Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Pracę nad doszlifowaniem skończą się tuż przed wysłaniem płyt do tłoczni czyli ze 3-4 tygodnie przed premierą. Nigdy nie jest tak, że gra jest skończona i nie da się już nic poprawić. Jeśli miałbym strzelać to jakieś wstępne wymagania mogą się pojawić w styczniu.
 
I tak mu nie odpowiedzą. Nie lubię jak ktoś jest w gorącej wodzie kąpany. Niech siedzi na, za przeproszeniem, na dupie i czeka.
 
I tak mu nie odpowiedzą. Nie lubię jak ktoś jest w gorącej wodzie kąpany. Niech siedzi na, za przeproszeniem, na dupie i czeka.

Z szacunkiem się do innych, za przeproszeniem odnoś. Bez względu na to czy coś lubisz, czy nie.
 
Nie zapominajcie faktu ze gra cały czas może być szlifowana nawet przed premiera i po jej premierze, przytoczmy przykład Sniper Elite 3, ludzie na konsolach po odpaleniu gry musieli ściągać 12 gb patcha :)
 
Przecież to jest pewne że będziemy dostawać patche z łatkami po premierze. Zresztą nawet Marcin Iwiński kiedyś się wypowiadał że jakby powiedzieli developerom że mają zrobić gre perfekcyjną, bez żadnego błędu i tak dalej to by jej nigdy nie wydali, bo zawsze coś można poprawić tymbardziej w tak dużej grze. Poza tym gracze są najlepszymi testerami, bo ciężko porównywać pewnie z kilkadziesiąt osób w studiu które się tym zajmują do milionów graczy na całym świecie :) .

A co do pytania o wymagania sprzętowe to też wydaje mi się że najpóźniej na koniec roku je dostaniemy.
 
Nie zapominajcie faktu ze gra cały czas może być szlifowana nawet przed premiera i po jej premierze, przytoczmy przykład Sniper Elite 3, ludzie na konsolach po odpaleniu gry musieli ściągać 12 gb patcha :)

:) prawda, ale czymś innym jest dalsze szlifowanie i dorzucanie patcha, za patchem ;) najlepszym przykładem W2 (chwała im za tą pracę, choć podejrzewam, że o sześć miesięcy przesunięta premiera dała by... dobry lepszy efekt)
A czymś zupełnie innym dopracowanie produktu do pewnego poziomu i jego wypuszczenie..

Tak poza tematem, GTA5 - wyszło na konsole i z tego co słyszałem, czytałem, miało sporo niedociągnięć (gra wygląda bardzo dobrze i ogólnie jest b. dobrze oceniana - myślę, że słusznie). Produkcja kosztowała grube miliony i mimo tego nie ustrzegła się błędów - to nie zarzut, to fakt.
Po długich oczekiwaniach GTA5 wyjdzie w końcu na PC - ze wszystkimi dotychczasowymi poprawkami. A podczas rozgrywki na PC pewnie wyjdą kolejne błędy (tak to już jest).

Tu nie chodzi o wyciąganie wniosków, tylko o przyjęcie pewnych faktów za "stałe". Jak już ktoś napisał, grę można cały czas poprawiać, dopieszczać itd.
Wydaje mi się, że celem powinna być "grywalność" - bo jeżeli nawet gra ma wspaniałą historię i grafikę, ale kulejącą grywalność ( i oczywiście brak bugów- albo przynajmniej ich minimalna ilość), to niestety gra traci na tym najwięcej.
 
Hmm, jak myślicie, Wiedźmin 3 pójdzie na tym lapku?

Pójść to pójdzie ale komfortu z gry to się nie spodziewaj. Mobilne I5 to nie to samo co I5 ze stacjonarki, to bardziej I3 ze stacjonarki.
Po za tym tylko 4gb ramu no i słabiutka karta graficzna.Do tego wolny dysk 5400 rpm. W lapkach te dyski stanowią olbrzymi problem, są po prostu bardzo wolne.
Za tą cenę to możesz złożyć stacjonarkę która pozwoli Ci się cieszyć "Wiedźminem 3" znacznie bardziej i komfortowo.
 
Pójść to pójdzie ale komfortu z gry to się nie spodziewaj..
A no i @SteelShy w rozdziałce 720p, na 1080p (zresztą ekran wyżej jak 1366 x 768 nie pociągnie)
niema co liczyć na takim sprzęcie, gwarancji niema żadnej że będzie w miarę chodzić bez problemów z płynnością.
 
Last edited:
A no i @SteelShy w rozdziałce 720p, na 1080p (zresztą ekran wyżej jak 1366 x 768 nie pociągnie)
niema co liczyć na takim sprzęcie, gwarancji niema żadnej że będzie w miarę chodzić bez problemów z płynnością.

Tak swoją drogą ciekawa myśl mnie naszła, ponieważ zacząłem sobie testować TXAAx4 vs MSAAx8 i MSAAx4 w AC IV Black Flag + Wszystkie ustawienia na maksa (Physx na niskie bo czy to na normal czy high jest suttering i dzwine spadki, nawet na SLI z 780 Ti, zwalony jest Physx w tej grze) i ciekawe wnioski mi się nasunęły.
Ponieważ pojedyńcza 780 Ti w 1080p + MSAAx8 w najbardziej zalesionych miejscach ma spadki do min 48 fps na morzu trzyma po 60 a w miastach spada tak do 51.
Przy MSAAx4 jest średnio te 55-60 no a grafika w AC IV BF jest bardzo ładna, myślę ze nie wiele gorsza niż w "Wiedźminie 3". Do tego mnogość roślinności, ludność w miastach, wiele efektów obciążających CPU/GPU. Może niech każdy kto ma możliwość potestuję sobie kompa właśnie w tej grze i będzie to jakiś wyznacznik tego jak "W3" będzie działał - te powiedzmy 15-20 fps ?
Co o tym myślicie? Tego posta wrzucam też do innego tematu , pokrewnego :)
 
@GosuPl @Zawiszay

Prosiłem w swoim ostatnim poście o odnoszenie się do siebie z szacunkiem. Nie umiecie dyskutować, nie dyskutujcie. Kontynuowanie wątku będzie równoznaczne z oficjalną reakcją z naszej strony. Potraktujcie to jako ostatnie ostrzeżenie.

Część postów poleciała.
 
@SteelShy oczywiście na ultra bądź wysokich nie da rady ale na średnich, te 4gb troszki mało, ale jeśli jesteś typem gracza dla którego grafika nie jest najważniejsza i możesz grać nawet na najniższych ustawieniach to będzie dobrze
 
Last edited:
,, Wymagania sprzętowe ogłosimy bliżej daty premiery. Zależą one m.in. od wyniku optymalizacji kodu gry, a to właśnie nad optymalizacją i dopieszczaniem całości pracujemy w tym momencie. Oczywiście gracze pecetowi będą mieli możliwość wpływania na całą masę opcji graficznych, tak aby jak najlepiej dostosować grę do swojego komputera. Więcej szczegółów na ten temat gracze mogą spodziewać się bliżej premiery gry. ''
http://gamesfactor.pl/wywiad-z-tadeuszem-zielinskim-creative-analyst-w-cd-projekt-red/
Czyli styczeń obstawiam, najwcześniej to grudzień chyba.
 
No to czekam ze zniecierpliwieniem na datę wymagań, kolejne 4GB i tak zapewne sobie dokupię więc to nie jest żaden problem. Skoro W2 chodzi ze wszystkim włączonym poza Uberpróbkowaniem (HD, wszystko maksymalne) to z większą ilością ramu nie powinno być problemów co do średnich a skoro podobno będzie można dostosować sobie ustawienia graficzne co do potrzeb to trzymam kciuki, że będą średnie.
 
Mam pytanie odnośnie kart AMD - planuje zakup R9 270x i nie wiem czy coś stracę. Wiem, że poleci większość bajerów NVIDII, ale czy to samo będzie z PsychX?
 
Większość bajerów NVidii, to właśnie rzeczy związane z PhysX-em. Wątpię, żeby do czasu premiery W3 obsługa jego zaawansowanych funkcji została wprowadzona dla kart AMD. inna sprawa, że na kartach Nvidii podobnej klasy włączenie wszystkich jego zaawansowanych funkcji tak, żeby wszystko działało płynnie będzie wątpliwe.
 
Top Bottom