Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Zastanawiam się czy coś jeszcze udostępnią. Najpierw była mowa, że cały materiał z Comic Conu trafi do sieci jakiś czas po imprezie. Później to 'jakiś czas po' przesunęło się na Gamescom. Następnie wyszło, że materiał będzie pokazywany w kawałkach (w dodatku jak się okazuje trochę nie chronologicznie). Jeśli te dwa kawałki (wilkołak i głos Jaśka) to wszystko to poczuję się lekko oszukany :p
 
Się nie wpieniaj, powiedział Rafał Jaki (reżyser marki) jeszcze przed Comic-Con'em że
The game demo will be exclusive to SDCC and then we will show something after or on GC.
http://forums.cdprojektred.com/threads/30863-New-Witcher-3-gameplay-to-be-shown-during-San-Diego-Comic-Con!?p=1362014#post1362014
Potem Marcin Momot powiedział że będą prezentowane kawałki gameplaya na przestrzeni dwóch tygodni. W tym tygodniu dostaliśmy 2 kawałki, w przyszłym pewnie drugie tyle. Wszystko jest w porządku.
 
Czyli nie da się zrobić inaczej wyglądającej pory dnia bez fizycznego manipulowania zegarem? Dziwne ograniczenie silnika. Odwieczne problemy z oświetleniem.
 
Moim zdaniem da się to jednak wytłumaczyć w całkiem logiczny sposób. Interfejs to tak naprawdę wizualne przedstawienie sytuacji Geralta, tego jak się czuje (pasek zdrowia, wytrzymałość) albo co posiada (ekwipunek) jak i tego co widzi (zmysł wiedźmina). Geralt w tym przypadku widzi pełnię, więc w intersejsie mamy informacje że jest noc.
 
Last edited:
Mam nadzieję, że będziecie teraz mogli spać spokojnie ;)

Zdecydowanie. Uff... Stokrotne dzięki.
Skoro już o tym mowa możesz zdradzić, o ile oczywiście wiesz, ile minut czasu rzeczywistego trwa doba w grze?

Za to walka wygląda coraz lepiej - płynna i efektowna zarazem,

Prawda, choć pokazowy poziom trudności psuje nieco dobre wrażenie.

A co się jasnej nocy nie kupuję tłumaczenia, że Geralt to mutant, który doskonale widzi w ciemnościach.
Znaczy się, tak rzecz jasna jest, ale tutaj zgodność z książkowym pierwowzorem powinna ustąpić miejsca klimatowi, a takowego dobrze zrealizowana, odpowiednio ciemna noc ma od groma.
No i jak słusznie zauważono jest jaskółka kot.
Inna rzecz, że w lesie mamy pełnię, momentami nawet widać tarczę księżyca, a podczas pełni jest jasno. Nie aż tak jak na gameplayu, ale też księżyc w W3 jest gigantyczny. Podczas pełni musi dawać po oczach.
Liczę, że będą również inne fazy podczas których będzie stosownie ciemniej.

Marcin Momot napisał, że las jest spowity mrokiem i że ciągle pracują nad tym efektem. Samo to mówi, że jest to coś niezwiązanego z porami dnia.

Wydaje mi się, że to po prostu jakaś forma iluzji. Wszystkim istotom znajdującym się w obrębie lasu wydaje się, że jest pełnia.
Gdyby chodziło jedynie o mroczne, ponure otoczenie to nie latałby tam wilkołak, chyba.

Aha, no i szkoda, że w sumie niewiele nowego w tych gameplayach.

@down, naturalnie, że o kota. Nie wiem skąd mi się wzięła ta jaskółka. Dzięki, że zwróciłeś uwagę.
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest
Nowy gameplay -Naprawdę ładnie zrealizowane cut-scenki. I mimika. Ten tik Geralta wywołuje uśmiech na twarzy :p

Nie no faktycznie, w grze w której masz specjalny eliksir na widzenie w ciemności, trzeba go zużywać gdy jest ciemno. Tragedia. :p
Trza używać w ekstremalnych ciemnościach -katakumbach, jaskiniach, podziemiach, kryptach. A nie na zewnątrz, kiedy księżyc ładnie świeci :p
 
WoW Ale te nowe gameplay'e super wyglądają hype znów mnie dopadł, ale nie taki wielki jak na E3 :p Ponieważ do premiery już blisko :D Wszystko super klimat pełną gębą, a teraz wracam ogrywać Risena 3 :D
 
Trza używać w ekstremalnych ciemnościach -katakumbach, jaskiniach, podziemiach,
Swoją drogą myślę, że podziemia w trailerze mogły być takie jasne też tylko w celach prezentacyjnych, a Geralt musiał mieć pochodnię, bo w grze nic byśmy nie widzieli. Taką mam nadzieję ;) W końcu w poprzednich Wiedźminach tak właśnie było, więc chyba nie ma się co martwić, byleby tylko było ciut ciemniej, gdy nie ma pełni księżyca.

Ps. Risen 3, prawie bym zapomniał, że już premiera. Może się skuszę i będzie co robić podczas czekania na W3.
 
Chciałbym by Redzi na swojej stronie, albo na gog-u, albo na youtubie (na swoim kanale) udostępnili do pobrania pełny, ciągły gamplay złożony ze wszystkich kawałków do tej pory udostępnionych.
By były dostępne w wysokiej rozdzielczości i by gra była z PC. Dodatkowo - jeśli istnieje taka możliwość, by polowanie na Gryfa odbyło się tak, jak Redzi pierwotnie planowali....

Byłbym wówczas bardzo usatysfakcjonowany.

Pozdrawiam całą ekipę CDProjektRED
 

Guest 3669645

Guest
Podobno tak właśnie planują zrobić, wypuścić wszystko sklejone w jedną całość. A przynajmniej tak wynikało z wypowiedzi REDów na interze. Tyle że to demo już chyba nie zawiera polowania na gryfa :p
 
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam REDa podczas rozmowy z IGN. IGN spytal, czy będą nowe materialy procz tych już pokazanych, gdyż widzowie i fani baaardzo się ich domagają. Na to RED, ze nie, az do lutego, no może troszeczkę. Jeśli tak, to bardzo mnie to cieszy. Zobaczylam dość, wszystko jest absolutnie fenomenalne, gra zapowiada się na erpega wszechczasow, ale ja...nie chce już więcej filmikow, spojlerów, Ciri. No wlasnie, Ciri...Jest przepiekna, jej model przekracza moje najśmielsze wyobrażenia co do jej wygladu (co tylko potwierdza, ze REDzi wiedza, co to ladna kobietka i jak się ja robi :) ale NIE CHCE ogladac jej w filmikach!! To samo tyczy Yennefer. Wiem, ze nie dam rady wziasc na wstrzymanie i nie obejrzec nowego materialu. Tak wiec, REDzi, nie robcie mi tego, pliiis......A propos kobiety z questa "Lesne Panny",to mam wrazenie, ze chyba już ja gdzies widziałam...może dlatego, ze ma swietna twarz, taka twarz, jakie widze u sprzedawczyn w sklepie, albo u kobiet,ktore mijam na ulicy, po prostu bomba.
 
Wracając jeszcze na chwilkę do gameplay'u z Wilkołakiem, chciałbym przedstawić kilka znalezionych tam bugów (niektóre były już wspomniane - np. ten z włosami głowy Grobowej Wiedźmy). Mam nadzieję, że może to jakoś pomorze REDom, chodziarz mogli już to sami dostrzec :)

#1 Tak jak było już wspomniane wcześniej - włosy Grobowej Wiedźmy nie podążają razem z odciętą głową:
#2 Nie wiem jak to się dokładnie nazywa, chodzi o ten ozdobny sznureczek, w pewnym momencie oddala się on od pancerza, ubrania Geralta, ale po chwili wraca z powrotem na swoje miejsce:
#3 Geralt podczas rzucania znaku Igini na Grobową Wiedźmę przesuwa sie do tyłu (ślizga) nie poruszając przy tym nogami. Choć może nie jest to jakiś bug, a jakoś wyjaśnione zagranie o którym nie wiem (np. odepchnięcie po uderzeniu potwora w ochronną tarczę/ochronę ze znaku Quen:
PS. Na obrazku tego nie widać, ale polecam obejrzeć (ok. 2:55) :)
 
  • RED Point
Reactions: Mal
Geralt podczas rzucania znaku Igini na Grobową Wiedźmę przesuwa sie do tyłu (ślizga) nie poruszając przy tym nogami. Choć może nie jest to jakiś bug, a jakoś wyjaśnione zagranie o którym nie wiem (np. odepchnięcie po uderzeniu potwora w ochronną tarczę/ochronę ze znaku Quen
Możliwe, że to przez uderzenia potwora. Geralt upadłby gdyby się nie zaparł nogami o śliskie miękkie podłoże pod sobą... Ale raczej jest to zwykły bug związany z poruszaniem się podczas rzucania znaku.

dan2510 said:
Wilczek się regeneruje Obok paska życia pojawia się taka ikonka. Ktoś wie co oznacza ? I czemu się regeneruje ?
Wilkołak ma zdolność regeneracji, a Geralt rzuca petardę, która temu zapobiega. @Mal On się regeneruje jeszcze zanim Geralt rzucił petardę ;)
 
Last edited:
Top Bottom