Siemano Keth, czy będzie coś wiadomo na temat tej produkcji?

+
Siemano Keth, czy będzie coś wiadomo na temat tej produkcji?

Ostatnio nie mamy, żadnych wiadomości na temat tej gry, co mnie szczerze martwi. Postanowiłem zaryzykować to pytanie, więc je zadam: czy ten projekt został skasowany, w związku z przedłużeniem prac na Wiedźminem 3. Nie ukrywam, że czekam głównie na Wiedźmina 3, ale ta gra też ciekawie się zapowiada. Myślę, że nie robię nic złego zadając pytanie- kto pyta nie błądzi.
 
Nie trzeba być Kethem ani innym REDem żeby odpowiedzieć na to pytanie. Było już wielokrotnie mówione iż teraz ekipa skupia się na Wiedźminie 3, na promocję Cyberpunka 2077 przyjdzie pora po premierze ostatniej części przygód białowłosego.
 
Nie dobijaj mnie... Ja tam się łudzę, że jakieś pierwsze choćby koncepty, zaczną się pojawiać, jakiś czas po premierze W3. "Jakiś czas" - liczony w tygodniach, nie miesiącach ;)
Na E3, to ja się już spodziewam konkretnej bomby, po której mnie będzie się ciężko pozbierać, a to forum ponownie ożyje ;D
 
Nie dobijaj mnie... Ja tam się łudzę, że jakieś pierwsze choćby koncepty, zaczną się pojawiać, jakiś czas po premierze W3. "Jakiś czas" - liczony w tygodniach, nie miesiącach ;)
Na E3, to ja się już spodziewam konkretnej bomby, po której mnie będzie się ciężko pozbierać, a to forum ponownie ożyje ;D

Problem w tym, że tygodnie po premierze to czas, gdy Wiesław będzie na świeczniku. Poza tym już jakiś czas temu ktoś z Redów stwierdził, że 1016 2015 to rok Wiedźmina, czy jakos tak.

Ja to widzę następująco, pierwsze półrocze Wiesław, na E3 nowe info o CP, wzorem zapowiedzi W3 z gameinformera (plus pokaz za zamkniętymi drzwiami) wysyp wywiadów i relacji z pokazu. Gamescom, jakieś pierwsze screeny. Końcówka roku znów W3 (w końcu gwiazdka), prawdopodobnie premiera rozszerzenia do gry.

2016 - Rok cyberpunk'a. Q1 2017 - premiera.
 
Last edited:
Nie dobijaj mnie z Q1 2017. 5 lat? Ludzie dadza sobie spokój a potencjalni fani umrą. Może redzi na to liczą. Ci co znaja cybera i grali w pnp albo umra albo życie rodzinne i zawodowe ich pochłonie więc nie bedą hejtowac jak redzi z cp2077 zrobia kolejny syndykat... No jak Póxniej niz 216 to ja wysiadam. Pewnie wiekszośc ludzi 30+ też choć raczej Redzi sie tym nie przejmą za bardzo :)
 

Yngh

Forum veteran
@atomowyturysta Mówisz tak, jakby świat się kończył w 2017, albo życie człowieka się kończyło po trzydziestce ;). Gra kiedy będzie, to będzie, ale oczekiwanie jej przed 2016 wydaje się być czystą naiwnością. Zresztą, pewnie jakakolwiek podana data i tak zostanie co najmniej raz przesunięta, podobnie jak to było, a w zasadzie to jak *jest* z Wiedźminem 3, który światłą dziennego jeszcze nie ujrzał.
Niemniej jednak nowe szkice koncepcyjne z CP2077 i tym podobne bajery parę tygodni po premierze W3 to nie jest coś niemożliwego, a wg mnie jest nawet całkiem prawdopodobne - w końcu trzeba przypomnieć o istnieniu drugiego projektu, a po wysypie recenzji pytanie "What next?" zapewne będzie się pojawiało często w różnych wywiadach.
 
No na razie status CP2077 jest zblizony do "Pracujemy nad tym 2.5 roku i zrobiliśmy na razie absolutnie nic" :) Ja mimo wszystko wierzę że prace trwaja, tylko twórcy nieszczególnie sie nimi chwalą, niemniej w wiekszości przypadków 2.5 roku produkcji oznacza "Powolutku zblizamy sie do wstepnej wersji. A nie: sory, nic nie mamy, bedzie jak bedzie, a cały hype zgarniety na zapowiedzi 2077 idzie na Wiedźmina. Troche hejtuje bo wiedźmin mi powiewa, kupie jak bedzie na gogu w promocji -90% bo tyle wart jest Geralt, choc gra bedzie pewnie dobra ale to juz nie moja para kaloszy. Po parudziesięciu lepszych lekturach w ciagu ostatnich 15 lat stwierdzam ze Wiedźmin jest jednym z gorszych dokonań literackich, a W2 zarzuciłem dla, w ogólnym rozrachunku, Skyrima (bluźnierca!) więc wolałbym cyberpunka zamiast W3. Ale jak mawiał klasyk: "co zrobisz, nic nie zrobisz" :) Zreszta co się dziwić. redzi mogli nawet zarzucic całkowicie projekt skoro na forum o CP2077 uzytkownicy gadają głównie o Wiedźminie :D
 
No na razie status CP2077 jest zblizony do "Pracujemy nad tym 2.5 roku i zrobiliśmy na razie absolutnie nic" :) Ja mimo wszystko wierzę że prace trwaja, tylko twórcy nieszczególnie sie nimi chwalą, niemniej w wiekszości przypadków 2.5 roku produkcji oznacza "Powolutku zblizamy sie do wstepnej wersji. A nie: sory, nic nie mamy, bedzie jak bedzie, a cały hype zgarniety na zapowiedzi 2077 idzie na Wiedźmina. Troche hejtuje bo wiedźmin mi powiewa, kupie jak bedzie na gogu w promocji -90% bo tyle wart jest Geralt, choc gra bedzie pewnie dobra ale to juz nie moja para kaloszy. Po parudziesięciu lepszych lekturach w ciagu ostatnich 15 lat stwierdzam ze Wiedźmin jest jednym z gorszych dokonań literackich, a W2 zarzuciłem dla, w ogólnym rozrachunku, Skyrima (bluźnierca!) więc wolałbym cyberpunka zamiast W3. Ale jak mawiał klasyk: "co zrobisz, nic nie zrobisz" :) Zreszta co się dziwić. redzi mogli nawet zarzucic całkowicie projekt skoro na forum o CP2077 uzytkownicy gadają głównie o Wiedźminie :D

Strasznie się użalasz biedaku. ;)
O CP2077 REDzi będą informować po wydaniu Wiedźmina 3 czyli najpewniej w 2015. Wtedy powinniśmy się też dowiedzieć jak zaawansowane są prace nad CyberPunkiem.
Podejrzewam jednak, że jeszcze w 2015 rok upłynie pod znakiem Wiedźmina 3 i pod koniec roku ukaże się spory dodatek do gry :)
CyberPunka nie spodziewałbym się szybciej jak w połowie 2016.
 
Może jakby zainteresowanie ze strony polskich fanów nie umarło to by cos tam informowali. A na razie polscy fani na temat 2077 maja do powiedzenia głownie WIEDŹMIN K...WA! :) No ale wiem, użalam się, bo 2016 pewnie dożyję ale czy 2017 to dopiero 2017 pokaże :)
 
Może jakby zainteresowanie ze strony polskich fanów nie umarło to by cos tam informowali. A na razie polscy fani na temat 2077 maja do powiedzenia głownie WIEDŹMIN K...WA! :) No ale wiem, użalam się, bo 2016 pewnie dożyję ale czy 2017 to dopiero 2017 pokaże :)

CDPRed wielokrotnie powtarzali, że obecnie chcą skupić się na promocji tylko jednej gry AAA obecnie tą grą jest Wiedźmin 3.
Studio CDPRed nie jest studiem na tyle dużym i nie posiada wielkiego budżetu by móc w tym samym czasie zajmować się produkcją i promocją dwóch tytułów AAA.
Prace nad CP2077 pewnie trwają, ale w ograniczonym zakresie. Wiedźmin 3 ma zostać wydany w przyszłym roku i to on jest najważniejszy dla REDów.
Zainteresowanie fanów CyberPunka nie ma tu nic do rzeczy. Wydadzą W3 (i dodatek) to produkcja CyberPunka ruszy pełną parą (promocja zapewne też :) )
 
Zainteresowanie Wiedźminem jest jak najbardziej zrozumiałe. CDP RED nie ma aż tylu ludzi, by zająć się dwoma wielkimi projektami. To są też nakłady finansowe, a te idą*na W3. Poczekamy zapewne niestety do przyszłego roku, aż CDP RED zarobi swoje na Wieśku.
 
Po parudziesięciu lepszych lekturach w ciagu ostatnich 15 lat stwierdzam ze Wiedźmin jest jednym z gorszych dokonań literackich (...)
Wybaczcie wtrącenie, ale nadepnięcia na odcisk nie daruję :p

Saga i opowiadania to opowieści znakomite, de facto jedne z najlepszych dokonań w polskiej fantastyce, stoją na podium razem z Lemem.
Lepsze lektury istnieją, ba! - jest ich od groma. Tylko że to już nie jest fantastyka, lore to nasz zwykły świat, a możliwości adaptacji na grę komputerową (ekranizacja to inna bajka) praktycznie żadne. Bo jak przełożyć do gry "Pana Tadeusza" czy "Zbrodnię i karę"?
 
"Azja zejdź z pala, dam ci 1000 dolarów!"
"Nie chcę! jestem nadziany"
Saga i opowiadania o Wiedźmaku były dobre w liceum, w latach 90tych. Opowiadania nadal są dobre, ale nie są wybitne. Są też podatne na subiektywna ocenę. Jak każda literatura, dobra lub zła. Pomijam już zupełnie fakt, bo jest mi on zupełnie obojętny, że AS skalkował wiele od Moorcooka, za co nie można go jednak winić bo wzorowanie się na czymś nadając jednocześnie temu czemuś swoje własne 'ja' nie jest niczym nagannym. IMHO o wiele lepszą literatura jest Sapkowskiego saga o Husytach. Wiedźmin to czytadło, podobne w wartości do opowieści o Conanie, a może biorąc pod uwagę impet kulturalny, mniej wartościowa, choć sam arogancki autor i jego fanbaza wiesza na tym psy, a nad Wiedźminem pochyla się z nabożna czcią. Może mam takie zdanie bo jarałem się wiedźminem w Liceum, ale w przeciwieństwie do większości fanów nie chciałem być wiedźminem. Samego Geralta uważałem i uważam za nadętego emo bufona a sam świat jest pretekstem by ten nadęty bufon powiedział coś co rzesza licealistów chce usłyszeć a sam autor płacze, ale pisze, bo choć gardzi każdym czytającym jego słowa, jak hipster konserwantami, to wbija te swoje mądrości w klawiaturę bo mu za to płacą. I nie można go za to w żaden sposób wina bo człowiek chce mieć na chleb.
:)
A we wszystkich swoich postach nie tyle hejtuje wiedźmina tylko pomstuje na fakt że pomimo dedykowanego Wiedźminowi forum, użytkownicy zaśmiecają to forum wiedźminem. :)
 
A we wszystkich swoich postach nie tyle hejtuje wiedźmina tylko pomstuje na fakt że pomimo dedykowanego Wiedźminowi forum, użytkownicy zaśmiecają to forum wiedźminem. :)

Tak samo forum Wiedźmina jest "zaśmiecane" CP2077. Obie gry tworzy i po części wydaje ta sama firma, więc ciężko uniknąć wzajemnych wtrętów. Jednak owe wzmianki, są na tyle rzadkie i treściwe, że o zaśmiecaniu mowy być nie może.
 
Last edited:
Pomijam już zupełnie fakt, bo jest mi on zupełnie obojętny, że AS skalkował wiele od Moorcooka, za co nie można go jednak winić bo wzorowanie się na czymś nadając jednocześnie temu czemuś swoje własne 'ja' nie jest niczym nagannym.

Anegdota - fani Moorcooka kiedyś poskarżyli się swemu idolowi na "plagiat". Michael chciał nawet do sądu pozywać, ale podobno przeczytał Sagę i stwierdził, że oprócz białych włosów, przydomka i paru innych cech Geralt z Elriciem nic wspólnego nie ma, a fabuła obu cykli jest zupełnie inna.
Choć w sumie hejty fanów całkiem bezpodstawne nie były :p


IMHO o wiele lepszą literatura jest Sapkowskiego saga o Husytach.
A tu zgoda, choć ostatni tom trylogii mógłby być jednak lepszy :)
 
Top Bottom