Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Jak kolega wyżej wspomniał, 9xx będzie miało więcej innowacji niż 8xx, więc nie, nie opłaca się.
Wszystko zależy od cen 8xx. Dobrym przykładem jest gtx770. Karta, która jest ulepszoną wersją gtx680, a chwilę po premierze była od niej tańsza.
Oczywiście to opcja dla kogoś kto przesiada się z dużo słabszej karty. Bo wymiana 680 na 770 jest nieopłacalna. Śmiem twierdzić, że wymiana tych kart na 780 jest nieopłacalna.
 
Jak ktoś ma obecną serię kart to zmiana na 8xx jest nie opłacalna chyba ze ceny były by super niskie ale to na pewno nie będzie miało miejsca
 
W sumie z drugiej strony o co my sie martwimy? Patrząc na tą dyskusje z perspektywy osoby postronnej wyglądamy dziwnie. Bo praktycznie dyskucja dotyczy tylko High Endowych kart. Bo 280X, 290X. NV 770 i 780. czyli coś za co płaci się zazwyczaj grubo powyżej k. W sumie jak mi będzie śmigać w ultra w stąłych 30kl/s to będę szczęśliwy, jednak niektóre nawyki zostały po 1gb ramu i gothic 3 :D
 
Ja tam najbardziej sie martwię o to jak będzie fizyka działać na kartach AMD, skoro havoka wgl w wiedźminie 3 nie ma a zamiast niego jest physx nvidii...
 
Panowie o czym tu mowa. Ja Wiedźmina planuje odpalić na GTS 250 :D.
Zapomnij, tylko karty z dx 11 będą w stanie odpalić Wieśka
EDIT: @down co do hybrydy to mam gdzieś w pudełku starą gtx 460 to jak by było ciężko można ją będzie dołożyć do liczenia physx ale to będzie ze sterownikami sie bawić trzeba
 
Last edited:
Mnie ten Physx też martwi, NV mogłaby się uczyć od AMD i Mantle które będzie otwarte dla wszystkich. choć w mantle pojawia się pewna dla nas nadzieja skoro nawet GTA V ma z niej korzystać :D Ale największą zagadką pozostaje jednak co Redzi wykombinuja w zwiazku z Physx...Najwyżej trzeba bedzie zainteresować się Hybyrdą Radeon do grafy, nv do physx
 
Myślałem, że od razu widać, że trolluje. Sam planuje sobie sprawić gtx 770, ale wstrzymam się do premiery 8xx albo w ogóle do premiery Wiedźmina. Jaki jest najniższy model NVidii, który obsługuje Dx11?
 
Ja tam najbardziej sie martwię o to jak będzie fizyka działać na kartach AMD, skoro havoka wgl w wiedźminie 3 nie ma a zamiast niego jest physx nvidii...

Z tym możesz mieć faktycznie ciężko...
EDIT: @Kaczor przypomniała mi się opcja zawarta w np. Borderlands 2 i The Bureau: XCOM Declassified. Mianowicie były do wyboru poziomy wykorzystania PhysXa (wyłączony, niski, wysoki, itd). Bardzo możliwe, że w Wiedźminie 3 też coś takiego zobaczymy.

Mnie ten Physx też martwi, NV mogłaby się uczyć od AMD i Mantle które będzie otwarte dla wszystkich. choć w mantle pojawia się pewna dla nas nadzieja skoro nawet GTA V ma z niej korzystać :D Ale największą zagadką pozostaje jednak co Redzi wykombinuja w zwiazku z Physx...Najwyżej trzeba bedzie zainteresować się Hybyrdą Radeon do grafy, nv do physx

Ja akurat jestem fanboyem Nvidii więc problemu z focusem na te karty nie mam, ale rozumiem zaniepokojenie czerwonych. Jednakowoż trzeba przyznać, że PhysX jest dużo lepszym silnikiem fizycznym niż Havok (przynajmniej w mojej ocenie). Troszkę tam jeszcze przeszkadza to przenikanie tekstur, albo aplikowanie PhysX'a to rzeczy mało ważnych (tak jak w Borderlands, no ale to już wina devów), ale małymi kroczkami do celu. :)
 
Last edited:
Myślałem, że od razu widać, że trolluje. Sam planuje sobie sprawić gtx 770, ale wstrzymam się do premiery 8xx albo w ogóle do premiery Wiedźmina. Jaki jest najniższy model NVidii, który obsługuje Dx11?

gtx 460 i coś z gts'ów ale nie pamiętam

I wgl redzi powinni sie wypowiedzieć juz coś na ten temat silnika fizycznego, dlaczego wywalili całkowicie havoka, havok przynajmniej działał na każdej karcie niezależnie od producenta, a physx wiadomo, ale coś może ruszy i redzi sie wypowiedzą jak to będzie z physx'em na kompach z radeonami...wg mnie physx nie jest dobrym rozwiązaniem jako silnik fizyczny, wystarczy przytoczyć AC 4, gdzie po wystrzale z broni palnej dymu było więcej niż jak by się wioska paliła:)
 
Last edited:
gtx 460 i coś z gts'ów ale nie pamiętam
I wgl redzi powinni sie wypowiedzieć juz coś na ten temat silnika fizycznego, dlaczego wywalili całkowicie havoka, havok przynajmniej działał na każdej karcie niezależnie od producenta, a physx wiadomo, ale coś może ruszy i redzi sie wypowiedzą jak to będzie z physx'em na kompach z radeonami...

Pamiętajmy też że konsole są na bebechach AMD i to działa. Zresztą nie wierze żeby Redzi olali karty czerwonych w końcu oni mają drugie pół rynku. Ja właśnie czytam że dorzucenie gtx 450 jako karta do physxa dla nas to wcale nie takie głupie rozwiązanie.
 
Pamiętajmy też że konsole są na bebechach AMD i to działa. Zresztą nie wierze żeby Redzi olali karty czerwonych w końcu oni mają drugie pół rynku. Ja właśnie czytam że dorzucenie gtx 450 jako karta do physxa dla nas to wcale nie takie głupie rozwiązanie.
Ja mam właśnie gtx 460 ze starego kompa i zastanawiam się nad dorzuceniem go aby pracował z radeonem ale jak kiedyś tu pisano trzeba znaleźć przerobione sterowniki bo zwykłe stery maja zablokowaną możliwość połączenia tych kart w taki sposób.
A co do mantle to jego era sie skończy jak wyjdzie dx 12, które będzie właściwie tym samym co mantle. Więc jak już będą mieli do wyboru dx 12 lub mantle to wiadomo że wszyscy będą gry programować w dx 12, a mantle umrze śmiercią naturalną.
 
Last edited:
Ja mam właśnie gtx 460 ze starego kompa i zastanawiam się nad dorzuceniem go aby pracował z radeonem ale jak kiedyś tu pisano trzeba znaleźć przerobione sterowniki bo zwykłe stery maja zablokowaną możliwość połączenia tych kart w taki sposób.
A co do mantle to jego era sie skończy jak wyjdzie dx 12, które będzie właściwie tym samym co mantle. Więc jak już będą mieli do wyboru dx 12 lub mantle to wiadomo że wszyscy będą gry programować w dx 12, a mantle umrze śmiercią naturalną.

Jak masz to nawet już teraz bym testował do gier które tego wymagają :D bo jeśli ci się uda to w sumie o wymagania wiekszość graczy nie bedzie się już martwić.
http://www.ngohq.com/graphic-cards/17706-hybrid-physx-mod-v1-03-v1-05ff-192.html tu jest nawet temat do tego. Jakbyś spróbował dziel się info bo wtedy zamawiam karte :D

edit:
http://www.ngohq.com/graphic-cards/...with-latest-physx-and-geforce-285-solved.html
Tu nawet pokazali na wykresach że osiągi skaczą nawet prawie o 100% a zużycie cpu spada znacznie.
Osobiście trzymam za ciebie kciuki bo ciągle sie waham czy kupić kartę i sprawdzić to na sobie :D
 
Last edited:
Jak masz to nawet już teraz bym testował do gier które tego wymagają :D bo jeśli ci się uda to w sumie o wymagania wiekszość graczy nie bedzie się już martwić.
http://www.ngohq.com/graphic-cards/17706-hybrid-physx-mod-v1-03-v1-05ff-192.html tu jest nawet temat do tego. Jakbyś spróbował dziel się info bo wtedy zamawiam karte :D
Ok, sterowniki do 460tki mi się pobierają, a jak będę mieć czas jutro to zobaczę czy będzie działać i dam znać jakie wyniki były, a póki co to dobranoc ludziska :)
 
Kiedyś miałem GTX 770 + właśnie GTX 460 do PhysX'a i dużo to nie dawało. Ale to pewnie przez to, że obie karty zielonych, a sama 770 starcza też do PhysX w każdej grze. ^^ Upewnij się jeszcze, czy masz dość dobry zasilacz. Czasem z tym są problemy ;)
 
Kiedyś miałem GTX 770 + właśnie GTX 460 do PhysX'a i dużo to nie dawało. Ale to pewnie przez to, że obie karty zielonych, a sama 770 starcza też do PhysX w każdej grze. ^^ Upewnij się jeszcze, czy masz dość dobry zasilacz. Czasem z tym są problemy ;)
Właśnie dzięki obliczeniom widzę że zabraknie mi około 100w mocy... więc chyba nici z eksperymentu, a szkoda
@Kaczor mówisz że mantle umrze? dx12 umrze szybciej niż 10 :) nic to api nie wnosi. dx11 to było coś nowa technologia a dx12 to dodanie pierdółek tak żeby hajs nakręcić. Będzie tak samo jak z dx10 można było wybrać i nagle znikło to jest śmierć naturalna i z tym api będzie identycznie, co do mantle fajna sprawa ogólnie szkoda że tylko dla radeonów no ale wojna z zielonymi musi być...
Z tym, że dx 12 będzie działać na wszystkich kartach z obsługą dx11 więc od razu ma lepszy start niż dx11, i wg nvidii i intela dx12 ma o wiele lepsza wydajność porównując do dx 11

Edit; @auros123 "Warto również zauważyć, że z nowym DirectX będzie kompatybilnych większość (wg szacunków jest to około 80% rynku) obecnie używanych akceleratorów graficznych. W przypadku kart AMD będą to modele bazujące na architekturze Graphics Core Next (Radeon HD 7000 i Radeon R7/R9 200), w przypadku Nvidii karty graficzne bazujące na architekturach Fermi, Kepler i Maxwell (GeForce 400, 500, 600, 700 i 800), natomiast Intel potwierdził zgodność zintegrowanych układów graficznych w procesorach Haswell (HD 4400/4600 i Iris/Iris Pro). Ponadto Microsoft chwali się jego obsługą przez swoją konsolę Xbox One." źródło http://www.benchmark.pl/aktualnosci/microsoft-directx-12-interfejs-api-prezentacja-gdc-2014.html
Czyli faktycznie seria HD6000 nie dostanie dx 12 tylko hd7000 i wyższe

Ale wiedźmin 3 nie będzie używał ani mantle ani dx12 to nie ma o czym się martwić puki co, bardziej mnie martwi ten physx i fajnie by było jak by redzi cos oficjalnie o tym powiedzieli jak to ma działać na Radeonach
 
Last edited:
@Kaczor mówisz że mantle umrze? dx12 umrze szybciej niż 10 :) nic to api nie wnosi. dx11 to było coś nowa technologia a dx12 to dodanie pierdółek tak żeby hajs nakręcić. Będzie tak samo jak z dx10 można było wybrać i nagle znikło to jest śmierć naturalna i z tym api będzie identycznie, co do mantle fajna sprawa ogólnie szkoda że tylko dla radeonów no ale wojna z zielonymi musi być...

@kaczor112 ta i nie wszystkich przynajmniej ja to tak zrozumiałem. Napisali dane serie które obsłużą te technologie od radków 7000 i nowsze czyli seria 6000 nie dostanie a posiada dx11, mniejsza z tym wyjdzie w praniu a oni to sie zachwycają wszystkim czym wypuszczą, myślisz że z dx10 jak było? Nawet developerzy podchodzą do tego dx12 sceptycznie, a może i będzie to dobre tak jak mówisz a może być niewypałem jak dx10. Edit: co do tej kompatybilności to na jednym serwisie tak napisali na innym co innego tak więc jak na wszystkich kartach z dx11 to fajnie*.
 
Last edited:
Co do mantle pamiętajmy że EA oficjalnie go wspiera. To jest dużo, bo to gigant który mimo wszystko ma dużo gier do zaoferowania plus najpewniej zrobi to Rockstar z GTA V. Poza tym minie jeszcze troche czasu nim DX12 powstanie, a mantle ma być dopracowane do tego stopnia pod koniec roku że zostanie udostępnione dla wszystkich. Więc tak czy inaczej M$ jest w ciemnicy :D Mówiąc szczerze trzymam bardzo mocno kciuki za tą technologią bo samo podejście AMD jest spoko w tym temacie :) Z drugiej strony jak widać konkurencja zawsze służy nam ;)
 
Last edited:
Top Bottom