Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
http://www.benchmark.pl/aktualnosci...ieoficjalna-specyfikacja-wydajnosc-karty.html
Pierwsze (nieoficjalne) testy gtx 870, jeśli to prawda to wydajność będzie zaskakująco dobra... w 3dmark 11 wynik podobny do 780TI

Absolutnie nie podobny do 780 Ti a jedynie do 780.
"W drugim trybie otrzymano wynik ogólny na poziomie 4625 punktów, natomiast wynik GPU Score wyniósł 4303 punktów. W tym przypadku wydajność jest nieznacznie niższa od GeForce'a GTX 780 (bez dopisku Ti)"

Ja na swojej 780 Ti mam ~6400 w Extreme.
 
Czyli można się było spodziewać tego co z zeszłą generacją 780=870 itp
"W trybie podstawowym uzyskano 11919 punktów ogólnych i 13334 punktów GPU Score. Wynik ten można porównać do modelu GeForce GTX 780 Ti." -ale to zdanie jest zastanawiające
 
Czyli można się było spodziewać tego co z zeszłą generacją 780=870 itp
"W trybie podstawowym uzyskano 11919 punktów ogólnych i 13334 punktów GPU Score. Wynik ten można porównać do modelu GeForce GTX 780 Ti." -ale to zdanie jest zastanawiające

Coś im się pomyliło, na 780 Ti nie kręconej będzie około 14k, moja karta robi ponad 16k. Więc daleko 870 do 780 Ti.
880 będzie bliżej, więc ja też czekam z zakupem karty do SLI, na to aż się ceny wyklarują .
 
Czyli można się było spodziewać tego co z zeszłą generacją 780=870 itp
"W trybie podstawowym uzyskano 11919 punktów ogólnych i 13334 punktów GPU Score. Wynik ten można porównać do modelu GeForce GTX 780 Ti." -ale to zdanie jest zastanawiające
Naprawde ludzie jeszcze patrzą na benchmarki? w benchmarkach musi być lepiej nie ma innej opcji napisany sterownik i score zawsze jest lepszy bedzie 870=780 tylko że 870 będzie miało oc taki 780 oc. Kolejny kotlecik tak jak 680 na 770 7970 na 280x, biznes sie kręci :D
 
Kotlet a jakże, gdzieś czytałem ze ten ich nowy "Maxwell" to nic innego jak wszystkim już znany Kepler tylko zmieniona nazwa, to coś jak haswell refresh od intela :d
 
Kotlet a jakże, gdzieś czytałem ze ten ich nowy "Maxwell" to nic innego jak wszystkim już znany Kepler tylko zmieniona nazwa, to coś jak haswell refresh od intela :d

Nie no, architektura jest inna. Także kotlet to nie jest ale rewolucji nie ma co się spodziewać, dopiero pewnie przy GTX 9xx będzie solidny skok wydajnościowy :)
 
Tak czy inaczej nie widzę sensu kupna tych kart jeśli się ma obecnie kartę 7xx

Racja, z tym że szkoda ponieważ gdyby skok wydajnościowy był solidny to jednak było by warto, a tak to znowu jest skok ale głównie na kasę i nieświadomość potencjalnych nabywców.
A szkoda bo przykładowo 780 Ti chociaż jest kartą potężną, to jednak cięcie AA w najbardziej wymagających tytułach , jak za te pieniądze nie jest pocieszające. Nie tylko w 1440p ale i w 1080p. Jeżeli chce się mieć te 55-60 stałego fps. Bo do 35-45-50 to styka w zupełności, co jest i tak i tak dobrym wynikiem.
 
Taka sama sprawa będzie w segmencie CPU, zapowiedzieli 14nm Broadwell ale zapewne poza niższym procesem technologicznym i mniejszym zużyciem prądu wydajności nie uświadczymy za dużej co do Haswelli, a o tym jak się to będzie kręcić nikt nie mówi...
 
Taka sama sprawa będzie w segmencie CPU, zapowiedzieli 14nm Broadwell ale zapewne poza niższym procesem technologicznym i mniejszym zużyciem prądu wydajności nie uświadczymy za dużej co do Haswelli, a o tym jak się to będzie kręcić nikt nie mówi...

No zgadza się , dlatego przykładowo ja tam jestem spokojny o wydajność mojego kompa na najbliższe lata, jak by co to najwyżej kartę zmienię , ale to pewnie dopiero GTX 980 Ti albo coś mocniejszego. Chociaż dokupienie drugiej 780 Ti do SLI mnie bardzo korci i pewnie to zrobię jakoś w tym roku jeszcze.
Orientujesz się tak swoją drogą może jak to jest z dźwiękówkami na USB? Bo mam Creative X-Fi Xtreme Music i do SLI (jak pożyczam kartę drugą od kumpla) muszę ją wyjmować, nie mieści się kiedy jest druga karta :D No a Realtek ALC 892 którego mam na płycie głównej, ma zbyt słabą jakość dźwięku.
I się zastanawiam nad zakupem http://www.salurion.pl/product/209671/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/ASUS_Xonar_U7.html
Albo czegoś innego jeszcze. Jak to jest z jakością dźwięku z tych zewnętrznych kart? Bo przyznam że w tej kwestii nie mam wiedzy ani doświadczenia :)
 
Znajomy ma słuchawki na USB (co ogólnie słuchawki na USB nie cieszą się dobrymi opiniami), ale za to ma przy nich zewnętrzną dźwiękówkę i faktycznie bardzo sobie ją chwali.
A najlepiej jak byś pogadał z jakimś dźwiękowcem na jakimś dedykowanym forum np http://www.forumpc.pl/, i tam by ci doradzili lepiej niż ja :)
 
Last edited:
Znajomy ma słuchawki na USB (co ogólnie słuchawki na USB nie cieszą się dobrymi opiniami), ale za to ma przy nich zewnętrzną dźwiękówkę i faktycznie bardzo sobie ją chwali.

No ja używam od kilku lat Creative X-Fi Xtreme Music (OEM Platinium) i Słuchawki Sennheiser HD 380 Pro, fajnie to wszystko działa, i jak wyciągałem dźwiękówkę , podłączałem słuchwki pod integrę, to jest tragedia. Dlatego potrzebna mi jakaś solidna karta na USB, tak do 400 zł.
Wiesz może co ma Twój znajomy?
 
Steelseries z kartą dźwiękowa właśnie i nie jest to jakas super dźwiękówka, ale dale o wiele lepszy efekt niż ta zintegrowana w mobo, także jak kupisz sobie ta co dałeś wcześniej linka powinno być tym bardziej lepiej :)
Ale jak mówiłem, najlepiej jak byś pogadał z jakimś dźwiękowcem na jakimś dedykowanym forum np http://www.forumpc.pl/, i tam by ci doradzili lepiej niż ja
 
Last edited:
Steelseries z kartą dźwiękowa właśnie i nie jest to jakas super dźwiękówka, ale dale o wiele lepszy efekt niż ta zintegrowana w mobo, także jak kupisz sobie ta co dałeś wcześniej linka powinno być tym bardziej lepiej :)
Ale jak mówiłem, najlepiej jak byś pogadał z jakimś dźwiękowcem na jakimś dedykowanym forum np http://www.forumpc.pl/, i tam by ci doradzili lepiej niż ja

Spoko, już napisałem na forach ;-) Tak czy owak dzięki.
 
Jedno wiem na pewno bez modernizacji kompa się nie obędzie jeśli ktoś chce pograć w wiedźmina na maksymalnych ustawieniach ;)
 
Top Bottom