Sapkowski live, czyli wywiady, wywiady...

+
Niewyspany o godzinie 13? :p

A samo nawiązanie tak naprawdę nic nie potwierdza. Komiks powstał na podstawie pomysłów Sapkowskiego (o czym zresztą wiadomo od dawna, ostatnie spotkanie na konwencie nie odkryło tu Ameryki), ale jedynie na podstawie. W tymże komiksie pojawia się młody Jaskier, nie zgadzała się też lokalizacja Kaer Morhen o ile pamiętam. Również w komiksie scenarzysta zrobił z Visenny i Korina rodziców Geralta co później zostało podtrzymane w jednym z opowiadań, choć Sapkowski nie planował tego na początku. Także choć komiksy Polcha i Parowskiego w pewnym stopniu przeplatają się z opowiadaniami to nie można ich za bardzo włączać do kanonu.
 
Nie zaglądam mu w rozkład dnia :p

Fakt, aczkolwiek tych zmian/błędów/twórczości własnej (jak zwał tak zwał) jest w komiksach sporo. Niektóre są fajne, bo dopowiadają to co w opowiadaniach było tylko zasugerowane (np. kąpiel z Zerrikankami ;) ), a niektóre są totalnie z czapy jak wspomniane włosy Geralta, wiek Jaskra czy lokalizacja wiedźmińskiego siedliszcza.
 
czy lokalizacja wiedźmińskiego siedliszcza.

Gdzie widzisz w komiksie wiedźmińskie siedliszcze? Ja zauważyłem tylko obozy Wilków i Kotów :p
Choć zgadzam się, że Zdrady nie należy traktować dosłownie, choćby z powodu wymienionych protoszczerbizmów.
 
Wydaje mi się że była podana lokalizacja Kaer Morhen, ale nie mam teraz jak sprawdzić. Może faktycznie coś mi się pomieszało ;)
 
Z tego co kojarzę, jedyną sugestią odnośnie lokalizacji akcji "Zdrady" była wzmianka o królu Radowicie, co wskazywałoby po części na Redanię.
Ale jako że to nie-kanon, nie ma co roztrząsać tej kwestii. :p
 
Z tego co kojarzę, jedyną sugestią odnośnie lokalizacji akcji "Zdrady" była wzmianka o królu Radowicie, co wskazywałoby po części na Redanię.
Tyle że nigdy żaden Radowit nie był nigdy królem Redanii :harhar: A sam monarcha dość mocno przypomina wyglądem i charakterem Henselta, co razem z kanoniczną lokalizacją Warowni, sugeruje osadzenie akcji w Kaedwen.

Kiedyś swoją drogą zrobiłem rozpiskę, ale szukać mi się nie chce. Zresztą, i tak to niekanoniczne :harhar:
 
Przepraszam za odkop. Czy orientuje się ktokolwiek czy As udzielał jakiegoś wywiadu ostatnio? Jest coś nowszego od Dni Fantastyki z dnia 28.06.2014 we Wrocławiu?
 
Na FB natknąłem się na takie info dotyczące tegorocznego Polconu:

21.08.2015 Piątek
14:00 Andrzej Sapkowski - podpisywanie książek - Aula (czas trwania: 1:50 min.)

22.08.2014 Sobota
14:00 - Spotkanie autorskie: Andrzej Sapkowski - Aula (czas trwania: 0:50 min.)

http://polcon2015.org/index.php?go2=program tu cały probram w wrsji, jak to nazywają, wstępnej. Końcowa wersja wkrótce :)
 
Nie wie ktos czy rozmowa z Sapkowskim z tegorocznego Polconu była nagrywana i pojawi się w sieci?
 
Coś niby jest, ale jakość nie powala, w dodatku jest to tylko część rozmowy. Nie przeglądałem tego dokładnie, ale z fragmentów wnioskuje, że to ten sam AS co zawsze. Jak mawia Triss - jeśli się widziało jednego, to widziało się wszystkie.
https://www.youtube.com/watch?v=az87woWb3Ro

ed
No wiadomo, że każda rozprawa Sapkowskiego zawiera stałe elementy...
Spotkania z Sapkowskim w kondensacie.
 
Last edited:
No wiadomo, że każda rozprawa Sapkowskiego zawiera stałe elementy - nie ma czegoś takiego jak konwergencja mediów, każda adaptacja filmowa jest gorsza od książki, skąd się wziął Jaskier - Zamachowski, czytanie literek jest trudne, krzywa Gaussa (wielki cycek), Oramus i Pilipiuk to i tamto:p Ja jestem erudytą i czytam miliard książek tygodniowo:p Ale nic nie poradzę, że za każdym razem słucham go i morda mi się cieszy:p
 
W październikowym numerze czasopisma "Książki. Magazyn do czytania" jest podobno nowy wywiad, tu fragment:



Mam nadzieję, że ktoś wrzuci całość :D
 
Top Bottom