Wiedźmin 3: Dziki Gon

+

http://instagram.com/p/qYOKoWM_bL/
Obrazek z sesji zdjęciowej cosplayerki odpowiedzialnej za postać Triss.
 
Kobieta zmienną jest. Troche pudru, szminki, błyszczyka i innych tajemnych składników babskiego stołu alchemicznego i nawet jej nie poznacie. Słowa makijaż i fałszerstwo mają wspólnego przodka.
 
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć co ten filmik ma wspólnego z Wiedźminem 3?
Nawiązanie do zdjęcia z Instagramu. Nowa Triss IMO nie pasuje do książkowej Triss, zamiast tego mamy "bitchy resting face" (wiem, kwestia zdjęcia z planu, ale w porównaniu do tej fotki zamieszczonej wcześniej z inną cosplayerką to kiepsko wypada)
 
Nie dają mi spokoju cykl dobowy i dynamiczna pogoda.
Niby wiadomo, że będą, ale nie wiadomo jak zostaną zrealizowane i czy na pewno.
Czy cykl dobowy nie będzie, dajmy na to udawany. Znaczy się będziemy w stanie wybrać z kółka medytacji konkretną porę, ale w samej grze, płynnie, w czasie rzeczywistym nic zmieniać się nie będzie. W ten drugi wariant wprawdzie nie chce mi się wierzyć, ale np. w nowym Infamousie twórcy odpuścili sobie ów ficzer z powodu niedostatku mocy.
Mieli do wyboru to albo ciąć detale. Aczkolwiek jestem zdania, że w tej sytuacji zdecydowanie lepiej ciąć niż iść na taki kompromis.
Nie wyobrażam sobie erpega, przynajmniej takiego w pół otwartym, otwartym świecie pozbawionego cyklu dobowego, a jednak, mimo zapewnień trochę się boję.
Na E3 pora dnia została ustawiona na sztywno (również na PC), podczas prezentacji nie zmieniało się nic.

Jak widać poniżej XOne radzi sobie w 900p, ale nie do końca, gdyż spadki klatek są nagminne i to aż do osiemnastu. Mówiąc wprost gra się tnie.


Oczywiście optymalizacja jest w toku, do premiery daleko, ale jeśli do tego dorzucić cykl dobowy może być różnie.
Dlatego jeśli już trzeba coś ciąć to detale, gdyż cykl dobowy jest czymś, co szalenie wpływa na odbiór grafiki i jego kastracja odbyłaby się z dużo większa stratą dla oprawy.
Nie wspominając o tym, że zrujnowałoby to wiarygodność świata przedstawionego. I mówiąc zrujnowało wcale nie przesadzam. Dla mnie zawieszenie niewiary byłoby w takim wypadku niemożliwe, a tym samym gra straciłaby sens.

Same ograniczenia sprzętowe nie są w zasadzie problemem. Zdolni deweloperzy potrafią je ominąć lub przeskoczyć. Najlepszym przykładem studio Rockstar, które nawet na stareńkich konsolach z zabawy porami dnia i pogodą potrafiło sklecić coś absolutnie pięknego.


Dokładnie coś tej klasy widziałbym w trzecim Wiedźminie.
Liczę, że CDP RED jest w stanie osiągnąć taki poziom, a może i sprawić się lepiej.
 
Last edited:
Każdy ma jakiegoś bzika.
I czy przypadkiem różne poważne czynniki nie zapewniały, że będzie normalny cykl pogodowy? Nawet pamiętam, że w kilku artykułach widziałem zachwyty nad zmienną pogodą i cyklem dobowym.
 
Top Bottom