo liczę na wielki powrót motywu z W1, tak jak to miało miejsce w Gothicu 3. Tym bardziej że ww. motyw nie pojawia się tylko w jednym filmiku o W3, ale w Debut Trailerze, motywie The Beginning i pod koniec niemal każdego materiału wideo dot. Dzikiego Gonu, nie mówiąc już o pierwszym teaserze. Tylko mam nadzieję że nie skończy się na tym i motyw będzie nam dane usłyszeć również w grze, i to najlepiej w jakiejś nowej, być może rozszerzonej wersji :)
 
Osobiście bardzo liczę na wielki powrót motywu z W1, tak jak to miało miejsce w Gothicu 3.

Gwoli ścisłości - motyw z Wiedźmina 1 nie pojawia się w Wiedźminie 2 (w którym ta "ludowość" do której pasowały te kobzy i dudy zanikła), z kolei motyw z Gothic-a 1 przewijał się we wszystkich prawdziwych Gothic-ach oprócz dodatku do 2. :listen:
 
@Koreon, ale ten motyw z G1 był z tego co mi wiadomo tylko na przełęczy prowadzącej do Górniczej Doliny. Nigdzie indziej w G2 go nie słyszałem, i bardzo spodobał mi się jego powrót w trójce. Tak samo w W2, motyw W1 pojawia się chyba jedynie w 2 utworach i to w baaardzo okrojonej wersji :/ A panowie z CDPR ponoć biorą przykład z Gothiców. No i W3 ma być powrotem do korzeni serii.
 
@bezi663
Nie o to mi chodziło, tylko o sprostowanie.
@solan7
wsłuchaj się uważnie w muzykę z podstawki G2, w stosunku do G1 zmienia się tylko tempo i instrumenty (linka nie dam bo mi jutub nie działa aktualnie)
 
Panowie i Panie, słucham sobie od czasu do czasu różnych utworów, które tu w linkach załączacie i sam poszukuję jeszcze innych.

Znalazłem jeden bardzo pozytywny ze sporą dawką wokalu (z wokalem bywa różnie), w tym wypadku bardzo fajnie wkomponowany..
https://www.youtube.com/watch?v=mJNbLFw13p0

Dodatkowo jeśli się przyjrzycie znajdziecie tam Geralta i Yennefer za ładnych parę lat i sporo biesiad później ;)
 
W obu Wiedźminach soundtrack był dobrze wpasowany i genialny, nie wiem czego chcecie. xD
Np. Wychodzisz z Flotsam do Bindugi i słyszysz: https://www.youtube.com/watch?v=8u5hUFFkMwg&list=PL58464F6A07E02C28&index=7 <3
Lub w Vergen: https://www.youtube.com/watch?v=d_jizNCiInw&list=PL58464F6A07E02C28&index=4
I masa innych. W obu Wiedźminach soundtrack jest genialny, w następnej odsłonie przygód Geralta także będzie inny niż z poprzednich części(chyba) i wyjątkowy. Nie chciałbym, grając w Dziki Gon słyszeć utworów z poprzednich części, chyba że w minimalnym stopniu podobnych. ;)
 
W obu Wiedźminach soundtrack był dobrze wpasowany i genialny, nie wiem czego chcecie. xD
Np. Wychodzisz z Flotsam do Bindugi i słyszysz: https://www.youtube.com/watch?v=8u5hUFFkMwg&list=PL58464F6A07E02C28&index=7 <3
Lub w Vergen: https://www.youtube.com/watch?v=d_jizNCiInw&list=PL58464F6A07E02C28&index=4
I masa innych. W obu Wiedźminach soundtrack jest genialny, w następnej odsłonie przygód Geralta także będzie inny niż z poprzednich części(chyba) i wyjątkowy. Nie chciałbym, grając w Dziki Gon słyszeć utworów z poprzednich części, chyba że w minimalnym stopniu podobnych. ;)

Szczerze mówiąc, gdyby filmik nie był podpisany to nie wiem czy bym odgadł że ten pierwszy utwór pochodzi z Wiedźmina. Jakoś nie słyszę w nim nic oryginalnego, wyróżniającego go spośród innych gier. To mogłoby pochodzić z WoWa, Arcanii lub Risena. Jak dla mnie nie ma porównania do W1, który wyróżniał się chociażby charakterystycznym instrumentarium.
Niestety, przyznaję to z bólem ale taka prawda - Nie podoba mi się :(
Jedyne porządne utwory w W2 to jak dla mnie "Quiet Corner", "Nearly Peaceful Place", "Sorceresses" i "An Army Lying in Wait". Są porządne. Ale nie wybitne. I nie umywają się ani do W1, ani do W3. Strasznie zawiodłem się na muzyce w Zabójcach Królów :( Ale to moja osobista opinia, szanuję zdanie innych, a nawet im zazdroszczę tego, że podobał im się OST W2.
 
  • RED Point
Reactions: Mal
Chętnie posłuchałbym muzyki stworzonej przez ludzi który zrobili muzykę do filmu "Stara Baśń". Tak samo serialu ale to jest już niestety totalnie nie możliwe.
 
Taki rycerz zakonny, fajczącej róży taka jego mać, co mógłby zaśpiewać? Ot:
[video=youtube;GEFRndW-ayw]https://www.youtube.com/watch?v=GEFRndW-ayw[/video]
 
Wydaje mi się, że oni to "Tamtaradei" krzyczeli w Akcie V, podczas bitki z elfami. Szkoda tylko, że ten zakon to teraz jest mniejszą siłą i ma mniejsze możliwości wpływania na cokolwiek od najmniejszego komanda wiewiórek. Nie napalałbym się na jakieś większe występy.
 
Radowid sprowadził zakon do Redanii w okolice Roggeveen, tam też budują teraz sobie ceglaną twierdzę, nazwaną Barienmurg. Teraz może i jest siłą mniejszą, ale konsekwencji, jakie wyciągnie za półtora wieku Redania z przekazania Zakonowi ziem nadmorskich, chyba wszyscy się domyślają :p
 
Top Bottom