Wiedźmin 3 - grafika

+
Potwierdzony to może być przez samych twórców. Tak właśnie tworzą się plotki, ktoś coś usłyszy i uznaje to za pewnik. Nie wiemy na jakim sprzęcie były odpalone poszczególne prezentacje a poza tym warunki pogodowe mogą mieć wpływ na ostateczny wygląd gry, wystarczy spojrzeć na takiego Watch_Dogsa gdzie noc i deszcz sprawia, że gra wygląda o niebo lepiej. Wydaje mi się, że Wiedźmin 3 na gamescomie został odpalony na komputerze ze specyfikacją zbliżoną do konsol next-genowych, bo chyba FurTech tam odpalone nie było.
 
Last edited:
Jest dużo rzeczy, które dałoby się poprawić. Przykładowo jak rzucająca się w oczy niska jakość ubioru postaci pobocznych, szczególnie dobrze widoczna, gdy obok nich stoi Geralt. I nie mam tu na myśli jakości materialnej, tylko modeli. Są znacznie gorzej wykonane. Ja wiem, że zapewne nie ma czasu ani możliwości by to lepiej dopracować, ale jednak ten kontrast trochę razi. Takie proste, ubogie w szczegóły płachty tekstur.
Również z lasem, szczególnie iglastym widzianym z dużej odległości mam kłopot. Cały czas wygląda dla mnie jak diorama wykonana z plastikowych drzewek wbitych w grunt. Zero roślinności niskiej. Ten sam brak dodatkowego szczegółu, który nadaje rys naturalności.
Bardziej mi zależy właśnie na pozbyciu się tego wrażenia sztuczności, niż na technologicznych wygibasach typu futro.
 
Gra ma wyglądać na wszystkich platformach tak samo. OK. Rozumiem, że chodzi o gameplay i ogólnie fabułę itp. A co z grafiką? Na konsolach ma być odpowiednik high z PC. To ja mam takie pytanie. Czy optymalizacja jest/będzie aż tak dobra czy może równamy z grafiką do słabszych konsol? Przecież nawet XO i PS4 nie są na takim samym poziomie.
A może to liczba fps jest tutaj decydująca? Na konsolach ma być stałe 30 fps, może to pozwala zbliżyć się jakością grafiki do PC.
Wiem, że na PC będą dodatkowe ficzery t.j. futra, teselacja,lepszy AA, wspieranie wyższych rozdzielczości, więcej fps, itp.
Ktoś ma pomysł o co chodzi z tym "gra będzie wyglądać tak samo na wszystkich platformach"?
Sorki jeśli coś pomieszałem. Możliwe, że czegoś nie doczytałem lub pominąłem.
 
Gra ma wyglądać na wszystkich platformach tak samo. OK. Rozumiem, że chodzi o gameplay i ogólnie fabułę itp. A co z grafiką? Na konsolach ma być odpowiednik high z PC. To ja mam takie pytanie. Czy optymalizacja jest/będzie aż tak dobra czy może równamy z grafiką do słabszych konsol? Przecież nawet XO i PS4 nie są na takim samym poziomie.
A może to liczba fps jest tutaj decydująca? Na konsolach ma być stałe 30 fps, może to pozwala zbliżyć się jakością grafiki do PC.
Wiem, że na PC będą dodatkowe ficzery t.j. futra, teselacja,lepszy AA, wspieranie wyższych rozdzielczości, więcej fps, itp.
Ktoś ma pomysł o co chodzi z tym "gra będzie wyglądać tak samo na wszystkich platformach"?
Sorki jeśli coś pomieszałem. Możliwe, że czegoś nie doczytałem lub pominąłem.

http://gamezilla.komputerswiat.pl/zapowiedzi/2014/8/gc-2014-wiedzmin-3-pokazuje-coraz-wiecej - Turaj masz ciekawy fragment odnośnie różnic między konsolami a PC
''Od strony graficznej Wiedźmin prezentuje się okazale. Co prawda uruchomienie pokazu na (na oko) osiemdziesięciocalowym ekranie umożliwiło dostrzeżenie niedoskonałości przy zbliżeniach w trakcie rozmów (oczy niektórych postaci wyglądają dziwnie, zwłaszcza podczas mrugania), ale w trakcie normalnej rozgrywki wiele zarzucić już teraz nie można. Problem mogą stanowić jednak wymagania. Zapytałem przed pokazem Tadeusza Zielińskiego, czy Wiedźmin 3 ruszy na wysokich ustawieniach na karcie graficznej kupionej dziś za 1000 złotych (a więc, dajmy na to Radeon R9 280x). Odpowiedź nie była jednoznaczna. Usłyszałem bowiem, że "powinien, ale lepiej poczekać". Trzeba jednak pamiętać, że już na średnich ustawieniach gra powinna wyglądać podobnie do konsolowych wersji, a na wysokich - już nieco lepiej. Cała nadzieja w optymalizacji.''
 
Ja tam myślę, że do Ultra bez kilku zbędnych bajerów typu Ubersampling z dwójki starczy GTX770. Może nie koniecznie do 60fps, ale te 45 powinna trzymać.

Ale jeśli chcemy dalej dyskutować o wymaganiach radzę przenieść się do innego tematu ;)
 
http://gamezilla.komputerswiat.pl/zapowiedzi/2014/8/gc-2014-wiedzmin-3-pokazuje-coraz-wiecej - Turaj masz ciekawy fragment odnośnie różnic między konsolami a PC
''Od strony graficznej Wiedźmin prezentuje się okazale. Co prawda uruchomienie pokazu na (na oko) osiemdziesięciocalowym ekranie umożliwiło dostrzeżenie niedoskonałości przy zbliżeniach w trakcie rozmów (oczy niektórych postaci wyglądają dziwnie, zwłaszcza podczas mrugania), ale w trakcie normalnej rozgrywki wiele zarzucić już teraz nie można. Problem mogą stanowić jednak wymagania. Zapytałem przed pokazem Tadeusza Zielińskiego, czy Wiedźmin 3 ruszy na wysokich ustawieniach na karcie graficznej kupionej dziś za 1000 złotych (a więc, dajmy na to Radeon R9 280x). Odpowiedź nie była jednoznaczna. Usłyszałem bowiem, że "powinien, ale lepiej poczekać". Trzeba jednak pamiętać, że już na średnich ustawieniach gra powinna wyglądać podobnie do konsolowych wersji, a na wysokich - już nieco lepiej. Cała nadzieja w optymalizacji.''
Zacytowany fragment jest oczywistym wymysłem redaktora, który nie pamięta, że wersja na konsole ma mieć grafikę na poziomie High co trochę was uspokaja.
Drugą sprawą, która potwierdza moje słowa jest to, że nikt inny niż wy nie ma takiej paranoi na temat specyfikacji, więc to co piszą na Gamezilli już wcześniej byście wyłowili z jakiegoś wywiadu :)
 
http://gamingbolt.com/witcher-3-wil...es-of-ps4-xbox-one-will-not-use-hardware-msaa Kolejny bardzo ciekawy fragmencik
“We always want to provide the best possible experience to all our gamers regardless of the platform and so we are not aiming to develop special graphical features for any of them,” Balazs Torok, Lead Engine Programmer said to GamingBolt.''
Spokojnie tu chodzi tylko o różnice między PS4 i X1. PC cały czas na pewno będzie mieć swoje "ultra".
 
Powiem tak, jeśli downgrade jest konieczny, bo w przeciwnym razie wymagania byłyby zbyt wysokie i grę kupiłby jakiś marny promil pecetowców to ok.
Rozumiem, akceptuję, ba! Popieram. Ale jeśli downgrade ma oznaczać historię w stylu WD, to jest ładną, ale nic ponadto grafę i konieczność dysponowania super maszyną by osiągnąć tę samą jakość, co na konsolach to... Zresztą wiadomo co.

Ja tam myślę, że do Ultra bez kilku zbędnych bajerów typu Ubersampling z dwójki starczy GTX770. Może nie koniecznie do 60fps, ale te 45 powinna trzymać.

Jeśli faktycznie R9 280X będzie miała kłopoty z płynnością przy ustawieniach "high" to GTX 770 również. Wydajność obu kart jest w zasadzie identyczna.
Gdzie wysiada jedna to i druga rady nie daje. W takim wypadku nawet "high" dla posiadaczy tych gpu dostępne będzie wyłącznie na youtubie i nie ma w ogóle co marzyć o mniej więcej "ultra".
 
Last edited:
Powiem tak, jeśli downgrade jest konieczny, bo w przeciwnym razie wymagania byłyby zbyt wysokie i grę kupiłby jakiś marny promil pecetowców to ok.
Rozumiem, akceptuję, ba! Popieram. Ale jeśli downgrade ma oznaczać historię w stylu WD, to jest ładną, ale nic ponadto grafę i konieczność dysponowania super maszyną by osiągnąć tę samą jakość, co na konsolach to... Zresztą wiadomo co.



Jeśli faktycznie R9 280X będzie miała kłopoty z płynnością przy ustawieniach "high" to GTX 770 również. Wydajność obu kart jest w zasadzie identyczna.
Gdzie wysiada jedna to i druga rady nie daje. W takim wypadku nawet "high" dla posiadaczy tych gpu dostępne będzie wyłącznie na youtubie i nie ma w ogóle co marzyć o mniej więcej "ultra".

Ktoś tam coś palnął i nagle plotki powstają, przecież gdyby gra miała nie chodzić płynnie na GTX 770/r280x przy high to byłby to asburd. Co siedzi w konsolach? Hd 7870? Bez przesady, trochę logiki warto użyć zamiast zbędne lamenty siać.
 
Ktoś tam coś palnął i nagle plotki powstają, przecież gdyby gra miała nie chodzić płynnie na GTX 770/r280x przy high to byłby to asburd.

w Xboxie One masz gpu niewiele mocniejsze aniżeli HD7770, a w PS4 coś pomiędzy HD7790, a HD7850, więc jak najbardziej byłby to absurd, no ale...
Jeśli, jak to ująłeś coś takiego "palnął" Red stwierdziwszy, że gra może chodzić płynnie na R9280X przy ustawieniach wysokich, ale wcale nie musi, to można zacząć się zastanawiać.
 
w Xboxie One masz gpu niewiele mocniejsze aniżeli HD7770, a w PS4 coś pomiędzy HD7790, a HD7850, więc jak najbardziej byłby to absurd, no ale...
Jeśli, jak to ująłeś coś takiego "palnął" Red stwierdziwszy, że gra może chodzić płynnie na R9280X przy ustawieniach wysokich, ale wcale nie musi, to można zacząć się zastanawiać.

Może mu się karty pomyliły, zmęczenie,niedosłyszenie itp. Po za tym skoro CD Projekt współpracuje z Nvidią to pewnie gdyby usłyszał GTX 770 , odpowiedziałby "nie mogę nic mówić jeszcze ponieważ nadal optymalizujemy grę" albo po prostu "tak" :D
Zresztą na E4 nie było przypadkiem tak że "W3" latał na I5 + GTX 770 + 16 Gb ramu ? Plotka bo plotka ale gdzieś tam było o tym.
 
A to R9 280X to nie jest przypadkiem przypis autora? Wydaje mi się, że on się pytał tylko o kartę za ok. 1000 zł. Model mógł podać redaktor dla orientacji. Zmierzam do tego, że Red mógł się nie orientować jakie karty są za ok. 1000zł.
 
Top Bottom