Wiedźmin 3 - grafika

+
Tak czytam ten temat od pierwszego posta i co chwilę sprawdzam, czy aby na pewno dyskutujemy wciąż o Wiedźminie 3. Nagle okazuje się, że niektórzy wolą Wiedźmina oglądać na starym rendererze w DX9, zamiast korzystać z dobrodziejstwa DX11. A to za pastelowo, a to za kolorowo, a to zbyt bajkowo... Jak czytam to marudzenie, to aż mi kartofle w piwnicy gniją - tym bardziej, że moim zdaniem zarzuty downgrade'u postawione na bazie dotychczasowych materiałów są zupełnie bezpodstawne. Tym bardziej, że już teraz niektórzy maja problem z odróżnieniem prerenderowanego CGI od gameplaya.
 
Last edited:
Na szczęście nie wszyscy jesteśmy leśnikami i nie zauważamy takich rzeczy. Na nieszczęście dla leśników.
 
Ale zdajecie sobie sprawę, że takie sprowokowanie konwencji bajkowej przez wymieszanie roślin nie występujących obok siebie, bądź nie kwitnących jednocześnie może być równie dobrze celowym zabiegiem, mającym pokazać sielankowość i bogactwo Nowigradu na tle zniszczonych wojną "ziem niczyich"?
 
Owszem. Ale powiedz mi - czy berberka w warunkach naturalnych występuje na terenach porośniętych białym mirtem i czy faeinnewedd można znaleźć obok dwugrotu?
;)
 
Wywiad z Jonasem Mattsonem :D
Czyli zwariowany koleś od botaniki... blefował, że jest zwariowanym kolesiem od botaniki!


This might be too much of a botany-oriented question, but, when you were looking at this vegetation, were you just looking at these paintings and photographs like you mentioned, or did you actually take a look at specific plants and say “Okay, these belong in this ecosystem,” and things like that?



Absolutely! Absolutely! We have a guy, an artist, who did the vegetation for The Witcher II, and he’s responsible for solely focusing on the vegetation in The Witcher III. He’s a guru when it comes to botany—I mean, the man’s amazing. He knows exactly what we need, how it’s planted, when and where it grows, what time of the year it grows, what eats it.

When we told him we wanted sunflowers, he’d tell us things like “Okay, then take that away, it wouldn’t grow there… these two things wouldn’t cross-breed.” He’d say, “Okay, this bush only grows in cold climates, so we’re going to put them on these coastal islands, ones with more of a Nordic influence [tall cliffs and snow].” There’s a specific kind of leaf that grows in areas with hard winds, so, we’d look for bushes…I can’t remember the name, but there’s a reddish-purple bush that grows low and by the coast.
http://www.siliconera.com/2014/06/2...orld-incredibly-detailed/#Yzeo5D1kLARec2x0.99
 
@Wroobelek
Wiesz robimy off top :)
W W1 wszystkie alchemiczne rośliny były oparte na rzeczywistych odpowiednikach. Grafika jednak częściowo uniemożliwia prawidłowe oznaczenie tych roślin. Mało tego jestem pewny, że możliwości silnika graficznego niejednokrotnie uniemożliwiły artystom zarówno naśladowanie przyrody, jak i uzyskanie odpowiedniego efektu artystycznego. Wszystkie błędy prostowała nasza wyobraźnia. Tak więc berberkę widziałem jako ligustr, faeinnewedd jako niezapominajkę błotną, w dwugrocie widziałem storczyki, a biały mirt to po prostu mirt. A więc odpowiadając na Twoje pytanie: tak berberka może rosnąć koło mirtu, a dwugrot koło faeinnewedd. :)
 
Porównywanie trailerów czy gameplayów w ogóle nie ma najmniejszego sensu, czy to starych czy to nowych. Szczerze? Jak ktoś może bredzić o downgradzie grafiki gdy nawet nie wiadomo z jakich platform (pomijając gameplaye z XOne z E3) pochodzą te nagrania? Potwierdził ktokolwiek, że trailer z VGX pochodzi z PC, XOne lub PS4? Jakoś sobie nie przypominam, ale przyjmijmy, że był on z PC. Poczekajcie na nagranie z wersji PeCetowej i wtedy porównujcie sobie grafikę do woli, bo jak na razie REDzi karmią nas nagraniami z XOne, a ta konsola to majstersztyk spośród niewypałów. W przypadku premiery PS3/X360 było wielkie WOW i fapanie jakie to wielkie możliwości generowania grafiki posiadają te konsole. A obecne na rynku PS4 i XOne od dnia premiery są w tyle za komputerami. Dodatkowo jak się okazuje wielu developerów ma problemy z wyciśnięciem pięknej grafiki w FULL HD i 60 klatkach pomimo architektury zbliżonej do typowego komputera. No i na koniec dodajmy, że nowe konsole oparte są o podzespoły AMD, a Wiedźmin Trzeci wnioskując z zapowiedzi w całości bazuje na technologiach Nvidii, a fizykę ma napędzać PhysX, którego w pełni na podzespołach AMD nie da się wykorzystać, zresztą podobnie jak wszystkich innych wynalazków Nvidii, bo Zieloni skutecznie blokują taką możliwość AMD, więc dopóki będziecie bazować na pokazach z konsoli nigdy nie zdołacie ostatecznie ocenić czy downgrade względem trailera VGX nastąpił, czy też nie. Aczkolwiek osobiście odnoszę wrażenie, że gra jednak jest ładniejsza na gameplayach z E3.
 
Zdecydowanie. Obniżenie jakości jest widoczne gołym okiem:
http://i.imgur.com/8yeIJhI.jpg
http://i.imgur.com/C7PSAjB.png
http://i.imgur.com/iRmKmrr.jpg
http://i.imgur.com/yHlOdnx.png
Na angielskim forum są tematy o wszystkim, nawet o skuwkach Geralta, więc wzorowanie się na nich nie jest zbyt rozsądne.

Ja (jako grafik) nie widzę tu żadnego downgrade'u. Wręcz przeciwnie poprawa jest bardzo znaczna. Na starych screenach ostro przegięli z sharpenem, co przez niektórych może być odbierane jako "więcej detalu", więc może to to. Oświetlenie i shadery są o niebo lepsze obecnie.
 
A to wybacz. Za dużo razy się spotkałem z sytuacją w której gracze mówili że coś wygląda gorzej podczas gdy moje graficzne zmysły mówiły mi inaczej. Tyle razy się pomyliłem i uznałem, że ktoś wypowiada się sakrastycznie podczas gdy tak nie było... Cóż... internety - tu się nigdy nie domyślisz czy to co przeczytałeś to sarkazm, głupota, trolling czy jeszcze co innego ;)
 
Bez względu na to który fragment był na jakiej platformie, gdybanie w oparciu o materiały z E3 nie ma większego sensu, bo jakoś nagrania udostępniona dla wszystkich nie była najlepsza.
 
Bez względu na to który fragment był na jakiej platformie, gdybanie w oparciu o materiały z E3 nie ma większego sensu, bo jakoś nagrania udostępniona dla wszystkich nie była najlepsza.
Nie prawda, posiadam materiał z gameplayu na bagnach w 1080p. Można go było skądś pobrać. Nie pamiętam już gdzie. Ktoś kiedyś podał link na forum.
 
Nie ma żadnego downgradu Panowie i Panie.

1. Nie ma iście żadnego punktu odniesienia poza zdjęciami z gry - z których po przyjrzeniu wynika że gra jest ładniejsza a nie brzydsza niż była
2. Brak materiałów wideo do porównania w których najlepiej i najszybciej by to było zauważyć
3. Brak celu w porównywaniu Rendera z trailerem z wycinków gier.
4. Dla wyjaśnienia E3 bo niektórzy mają problem na scenie M$ było odpalone na XBOX ONE i na reszcie dostępnych też, a za zamkniętymi drzwiami odpalony był na PC z tego co pamiętam.

Z tego co wiemy konsole mają być odpowiednikiem wysokich (High) ustawień na PC, a gracze PC dostaną jeszcze opcję ultra, zawartość gry na wszystkich platformach ma być taka sama, zostało to potwierdzone w jednym z wywiadów. Gra jeszcze jest w procesie optymalizacji, choć fabuła itd jest gotowa to silnik i treść rozgrywki są cały czas dopieszczane.

Wg. mnie temat całkowicie niepotrzebny bo dyskusje o tym już były.

podsumowywując: nie widać obniżenia jakości a jej podwyższenie co pokazują np. screeny.
 
4. Dla wyjaśnienia E3 bo niektórzy mają problem na scenie M$ było odpalone na XBOX ONE i na reszcie dostępnych też, a za zamkniętymi drzwiami odpalony był na PC z tego co pamiętam.
Tylko podczas konferencji Microsoftu widzieliśmy Wiedźmina na konsolach. Novigrad i bagna z Jasiem były odpalane na komputerze.
 
Tylko podczas konferencji Microsoftu widzieliśmy Wiedźmina na konsolach. Novigrad i bagna z Jasiem były odpalane na komputerze.

A mógłbyś zacytować wypowiedź Marcina czy któregokolwiek z REDów na ten temat? Bo z tego co zasłyszałem wszystko było odpalone na Xboxie. Jeżeli rzeczywiście był to PC to zwracam honor, aczkolwiek wydaje mi się, że Novigrad i dalsza część bagien to nadal był XOne. Jak zaprezentują gameplay sterując klawiaturą i myszką to dopiero skłonny będę uwierzyć, że to gameplay z PeCeta. Ja wiem, że to nie problem podpiąć do PC pada, ale skoro platformą główną W3 jest komputer, a sama gra reprezentuje gatunek RPG to granie w nią na padzie jest zbrodnią i tyle w temacie. Pady dobre są do przygodówek i gierek typu GTA, nie do pełnoprawnych RPG'ów.
 
Przecież były nawet informacje, że komputer na którym Wiesiek hulał miał GTX 770 na pokładzie i 16Gb ramu. O procesorze niestety zapomniałem.
 
Top Bottom