Gry komputerowe

+
Co wy tam wiecie o grindzie :p

W WoT nie grałem, ale ciężko mi sobie wyobrazić, żeby cokolwiek przebiło pod względem grindu azjatyckie MMO :p
@dunio jak jeszcze grałem, to premium nie był jakiś szczególnie drogi, po kilku dniach gry można było kupić już bez większych problemów ;)
 
http://www.gram.pl/news/2014/07/08/...a-zwiekszenie-ilosci-sprzedawanych-gier.shtml

Downloadable content 2.0 czyli GameStop chciałby zacząć wspierać finansowo wybranych deweloperów w zamian za to rezerwując fragmenty gry tylko dla swoich klientów (czyt. kupując w innym sklepie dostaniesz mocno okrojoną grę płacąc dokładnie tyle samo). Komuś się we łbach poprzewracało, to tak jakby dajmy na to Multikino zaczęło dokładać się do produkcji wybranych filmów żeby ekipa nakręciła kilka nowych scen tylko dla nich podczas gdy oglądając ten sam film w Cinema City dostanę krótszą wersję.

Jeśli to faktycznie wejdzie w życie to GameStop stanie się Super Imperium Zła zastępując Electronic Arts, Ubisoft i Activision razem wzięte.
 
http://www.gram.pl/news/2014/07/08/...a-zwiekszenie-ilosci-sprzedawanych-gier.shtml

Downloadable content 2.0 czyli GameStop chciałby zacząć wspierać finansowo wybranych deweloperów w zamian za to rezerwując fragmenty gry tylko dla swoich klientów (czyt. kupując w innym sklepie dostaniesz mocno okrojoną grę płacąc dokładnie tyle samo). Komuś się we łbach poprzewracało, to tak jakby dajmy na to Multikino zaczęło dokładać się do produkcji wybranych filmów żeby ekipa nakręciła kilka nowych scen tylko dla nich podczas gdy oglądając ten sam film w Cinema City dostanę krótszą wersję.

Jeśli to faktycznie wejdzie w życie to GameStop stanie się Super Imperium Zła zastępując Electronic Arts, Ubisoft i Activision razem wzięte.
Przecież sytuacje, gdzie dany sklep ma ekskluzywną zawartość dodatkową już od dawna funkcjonują...
 
Na razie, kiedy są to dodatkowe stroje czy pojedyncze misje, ale co jeśli różnice będą znacznie większe? Całe partie rozgrywki, tryby w multi itd?
 
To już mogą nie być typowe DLC, tylko dodatki jak Tron Bhaala czy Dragon Age: Przebudzenie. Tego się boję.
 
Może uściślę - jeśli ja kupują taką grę dostanę pełnowartościowy produkt, a w Gamestopie będzie dodatkowo jakaś misja, wątek, mapa do multi czy inne rzeczy - spoko. Problem powstanie dopiero, jeśli będzie to coś dla mnie ważnego (istotna misja fabularna, nie wspominając o zakończeniu). A nie będą to jakieś olbrzymie zmiany, bo nie będzie się to opłacać - muszą trochę wydać żeby trochę więcej zarobić.
 
http://gamezilla.komputerswiat.pl/n...-to-przezyek-destiny-dostanie-expansion-passa

Historia jakich wiele, gra jeszcze nie wyszła, ale już wiadomo, że otrzyma miliard dodatków. Niektórym wydawcom też by się przydał pas, ale na gołe dupsko :rolleyes:

@mrrruczit, wracając do sprawy GameStopu, zaczyna się niewinnie, ale jak ludzie na to pójdą to z czasem będzie coraz gorzej. Wielu wydawców testuje na co może sobie pozwolić, jeśli się sprzedaje to znaczy że można spróbować jeszcze bardziej doić, a to że sobie ludzie krzyczą, wygrażają pięściami i złorzeczą nie ma żadnego znaczenia, grunt że kasa wpływa na konto.
 
Last edited:
@HuntMocy
Kasa nie wpływa na konto sama. Dopóki gracze będą na tyle głupi, żeby płacić za takie bzdury będą one powstawać. Pasem na gołe dupsko byłaby właśnie porażka finansowa, ją zrozumie nawet najgorszy wydawca na rynku.
@serek
Wow, dla mnie WB nie bije, ale w końcu jakiś porządny HB. Już dawno nie skusiłem się na żaden pakiet.
 
Sęk w tym że jak na razie gracze jako ogół są głupi, bo wystarczająco dużo ludzi kupuje te bzdety żeby kombinowanie nad następnymi było opłacalne.
 
No tak na zachodzie to ludzie mają wiecej kasiory w PL zawsze bedzie spina o to pare zlotych na dodatkową zawartość ;)
 
Top Bottom