Wiedźmin 3 - grafika

+
Tylko demo z konferencji Microsoftu było na XBone, potwierdzenie: http://forums.cdprojektred.com/thre...stem-specs-Can-I-run-it?p=1327085#post1327085

Poza tym gołym okiem widać było różnice pomiędzy bagnami/novigradem a polowaniem na gryfa. Wersja PECETOWA była znacznie bardziej dopieszczona, igni wyglądało lepiej, grafika wyglądała lepiej, futro obecne, nawet sprint wyglądał na PC lepiej, animacja walk też lepiej wyglądały na PC przynajmniej porównując walke z bagien i tą z microsoftu, uniki, odskoki były bardziej naturalne według mnie, włosy również lepsze, większe pole widzenia także można było zauważyć.

Ogólnie podsumowując to gdyby nie konsole to Wiedźmin 3 mógłby pewnie spokojnie wyjść w tym roku na PC, a tak to muszą zapewne poświęcić więcej czasu konsolom "nowej generacji" .
 
Last edited:
No i to jest spartolona robota, to samo dotyczy GTA IV oraz nowego Watch_Dogs. To są źle zrobione gry, zresztą zespół Piranha Bytes mistrzami kodu nigdy nie był i wszystkie ich gry chodzą ledwo-ledwo.
 
Wyjdzie w praniu pewnie dzien po premierze bedzie po necie "PS4 vs XBOX0 vs PC witcher 3 graphics comparison i bedzie onanizowanko że na pc wygląda lepiej to chyba jasne że bedzie lepiej wkońcu pc ma dużo mocniejsze bebechy niż konsole aczkolwiek wersja z targów z XO wyglądała dla mnie ładnie nawet byłem w szoku i nawet w głowie chodzi mi to że to wcale nie było z konsoli :C MS już robił takie babole że niby konsole a tu buch error i gtx 770 na pokładzie :) aczkolwiek wierze gdzieś w duszy że to X0 przynajmniej wiekszość graczy pogra w wieśka na ładnych detalach :) pozdro chłopaki gry mają łączyć a nie powodować wojenki o jakość cieni i lepsze włosy wieśka na danym sprzecie, Pozdrawiam kumatych.
 
Tylko demo z konferencji Microsoftu było na XBone, potwierdzenie: http://forums.cdprojektred.com/thre...stem-specs-Can-I-run-it?p=1327085#post1327085

Poza tym gołym okiem widać było różnice pomiędzy bagnami/novigradem a polowaniem na gryfa. Wersja PECETOWA była znacznie bardziej dopieszczona, igni wyglądało lepiej, grafika wyglądała lepiej, futro obecne, nawet sprint wyglądał na PC lepiej, animacja walk też lepiej wyglądały na PC przynajmniej porównując walke z bagien i tą z microsoftu, uniki, odskoki były bardziej naturalne według mnie, włosy również lepsze, większe pole widzenia także można było zauważyć.

Ogólnie podsumowując to gdyby nie konsole to Wiedźmin 3 mógłby pewnie spokojnie wyjść w tym roku na PC, a tak to muszą zapewne poświęcić więcej czasu konsolom "nowej generacji" .

A ja bym wszystkiego do jednego wora nie wrzucał. Żeby te dwa gameplaye porównać 1:1, to trzeba byłoby użyć tej samej metody do rejestracji obrazu oraz tego samego algorytmu i stopnia kompresji. Nie należy również zapominać, że te dwa fragmenty prawdopodobnie były ogrywane przez dwie różne osoby, co widać po stylu rozgrywki.
 
@Rustine, to jest z VGX, przez wielu uważanych za szczyt, a że tera jest gorzej. A skąd wiesz, że to jest obecny renderer? Wydaje mi się, że wciąż wszystko się nieco zmienia i na razie nic nie jest stałe. Nawet jeżeli to obecny renderer, to i tak zmieniło się sporo.
 

Guest 3669645

Guest
Renderer zmienił się tylko raz, jeszcze przed E3 2013. Pierwszy gameplay trailer mieliśmy bodajże już na nowym trailerze. Po prostu bez przerwy zmieniała się cała reszta: poprawiono oświetlenie, dodano nowe bajery graficzne itd. itp.

Wszystko się zmienia, niektóre rzeczy na lepsze (wywalenie filtru wyostrzającego, lepsze wygładzanie krawędzi) a niektóre na gorsze. Ja w najnowszym zwiastunie / gameplayach (biorę pod uwagę tylko te z PC w dobrej jakości) nie mogę znaleźć ani jednego fragmentu kopiącego rzyć tak mocno jak to robiła większość scenek z VGX -Bagna, przejście przez wioskę, potyczka w Novigradzie. A nawet jedna scenka z trailera z E3 2013 -Z płonącą wioską.
 
Przejście przez wioskę wyglądało świetnie, ciekawie czy faktycznie coś takiego w grze jeszcze zobaczymy.
Właśnie o to chodzi (przynajmniej według mnie) w tym temacie, nie tak jak niektórzy mówią o narzekanie, ale o to, by producent nie zmieniał czegoś, co mu dobrze wyszło. Nawet jeśli jest to słabo zoptymalizowane i teraz nie jest możliwe do płynnego odpalenia, to żeby zostało chociaż na przyszłość.

@auros123 I zaczęło się to, czego się wszyscy obawiali, czyli wojna PC vs konsole. Nie prowokuj do czegoś takiego bo to bez sensu. Konsole są słabsze - fakt, ale gry na konsole mogą być też lepiej zoptymalizowane - też fakt. Tu chodzi o to, żeby użytkownicy PCtów nie dostali gorszego produktu po to, by zmniejszyć różnicę między platformami.
 
Last edited:
Przejście przez wioskę wyglądało świetnie, ciekawie czy faktycznie coś takiego w grze jeszcze zobaczymy.
Właśnie o to chodzi (przynajmniej według mnie) w tym temacie, nie tak jak niektórzy mówią o narzekanie, ale o to, by producent nie zmieniał czegoś, co mu dobrze wyszło. Nawet jeśli jest to słabo zoptymalizowane i teraz nie jest możliwe do płynnego odpalenia, to żeby zostało chociaż na przyszłość.

@auros123 I zaczęło się to, czego się wszyscy obawiali, czyli wojna PC vs konsole. Nie prowokuj do czegoś takiego bo to bez sensu. Konsole są słabsze - fakt, ale gry na konsole mogą być też lepiej zoptymalizowane - też fakt. Tu chodzi o to, żeby użytkownicy PCtów nie dostali gorszego produktu po to, by zmniejszyć różnicę między platformami.
Albo ja nie wiem co napisałem albo Ty jakoś opacznie to zrozumiałeś to było wszystko sarkazmem, niczego nie zaczołem tylko smieje sie z tego całego tematu o downgrade ,nie napisałem nic złego samą prawde PC ma wiekszą moc i to tyle w temacie nie uważam że konsole są be sam posiadam jestem multiplatformowcem może dlatego oceniam rzeczy takimi jakimi są a nie walcze jak kociak* bo pc lepsze bo x1 to bo ps4 tamto sramto dlatego napisałem" Pozdrawiam kumatych" Ty widze nie zrozumiałeś mojego postu no nic mówi sie trudno.

PS. aa i żeby nie było że Cie obrażam to wyrażenie "pozdrawiam kumatych" to tylko takie wyrażenie nie twierdze że nie jesteś aczkolwiek nie zrozumiałeś co chciałem przekazać tamtym postem.
 
Last edited:
Spoko, po prostu czytając wiadomość nie można "usłyszeć" tak łatwo ironii, a znam osoby, które piszą takie rzeczy jak ty na serio :p
 
Ja w najnowszym zwiastunie / gameplayach (biorę pod uwagę tylko te z PC w dobrej jakości) nie mogę znaleźć ani jednego fragmentu kopiącego rzyć tak mocno jak to robiła większość scenek z VGX -Bagna, przejście przez wioskę, potyczka w Novigradzie. A nawet jedna scenka z trailera z E3 2013 -Z płonącą wioską.

Hmm... Ja tam nie widzę różnicy między tym, co pokazano na zwiastunie VGX, a nowszymi materiałami. Chyba że w Geralciej facjacie.
Inna sprawa, że oprawa W3 nie wywołuje u mnie opadu szczeny (*). Gra jest piękna, oczywiście, ale to można o wielu innych tytułach, również tych kilkuletnich.
Rozwój grafiki znacznie przystopował w ciągu ostatniej dekady, a jedynym co wyraźnie się zmienia (na niekorzyść) są wymagania. Różnice między ustawieniami niskimi, a wysokimi też są często niewielkie.
Najważniejszy jest, był i będzie design, strona artystyczna. Gry w których element ten stoi na wysokim poziomie cieszą oko pomimo upływu lat.

Wracając do downgradu. Niczego takiego nie widzę. Pewnie, w procesie optymalizacji tu i ówdzie się przytnie, ale co z tego?
Ile osób bez lupy pod ręką i analizy każdego piksela dostrzeże rzeczone różnice? Że tu przycięto LOD, a każdemu z modeli zabrano po pięć tysięcy polygonów (przykłady z czapy of course)?
Ba, w tym drugim wypadku zmian nie sposób zauważyć nawet z pomocą lupy i dogłębnej analizy każdego z pikseli. Oko ludzkie nie jest tu wystarczająco precyzyjne.

W procesie optymalizacji bankowo wprowadzony zostanie szereg drobnych zmian przycinających to i owo. Optymalizacja=downgrade, ale na pewno nie jest to wymuszone specyfikacją konsol. Bo czy na XOne, pomimo pewnych, nieznacznych różnic względem PC, W3 wygląda gorzej? Według mnie nie. Rzecz w tym, żeby wyglądał dobrze i działał płynnie również na PC. Innych niż tylko te za za kilka tysięcy.
Liczy się zatem ogólne wrażenie, odbiór oprawy jako takiej bez rozkładania na czynniki pierwsze. A wrażenie to jest bardzo dobre. Jakość grafiki to ostatnie o co bym się martwił jeśli o nowego Wieśka idzie.


(*) Aczkolwiek liczę na takowy, gdy wreszcie CDP RED zaprezentuje grę w pełnej krasie wraz z cyklem dnia i nocy i dynamiczną pogodą. Oby to nastąpiło jak najszybciej
 
I właśnie o to chodzi, jak dla mnie skoro PC jest silniejsze i na to pozwala to gra powinna na nim wyglądać lepiej, a ty sam mówisz, że na XBone nie wygląda gorzej. Właśnie o to chodzi, żeby gra nie zaliczała downgradu tylko po to, żeby na konsolach nie wyglądała dużo gorzej. Choć mimo wszystko ja tam różnice widzę między materiałami z PC a z XBone, i mam nadzieję, ze już niżej z tą różnicą nie zejdą, a będą ją powiększać.
 
Bo po co rezygnować z jakości grafiki, tylko dlatego, że teraz wiele graczy i tak sobie nie ustawi detali na ultra? Za parę lat ktoś będzie chciał wrócić do gry mając lepszy sprzęt i nie zobaczy różnicy w jakości. A gdyby nie było downgrade'u to by zobaczył.
 
I właśnie o to chodzi, jak dla mnie skoro PC jest silniejsze i na to pozwala to gra powinna na nim wyglądać lepiej, a ty sam mówisz, że na XBone nie wygląda gorzej.

Na PC nie masz niskopoziomowego dostępu do sprzętu przez co sporo mocy idzie w "komin" to raz. Dwa, rosnąca moc podzespołów nie ma wielkiego przełożenia na rozwój grafiki. Przykładowo od lat zwiększanie liczby wielokątów nic nie daje, modele od dawna są na tyle szczegółowe, że różnicy albo nie widać, albo jest ona kosmetyczna, za to znacząco zwiększa wymagania. I tak jest z wieloma aspektami grafiki. Niewielka różnica dla oka, spore zapotrzebowanie na moc.
Dotarliśmy niemal do granicy możliwości krzemu i tyle.

Bo po co rezygnować z jakości grafiki, tylko dlatego, że teraz wiele graczy i tak sobie nie ustawi detali na ultra? Za parę lat ktoś będzie chciał wrócić do gry mając lepszy sprzęt i nie zobaczy różnicy w jakości. A gdyby nie było downgrade'u to by zobaczył.

Przecież nikt z niczego nie rezygnuje. I tak na ultra pogra płynnie zaledwie nikły procent nabywców, ale nie wolno przeginać, bo wówczas nawet osoby z gpu pokroju GTX'a 770 miałyby problemy np. z ustawieniami high, a za to już by się CDP RED oberwało.
Tytuł w który nie da się komfortowo pograć nie zarobi, a W3 ma przecież zarobić.

Sam nie mam złego blaszaka, ale nie jest to też potężny piec i gdyby chodziło o jakąkolwiek inną grę poczekałbym do premiery na testy wydajności, jak to zazwyczaj robię.
I gdybym w tych testach zobaczył, że mój piec zapewnia płynną grę, co najwyżej na low, to bym jej po prostu nie kupił. Poczekałbym tych kilka lat, do czasu sporego upgrade'u i dopiero wówczas nabył. Za grosze.
Wielu graczy postępuje podobnie. Za parę lat będą inne gry, a jeśli W3 nie sprzeda się w stopniu zadowalającym wśród grona niezależnych wydawców może zabraknąć CDP RED. I ważne jest aby wrażenie, także w sferze grafiki Wiedxmin robił w dniu premiery, a nie dopiero za kilka lat.
Dlatego tak istotna jest strona artystyczna.
Większość osób jest już taka dziwna, że chce grać w okolicach premiery, nie zadowala ich oglądanie gameplay'ów na youtubie. Nie chcą też na PC mocniejszym od nowych konsol gorszej niż tam jakości oprawy. To nie do zaakceptowania.

Mnie na ten przykład nie stać aby wyłożyć kilka tysięcy na nowego blaszaka. Ale nawet gdyby było mnie stać i tak bym tego nie zrobił.
Obecny piec jest na tyle dobry, że jego wymiana, czy upgrade mija się z celem. Każdy tytuł działa bezproblemowo w ustawieniach przynajmniej wysokich.
Te nieliczne z którymi są problemy (jak Watch Dogs) to niezoptymalizowane gnioty, na które gracze narzekają i często omijają szerokim łukiem.

Każdy deweloper jest ograniczony mocą dostępnego sprzętu i musi znaleźć kompromis pomiędzy jakością grafiki, a wydajnością.
Niektórzy o tym zapominają.
W3 ma wyglądać i działać, a nie być kolejnym WD, które tnie się na wszystkim co możliwe, a które zapamiętane zostanie wyłącznie z uwagi na problemy jakie powoduje.
Wiedźmin wygląda o niebo lepiej aniżeli niewypał od Ubi, oby też lepiej działał.
 
Last edited:
Ale zwiększenie jakości na najwyższych ustawieniach nie oznacza, że do niższych trzeba to na siłę wciskać czy je podnosić. Mogli by zrobić ustawienia dodatkowe, nawet jeszcze wyżej niż Ultra.
 
Top Bottom